Asre Javan

cccam

پيش بيني هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر (یکشنبه و دوشنبه 2و 3 شهریور 1393) جایزه :کارت شارژ 5000 و 10000 تومانی

به نام یزدانتاپيك پيش بيني هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر جام خلیج پارسدوستان عزیز و محترم در ادامه قوانين اجراي مسابقات و ليست مسابقات را مشاهده مي نمايند


منتظر حضور شما عزیزان هستيم.:53:

قوانين شركت در مسابقه پيش بيني
1.كليه پيش بينی ها بايد در يك پست انجام شود (حتي اگر در يك هفته بازيها در چند روز مختلف انجام شد همه پيش بيني ها در يك پست قرار گيرند)

تذکر مهم : رعایت ترتیب بازیها براساس برنامه ای که در ابتدای هر هفته توسط مدیران بخش اعلام میشود الزامی است. در صورت رعایت نکردن لیست مذکور، امتیازات آن هفته اعمال نخواهد شد.

2. پيش بيني براي هر مسابقه تا شروع مسابقه قابل استناد است.

توضيح: يعني اگر مسابقات يك هفته در 3 روز برگزار شد حتي اگر كسي مسابقات 2روز را پيش بيني نكرد و تنها مسابقه روز سوم را پيش بيني كرد امتياز روز سوم و مسابقه هاي آن روز برايش محاسبه ميشود.

تذكر: اگر زمان پيش بيني هر شركت كننده اي حتي يك دقيقه پس از شروع مسابقه باشد امتيازي براي آن شركت كننده در نظر گرفته نخواهد شد.

3. هيچ شركت كننده اي امكان ويرايش در پستهاي ارسالي را نخواهد داشت.در صورتي كه مايل بوديد پيش بيني خود را در وقت مقتضي تغيير دهيد در پستي جداگانه پيش بيني جديد را اعلام نماييد . جهت رفاه حال كاربران پست آخري كه شركت كنندگان ارسال مي كنند امتيازش محاسبه مي گردد.

4. با توجه به برخي شرايط خاصي كه باعث به تعويق افتادن طولاني مدت بازيها مي شوند امتيازات آن هفته بعد از انجام بازی های به تعویق افتاده منظور خواهد شد .جوایز


انشالله بزودی جوایز لیگ رو بعد از مشخص شدن اسپانسر اعلام خواهیم کرد .
به 3 نفر برتر مسابقات 1 سال اشتراک رایگان سایت + .... تعلق خواهد گرفت .

در صورتی که موفق به جذب اسپانسر برای جوایز هفتگی هم بشویم . برای هر هفته هم جوایز خواهیم داشت

کارت شارژ موبایل 5000 تومانی : در مسابقات پیش بینی هفته هر کدوم از بچه ها که بتواند نتیجه کلیه مسابقات ان هفته رو درست پیش بینی کند و از 8 مسابقه حداقل 5 مسابقه رو 5 امتیاز کاملش رو بگیره برنده کارت شارژ 5000 تومانی خواهد شد .


کارت شارژ موبایل 10000 تومانی : در مسابقات پیش بینی هفته هر کدوم از بچه ها که بتواند نتیجه کلیه مسابقات ان هفته رو درست پیش بینی کند و 5 امتیاز کامل همه مسابقات و بگیره برنده کارت شارژ 10000 تومانی خواهد شد .نحوه محاسبه امتیازات:


پیش بینی صحیح نتیجه مسابقه با تعداد گل زده صحیح دو تیم 5 امتیاز


پیش بینی صحیح نتیجه مسابقه با تفاضل گل صحیح 3 امتیاز

بازی مساوی شود وتعداد گل زده صحیح نباشد 2 امتیاز


پیش بینی صحیح نتیجه مسابقه 1 امتیاز


.SAEED. :نویسنده
انجمن: انجمن مسابقات ورزشی سایت
August 20th, 2014 12:19 PM

چه كساني آمادگي ازدواج دارند ؟

وقتی که فهمیدیم نباید دنبالِ آدم کامل باشیم
نه تنها باید اعلام کنیم همسر ما آدم کاملی نیست بلکه به طور مشخص اعلام کنیم او می تواند آدم غیرقابل تحمل٬ دشوار٬ اذیت کننده و غیر منطقی باشد.
باید این جمله را به خطبه عقد اضافه کنیم که: « من حاضرم به عقد این فرد در بیایبم با وجود آنکه برایم مسلم است او به طور مداوم برایم مزاحمت ایجاد خواهد کرد.
نباید فکر کنم که همسر کاملی در سراسر این کهکشان یافت خواهد شد. همه ما بد هستیم و مشکلات مخصوص خودمان را داریم. برای همین٬ ترجیحا بهتر است قبل از ازدواج رابطه هایی را تجربه کنیم نه به این نیت که شاید بالاخره « همسر درست» را بیابیم. بلکه در عمل متوجه شویم هر فرد دوست داشتنی در حین زندگی مشترک٬ شیطنت ها و خصلت های ناهنجارش نمایان خواهد شد.
۲ – وقتی که مایوسانه بپذیریم درک نخواهیم شد
عشق با تجربه درکٍ عمیق و یکجانبه یک نفر نسبت به ما شروع می شود. هر کاری بکنیم برایشان قابل درک است.همه اعمال ما را پشتیبانی خواهند کرد. ما بعد از مدتی به افراد مشابهی تنفر می ورزیم و حتی تخیلات و تمایلان جنسی مشابهی را می خواهیم تجربه کنیم… ولی این ماجرا تداوم نخواهد داشت.
برای همین بخش دیگری از خطبه عقد بهتر است به اقرار این حقیقت بپردازد که: « هر چقدر با هم همفکری و تفاهم داریم ولی یک بخش اساسی از ناخوداگاه و کنه روان من قابل شناخت برای هیچ فردی حتی خودم نیست.»
۳ – وقتی که فهمیدیم دیوانه ایم
به نظر می رسد آدم های عاقل و بالغی هستیم ولی دیگران نه … ما هیچ خطای همیشگی را در خودمان نمی بینیم ولی یکی را می شناسیم که قاطی کرده است. یکی همیشه نگران است و یکی هم به تمام معنا احمق…
ولی بلوغ شخصیت فقط از طریق اشتباهات و حماقت های مرتکب شده میسر می گردد. اگر ما هر روز احساس عمیق و زننده ایی نسبت به شخصیت و شعور و رفتار مان نداشته باشیم یک جای کار می لنگد. اگر نتوانیم ضعف های خودمان را ببینیم معلوم است که به شکل خطرناکی قادریم فقط بخشی از حافظه مان را به یاد بیاوریم.
hossein 2005 :نویسنده
انجمن: انجمن مشاوره قبل از ازدواج
August 20th, 2014 10:58 AM

تلویزیون دیگر نمی‌تواند رقیب شبکه‌های خارجی باشد/ آماده‌ایم جشنواره یاس را به انجمن فیلمسازان واگذار کنیمایوبی در دیدار با اعضای انجمن موسسات فیلمسازی
تلویزیون دیگر نمی‌تواند رقیب شبکه‌های خارجی باشد/ آماده‌ایم جشنواره یاس را به انجمن فیلمسازان واگذار کنیمرئیس سازمان سینمایی از آمادگی برای واسپاری برگزاری جشنواره یاس به انجمن صنفی شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی خبر داد و گفت: با افزایش روند آزار دهنده تبلیغاتی تلویزیون، ریزش مخاطبان آن ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، اعضای شورای داوری ، اعضای هیات مدیره و اعضای کمیسیون های تخصصی انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلمسازی ایران با حجت الله ایوبی دیدار کردند.
ایرج محمدی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی در ابتدای این نشست گفت: جریان فرهنگی هنری در بخش شبکه نمایش خانگی و تولید آثار ویدیویی مغفول مانده که البته این بخش در ماه‌های اخیر تا حدودی ترمیم شده است.
وی با اشاره به اینکه اغلب پروانه تولید فیلم‌های ویدیویی مربوط به موسسات خارج از انجمن صنفی موسسات فیلمسازی است توضیح داد: بسیاری از این موسسات به دلیل سرمایه‌ای که دارند وارد فیلمسازی می‌شوند که این روند امنیت شغلی ما را با مخاطراتی روبرو کرده است.
این تهیه کننده با اشاره به حمایت‌های سازمان سینمایی از انجمن یادشده تاکید کرد: ما بودجه‌ای نداریم و از محل دریافت حق عضویت امور انجمن را اداره می‌کنیم و سال گذشته تنها 12 میلیون تومان از وزارت ارشاد بودجه گرفتیم.
محمدی همچنین خواستار حضور نماینده از انجمن صنفی شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی ایران به عنوان نماینده بخش شبکه نمایش خانگی برای حضور در کارگروه‌های ویژه مالیاتی شد.
وی همچنین با اشاره به وضعیت امور وام، پیشنهاد کرد با رایزنی مدیریت سینما، امکان اخذ وام از بانک های دولتی برای موسسات ویدیویی ایجاد شود.
"مهناز مظاهری" نیز در ادامه این نشست با اشاره به انجام امور داوری و برگزاری شورای حل اختلاف از سوی وی توضیح داد: هیاتی هفت نفره متشکل از پیشکسوتان عرصه تولید به طور تخصصی به پرونده ها و اختلافات این بخش رسیدگی می کنند.
"اکبر تحویلیان" نیز در ادامه یادآور شد: گروهی از فعالان در شرکت های ویدیو رسانه میان خانه سینما و تلویزیون سرگردانند و تکلیف بیمه آنان مشخص نیست.
وی یادآور شد: تعداد این افراد زیاد است و به عنوان نمونه فیلمنامه نویس، فیلمبردار و دیگر فعالان عرصه ویدیو رسانه حمایت نمی شوند.
این تهیه کننده از رییس سازمان سینمایی درخواست کرد مشکل بیمه این افراد به نوعی رفع شود.
در ادامه توکلی نیز با اشاره به مشکلات پیش روی موسسات با شهرداری و مطرح کردن بحث مالیات خواستار رفع این مباحث و تشکیل کارگروهی برای به رسمیت شناخته شدن مشاغل به اصطلاح نوظهور شد.
"حبیب الهیاری" نیز با اشاره به موضوع قاچاق فیلم و عدم برخورد جدی با این مسئله در سال های اخیر گفت: تهیه کنندگان امروز جرات ورود به عرصه تولید را ندارند زیرا آثارشان بلافاصله بعد از ساخت وارد شبکه قاچاق می شود.
وی با اشاره به ناکارآمدی تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق فیلم درخواست کرد این مهم همانند سال های اخیر به تهیه کنندگان واگذار شود.
"حجت الله ایوبی" پس از شنیدن نظرات حاضران در این نشست یادآور شد: فعالیت شما نه تنها در مقابل سینما نیست بلکه در کنار سینما است.
وی تصریح کرد: اگر ما دغدغه فرهنگ و هنر داشته باشیم باید بدانیم که شما امروز رقیب شبکه‌های ماهواره‌ای هستید؛ تلویزیون دیگر نمی تواند رقیب شبکه های خارجی باشد ؛زیرا بیننده های این رسانه کم شده و با افزایش روند آزار دهنده تبلیغاتی این رسانه، ریزش مخاطبان آن ادامه دارد.
رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: شما در خانه‌ها حضور دارید از این رو باید مناسبات خود را با سینما و خانه سینما افزایش دهید و حرکت صنف انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلمسازی ایران به دلیل دوری از حاشیه و همدلی می‌تواند با سرعت بیشتری ادامه یابد.
ایوبی از اعلام آمادگی سازمان سینمایی برای واگذاری برخی امور به انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلمسازی ایران خبر داد و اظهار کرد: آمادگی واگذاری برخی امور به این صنف وجود دارد و تاکید ما بر نقش نظارتی سازمان سینمایی است.
وی خطاب به حاضران با یادآوری اینکه اگر صنف شما قدرتمند شود بر مشکلات پیش رو غلبه می‌کنید افزود: درباره درجه بندی دفاتر ویدیویی پیشنهادات خود را ارائه دهید و معتقدیم فعالیت های این بخش را شما باید انجام دهید.
رییس سازمان سینمایی درباره موضوع مبارزه با قاچاق فیلم های سینمایی نیز افزود: موضوع قاچاق فیلم نسبت به دیگر کالاهای فرهنگی از اهمیت بیشتری برخوردار است و تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق فیلم در سال های اخیر شاید باعث بهتر شدن وضع قاچاقچیان شد.
ایوبی با بیان اینکه با وجود ستاد مبارزه با قاچاق فیلم همچنان مشکلات ما پابرجاست از بازگشت به سیستم مقابله با این پدیده به صورت موقت استقبال کرد.
وی همچنین از ایجاد ساز و کاری مناسب به منظور جلوگیری از قاچاق آثار سینمایی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با همکاری نهادهای ذی ربط این امر محقق شود.
رئیس سازمان سینمایی از آمادگی برای واسپاری برگزاری جشنواره یاس به انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلمسازی ایران خبر داد گفت: استان مازندارن در برگزاری این جشنواره مشارکت داردو چنانچه مایل باشید می توانیم برپایی این رویداد را به شما واگذار کرده و در این راه کمک کنیم.
مظاهری، مفید، تحویلیان، اردستانی، انصاریان، جودی، قیصریان، تجریدی، مه نگار، توکلی، الهیاری، تن، پور معادی، کریم زاده، رضایی وهاشمی از حاضران این نشست بودند.
محمد حسين :نویسنده
انجمن: سینمای ایران
August 20th, 2014 10:53 AM

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

معرفی بخشی از آثار جشنواره تئاتر شهر، نمایش مستندهای مردم‌شناسی، نقد و بررسی «جن گیر» از جمله اخبار سینما و تئاتر است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،هیات انتخاب بخش مسابقه نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی جشنواره تئاتر شهر 14 نمایشنامه برگزیده خود را برای حضور در بخش نمایشنامه نویسی و نمایشنامه‌خوانی معرفی کرد.

هیات انتخاب بخش نمایشنامه‌خوانی و نمایشنامه نویسی متشکل از نصرالله قادری، اعظم بروجردی، بهزاد صدیقی با ارزیابی 126 نمایشنامه در این بخش تعداد 14 اثر برتر را برای حضور در بخش نمایشنامه خوانی معرفی کرد.

در این بخش 14 نمایشنامه برتر بخش نمایشنامه نویسی به شرح زیر معرفی شده‌اند که نمایشنامه‌های "جهان‌باز" نوشته علی میرزا عبادی توسط نویسنده، "بحث داغ فرهنگی" نوشته امیر لشگری با کارگردانی معصومه عسگری ، "داستان حمید بهمنش" نوشته روزبه اختری توسط نویسنده ، "خش خش بی سیم" نوشته داریوش نصیری و مرتضی زیوری توسط نویسندگان، "مانتو کرم بلند" نوشته مجتبی بتوندی توسط نویسنده ، "کافه های همین حوالی" نوشته کامران شهلایی توسط نویسنده، "سپاسگزارم درخت گلابی" نوشته پویا پیر حسنلو توسط نویسنده، "ایستگاه آخر" نوشته محمود اکبرشاهی توسط نوسنده، "چند روز معمولی" نوشته جواد اسماعیلی توسط نویسنده ، "آغوش خاکستر" نوشته شیوا مهرزاد توسط مهرناز وزیری، "شاید غروب آغاز ماندن باشد" نوشته زری اماد توسط نویسنده زری اماد، "اندرو مدا " نوشته گلزار رضوی توسط نویسنده، "یک لحظه آرامش" نوشته بهار کریم زاده توسط نویسنده و "پایان بزرگراه" نوشته ابوالفضل حاجی علیخانی توسط نویسنده در بخش نمایشنامه خوانی مورد خوانش قرار می گیرند.

سومین جشنواره تئاتر شهر مهرماه 93 با دبیری شهرام کرمی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مراکز و فرهنگسراها برگزار می شود.

*********
در آیین پایانی نخستین جشنواره فیلم‌های مستند مردم‌شناسی خاورمیانه، آسیای مرکزی و خاوردور که مردادماه 1393 در دانشگاه شهر «تالین» کشور استونی برگزار شد، شهر تهران بعنوان میزبان دوره بعدی این جشنواره در سال 2015 انتخاب و مقرر شد تا آثار منتخب این فستیوال، در هشتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت به نمایش درآید.

در این جشنواره پنج روزه که با هدف گسترش فرهنگ و دانش فیلم مستند مردم‌شناسی به ویژه در موزه‌های علمی و دانشگاهی در کشور استونی برگزار شد، 10 فیلم منتخب مردم شناسی از کشورهای مختلف با موضوعاتی چون آداب و رسوم، باورها، اقلیت‌های مذهبی و... در دانشگاه تالین به نمایش درآمد و با حضور فیلمسازان و دانشجویان و علاقمندان سینمای مستند مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
در روزهای پایانی این جشنواره و در دیدار برگزارکنندگان آن با «سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مقرر شد تا فیلم‌های امسال با همین نام در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآیند.
همچنین ایران به طور رسمی برگزاری این جشنواره را در سال 2015 همزمان با نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت پذیرفت.

**********
فیلم‌تئاتر «جن‌گیر» به نویسندگی و کارگردانی کوروش نریمانی، روز یکم شهریورماه سال جاری در سلسله‌برنامه‌های باشگاه تئاتر تهران، اکران و نقد و بررسی می‌شود.

نمایش جن‌گیر که آبان‌ماه سال 88 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرا شده بود، در نخستین شنبه شهریورماه 93 با حضور کارگردان، چند تن از بازیگران، امین عظیمی (منتقد) و کتایون جهانگیری (کارشناس برنامه) به نمایش درمی‌آید و سپس نقد و بررسی خواهد شد.

در نمایش جن‌گیر،که مانند اغلب نمایش‌های نریمانی از فضا و روایتی طنز برخوردار است، سیامک صفری، ژاله صامتی، هوتن شکیبا، هومن خدادوست، خسرو شهراز، فروغ قجابگلو، فرزین محدث، معصومه کاظمی و بهرام افشاری بازی دارند.
کوروش نریمانی پیش از این نمایش‌های «والس مرده‌شوران»،«دن کامیلو»،«شوایک» و «هتل پلازا» را به صحنه برده است.
استفاده از این برنامه برای دوست‌داران هنرهای نمایشی رایگان است. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌توانند روز شنبه یکم شهریورماه ساعت 18 به نشانی، خیابان جمهوری، تقاطع شیخ هادی، نبش کوچه سخنور، خانه فرهنگ شیخ هادی مراجعه کنند.

***********

نمایش "کلوچه دارچینی" به کارگردانی مریم کاظمی روز پنجشنبه 30 مرداد همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق(ع) اجرا نمی شود.

سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان روز پنجشنبه اجرا نخواهد داشت و علاقه‌مندان نمایش "کلوچه دارچینی" می‌توانند از روز جمعه به تماشای این نمایش بنشینند.

کلوچه دارچینی کاری از گروه تئاتر مستقل است که تنها در هفته اول اجرای خود بالغ بر 2000 تماشاگر را به سالن سینما تئاتر کانون آورد. در گروه بازیگران آن حسین محب اهری، جواد زیتونی، فرزانه نشاط خواه، مریم کاظمی ، جواد اعرابی، عرفان میدانلو، مهراد زمانی، پریسا فلاح زاده، عماد سالکی ، حمید فتوحی ، نازنین صفا، حسام کلانتری، شیما میرمهدی و محمدرضا خادمی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش کلوچه دارچینی با اشعاری از مریم کاظمی ، موسیقی فرید نوایی، طراحی صحنه رضا مهدی زاده، طراحی عروسک سهیلا باجلان و طراحی لباس زهرا بداغ آبادی تولید شده و عکس های این نمایش نیز توسط سیامک زمردی مطلق گرفته شده اند.

این نمایش داستان کلوچه‌ای با طعم دارچین را به نمایش می گذارد که تازه پخته شده و با ساکنان کابینت دوست می‌شود. همراه با دوستان تازه‌اش برای درمان آقای کوکو تلاش می‌کند و با موش را شکست می‌دهد.

سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان خالد اسلامبولی، بالاتر از سینما آزادی،نبش کوچه چهارم واقع شده است.
محمد حسين :نویسنده
انجمن: سینمای ایران
August 20th, 2014 10:53 AM

رنگارنگ ترین فستیوال های جهان

رنگارنگ ترین فستیوال های جهان

هر کشوری برنامه‌ها و فستیوال‌های خاص خود را دارد که ویترینی است برای نمایش استعدادها، فرهنگ و آداب و سنن آن کشور و البته این فستیوال‌ها یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشورها هم به شمار می‌آیند که مردم زیادی را از سراسر جهان شیفته خود کرده و جذب می‌کنند. در حالی که مدت برگزاری برخی از آن‌ها شاید به یک هفته برسد برخی دیگر شامل جشن‌ها و مراسمی از جمله رژه، میهمانی‌های شبانه و فعالیت‌های فرهنگی هستند که ممکن است ماه‌ها به طول انجامد.

علاوه بر این برگزاری این گونه مراسم‌ها منفعت مالی بسیاری برای کشورهای برگزار کننده داشته و باعث جلب توجه همگانی به این کشورها می‌شود. اگر به دنبال مکانی هستید که تعطیلاتی سرشار از رنگ، شادی و موسیقی داشته باشید در ادامه این مطلب همراهمان باشید تا با شکوه‌ترین و رنگارنگ‌ترین فستیوال‌های جهان را به شما معرفی کنیم.فستیوال بالون‌ها، نیومکزیکو

هر سال در حدود 700 بالون هوای گرم آسمان شهر نیومکزیکو را تزئین می‌کنند. این جشن بین‌المللی بالون‌ها، یکی از معروف‌ترین و رنگارنگ‌ترین رژه‌های برگزار شده در آسمان در کل جهان به شمار می‌آید. بیش از 28 کشور جهان گرد هم آمده و به این جشن دیدنی ملحق می‌شوند و هر سال هم درون مایه‌ای جدید ارائه می‌شود که باعث شده این فستیوال هیجان انگیزتر و البته غیرقابل پیش‌بینی اجرا شود. معمولا این فستیوال هر سال در ماه اکتبر زمانی که شرایط آب و هوایی آلبوکرک برای پرواز بالون‌ها مناسب است برگزار می‌شود.
فستیوال ریو دو ژانیرو، برزیل

اگر قصد سفر به کشور برزیل را دارید برای کسب تجربه در مورد آداب و سنن و فرهنگ این کشور هیچ راهی بهتر از شرکت در فستیوالی که هر ساله در شهر ریو برگزار می‌شود وجود ندارد. این فستیوال که آوازه آن در همه جای جهان پیچیده یکی از شگفت انگیزترین و در عین حال دیدنی‌ترین فستیوال‌های جهان به شمار می‌آید. نزدیک به دو میلیون نفر توریست و مردم محلی با لباس‌های رنگارنگ سنتی و ماسک‌های دیدنی در خیابانها رژه می‌روند و البته باید به این‌ها ارابه‌های تزئین شده در اشکال گوناگون را نیز اضافه کرد. شاید به همین دلیل است که در نظرسنجی که اخیرا برگزار شد شهر ریو به عنوان شادترین شهر جهان انتخاب شد.
جشن دیوالی، هندوستان

این جشن همچنین به عنوان فستیوال نور هم شناخته می‌شود. در طی آن مردم گوشه کنار منازل و بالکون خانه‌های‌شان را با هزاران شمع و چراغ کوچک روغنی تزئین می‌کنند. وقتی که تمام این چراغ‌ها شروع به نور پراکنی می‌کنند کل شهر از شدت نور می‌درخشد. از آن‌جایی که هندوستان کشوری پهناور با فرهنگ‌ها و مذاهب گوناگون است این جشن براساس باور و آیین مردمانی که برگزارش می‌کنند معانی و مفاهیم متنوعی به خود گرفته است. اما همچنان یکی از بزرگ‌ترین جشن‌ها و مراسم این کشور می‌باشد که با آتش بازی‌های باشکوه همراه بوده و در طی آن مردم به ردو بدل کردن شیرینی می‌پردازند.
مهمانی ماه کامل، تایلند

این کشور هر سال میزبان گردشگران در هاد رین (Haad Rin) به تایلند سفر می‌کنند. هر ساله توریست‌ها و مردم محلی، ناحیه ساحلی را پر کرده و به تماشا و اجرای برنامه‌های آتش بازی، رقص نور، برگزاری مهمانی‌های شبانه و گوش سپردن به موسیقی‌های تند و پر سرو صدا می‌پردازند و بدین صورت این جشن به یکی از دیدنی‌ترین، پر زرق و برق‌ترین و دیوانه کننده‌ترین جشن‌های برگزار شده در کشور تایلند تبدیل شده است. این برنامه در ساحل پهناور هاد رین برگزار می‌شود که حدود 20,000 نفر تمام شب را در آنجا به پایکوبی مشغولند.
فستیوال سینولوگ (Sinulog) ، سوبو(Cebu) ، فیلیپین

سومین یکشنبه ماه ژانویه هر سال مردم محلی سوبوآنو (Cebuano) در کشور فیلیپین فستیوال سینولوگ را برای ادای احترام به سانتو نینو (Santo Niño) برگزار می‌کنند. در طی این مراسم هزاران شرکت کننده با لباس‌های زیبا و رنگارنگ محلی تمام طول روز را در خیابان‌ها رژه رفته و با نوای طبل و شیپور به جست و خیز و پایکوبی می‌پردازند. این مراسم که نه روز به طول می‌انجامد با رژه بزرگ سینولوگ به اوج خود می‌رسد. ریشه لغت سینولوگ از واژه سولوگ (Sulog) می‌آید که معنای لغوی آن" شبیه به حرکت آب جاری" است. در واقع این عبارت در حال توصیف رقصی است که در طول رژه صورت می‌گیرد، دو گام به سمت جلو و یک گام به سمت عقب.

فستیوال فیل‌ها، هندوستان
این مراسم که هر ساله در جی پور (Jaipur) مرکز ایالت راجستان برگزار می‌شود، یکی از رنگارنگ‌ترین و امید بخش‌ترین مراسم‌های کشور هند می‌باشد. این فستیوال بر اساس تقویم هندی‌ها در روزی که ماه کامل است یعنی فالگون پورنیما (Phalgum Purnima) معمولا بین ماه‌های فوریه و مارچ برگزار می شود. صدها فیل که با رنگ‌های درخشان و نمادهایی آرایش شد‌ه‌اند در حالی که لباس‌های پرزرق‌و برق پوشیده و با جواهرات تزئین شده‌اند در خیابان‌ها رژه می‌روند. در پایان مراسم زیباترین و جذاب‌ترین فیل این فستیوال جایزه‌ای نفیس به خانه می‌برد.
فستیوال یخی هاربین(Harbin) ، چین

این فستیوال یخی هر ساله در کشور چین و در مرکز ایالت هی‌لانگ‌ژیانگ (Heilongjiang) در شهر هاربین برگزار می‌شود. در این فستیوال شما شاهد ویترینی مملو از برج‌های یخی حجاری شده، فانوس‌ها و لوسترهای ساخته شده از یخ و حتی ورزش‌های وابسته به یخی همچون هاکی و حتی فوتبال باشید. خلاصه هر چیزی که به نحوی با یخ و برف سرو کار داشته باشد در این فستیوال دیده می‌شود. در طول شب این برج‌ها، قصرها و فانوس‌ها با نورهای مختلف می‌درخشند و منظره‌ای دیدنی به وجود می‌آورند. نمایی که علی رغم سردی هوا قلب‌های بینندگان را گرم نگاه می‌دارد.
فستیوال بین‌المللی جاز مونترال، کانادا

اگر شما بیش از آن‌که به رژه‌ای رنگارنگ و رقص و پایکوبی علاقمند باشید به دنبال موسیقی شناور در هوا هستید بی شک این فستیوال موسیقی بین‌ المللی که هر ساله در کشور کانادا برگزار می‌شود ذائقه موسیقی شما را تامین کرده و شما را به جنب و جوش می‌اندازد. این یکی از بزرگ‌ترین مراسم‌ها و فستیوال‌های تابستانه این کشور به شمار آمده که بیش از یک هفته به طول می‌انجامد و هر شب نیز برنامه‌هایی سرگرم کننده‌ شرکت کنندگان را مشغول نگاه می‌دارد. در حدود 3,000 موسیقی‌دان و نوازنده در این مراسم گرد هم آمده و بزرگ‌ترین فستیوال جاز بین‌المللی را برگزار می‌کنند. (بر طبق کتاب رکوردهای گینس)
فستیوال هلی(Holi)، هندوستان

همانند نامش این فستیوال یکی از هیجان انگیزترین و در عین حال رنگارنگ‌ترین فستیوال‌هایی است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. این فستیوال در اصل جشنی مذهبی متعلق به هندوهاست که فرار موفقیت آمیز پرالادا (Prahlada)، از جان‌سپاران و مریدان خدای ویشنو را جشن می‌گیرند. این جشن در حدود یک هفته به طول انجامیده و شامل فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری جشن‌های شبانه است. یکی از جنبه‌های سرگرم کننده این مراسم پاشیدن رنگ و آب به هوا و همینطور به صورت سایر شرکت کنندگان مراسم است که در نهایت هر شرکت کننده با رنگ‌های الوان و درخشانی خودنمایی می‌کند.
فستیوال قایق اژدها، چین

این که یک مراسم باستانی در کشور چین می‌باشد هنوز هم یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی این کشور بوده و در جذب گردشگران از سراسر جهان موفق عمل می‌کند. این مراسم هر ساله در پنجمین روز از پنجمین ماه سال قمری جشن گرفته می‌شود. این مراسم و فستیوال برای تجلیل از شهادت کو یان (Qu Yan) ، وطن پرست معروف چین که برای اعتراض به دولت حاکم خود را به آب انداخت برگزار می‌شود. این مراسم شامل برگزاری مسابقاتی بین قایق‌های بزرگ اژدهاست که با رنگ‌های درخشان تزئین شده و با طرح‌هایی از سر و دم اژدها آراسته شده‌اند.
شاید چیزی که امروز جای خالی آن در زندگی ما ایرانیان نمود بیشتری یافته کمبود فرصت‌هایی برای جشن و شادمانی است. در حالی که ما اعیاد باستانی فراوانی داریم که این فرصت را برای پیشینیان‌مان فراهم آورده بودند، از جمله عید نوروز و جشن مهرگان که دومین جشن ملی ایرانیان پس از نوروز به شمار می‌آمده است. ولی شاید بتوان در این میان چهارشنبه سوری را به عنوان جشنی که اگرچه با تغییراتی فراوان همراه بوده ولی همچنان به نوعی برگزار می‌شود، استثناء کرد.
sign@ :نویسنده
انجمن: بخش وبگردی ( مطالب مفید وبلاگها )
August 20th, 2014 10:17 AM

درد دل‌های خالق «پدرسالار» در اتاق سی‌سی‌یو / کشاورز از همه «پدرسالار»ها با معرفت‌تر است
«دیگر با صدای بلند نمی‌تواند حرف بزند، آرام و نفس نفس زنان سخن می‌گوید اما هنوز هم در اوج بی‌صدایی‌ ابهت سالار بودنش را حفظ کرده، روی تخت بیمارستان خوابیده و هنوز هم عاشقانه کارش را دوست دارد و به زندگی امیدوار است».

خالق «پدرسالار» را می‌گویم.هنوز هم این سریال برایش عزیز و بزرگ است و وقتی حرف از «پدرسالار» می‌شود چشمانش برق می‌زند و سرش را تکان می دهد و می‌گوید:«پدرسالار» واقعا پدرسالار بود.

به عنوان خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، یک روز تابستانی با خبر می‌شویم که بار دیگر اکبر خواجویی-کارگردان سریال «پدرسالار» به خاطر ناراحتی قلبی‌اش راهی بیمارستان شده و در بخش سی‌سی‌یو بستری شده است،وقتی به ملاقاتش می‌رویم خانواده‌اش را می‌بینیم که در آنجا حضور دارند اما به دلیل اینکه فعلا تحت نظر مراقبت‌های ویژه است نباید سرش شلوغ باشد و دو نفر دو نفر اجازه ورود می دهند.وقتی وارد بخش سی‌سی‌یو می‌شویم اکبر خواجویی را می بینیم که عینک آفتابی زده بود و روی تخت سوم اتاق سی‌سی‌یو دراز کشیده و با دخترش(مهشاد) حرف می‌زند.چهره‌اش از دیدار سرزده ما، هم خوشحال می‌شود هم ناراحت.

خوشحال از آن جهت که هنوز فراموش نشده و یادی از او کردیم اما به نظر کمی هم ناراحت می‌آید، انگار دوست نداشت با حال و روز بیمار او را ببینیم.
اکبر خواجویی در بیمارستان


وقتی به او می‌گوییم خدا بد ندهد آقای خواجویی کم‌کم‌ حالتان خوب شده بود، چرا دوباره به اینجا آمدید؟ سرش را تکان می دهد و می‌گوید:بله خوب بودم اما یک دفعه حالم بد شد و بازهم راهی بیمارستان شدم.

در ادامه وقتی از او سوال می‌کنیم چرا عینک آفتابی زده است؟ می‌گوید: به خاطر جراحی که اخیرا برای مشکل آب مروارید روی چشمانم داشتم از عینک استفاده می‌کنم تا نور چشمانم را اذیت نکند.


***با معرفت‌ترین عضو «پدرسالار» فقط محمدعلی کشاورز

وی در حالی به به سختی حرف می‌زند و به خاطر ناراحتی حنجره‌اش با صدای آرام صحبت می‌کند، در خصوص حال و روز این روزهایش به خبرنگار ایسنا می‌گوید: مشغول نوشتن کار سینمایی‌ام بودم و بازنویسی را انجام داده بودم و می خواستم مابقی کارهایش را پیش ببرم که شنبه(25مرداد ماه) ناگهان حالم بد شد و به خاطر مشکل قلبم مجددا راهی بیمارستان شدم اما فکر می‌کنم بزودی با منتقل شدنم به بخش به منزل بروم.اکبر خواجویی در بیمارستان


وقتی از خواجویی می‌پرسیم «پدرسالار»ی‌ها هنوز هم سراغی از شما می‌گیرند؟ با صراحت پاسخ می‌دهد: محمد علی کشاورز که خودش هم این روزها خانه نشین شده با معرفت‌ترین عضو «پدرسالار» است که همیشه نگران من است و جویای احوالم می‌شود.کم و بیش همکاران سراغی از حالم می‌گیرند و همچنان نگران حال من هستند اما محمدعلی کشاورز از تنها کسانی است که همیشه سراغ مرا می‌گیرد و مرا از یاد نبرده است. او از همه با معرفت‌تر است وخصلت قدیمی‌اش را حفظ کرده است اما در مقابل افرادی هم بودند که خصلت قدیمی‌شان را حفظ نکردند و بی‌معرفت شده‌اند.

او ادامه می‌دهد: البته بنیاد سینمایی فارابی هم از جمله مراکزی بوده که همواره جویای حالم می‌شود و من تشکر می‌کنم. توقعی از مسئولان هم ندارم؛ چرا که آنها هم سیاست‌های خودشان را دارند.

خالق «پدر سالار» هنوز هم نسبت به کارش عرق دارد، شاید اسم این سریال دیگر برای ما تکراری شده اما هربار که حرف از «پدرسالار» می‌شود حس‌و‌حال خالقش تغییر می کند.

وقتی از او می‌پرسیم آیا سریال «پدرسالار» را که به تازگی پخشش ازتلویزیون به پایان رسیده است، را تماشا می کرد؟ می‌گوید: این سریال طی این سال‌ها توانست سریال ماندگاری شود و من به عنوان خالق آن هربار که «پدرسالار» را تماشا می‌کنم برایم تازگی دارد و انگار برای اولین بار است که سریال را می‌بینم.


***تلویزیون خیلی تلاش کرد «پدرسالار»‌های دیگری بسازد اما نتوانست

خواجویی در عین حال خاطرنشان می‌کند: بعد از سریال «پدرسالار» خیلی‌ها در تلویزیون تلاش کردند که «پدرسالار» دیگری را بسازند اما هیچ وقت موفق نشدند و نخواهند شد؛ چرا که افراد در تلویزیون پُست‌های دیگری گرفته‌اند و عوض شده‌اند.

این کارگردان سپس با اشاره به سایر فعالیت‌های تلویزیونی‌اش طی این سال‌ها یادآور می‌شود: بعد از سریال «پدرسالار» یک سریال با عنوان «پس از سال‌ها» برای تلویزیون ساختم که به نظرم یک عاشقانه‌ی بی‌نظیر بود اما متاسفانه زمانی سریال پخش شد که مصادف شده بود با ایام انتخابات و در آن بهبوهه کار حیف شد و اصلا دیده نشد اما در کل خوشحالم که چندین سریال را برای تلویزیون ساختم.


او در ادامه به زمان پخش سریال «پدرسالار» برای اولین بار در تلویزیون اشاره می‌کند و می‌گوید: آن زمان که «پدرسالار» را برای پخش از تلویزیون در نظر گرفتند ساعت پخش خوبی برایش انتخاب کردند، به همین خاطر خیلی دیده شد.
اکبر خواجویی در بیمارستان


ساعت نزدیک 16و15 دقیقه عصر است و کم‌کم باید برویم؛چراکه خالق «پدرسالار» باید استراحت کند و کمترحرف بزند.

خواجویی با لبخندی که به بر لب دارد با نگاه مهربانش ما را بدرقه می کند و از اینکه به دیدنش آمدیم از ما تشکر می‌کند.


به گزارش ایسنا، اکبر خواجویی-کارگردان و نویسنده پیشکسوت سینما و تلویزیون متولد سال 1326 اصفهان است. وی فعالیت هنری‌اش را با تهیه و ساخت فیلم‌های تجربی و راه‌اندازی سینمای آزاد اصفهان آغاز کرد. از جمله آثار او در مقام کارگردانی می‌توان به «محیا»،‌ «سیرک بزرگ‌» و «خانه ابدی» نیز اشاره کرد.

خواجویی در زمینه‌ی کارگردانی سریال‌های تلویزیونی هم فعالیت داشته که از جمله کارهای او می‌توان به سریال‌های «کهنه سوار‌»، «پدر سالار‌»،«هشت بهشت» و ... اشاره کرد.


این کارگردان قدیمی بهمن ماه سال 91 به علت عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.


تهیه گزارش:خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا-فرزانه سبزعلی
beautiful_mind :نویسنده
انجمن: معرفی و اعلام برنامه سیما
August 20th, 2014 07:50 AM

{ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام}
{ویژه نامه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام}منبع : آیه های انتظار

Hoghoogh :نویسنده
انجمن: مناسبت هاي مذهبي
August 20th, 2014 06:13 AM

کلیپ/ نجات عقاب از دست مار !


منبع: کلیپ
behnam sabet :نویسنده
انجمن: بخش جدیدترین کلیپ های روز
August 20th, 2014 12:06 AM

دوست خوبم اقا سعید گل (SaidJan) سرپرست ارشد بخش استان فارس-سرپرست انجمن تنيس تولدت مبارک

درود دوست بسیار خوبم اقا سعید عزیز تولدت مبارک:53:

دوست خوبم اقا سعید گل (SaidJan) سرپرست ارشد بخش استان فارس-سرپرست انجمن تنيس تولدت مبارک:53:

امیدوارم درزندگي موفق و سربلند باشي عزیز:53::53:

تصاویر پیوست شده
نوع فایل: gif happy-birthday-1103.gif (49.6 کیلو بایت)
moayed :نویسنده
انجمن: انجمن سپاس و قدردانی از اعضای سایت
August 19th, 2014 10:54 PM

مشاوره برا خرید تلویزیون تا قیمت 3 تومن

سلام مشاوره برا خرید تلویزیون تا قیمت 3 تومن چه مدل و مارک رو بخرم؟؟؟؟؟ حالا ال ای دی یا تری دی یا پلاسما مدل و مارک بگین ممنون
meti_victor :نویسنده
انجمن: بخش مشاوره برای خرید لوازم الکترونیکی خانگی و متفرقه
August 19th, 2014 09:55 PM

مودم رای فای رایتل

دوستان نمیدونم جای درستی پرسیدم یا نه...
کسی مودم های رای فای رایتل رو داره؟
آنتن دهی و سرعتشون چطورن؟ تعرفه های رایتل به صرفه هست و کسی استفاده کرده؟
لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید
ممنون
SamiS :نویسنده
انجمن: بخش اخبار، آموزش و مشاوره قیمت تلفن های همراه
August 19th, 2014 09:55 PM

شیک، زیبا و برازنده، درست مثل مادربزرگش/ با نوه آدری هپبرن بزرگ که این روزها مشهور شده است


کافه سینما- بیست سال دارد، اما مثل مادربزرگ افسانه ای اش، شیک و زیبا و برازنده است. اما فرر، نوه دختری یکی از بزرگترین ستاره های کلاسیک سینما، آدری هپبورن، این روزها با انتشار تصاویرش در مجله هارپر بازار که در دنیای مد و فشن، بسیار معتبر است، به صدر اخبار رسانه های مد رفته و نگاه های تحسین آمیز بسیاری را به خود جلب کرده است.

به گزارش کافه سینما، اما فرر، نوه دختری آدری هپبورن، که همچون مادربزرگش به باله و هنر علاقه دارد، این روزها در آکادمی هنر فلورانس ایتالیا به تصیل هنر مشغول است و در سال سوم دانشگاه به سر می برد. او در باله نیز مهارت دارد و امیدوار است بتواند در دنیای هنر به فعالیت بپردازد.
این دختر جوان، که عکسش به روی جلد مجله معتبر بازار رفته است، نگاه های تحسین آمیز بسیاری را به خود جلب کرده است و به نظر می رسد این توجه همگانی، مقدمه ای بر موفقیتش در دنیای فشن خواهد بود.
در ادامه این گزارش، تصاویری از اما فرر، که در شماره سپتامبر بازار منتشر شده است را برای شما دوستداران سینمای جهان و دنیای مد، به نمایش می گذاریم.
و تصاویری از مادربزرگش، آدری هپبورن افسانه ای:
کافه سینما

senatore20042003 :نویسنده
انجمن: بخش سینمای جهان
August 19th, 2014 08:34 PM

درخواست یوزر های معروف در فیس بوک

با سلام
نمیدونستم چیزی رو که میخوام باید چه متنی براش بنویسم
من میخوام چند پچ معروف در فیس بوک رو بهم معرفی کنید
مثل اصن یه وضی
لایک کن بخند
و....

از اینها میخوام . چند تا از اون خوب ها و اونهایی که خوب لایک میخورن . ممنون میشم دوستان معرفی کنند
binaazir :نویسنده
انجمن: بخش وبگردی ( مطالب مفید وبلاگها )
August 19th, 2014 08:27 PM

جدال کماندوهای آئودی و نیسان!

عاشقان و شیفتگان سوپراسپرت‌های پر زرق و برق چشم‌انتظار جنگ تمام عیار بین بهترین‌ محصولات از دیار ژرمن‌ها و آفتاب تابان هستند.


در یک رویارویی جنجالی بین ابرخودروهای دو دیفرانسیل، شاهد به هم دوخته شدن زمین و آسمان هستیم. آنقدر بی‌پروا هستند که به نظر می‌رسد چیز دیگری از آن‌ها سریع‌تر نیستند.
آئودی R8 و نیسان GT-R کاملاً خستگی ناپذیر. گلوله‌هایی که از هر چهار چرخ خودرو برای شلیک به فضا استفاده می‌کنند و به طرز شیطنت‌آمیزی جعبه‌دنده‌های دو کلاچه‌اشان را به رخ هم می‌کشند. اگر دست روی نام‌ها بگذاریم گویی داریم درباره لامبورگینی اونتادور و بوگاتی ویرون صحبت می‌کنیم.
جی‌تی-آر با آن قدرت ۵۴۵ اسب‌بخاری و قیمت ۱۱۶ هزار و ۷۰۰ دلاری‌اش معامله‌ای سودآور تلقی می‌شود. نیسان با ویرایش Track Pack (بسته مخصوص پیست) کاری کرده که این اسپرت رؤیایی تبدیل به یک اسپرت رویایی‌تر شود.
نسخه فوق با ترمزهای خنک‌شونده، سیستم تعلیق و صندلی‌های جدید روی کار آمده است. با جرات تمام می‌توان گفت که حتی یک سر و گردن از ویرایش Black Edition‌ نیز بالاتر و بهتر است.
از آن‌سو R8 را می‌بینیم که با نسخه Plus خود آمده تا دوران جدید سرکشی خود را به نمایش بگذارد. استفاده هوشمندانه از سرامیک و فیبر کربن در مکانیزم‌های توقف و پایداری یکی از خاص‌ترین‌ها در نوع خودش است. باک سوخت کوچک‌تر، فنربندی سفت‌تر و صندلی‌های ساده با کنترل دستی کاری کرده است که خودرو تا جای ممکن سبک‌تر شود. این یعنی کاهش ۵۹ کیلوگرمی از وزن خودرویی که پیش‌تر ادعای فوق سبک بودن را داشت. آئودی درون قوای محرکه‌ای که اصلاً جای تقویت نداشت ۲۵ اسب‌بخار دیگر گنجاند.
با اینکه حجم پیشرانه‌ها و قیمت‌ها به صورت چشم‌گیری متفاوت است،‌ ولی می‌بینید که قدرت‌ها اختلاف چندانی ندارد. بنا بر این این‌ها نیامده‌اند که تنها روبه‌روی هم صف‌آرایی کنند. این ژاپنی و آن آلمانی هدف‌های بزرگ‌تری چون پیروزی در رقابت‌های درگ را دارند. بعد از ۱۱ ثانیه آن‌ها نه تنها موفق به پیمودن ۴۰۰ متر می‌شوند بلکه به کلی از میدان دید نیز خارج می‌شوند. برتری شتاب با رکورد بهتر ۰٫۳ ثانیه‌ای‌اش است.
این یکی را باید مدیون لاستیک‌های دانلوپ آن بدانیم. وقتی صفر تا صد آن در فقط ۲٫۷ ثانیه طی می‌شود یعنی به سریع‌ترین خودرویی که تا به حال تست کرده‌ایم، رسیده‌ایم. حتی بوگاتی ویرون و پورشه ۹۱۱ توربو نیز در شرایط دنیای واقعی نیز کندتر از آن هستند. اینکه کدام سریع‌ترند را فهمیدیم. ولی سؤال مهم اینجاست که کدام بهتر است.
به گزارش بازارخبر، در روز تست سعی کردیم خودروها را در حالی که محدودیت الکترونیکی سرعتشان روشن بود، برانیم. نتایج فاجعه‌آمیز بود. گویی یک پلنگ و یک چیتا را درون قفسی کوچک محبوس کرده باشیم. آهسته و خسته‌کننده. آرام و بی‌خاصیت. به وضوح معلوم است که این خودروها هیچ محدودیتی نمی‌پذیرند.
با خاموش کردن این سیستم محافظتی، وقتی آن‌ها را برای تست اسلالوم آماده کردیم، اوضاع رنگ و بوی دیگری به خود گرفت. حالا دیگر می‌شد جیغ و فریادشان را در سر پیچ‌ها شنید.
نیسان GTR
باید اعتراف کرد که عملکرد نیسان به مراتب دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر از آئودی رقیب بوده است. نه نیاز است فشار گاز را کم و زیاد و نه اینکه با ترمز بازی کنید. با هر سرعتی که دارید وارد پیچ شوید و با همان سرعت خارج.
پیچ‌های تند و تیز هم برای این GT-R حکم همان مسیر صاف را برایش دارد. خلاصه آنکه اگر شما تسلیم ترس نشوید، این خودرو کم نمی‌آورد. چرا که در آن هنگام که صدای جیغ تایرها بلند شده، غرش دلهره‌آمیز پیشرانه و اگزوز نیز توی دل راننده را خالی می‌کند.
به لطف صندلی‌های کاملاً مسابقه‌ای، کاملاً روی تعویض دنده‌ها و مهم‌تر از آن فرمان‌پذیری مسلط هستید. یادتان باشد که نیسان با تمام مهندسی‌اش مکانیزم فنربندی این خودرو را به استاد Bilsteins سپرده است. شاید روی کنسول آن یک حالت Conf (مخفف راندن راحت) قرار گرفته باشد ولی تردید نکنید که این یک دروغ بزرگ است!
با این خودرو چنان فشاری بر بدنتان وارد می‌شود که حتی نمی‌توانید با خیال راحت پلک بزنید. پس خیلی راحت قید مسافرت‌های آخر هفته را با آن بزنید.
آئودی R8
دنیای سواری‌مان را عوض می‌کنیم. حالا نوبت انتخاب چهار حلقه وحشتناک است. بی‌تعارف بگوییم این آئودی خالص‌ترین محصول آئودی در عالم سوپراسپرت‌ها است. روی مدل‌های قبلی می‌شد قدری محافظه‌کاری دید. محدودیت‌هایی که به دلیل استفاده آماتورها اعمال شده بود.
این مدل R8 ویرایش Plus تنها برای حرفه‌ای‌ها طراحی شده است. یک موفقیت عالی برای آئودی و بخش موتوراسپرت آن‌ها. با حذف ملزومات اضافی حالا با این هیولا حس واقعی پرواز روی آسفالت ممکن شده است. هرچه باشد پشت این خودرو یک دنیا مهندسی آلمان‌ها پنهان شده است. فرمان‌پذیری استادانه این ادعا را تصدیق می‌کند. سیستم تعلیق به کلی دستخوش تغییراتی شده است. به همین دلیل چسبندگی این آئودی غیر قابل باور است.
در جدال جعبه‌دنده‌ها، پیروزی تمام قد با آئودی است. پیشرانه چه در نخستین لحظات حرکت و چه در دور موتور ۷۰۰۰ rpm کاملاً در کنترل گشتاور و آن جعبه‌دنده هوشمندانه است. درست به خاطر چنین قابلیت‌هایی است که آئودی نسبت به شکستگی ناگهانی گردن رانندگان هشدار می‌دهد.
تستر ارشد ما می‌گوید که حس و حال رانندگی با آن درست مانند خودرویی است که مدام با آن معکوس کشیده می‌شود. شاید رقیب بتواند پیچ‌ها را با سرعت بیشتری بپیماید اما این آئودی است که به طرز معجزه‌آسایی می‌تواند حتی در پیچ‌های تند و سرعت‌های بالا باز هم حرکت کند. می‌دانید یعنی چه؟ یعنی با این R8‌ می‌شود در داخل پیچ نیز از یک خودروی دیگر سبقت گرفت.

این دو خودرو در پیست ما رکوردهای جالب توجهی به دست آوردند. آئودی توانست یک دور کامل را طی ۱ دقیقه و ۲۱ ثانیه طی کند. ۰٫۴ ثانیه سریع‌تر از فراری ۴۵۸٫ اما رکورد ۱ دقیقه و ۱۹ ثانیه‌ای نیسان است که واقعاً بی‌رقیب نشان می‌دهد. این آسیایی حتی از دوکاتی ۱۱۹۸S نیز سریع‌تر بوده است.
به گزارش بازارخبر، همه می‌خواهند بدانند راز ناگفته جی‌تی-آر چیست؟ جوابش ساده است؛ گشتاور. با این سامورایی گشتاور همیشه در بالاترین سطح خود باقی می‌ماند. چه حین ورود به پیچ‌ها و چه حین خروج از آن‌ها. در حقیقت مزیت گشتاور هوشمند آن است که باعث هرزگردی بیهوده نمی‌شود. به نوعی برای خود خودرو اعتماد به نفس می‌آورد. با این خودرو همیشه خنده بر لب دارید. به طرز عجیبی این محصول برای خودش احترام قائل است.
ولی متأسفانه در بحث سرزندگی و لذت‌بخش بودن کمی فروگذاری می‌کند. مگر چند نفر در دنیا راننده واقعاً حرفه‌ای هستند که با راندن این موجود آشنایی کامل دارند. این برای نیسان حکم یک خودخواهی کامل را دارد.
درست برعکس ماهیت R8. با اینکه در یک روی خود نشان از خشونت مرگبار دارد، ولی در روی دیگر حتی کودکان و نوجوانان را نیز جذب می‌کند. تناسب فوق‌العاده‌ای بین آرام بودن و وحشی بودنش اعمال شده است. اگر لازم باشد شما را تا سر حد جنون می‌ترساند و اگر لازم باشد با شما مثل یک مادربزرگ رفتار می‌کند.
آئودی R8 در کلام آخر
شتاب‌گیری‌اش عالی است. واقعاً برای ترمزگیری لحظه‌شماری می‌کنید.
نیسان GT-R در کلام آخر
پایداری و هندلینگ معرکه‌ای دارد. سریع‌تر راندن با آن آسان‌تر از آرام‌تر رفتن است.


برای دیدن تصاویر در ابعاد بزرگ‌تر، روی آنها کلیک کنید


.O O O. :نویسنده
انجمن: بخش خودروهای خارجی و وارداتي
August 19th, 2014 08:04 PM

انگور های رنگین کمانی !!! ( + عکس )


انگور های رنگین کمانی (+عکس)


تاپ ناپ: این روز ها دروغ های فتوشاپی اطراف ما را فرا گرفته اند تا حدی که نمی توان پشت اینترنت نشست و واقعی بودن یا نبودن عکسی را حدس زد.

اما آیا این انگور های رنگین کمانی واقعی هستند؟ هم بله و هم نه ! راز این معما در مرحله خاصی از رسیدن انگور است که به Veraison یا "شروع رسیدن" معروف است.

قبل از این مرحله انگور ها شبیه سنگ های کوچکی هستند که به رنگ سبز مات دیده میشوند ولی در شروع این مرحله انگور ها شروع به رسیدن می کنند و با توجه به نوع آنها از سبز به قرمز ، سیاه یا سبز روشن شروع به رنگ عوض کردن می کنند.

پس شاید نتوانید هیچ وقت انگور های رنگین کمانی بخرید و میل کنید ولی می توانید این فرایند زیبای رسیدن انگور ها را ببینید.


asriran
کد خبر: ۳۵۱۰۴۰*Matrix :نویسنده
انجمن: انجمن گل و گیاه
August 19th, 2014 06:43 PM

هفته چهارم لیگ برتر جام خلیج فارس ( استقلال 3 - 2 سایپا )

سه‌شنبه 28 مرداد


ساعت 19:15
ورزشگاه آزادی تهران
استقلال 3 _ 2 سایپا

گلها : جاسم کرار یک گل امید ابراهیمی 2 گل برای استقلال
ابراهیم شکوی و حامد شیری برای سایپا
rooni77 :نویسنده
انجمن: انجمن طرفداران تیم استقلال
August 19th, 2014 06:37 PM

فتوای جنجالی شیخ سلفی در مصر: زنان را می توان زیر دوش حمام دید!

فتوای جنجالی شیخ سلفی در مصر: زنان را می توان زیر دوش حمام دید!

فتوای جنجالی:خواستگار یک زن اگر در خواسته خود برای ازدواج با زن صادق باشد و قصد خواستگاری از وی را داشته باشد می تواند به تمام قسمت های بدنش نگاه کند؛ حتی آن قسمت هایی که زن به نشان دادن آن ها رضایت نداشته باشد.
یک شیخ سلفی در مصر با صدور یک فتوایی اعلام کرد مردانی که به قصد و نیت واقعی می خواهند با زنی ازدواج کنند، می توانند برای دیدن اندام زن آینده شان پیش از ازدواج بدن آنها را هنگام استحمام تماشا کنند.

به گزارش
عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک، صدور فتوای شیخ " اسامه القوصی" جنجال گسترده ای در مصر بر پا کرده و انجمن های حمایت از حقوق زنان و علمای مذهبی نسبت به این فتوای شیخ القوصی واکنش نشان داده اند.

القوصی در فتوای خود که در پاسخ به سوال حاضران در یک کنفرانس دینی سخن می گفت افزود: " خواستگار یک زن اگر در خواسته خود برای ازدواج صادق باشد و قصد خواستگاری از وی را داشته باشد می تواند به تمام قسمت های بدنش نگاه کند؛ حتی آن قسمت هایی که زن به نشان دادن آن ها رضایت نداشته باشد."

این مفتی سلفی در ادامه گفت : "مرد پیش از ازدواج باید اطمینان کسب کند که همسر آینده اش از نظر جسمی و زیبایی ظاهری مناسب است و بعد از اطمینان از این مساله مرد باید به خدا توکل کند و تصمیم بگیرد."

محمد مختار وزیر امور دینی کابینه مصر با انتقاد از صدور این فتوای القوصی گفته است:" آیا او خود حاضر می شود اندام برهنه دخترش را به خواستگار دخترش نشان دهد ؟"

گفتنی است شیخ القوصی پیشتر نیز با صدور فتواهایی جنجالی دیدن صحنه های فیلم های مستهجن را بلا اشکال دانسته است.
Farrid :نویسنده
انجمن: خانواده
August 19th, 2014 04:51 PM

طریقه ارتقاء ورژن 2.3.6 آندروید به 4 یا بالاتر؟

سلام.یه گوشی مدل Samsung Galaxy ace duos GT-6802 دارم .

متاسفانه به خاطر پایین بودن ورژن آندرویدم هرچی بازی یا مرورگر آندروید دانلود میکنم خطای نصب میده مثلا :

Application not installed

یا

Parse Error There is a problem parsing the package

گفتم شاید با روت کردن مشکلم حل بشه . چند نرم افزار مثل VRoot هم دانلود کردم و گوشیمو روت کردم ولی مشکل حل نشد.

الان ورژن آندروید من 2.3.6 هست آیا من خودم می تونم ورژنش رو به 4 یا بالاتر ارتقاء بدم؟
حالا بخوام برم بیرون 40-30 تومن خرج رو دستم میگذارن، منم که واسه یه تک تومنی جونم در میره :4: آیا راهی واسه ارتقاء ورژن گوشیم هست که خودم بتونم راش بندازم یا نه؟ ممنونم.
Mehr@n1000 :نویسنده
انجمن: انجمن اندرویید
August 19th, 2014 04:45 PM

پخش کامل «رابین‌هود» از شبکه اچ‌دی سیما

پخش کامل «رابین‌هود» از شبکه اچ‌دی


به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، تقریبا همه کسانی که دوره کودکی خود را در دهه 60 سپری کرده‌اند، کارتون «رابین هود» را به خاطر دارند.

این کارتون که علاقه‌مندان بسیاری هم داشت، در مناسبت‌هایی نظیر تعطیلات نوروز و اعیاد به روی آنتن می‌رفت و از جمله برنامه های پرمخاطب بود. حالا شبکه تازه تاسیس اچ دی کیفیت این انیمیشن را ارتقاء داده و آن را به روی آنتن می برد. اما از نکات حائز اهمیت در پخش دوباره این کارتون، افزودن بخش هایی است که پیش از این حذف شده بودند.

در نسخه ای جدیدی که این روزها از شبکه اچ دی روانه آنتن می شود، ماجرای رابین هود را یک خروس گیتار به دست روایت می کند که در بخش های دیگر هم حضور او به چشم می خورد. در نسخه قبلی این خروس فقط در لحظه های پایانی و زمان انتقال سکه ها از اتاق خواب پرنس جان به زندان به چشم می خورد.

یکی دیگر از موارد ممیزی رابطه عاشقانه میان رابین هود و ماریا بود. در نسخه قبلی هیچ وقت مخاطب به درستی متوجه این رابطه نمی شد و همه چیز بر اساس حدس و گمان پیش می رفت!

اما در نسخه جدید می بینیم که ماریا با بچه خرگوش ها خبر عشق به رابین هود از دوران کودکی می دهد و درختی را نشان می دهد که این دو عاشق حروف اول اسمشان را در میان قلبی حک کرده اند.

در آخر فیلم هم برای اولین بار مخاطبان می توانند مراسم ازدواج این دو را که در کلیسا برگزار شده، ببینند.همچنین از نکات قابل توجه دیگر این است که در نسخه قبلی هیچ وقت سخن از پادشاه قبلی به میان نمی آمد و رابین هود به مانند منجی تصویر میشد که اهالی دهکده را از دست ظلم پرنس جان رها می کند. اما در نسخه جدید سخن از پادشاهی به میان می آید که برای نبرد با دشمنانش به دوردست ها سفر کرده و پرنس جان با زیرکی جای او را گرفته. در پایان فیلم برای اولین بار تصویر این پادشاه را که یک شیر است می بینیم، او برای حضور در مراسم ازدواج رابین هود و ماریا به کلیسا آمده و بسیار شاد است.

به گزارش فارس، نکته حائز اهمیت در این ماجرا نگاه مدیران تلویزیون به آثاری است که برای پخش در نظر می گیرند و این نشان می دهد که خطوط قرمز کاملا فرضی بوده و جایگاه آنها را مدیران صداوسیما مشخص می کنند. شاید بعد از گذشت سه دهه از پخش کارتون رابین هود، مدیران به این نتیجه رسیده اند که ازدواج رابین هود و ماریا خیلی هم بد نبوده و یا با دست یابی این سازمان به روتوسکوپی و طراحی لباس برای زنان فیلم هایی که پخش می کنند، آنها را به مرحله ای رسانده که پیش خود فکر کنند ماجرای ازدواج رابین هود در مقابل چیزهایی که ما امروز به روی آنتن می بریم، خیلی هم بد نیست.
Fiona Liebe :نویسنده
انجمن: معرفی و اعلام برنامه سیما
August 19th, 2014 04:14 PM

در خواست کد بیشواز ایرانسل اهنگ من احساسیم از شهریار ایراهیمی

سلام بر همه کاربران عزیز...
ایا کسی هست کد اهنگ بیشواز ایرانسل من احساسیم از شهریار ابراهیمی رو بهم بده...چون این اهنگ رو خیلی دوس دارم...سراسر نت رو گشتم ولی موفق نشدم...با تشکر از همه:53:
فرزان خان :نویسنده
انجمن: آهنگ های تلفن های همراه
August 19th, 2014 11:45 AM