Asre Javan

cccam

سریالی که حتما باید ببینید ... من هنوز توی شُک هستم !
ژانر: مستند
لینک IMDB
امتیاز: ۱۰ / ۹٫۵


خلاصه داستان : مستند کیهان ادیسه ای فضازمانی یک مستند سریالی محصول سال ۲۰۱۴ آمریکا می باشد که ادامه ای بر سری قبلی آن که در سال ۱۹۸۰ به نام Cosmos: A Personal Voyage که توسط Carl Sagan تولید شده بود و انقلابی در مستند سازی کیهان بوجود آورد می باشد . قسمت جدید این مجموعه با حفظ رویکرد اصلی این مستند مباحثی که در قسمت گذشته باقی مانده است را بررسی می کند و به کاوش مباحث جدید می پردازد . سری جدید این مستند توسط Neil deGrasse Tyson که از متخصصین علم نجوم و اختر شناسی است تهیه شده است . ایده اصلی آن توسط یک دانشجوی جوان به نام Sagan گرفته شده است . برای این مستند سرمایه گذاری عظیمی توسط MacFarlane صورت گرفته است تا این صحنه های زیبا و دیدنی خلق شوند . در این مجموعه جدید بیشتر داستان های مربوط به سری گذشته روایت می شود اما با پیشرفت تکنولوژی و اسفاده از تصاویر کامپیوتری تیم تهیه کننده توانسته است که تصاویر زیبا و دیدنی ای خلق شود . هر قسمت این مستند دارای داستانی جداگانه می باشد و به بررسی پدیده ای خاص می پردازد که دیدن آنرا جذابتر میسازد.
لینک دانلود دوبله
لینک دانلود + زیرنویس فارسی
اینقدر سر و صدا کرده که ایران فیلم به صورت جدی این سریال رو دوبله کرده و سایت دانلودها این مستند رو زیرنویس کردن .

از دستش ندید .
Dexter_A.M.S :نویسنده
انجمن: نقد فیلم ها و سریال های خارجی
July 25th, 2014 09:50 AM

برای اولین بار ؛ تولید داروی خوراکی جدید برای درمان نابینایی !!!


مصرف نوعی داروی خوراکی جدید پیشرفت چشمگیری را در احیای بینایی بیماران مبتلا به نابینایی مادرزادی لبر (LCA) ایفا کرده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته دانشمندان موسسه تحقیقاتی مرکز بهداشت دانشگاه مک‌گیل، این نخستین بار است که یک داروی خوراکی کارکرد بصری افراد نابینای مبتلا به این بیماری را ارتقا داده است. چنین بیماری موجب نارسایی بصری از بینایی کاهش‌یافته‌ گرفته تا نابینایی کامل می‌شود و تا پیش از این مطالعه غیرقابل‌درمان بود.

درمان ارائه‌شده که یک رتینوئید خوراکی متوسط موسوم به QLT091001 است، امید جدیدی را برای بسیاری از بیمارانی به دنبال دارد که از این نوع زوال شبکیه مخرب رنج می‌برند

مطالعه جدید شامل 14 شرکت‌کننده مبتلا به نابینایی مادرزادی لبر از سراسر جهان بود که بین شش تا 38 سال سن داشتند. نابینایی این افراد به دلیل جهش ژن‌های RPE65 یا LRAT رخ داده بود که این موضوع منجر به نارسایی جدی در چرخه رتینوئید می‌شود. چرخه رتینوئید یکی از مهم‌ترین چرخه‌های شبکیه انسان بوده زیرا مولکولی موسوم به 11-cis-retinal را تولید می‌کند که دارای ظرفیت ویژه‌ای برای شکار نور و پی‌ریزی بینایی دارد.

بیماران مبتلا به جهش‌های ژن‌های RPE65 یا LRAT نمی‌توانند این مولکول حیاتی را تولید کنند و بنابراین سلول‌های شبکیه آن‌ها قادر به خلق بینایی نبوده و به تدریج می‌میرند.

بر اساس نتایج حاصله، 10 نفر از 14 بیمار حاضر با مصرف داروی جدید میدان دیدشان بسط یافت و دقت بینایی دیگران نیز ارتقا یافت.

جزئیات این مطالعه در مجله The Lancet منتشر شد.


zistnews
کد خبر: 13403*Matrix :نویسنده
انجمن: دانستنی ها
July 25th, 2014 09:37 AM

مرگ تعداد زیادی پرنده مهاجر بر اثر تشنگی !!! هامون نباید قتلگاه پرندگان مهاجر شود ( + عکس )بادهای 120 روزه سیستان ، رویای هزاران پرنده مهاجر را که با پر آب شدن هامون پس از سیلاب افغانستان زاداوری و جوجه اوری را در این مأمن خیالی آغاز کردند ، با تبخیر شدید آب و تلفات صدها قطعه از جوجه های این پرندگان در اثر تشنگی نقش بر آب کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال جاری شدن سیلاب و افزایش آب در رودخانه هیرمند و در نهایت آبگیری بخش هایی از تالاب هامون در اردیبهشت ماه سال جاری، هزاران پرنده مهاجر مجددا به تالاب بازگشته و اقدام به لانه سازی و جوجه آوری کردند.


تبخیر شدید آب هامون بر اثر باد های 120 روزه

اما با افزایش دمای هوا، شروع باد های 120 روزه سیستان و کاهش حجم آب ورودی از رود هیرمند بر اثر تبخیر شدید معادل حدود 5 هزار میلیمتر در سال مجددا بخش های زیادی از تالاب خشک شد.
طی هفته های گذشته از یک سو هزاران قطعه ماهی بر اثر خشک شدن و تبخیر شدن سریع آب در سطح هامون در پی باد های 120 روزه تلف شدند و از سوی دیگر با افزایش مناطق خشک شده پرندگان مهاجری که با مشاهده آبگیری هامون در داخل تالاب اقدام به لانه سازی و جوجه آوری کرده بودند پس از خشکیدگی مجدد، تالاب را ترک کرده یا تلف شده و هزاران جوجه ای که تازه سر از تخم درآورده اند بدون والدین خود در معرض مرگ ناشی از گرسنگی، تشنگی و گرمای سوزان هوا قرار گرفته اند تا بار دیگر هامون را در یک قدمی فاجعه ای بزرگ قرار دهند.مرگ تعداد زیادی جوجه پرنده مهاجر بر اثر تشنگی

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران در این باره به خبرنگار مهر گفت: طی چند روز گذشته طرفداران محیط زیست و محیط بانان تعداد ی از جوجه های ضعیف و گرسنه را از درون لانه ها برداشته و آنها را از زیر تیغ آفتاب بیرون کشیده اند.تغذیه جوجه ها بودن والدین غیر ممکن است


به گفته وی، اما از آنجایی که غذای جوجه ها اکثرا ماهی های کوچک نیمه هضم شده در دستگاه گوارش والدین است، تغذیه این جوجه ها بسیار مشکل و در مواردی غیر ممکن است.
هوشمند با بیان اینکه تعداد لانه ها و جوجه های درون آنها بسیار زیاد است و امکان انتقال همه آنها میسر نیست اظهار داشت: در حال حاضر هزاران جوجه گرسنه و تشنه در زیر آفتاب سوزان درون لانه ها در انتظار غذا هستند اما نه آبی وجود ندارد و نه مادری تا غذایی برای جوجه ها ببرد.


نجات تعداد زیادی از پرندگان مهاجر با کمک های مردمی

از سوی دیگر مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هزاران قطعه پرنده در تالاب هامون نیازمند کمک فوری جامعه جهانی هستند گفت:

با توجه به خشک شدن قستمهایی از تالاب، برای نجات جوجه پرنده ها ، مدت هاست محیط بانان شهرستانهای زابل، زهک و زاهدان با همراهی و همیاری همیاران منطقه در حال جمع آوری و انتقال جوجه ها به مناطق پرآب هستند، که با توجه به سن جوجه ها و تغذیه ی مناسب در این مدت بوسیله ی محیط بانان ، تعداد زیادی از این پرنده ها نجات پیدا کرده اند و تعداد دیگری هنوز تحت مراقبت هستند.

احتمال تلفات بیشتر به دلیل گستردگی تالاب و تعداد زیاد پرندگان


خسرو افسری با بیان اینکه حدود صد قطعه از جوجه پرندگان مهاجر تلف شده اند اظهار داشت: اما با توجه به وسعت منطقه و تعداد زیاد تخم گذاری پرنده ها هنوز در برخی از مناطق امکان وجود جوجه پرنده ها وجود دارد که برای اطمینان از سلامت و نجات همه جوجه ها ، گشت های محیط بانی و همیاران محلی در حال جستجو هستند .
به گفته وی، در سال جاری پس از سیلاب اخیر پرندگان مهاجر برای بار سوم به طور بی سابقه ای زاد آوری داشتند.


ضرورت تأمین حقابه هامون از سوی جوامع بین المللی

وی با بیان اینکه از این به بعد تا پایان باد های 120 روزه سیستان وضعیت تالاب هامون به همین صورت است افزود: برای جلوگیری از تلفات بیشتر پرندگان مهاجر طی روز های آتی باید موضوع حق آبه تالاب و حق آبه محیط زیست بطور جدی در دستور کار قرار گیرد و اهمیت این موضوع برای همه دستگاهها و جامعه جهانی شناسانده شود تا بتوانیم تالاب را با تمام ظرفیت های بی نظیر و شگفت انگیزش احیاء و حفظ کنیم و بتوانیم میزبان چند میلیونی پرندگان مهاجر و رونق زندگی و حیات باشیم.وزارت نیرو پیش از انکه هامون قتل گاه آبزیان و پرندگان شود به فریاد این تالاب برسد


به اعتقاد مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان، نه تنها تأمین حقابه هامون از رودخانه هیرمند باید در دستور کار جدی مسئولان قرار گیرد بلکه امسال با توجه به شرایط خاصی که برای تالاب پیش امده و بالغ بر 20 هزار پرنده مهاجر به این تالاب آمده اند باید وزارت نیرو پیش از آنکه هامون قتلگاه پرندگان و آبزیان شود حقابه ویژه ای برای آن در نظر گیرد.


آبرسانی با تانکر به پرندگان مهاجر از محل اعتبارات ویژه هامون در سال جاری

وی تأکید کرد : سازمان محیط زیست در سال جاری اعتبارات بسیار خوبی برای تالاب هامون در نظر گرفته که از محل همین اعتبارات کلونی های مختلف پرندگان مهاجر در تالاب هامون شناسایی شده و در روز های آتی به محض شروع مجدد باد های 120 روزه که معمولا هفته ای دو بار می وزند با تانکر در این مکان ها آبرسانی انجام می شود.لایروبی و کانال کشی در هامون برای جلوگیری از پخش و تبخیر آب


افسری یاد آور شد : همچنین از محل این اعتبارات لایروبی و کانال کشی برای جمع آوری آبهای ورودی به تالاب و جلوگیری از پخش و تبخیر آن انجام شده است چرا که با توجه به آبگیری قسمتهایی از تالاب هامون بر اثر بارندگی های زمستان گذشته و جاری شدن سیلاب ، شاهد ورود هزاران پرنده مهاجر به تالاب بود یم که این خود نشان از ظرفیت های بی نظیر تالاب برای محیط زیست و منطقه است که حتی با کم ترین مقدار آبگیری ، سیل عظیمی از پرندگان به این تالاب مهم و بین المللی مهاجرت و تخم گذاری می کنند، اما اکنون که آب تالاب رو به خشکی است و قسمتهای زیادی از تالاب خشک شده است ، جان هزاران جوجه پرنده در تالاب در خطر است.تالاب در یک قدمی فاجعه


وی به کمک نیروهای هلال احمر و اداره کل عشایری استان در روز های گذشته براینجات پرندگان مهاجر اشاره کرد و افزود: محیط بانان و مردم محلی بصورت شبانه روزی در حال جمع آوری جوجه ها و رهاسازی آنها در محل های پرآب هستند اما هنوز کافی نیست ، تالاب در یک قدمی فاجعه ایی بزرگ و دردناک است و جان هزاران جوجه پرنده تازه سر از تخم درآمده و چند روزه ، به شدت در خطر است ،

در این شرایط تالاب هامون بیشتر از همیشه نیازمند کمک های ملی و بین المللی است و سازمان محیط زیست و دیگر ارگان های مرتبط از جمله وزارت نیرو فارغ از تمام برنامه های بلند مدت بایستی هر چه سریعتر به فریاد زیستمندان هامون که حالا در یک قدمی مرگ ایستاده اند برسند تا شاید کابوس مرگی که هنوز چند ماهی بیش نیست که از این اکوسیستم ارزشمند رخت بربسته دوباره به هامون باز نگردد و امید ها و رویاهایی که سیلاب افغانستان به این سرزمین محروم آورد باد های سیستان با خود نبرند.zistnews
کد خبر: 13291*Matrix :نویسنده
انجمن: انجمن حیوانات و پرندگان
July 25th, 2014 09:31 AM

حمایت تمام قد احسان علیخانی از علی کریمی و انتقاد شدید از علی دایی

حمایت تمام قد احسان علیخانی از علی کریمی و انتقاد شدید از علی دایی

http://hn14.asset.aparat.com/aparat-...4551410807.mp4


http://www.aparat.com/v/rKFPu


علی رضا ساعی :نویسنده
انجمن: انجمن ویدئو و کلیپ های فوتبال
July 25th, 2014 08:32 AM

سوال روز:چرا باید دایی گرانقیمت ترین باشد/ترکمنچای یعنی این
سوال روز:چرا باید دایی گرانقیمت ترین باشد/ترکمنچای یعنی این

پنجشنبه 2 مرداد ساعت 17:39
اینکه دایی تنها به صرف دایی بودنش این قیمت نجومی را روی خودش بگذارد یعنی مدیران ما قادر به مدیریت او نیستند.
آی اسپورت- پس از انتشار مبالغ هزینه شده برای خرید و تمدید بازیکنان و کادر فنی دو تیم استقلال و پرسپولیس می شود با قاطعیت گفت هم اکنون علی دایی گران قیمت ترین فرد حاضر در فوتبال ایران است. اتفاقی عجیب که در هیچ یک از لیگ های جهان رخ نمی دهد.
یک مربی داخلی در هیچ لیگی در جهان که از قضا دایی به جهانی بودن تاکید دارد، گران قیمت ترین نیست. اما علی دایی تنها فردی در این فوتبال است که تورم را در قرارداد جدیدش لحاظ کرده. وزرات ورزش تاکید به لاغر کردن قیمت ها داشته، اکثر ستاره ها تخفیف ویژه ای به باشگاه های خود دادند اما دایی نه تنها از مبلغ قرارداد فصل قبلش کم نکرده که حدود 500 میلیون تومان هم به ان اضافه کرده است.
اگر از او در این مورد سوال کنید حتما با نگاهی غضب آلود که گویی اموالش را به سرقت بردید به شما نگاه میکند و با غرور می گوید:«عزیزم این قیمت منه». اینکه چگونه و با چه فرمولی او دریافت کرده که این مقدار می ارزد مهم نیست.مهم مدیران پرسپولیس هستند که مهمترین عنصر دفاعی تیمشان را به خاطر بی پولی از دست می دهند اما ناگهان حاضر می شوند 2 میلیارد و یکصد میلیون تومان به مربی ای بدهند که هرگز در قامت سرمربی قهرمان لیگ برتر نشده است. او تنها یک بار در لیگ ششم با سایپا فاتح جام شد که ان تیم توسط یک مربی خارجی بسته شد و پس از شروع لیگ و طی کردن نصف نیم فصل او رفت تا دایی در قالب بازیکن و مربی ان تیم خوب بسته شده را قهرمان کند.اما پس از ان "دایی سرمربی" که وظیفه بستن ، بدنسازی و کوچ تیم های مختلف را داشت هرگز طعم قهرمانی در لیگ برتر را نچشید.
اینکه دایی تنها به صرف دایی بودنش این قیمت نجومی را روی خودش بگذارد یعنی مدیران ما قادر به مدیریت او نیستند. اگر قیمت او این مقدار است ان وقت قلعه نویی با ان همه عنوان باید چند بگیرد؟

اگر پرسپولیس پس از پایان فصل عذر دایی را بخواهد چند تیم مدعی با این قیمت به سراغش می آیند؟
محمد رویانیان به دایی باج داد و با او یک قرارداد سه ساله امضا کرد و حالا رحیمی در حال ادامه ان مسیر غلط است.مربی دو میلیارد و یکصد میلیونی فوتبال ما ایا یک مشتری از لیگ های درجه دو و سه اسیایی دارد؟ قطعا اگر پرسپولیس این رقم را پرداخت نمی کرد دایی در هیچ تیمی در هیچ کجای جهان به یک دوم این رقم هم نمیرسید. او بیزنس پرمنفعت خودش را دارد و شاید این دو میلیارد برایش مهم نباشد اما برای فوتبال ما که رژیم گرفته این عدد یک دهن کجی مطلق است. عملکرد دایی و این رقم با هم سازگار نیست و بدون تردید این بزرگترین اشتباه علیرضا رحیمی در پرسپولیس بود.

مهدی طاهرخانی
djamir :نویسنده
انجمن: انجمن طرفداران تیم پرسپولیس
July 25th, 2014 12:39 AM

... و ناگهان بازیکن های میلیاردی ، نصف قیمت شدند !!!( نگاهی به لیست های دروغین قراردادهای تیم های لیگ برتری )

... و ناگهان بازیکن های میلیاردی ، نصف قیمت شدند !!!( نگاهی به لیست های دروغین قراردادهای تیم های لیگ برتری )

امیر لقمان : راستش فعلا زود بود بریم سراغ حاشیه های لیگ هنوز شروع نشده برترمون !! ولی چند رو گذشته و با اتمام فصل نقل و انتقالات یک موضوعی بیش از همه چیز خودنمایی کرد و اون هم انتشار لیست دستمزد های بازیکنان و مربیان تیم ها بود که در ابتدا کاری نو و تحسین برانگیز بود اما وقتی یک نگاه به رقم قرار داد ها و سابقه پرداخت های تیم های مورد نظر و و دریافتی بازیکنان مورد نظر و یک مقایسه ساده با رقم دریافتی سال قبلشون داشته باشیم یک علامت سوال در ذهن شکل می گیرد و یک پارادوکس بزرگ ذهن رو درگیر می کند !؟! این معما چندین مسئله رو مطرح می کند مثل اینکه :

1- آیا واقعا ما اینقدر سریع حرفه ای شدیم که پیش ازشروع لیگ و پیش از مشخص شدن ردیف بودجه و پرداختی اسپانسر ها وضعیت مالیمون مشخص باشد و لیست هزینه بدهیم؟!!

2- آیا بازیکنان ما اینقدر متعصب و پول زده شدند اند که بعضا تا 70 درصد نسبت به سال قبل دستمزدشان کاهش پیدا کرده ؟!! آندرانیک 2 میلیارد و هفتصدی سال قبل یعنی امسال واقعا 1 میلیارد می گیرد ؟!! و چندین مورد مشابه دیگر ...؟!

3- آیا باشگاه های ما اینقدر حرفه ای شدند که تونستند بارقم این قدر پایین بازیکنان و مربیان خود رو صید کنند ؟!! یعنی مثلا شما باور می کنید خلعتبری با 800 میلیون سپاهانی شده باشد؟!! رحمتی 1 میلیارد از پیکان گرفته باشد؟!!

4- یعنی ناگهان باشگاه های ما نسبت به فصل قبل قرار هزینه هاشون 50 % کاهش پیدا کرده و این عجیب نیست !؟! یا سال قبل همه دروغ گو و زرنگ بودند و رقم ها رو بالا گفته اند یا امسال همه راستگو شده اند ؟!! به نظر شما این اعلام لیست قرارداد ها نمی تواند با مواضع وزارت روزش مبنی بر رویکرد کاهش هزینه ها یکی باشد و برای بازی افکار عمومی خواستند شفاف سازی سند شده داشته باشند ؟>!!

5 - می توان لیست های منتشر شده و ثبت قرار دادها رو واقعی دونست ولی نمی توان باور کرد ؟!! یعنی این لیست ها کاملا نشان دهنده بازگشت دوباره قرار داد های زیرمیزی و پرداخت های ثبت نشده است ... پرداخت هایی مثل ویلا و ماشین و سکه و دلار و + رقم قرار داد ثبت شده در برگه قرار داد لیگ برتر !!!

6 - ...و انتشار این لیست ها و این ارقام مهم ترین پیامش "جیگر" فرض کردن من و شمای طرفدار این تیم هاست .... واقعا درک این نکته که بازیکنی که سال قبل 2 میلیارد دستمزد گرفته و امسال به خاطر پول تیمش رو عوض کرده و رفته تو تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده و بیش از 2/5 میلیارد رقم درخواستیش بوده ولی تو لیست قرار داد نوشته شده مبلغ دریافتی 1 میلیارد برای من یکی سخت است آقای مدیر عامل ، اقای خادم ، آقای وزیر ورزش ....!!!!

مردم دیگر به راحتی گول نمی خورند واقعیت رو پنهان کنید ولی واقعیت رو انکار نکنید !!!!

و چندین نکته دیگر گه که به راحتی می شود با مقایسه رقم قرار داد های سال قبل و امسال بهش رسید !!!!
واقعا تنها هدف تمام مسئولین در رده های مختلف این نظام سند سازی و حذف واقعیت است از کوچکترین مسائل تا بزرگترین !!! از ورزش گرفته تا سیاست ... از اختلاس گرفته تا رای انتخابات همگی عددسازی می شوند و انکار !!!!

امیر لقمان :112::112::112:

djamir :نویسنده
انجمن: بخش ورزش فوتبال
July 25th, 2014 12:31 AM

قطع شدن sms .....!!!!

سلام

اس ام اس ها چرا ارسال نمیشه...؟
ABBAS_2006 :نویسنده
انجمن: بخش اخبار، آموزش و مشاوره قیمت تلفن های همراه
July 24th, 2014 11:08 PM

باریکلا به این پسر گل:) احسان علیخانی خیلی خودشو نگه داشت :)


باریکلا به این پسر گل :)))))))))))))))))))))) احسان علیخانی خیلی خودشو نگه داشت :))))))))))))))))

http://hn8.asset.aparat.com/aparat-v...e3b1409820.mp4


http://www.aparat.com/v/KVyp5
علی رضا ساعی :نویسنده
انجمن: بخش جدیدترین کلیپ های روز
July 24th, 2014 10:04 PM

کاکتوسی که گلابی می دهد !!! گلابی خاردار !!! ( + عکس )بهار: کاکتوس گلابی سرده‌ای از کاکتوسیان با ساقه خزنده و بندبند و گوشتی و مسطح با ساقه‌های کوتاه سیخک‌دار و به‌ندرت با تیغهای دراز حدود سه سانتی‌متر است.

گلهای گیاهان این سرده دوجنسی و منظم و منفرد زردرنگ است و میوه آنها به شکل سته قرمزـ بنفش به عرض پنج تا هشت سانتی‌متر است که پستانداران کوچک آن را می‌خورند.

میوه کاکتوس یا گلابی خاردار کاکتوس یا انجیر کاکتوس (به انگلیسی: cactus prickly pears)، میوه بیضی‌گون گیاه کاکتوس است.

این گیاه خوردنی می‌باشد ولی به علت سطح خاردار آن باید با دقت پوست آن را جدا کرد.

اگر خارهای آن و پوست آن جدا نشود می توانند ناراحتی هایی را در ناحیه گلو، مری و معده سبب شود.این گیاه، در درمان دیابت نوع دوم موثر می باشد.


asriran
کد خبر: ۳۴۰۴۵۹*Matrix :نویسنده
انجمن: انجمن گل و گیاه
July 24th, 2014 09:53 PM

شما جای من باشید کدوم رنگ جی 3 رو خرید می کنید

درود دوستان

ب نظر شما کدوم رنگ بهتر هستش؟


RaShA :نویسنده
انجمن: بخش سایر گوشیها
July 24th, 2014 09:52 PM

در شهر موصل «داعش مقبره حضرت یونس را منفجر کرد» (فیلم)

گروه اسلام‌گرای شام و عراق موسوم به داعش پس از آن‌که پیش از این آرامگاه شیخ فتحی را منفجر کردند، روز پنج‌شنبه بیست و چهارم ژوئیه مقبره حضرت یونس پیامبر را نیز در موصل منفجر کردند.

شبکه خبری «روداو» در اقلیم کردستان گزارش داد، بعد از ظهر روز پنج‌شنبه نیروهای داعش مغازه‌دارهای بازار موصل در اطراف مقبره یونس نبی را مطلع کردند که مغازه‌های خود را تعطیل کرده و به خانه‌های اطراف آن نیز گفتند که پنجره‌ خانه‌هایشان را باز بگذارند، چون آن‌ها قصد دارند که مسجد و مقبره یونس نبی را منفجر کنند.


این مسجد و مقبره که روز پنج‌شنبه بیست و چهارم ژوئیه از سوی داعش تخریب شد یکی از آثار باستانی شهر موصل بود که در سال ١٣٨ هجری قمری بنا شده بود و یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی شهر موصل به شمار می‌رفت، این گروه پیش از این نیز آرامگاه حضرت یحیا را در محله شفا در موصل منفجر کرده بودند.

این گروه پیش‌تر تهدید کرده بود که قبله مسلمانان جهان کعبه را ویران خواهد کرد، چون به گفته این گروه، اکنون مسلمانان به جای خدا، مشغول پرستش سنگ (کعبه) را می‌پرستند.
http://hn8.asset.aparat.com/aparat-v...6571409565.mp4
http://www.aparat.com/v/adZ5O
علی رضا ساعی :نویسنده
انجمن: بخش جدیدترین کلیپ های روز
July 24th, 2014 08:23 PM

خواستگاری جالب به کمک اتومبیل !!! ( + عکس )وان کار: یکی از اعضای گروه اینترنتی طرفداران MX-5، از دوستان خود درخواست کرد تا در ایجاد صحنه ای خاص به کمک او بیایند، و نهایتا در پارکینگ یکی از مدارس محلی، صحنه ای که در بالا می‌بینید را خلق کردند.

در نهایت این پسر خوش ذوق به همراه دختر مورد علاقه خود به بام پارکینگ رفتند و با این صحنه مواجه شدند.
در همین لحظه، پسر از دختر مورد علاقه‌اش پرسید: "آیا با من ازدواج می‌کنی؟".

به نظر شما جواب دختر چه بود؟ اگر شما جای او بودید، پس از دیدن این صحنه، چه جوابی به این خواستگاری می‌دادید؟

asriran
کد خبر: ۳۴۱۷۴۹پ . ن : سوال خط پایانی در متن بالا ؛ سوال سایت عصر ایران است .
برای رعایت اصول کپی و نقل قول ، مطلب بالا بدون کم و کاست و ویرایش ارسال گردید.*Matrix :نویسنده
انجمن: بخش وبگردی ( مطالب مفید وبلاگها )
July 24th, 2014 07:53 PM

5 دروغی که فروشندگان تلویزیون تحویل مشتری می‌دهند

یک قانون بزرگ و اساسی در خرید هر کالایی وجود دارد: هیچ وقت به صحبت‌های فروشنده اعتماد نکنید! این بدین معنا نیست که تمام صحبت‌های فروشندگان اشتباه است و اطلاعات ارائه شده توسط آنها غیرکاربردی است، اما در حقیقت فروشندگان به دنبال فروش کالایی هستند که سود بیشتری برای آنها داشته باشد و منفعت شما در آخرین اولویت آنها است. در ادامه با 5 دروغ رایجی که فروشندگان تلویزیون برای ترقیب مشتری به خرید کالا به زبان می‌آورند، آشنا خواهید شد.


فروشندگان تلویزیون برای ایجاد اشتیاق در مشتری بعضا دروغ‌های بزرگی را به زبان می‌آورند، البته این بدین معنا نیست که تمام فروشندگان تلویزیون انسان‌های بدی هستند. بسیاری از آنها اصطلاحات اشتباه را باور کرده‌اند و به عنوان مثال ایمان دارند که کنتراست داینامیک یا فرکانس بالاتر باعث بهبود تصویر می‌شود. بعضی نیز می‌دانند که معیارهای کیفیت تصویر اینها نیستند اما برای فروش کالای خود مجبور به ارائه اطلاعات اشتباه به کاربر می‌شوند.

این تلویزیون دارای نسبت کنتراست یک به میلیارد است

نه این جمله درست نیست. تمام تولیدکنندگان تلویزیون نسبت کنتراست تصویر را به دروغ اعلام می‌کنند. حتی یک تولیدکننده هم وجود ندارد که نسبت واقعی کنتراست تصویر را منتشر کند. پس هرگز به اعداد و ارقام ارائه شده توسط فروشنده و تولید کننده در مورد کنتراست تصویر توجه نکنید. اعدادی که به عنوان کنتراست تصویر ارائه می‌شوند در واقع نسبت کنتراست داینامیک تصویر هستند که هیچ تاثیری برروی کیفیت تصویر ندارد. کنتراست واقعی تصویر یا Native Contrast عدد مهم و قابل تاملی است که به دلیل پایین بودن آن، توسط تولیدکنندگان ارائه نمی‌شود. در حقیقت هر چه کنتراست واقعی تصویر بالاتر باشد بهتر است اما از آنجایی که تولیدکنندگان اطلاعات مربوط به کنتراست واقعی تصویر را منتشر نمی‌کنند، شما هم نباید به این اعداد توجه کنید. در دنیای واقعی تلویزیون‌های پلاسما معمولا کنتراست بالاتری نسبت به LCD و LED ها دارند، البته تلویزیون‌های LED LCD TV های گران قیمت مانند Elite Sharp، Sony HX950 و LG LM9600 که مجهز به تاریکی موضعی هستند، نیز کنتراست بسیار بالا و مناسبی دارند و با پلاسماها رقابت می‌کنند.
کیفیت صدای این تلویزیون بهتر از باقی است

«ببینید این تلویزیون کیفیت صدای بسیار بهتری نسبت به آن تلویزیون دارد!» نه این جمله درست نیست، هیچ کدام از تلویزیون‌های HDTV کیفیت صدای خوبی ندارند. جمله درست این است که این تلویزیون صدایش به بدی دیگری نیست! به دلیل باریکی تلویزیون‌های فلت پنل، هیچ کدام مجهز به اسپیر مناسب نیستند و نمی‌توانند کیفیت مناسبی را ارائه کنند و برای اینکه کیفیت صدای مناسبی داشته باشید باید یک سینمای خانگی مجزا خریداری کنید. پس کیفیت صدای تلویزیون‌های فلت پنل تفاوت بسیار کمی با یکدیگر می‌کنند و همگی از نظر کیفیت صدای خروجی در سطح بسیار پایینی قرار دارند.
تلویزیون‌‌ها خیلی زود آسیب می‌بینند گارانتی تلویزیون خود را افزایش دهید

مورد دیگری که احتمالا در هنگام خرید به شما گفته می‌شود در مورد گارانتی و آسیب پذیری شدید تلویزیون‌ها است. به همین دلیل به شما پیشنهاد افزایش مدت زمان گارانتی یا خرید تلویزیون با گارانتی طولانی‌تر داده می‌شود. اما حقیقت چیز دیگری است و تلویزیون‌های Flat Panel معمولا کیفیت ساخت مناسبی داشته و طول عمر آنها نیاز بسیار بالا است به همین دلیل پرداخت هزینه بیشتر برای افزایش مدت گارانتی توصیه نمی‌شود.
LED TVها بهترین کیفیت تصویر را دارند

این جمله اشتباه است. ابتدا باید بانید که چیزی تحت عنوان LED TV وجود ندارد! تمام LED TVها همان تلویزیون‌های LCD هستند که LEDها به جای لامپ‌های فلورسنت قدیمی، وظیفه ایجاد نور در پشت پنل را دارند. در واقع نام کامل تلویزیون‌های LED یا LED TVها، LED LCD TV است. LEDها نسبت به فلورسنت مصرف کمتری دارند و در مدل‌های گران قیمت LED LCD TVها کنترل بهتری برروی نور پنل وجود دارد که منجر به ارائه تصاویر با کیفیت تر نسبت به LCDها می‌شود. اما در بسیاری از شرایط کیفیت پلاسما ها بهتر از LED LCD TVها است. پلاسما رنگ مشکی را عمیق‌تر نمایش داده و کنتراست تصویر بالاتری نیز دارند. اگر بخواهید یک LED TV با کیفیت پلاسما داشته باشید باید دو یا سه برابر قیمت تلویزیون پلاسما هزینه کنید. البته پلاسما هم معایب خاص خود را نیز دارند مثلا پلاسماها معمولا ضخیم‌تر، سنگین‌تر، پرمصرف‌تر از LEDها هستند و دمای بیشتری نیز ایجاد می‌کنند.
اگر کیفیت صدا و تصویر بالاتری می‌خواهید حتما باید نوع خاص و گران قیمت کابل HDMI را تهیه کنید

باور کنید که تفاوت بین کابل‌های HDMI ده هزار تومانی با 100 یا 300 هزار تومانی تقریبا صفر است مخصوصا اگر طول کابل و فاصله بین پخش کننده و تلویزیون کمتر از 3 متر باشد. پس هرگز بابت کابل HDMI گران قیمت هزینه نکنید.

MEHƊI :نویسنده
انجمن: بخش وبگردی ( مطالب مفید وبلاگها )
July 24th, 2014 07:26 PM

تذکر استقلال و پرسپولیس به هواداران/ در ورزشگاه آزادی بلیت‌فروشی نمی‌شود

تذکر استقلال و پرسپولیس به هواداران/ در ورزشگاه آزادی بلیت‌فروشی نمی‌شود

باشگاه استقلال و پرسپولیس از هوداران خود خواستند برای تماشای مسابقات لیگ چهاردهم کارت بلیت الکترونیکی و یا بلیت الکترونیکی تهیه کنند چرا که این فصل در ورزشگاه آزادی بلیت فروشی نخواهد شد.به گزارش خبرگزاری مهر، در بخشی از بیانیه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس خطاب به هواداران آمده است: "از آنجاییکه در فصل جاری (94-93) مسابقات لیگ برتر، تمامی فضای ورزشگاه آزادی تهران تحت پوشش سیستم فناوری فروش بلیت الکترونیکی قرار گرفته است، فصل جدید مسابقات در واقع شروعی برای توسعه و ارتقاء سطح خدمات قابل ارائه به شما هواداران عزیز می‌باشد. لذا ضروری است با توجه به اینکه از این پس در هیچ یک از مسابقات لیگ برتر، فروش بلیت در محل ورزشگاه آزادی تهران انجام نمی‌پذیرد، کلیه هواداران گرامی می‌باید نسبت به تهیه کارت بلیت الکترونیکی و یا بلیت الکترونیکی از قبل اقدام نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از تاریخ دوم مردادماه 93 به سامانه فروش بلیط الکترونیک به آدرس Footballeticket.ir که آماده ارائه خدمات و اطلاعات بیشتر در این زمینه به هواداران محترم می‌باشد، مراجعه نمایید".
MEHDIH1981@YAHOO.COM :نویسنده
انجمن: بخش ورزش فوتبال
July 24th, 2014 06:00 PM

آخرین واکنش هاشمی به حواشی برزیل

آخرین واکنش هاشمی به حواشی برزیلسیدجواد هاشمی درباره حواشی سفر هنرمندان به برزیل گفت: اگر احیانا کسی در زمان‌های خاصی که بنده حضور مستمر و مستقیمی نداشتم کاری کرده، به خودش مربوط است و بازخواست من محلی از اعراب ندارد.


به گزارش افکارنیوز، این بازیگر و تهیه‌کننده که مسئولیت هنرمندان اعزامی به برزیل (در حاشیه جام جهانی) را برعهده داشت، درباره ادامه حواشی این سفر بیان کرد: درباره حواشی سفر به برزیل برای هنرمندان که ظاهرا هنوز هم ادامه دارد و متاسفانه بعد از جام جهانی هم تمام نشده است، باید عرض کنم که من تهیه‌کننده فیلم مستند ۵ قسمتی برزیل برای شبکه نمایش خانگی بودم. به خاطر این مسئولیت، شائبه‌هایی به وجود آمد.

وی توضیح داد: شائبه این بود که بنده به دلیل مسئولیتم، باید هر کس هرکاری در برزیل انجام داده است را بپذیرم، در حالیکه اینطور نیست. من تمام تلاش خود را انجام دادم که اتفاق بدی نیفتد. من به اندازه مسئولیت و توانی که داشتم خیلی مراقبت کردم که کسی کاری را که دور از شأن تیم اعزامی هنرمندان باشد انجام ندهد. حال اگر احیانا کسی در زمان‌های خاصی که بنده حضور مستمر و مستقیمی نداشتم کاری کرده، به خودش مربوط است و بازخواست من محلی از اعراب ندارد.

مسئول تیم اعزامی هنرمندان به برزیل همچنین تاکید کرد: من فقط می‌توانستم در زمان فیلمبرداری مستند برزیل، کنترل جمع هنرمندان را به عهده بگیرم و در این‌باره مسئولیت داشته باشم.

سیدجواد هاشمی سپس با بیان اینکه امیدوار است تعامل تلویزیون با هنرمندان ادامه داشته باشد،بیان کرد: احساس می‌کنم که تلویزیون باید از هنرمندان حمایت کند. از آن‌جا که خانه دوم‌ ما تلویزیون است، چنین انتظاری بی‌جا نیست و دوست داریم همیشه تعامل بین ما و تلویزیون همواره ادامه داشته باشد. تلویزیون خانه هنری ماست و امیدواریم هم ما بتوانیم در آن حضور داشته باشیم و هم دوستان بدانند که هنرمندان و همه عوامل ساخت فیلم‌ها، تابلوهای همیشگی حاضر در تلویزیون هستند. امیدواریم این تعامل هیچ وقت قطع نشود.

سفر هنرمندان همزمان با جام جهانی به برزیل با حاشیه‌هایی همراه بوده است. علاوه بر واکنش‌ها هنگام سفر پس از آن نیز حواشی را به دنبال داشته است از شایعه ممنوع‌التصویری برخی از هنرمندان حاضر در جام جهانی که از سوی خودشان و مسوولان صدا و سیما تکذیب شده است.
محمد حسين :نویسنده
انجمن: معرفی و اعلام برنامه سیما
July 24th, 2014 05:22 PM

واقعی‌ترین فیلم سینمایی دنیا + عکس

واقعی‌ترین فیلم سینمایی دنیا + عکس


boyhood فیلمی است که کلیشه های ساخت فیلم با استفاده از بازیگران مختلف را از بین برده است و ابتکار جالبی در آن به کار رفته است. "ریچارد لینکلتر" از سال 2002 در حال ساخت این فیلم سینمایی است و تا به امروز هیچ کدام از بازیگران تغییر نکرده و تنها رشد طبیعی خود را داشته اند.
به گزارش افکارنیوز، در فیلم های سینمایی که در حال نشان دادن زندگی یک فرد خاص است معمولا نقش های دوران مختلف زندگی را بازیگران متفاوتی بازی می کنند و ممکن است 5 یا 6 بازیگر گذر عمر یک شخصیت را به تصویر بشکند و این مورد زیبایی و واقعگرایانه بودن فیلم را از بین می برد.

"boyhood" فیلمی است که کلیشه های ساخت فیلم با استفاده از بازیگران مختلف را از بین برده است و ابتکار جالبی در آن به کار رفته است. "ریچارد لینکلتر" از سال 2002 در حال ساخت این فیلم سینمایی است و تا به امروز هیچ کدام از بازیگران تغییر نکرده و تنها رشد طبیعی خود را داشته اند.
نقش اول این فیلم در اختیار "الار کلترن" است که از سن 7 سالگی مقابل دوربین رفته است و بخشی از آن را بازی کرده و سپس سال بعد ادامه نقش را در سنی بیشتر دنبال کرده است از این رو طی 12 سال گذشته چهره او از یک کودک 7 ساله حالا به جوانی 19 ساله تبدیل شده است و داستان فیلم همچنان ادامه دارد.

در کنار الار والدین او نیز حضور دارند که بازیگران این نقش ها نیز همگی با رشد طبیعی خود بزرگ شده اند. این خلاقیت باعث شد تا با شخصیت داستان ارتباط بهتری برقرار شود و شما مطمئن هستید که هیچ بازیگری با گریم سنش تغییر نکرده است و این ویژگی در هیچ فیلم دیگری دیده نمی شود.

بسیاری ایده این فیلم را مشابه یکی از بهترین فیلم های سینمایی دهه 90 به نام "نمایش ترومن" می دانند با این تفاوت که این فیلم دقیقا در واقعیت برداشته شده است ولی ایده ای مشابه با آن دارد. در فیلم سال 1998 جیم کری فردی بود که تمام عمرش را بدون آنکه بداند در مقابل دوربین های مختلف گذرانده بود.
محمد حسين :نویسنده
انجمن: سینمای هالیوود (Hollywood )
July 24th, 2014 05:21 PM

در مراسم تقدیر از «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» مطرح شد جسارت تلویزیون در پخش یک مستند

در مراسم تقدیر از «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» مطرح شد


جسارت تلویزیون در پخش یک مستند

در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران مستند «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه»، جسارت رسانه در پخش الفاظ به‌کاربرده‌شده در این مستند از جمله دلایل موفقیت آن دانسته شد.به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شب گذشته (یکم مردادماه) از دست‌اندرکاران مستند «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» در مرکز سیما فیلم تقدیر شد. این مستند، داستان دراماتیکی از محبوس‌شدگان گروهک منافقین پایگاه اشرف در کشور عراق است.در این مراسم، محمدرضا معصوم‌زادگان - مدیر مرکز سیمافیلم -، حجت‌الاسلام سالک - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس -، میرعلایی - مدیر سابق مرکز فارابی -، جواد شمقدری - رییس سابق سازمان سینمایی - و ... حضور داشتند.در ابتدای مراسم، معصوم‌زادگان گفت: این مستند با توجه به تأثیراتی که گذاشته، توانسته است رسالت فرهنگی خود را انجام دهد.محمد شکیبانیا - تهیه‌کننده‌ی این مستند - نیز اظهار کرد: یکی از دلایل موفقیت این مستند، پرهیز از ادبیات سیاسی، نشان دادن جنبه‌های اجتماعی و خانوادگی و همچنین جسارت رسانه در پخش الفاظ به‌کاربرده‌شده در این مستند است، زیرا بعضی واژه‌ها بدون سانسور و حذف، بیان شدند. برای مثال می‌توان به واژه‌ی «شهدای سازمان» اشاره کرد. همین روایت منصافانه باعث اعتماد مخاطب و دیدن آن شد.او ادامه داد: با وجود دشواری‌ها و سفرهای متعدد و طولانی، کار ساخت این مستند 90 دقیقه‌یی پس از سه سال، با همت دوستان به پایان رسید.در ادامه‌ی این مراسم، مرتضی پایه‌شناس - کارگردان «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» - نیز گفت: ماجراهای سازمان مجاهدین خلق، بسیار جای کار دارد و نیاز است با نگاه صادقانه، به تمام ابعاد آن نگاه کنیم. یکی از ابهام‌های سازمان مجاهدین خلق، اعدام‌های دهه‌ی 60 است که این بخش از تاریخ خیلی گم‌نام مانده و نیاز به توجه دارد.او افزود: دیدن چنین فیلمی به خانواده‌ها و بویژه نسل جوان کمک می‌کند تا با ایدئولوژی سازمان مجاهدین خلق بیشتر آشنا شوند، زیرا مبنای فکری آن‌ها بر این اصل استوار است که خانواده‌ای وجود ندارد. نظر نسل جوان و حتی خانواده‌هایی که در این مسیر خون داده‌اند، با دیدن این مستند تغییر می‌کند، چراکه این فیلم روایتگر یک دعوا یا بازی سیاسی نیست، بلکه مضمون اصلی آن، خانواده است.
محمد حسين :نویسنده
انجمن: معرفی و اعلام برنامه سیما
July 24th, 2014 05:20 PM

Mr. Peabody and Sherman 2014

Mr Peabody And Sherman
2014
BDRip x264-Larceny

http://www.imdb.com/title/tt0864835/combined

INFO

کد:

Genre: Animation | Adventure | Comedy | Family | Sci-Fi
IMDB Rating: 7.0/10 from 16,111 users Metascore: 59/100
Directed by: Rob Minkoff
Starring: Ty Burrell, Max Charles, Stephen Colbert
 
Release Name: Mr.Peabody.And.Sherman.2014.BDRip.x264-Larceny
Size: 868 MB
Video: MKV | 720×390 | 1720 Kbps
Audio: English | AAC | 128 Kbps
Runtime: 92 Minکد:

http://bitshare.com/files/81hxxtm5/M.P.A.S.201-larceny.mkv.html
 
http://www.kingfiles.net/oxy38vwv8gr9/M.P.A.S.201-larceny.mkv
 
http://rapidgator.net/file/fb7607cc2b5c1de0f290973f893d9978/M.P.A.S.201-larceny.mkv.html
 
http://ul.to/1qlzpsoy
 
http://uploadrocket.net/3r60zmhiuz99/M.P.A.S.201-larceny.mkv.html
 
http://fileom.com/vuu2pelh4x4p/M.P.A.S.201-larceny.mkv.html
 
http://bitshare.com/files/g16oz2hx/M.P.A.S.201-larceny.mkv.html

alirezaf :نویسنده
انجمن: دانلود کارتون
July 24th, 2014 02:44 PM

A Brony Tale 2014

::: دانلود مستند ۲۰۱۴ A Brony Tale با کیفیت WEBRip 720p ، لینک مستقیم :::

ژانر: مستند
سال انتشار: ۲۰۱۴
حجم: ۶۰۰ مگابایت
کیفیت: WEBRip 720p | بسیار خوب
لینک IMDB
خلاصه داستان :داستان درمورد صداپیشگان انیمیشن های معروف است مانند سیندرلا و …

کد:

http://uptobox.com/ce49kx3hwbal
کد:

http://rioupload.com/uefhz1mpf5yz
leopards :نویسنده
انجمن: دانلود فیلم های مستند
July 24th, 2014 12:55 PM

Life Itself 2014

::: دانلود مستند ۲۰۱۴ Life Itself با کیفیت WEBRip 720p ، لینک مستقیم :::

ژانر: مستند ، بیوگرافی
سال انتشار: ۲۰۱۴
حجم: ۸۵۰ مگابایت
کیفیت: WEBRip 720p | بسیار خوب
لینک IMDB
خلاصه داستان :مستندی درباره زندگی “راجر ایبرت” روزنامه نگار برنده جایزه پولیتزر و بزرگ ترین منتقد تاریخ سینما …

کد:

http://hexupload.com/hyz67d7683gd
کد:

http://uptobox.com/3nyc12e1wn5e
leopards :نویسنده
انجمن: دانلود فیلم های مستند
July 24th, 2014 12:51 PM