Asre Javan

cccam

طعنه فوتبالی اسرائیل به برزیل در پی محکومیت کشتار غزه:))

ایگال بالمور سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل در واکنش به اقدام برزیل در فراخواندن سفیر خود از تل آویو، این کشور را به خاطر باخت تیم ملی فوتبالش با نتیجه 7-1 از تیم ملی فوتبال آلمان در چارچوب رقابت های اخیر جام جهانی، به سخره گرفت.

برزیل در اعتراض به حملات اسرائیل به نوار غزه، سفیر خود را از این کشور فراخواند. وزارت امور خارجه برزیل در بیانیه ای که بدین منظور صادر کرده، نیروهای ارتش اسرائیل را به «استفاده مفرط از زور» متهم کرده که به افزایش شمار تلفات میان غیر نظامیان انجامیده است.

وزیر امور خارجه برزیل نیز در این باره گفته است: «افزایش خشونت ها میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی، غیر قابل قبول است. زور هم نا متناسب است. این را شمار قربانیان از کودکان، زنان و کهنسالان نشان می دهد.»

ایگال بالمور سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل در پاسخ به این موضع برزیل گفت: «استفاده مفرط از زور؟ اسرائیل به قانون بین المللی پایبند است. این مسابقه فوتبال نیست.»

آقای بالمور که با برنامه تلویزیونی ژورنال ناسیونال سخن می گفت، افزود: «هنگامی که مسابقه فوتبال با نتیجه تساوی به پایان برسد، این نتیجه برای دو طرف مناسب است. اما هنگامی که یکی از تیم ها، بر تیم دیگر با نتیجه 1-7 پیروز شود، این استفاده مفرط از زور است.»

او ادامه داد: «متاسفم که از این تشبیه استفاده می کنم، اما نقض قانون بین المللی وجود ندارد.»

روزنامه آمریکایی واشینگتن پست نوشته است این نخستین بار نیست که آقای بالمور ، برزیل را به سخره می گیرد. او پیشتر این کشور را به «کوتوله دیپلماسی» توصیف کرده بود.
Mr.Mean :نویسنده
انجمن: بخش خبر های ورزشی
July 31st, 2014 05:16 PM

کلیپ/ عاقبت خودنمایی پسران برای دختران !


منبع: کلیپ
behnam sabet :نویسنده
انجمن: بخش جدیدترین کلیپ های روز
July 31st, 2014 04:48 PM

گزارشگران ورزشی مکزیک رو نگاه خیابانی و مزدک میرزائی ما رو نیگاه
H@MiDrEzA :نویسنده
انجمن: انجمن ویژه جام جهانی 2014 برزیل
July 31st, 2014 04:37 PM

فوری: خولیو گروندونا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، درگذشت

فوری: خولیو گروندونا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، درگذشت

گروندونا صبح روز گذشته به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان، بستری شد اما شرایط او به سرعت رو به وخامت گذاشت و سرانجام دقایقی پیش درگذشت.
آی اسپورت- خولیو گروندنا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین و نایب رئیس فیفا، در 82 سالگی در گذشت.
گروندونا صبح روز گذشته به دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان، بستری شد اما شرایط او به سرعت رو به وخامت گذاشت و سرانجام دقایقی پیش درگذشت.
او برای 35 سال ریاست فدراسیون فوتبال آرژانتین را برعهده داشت و هر دو قهرمانی آرژانتین در جام جهانی، در زمان ریاست او رقم خورد.
گروندونا که نایب رئیس فیفا نیز بود، یکی از موسسان باشگاه آرسنال دِ ساراندی هم بود که در دوران جوانی برای آن بازی کرده بود.
rooni77 :نویسنده
انجمن: انجمن ويژه هواداران فوتبال خارجي
July 31st, 2014 03:33 PM

نحوه محاسبه ترک خوردگی در دیوار برشی برنامهETABS

سلام دوستان عمرانیمیشه نحوه محاسبه ترک خوردگی دیوار برشی رو تو برنامه ETABS 9بهم بگید ممنون میشم اگر مقاله یا چیز دیگه ای هم بود بهم بدید توضیح داده باشه
خد محاسبه و ایتماش رو میخام نیروها گشتاورها نیروهای برشی وفرمول و نحوه محاسبه دستی چون تو خود برنامه محاسبه میکنه منتظرم ممنون
MEHDI-STAR :نویسنده
انجمن: انجمن مهندسی عمران و شهر سازی
July 31st, 2014 12:51 PM

"برگ ابریشمی"!(+عکس)

زیست نیوز، مازیار دانیالی - با گذشت زمان و پیشرفت فناوری به نظر می رسد ما هر چه بیشتر به رویایی زندگی در فضا و کرات دیگر نزدیک می شویم اما همچنان یک موضوع کلیدی تحقق آن را دشوار می کند: "اکسیژن". گیاهان در گرانش صفر رشد نمی کنند و ناسا در پی روش های مختلفی برای تولید اکسیژن به منظور انجام سفرهای دور برد فضایی و امکان حیات ما در فضا است. "برگ ابریشمی"، گیاهی دست ساز که می تواند با استفاده از نور و آب اکسیژن نامحدود تولید کند یکی از گزینه های احتمالی در این زمینه محسوب می شود.
"جولیان ملچیوری"، خالق برگ ابریشمی، در پی روشی برای تولید اکسیژن در فضا بوده تا محیط خشن سفرهای بین ستاره ای را تلطیف کند. آن چه وی اختراع کرده برگی مصنوعی بوده که دارای کلروپلاست گیاهی است. ملچیوری از الیاف ابریشم برای معلق کردن کلروپلاست در این برگ استفاده کرده است. در شرایطی که برگ ابریشمی می تواند همانند یک گیاه عمل کند، ساختار آن دوام فوق العاده ای را برای این برگ های مصنوعی به همراه دارد.
ملچیوری کلروپلاست ها را از سلول های گیاهی خارج کرده و آنها را درون پروتئین ابریشمی قرار داده است. بر همین اساس، نخستین ماده فتوسنتزی که زنده است و تنفس می کند در اختیار وی قرار گرفته است. به گفته ملچیوری، برگ ابریشمی نه تنها می تواند در سفرهای فضایی مورد استفاده قرار بگیرد بلکه روی کره زمین نیز می توان از آن به عنوان فیلتر هوای بیولوژیکی و یا تولیدکننده اکسیژن استفاده کرد.Mohammad rahim :نویسنده
انجمن: دانستنی ها
July 31st, 2014 10:32 AM

برنامه کامل بازی ها - لیگ برتر فوتبال(جام خلیج فارس) 94-93 در یک فایل Pdf

برنامه کامل بازی ها - لیگ برتر فوتبال(جام خلیج فارس) 94-93
زمان و تاریخ از طریق سارمان لیگ تا هفته ششم اعلام شده بود!
بصورت یک فایل کم حجم pdf
پیوست سایت ...

--------------
درود بر شما

فایل های پیوست شده
نوع فایل: pdf leag-93-94.pdf (41.9 کیلو بایت)
bahram :نویسنده
انجمن: بخش ورزش فوتبال
July 31st, 2014 10:24 AM

یک آزمایش خون ساده برای تشخیص همه سرطان‌ها

دانش > پزشکی - پژوهشگران دانشگاه بردفورد انگلیس آزمایش خون ساده‌ای را برای تشخیص انواع مختلف سرطان ابداع کرده‌اند. آزمایش‌های اولیه در تعیین ۳ نوع سرطان امیدبخش بوده است.
نسیبه خانلرزاده: محققان انگلیسی آزمایش خون ساده‌ای را برای تشخیص همه انواع سرطان‌ها ابداع کرده‌اند. دانشمندان دانشگاه بردفورد تا به حال از روش خود برای تعیین سه نوع سرطان بهره گرفته‌اند که نتایج آن امیدبخش بوده است.
امید می رود زمانی فرا برسد که با انجام این آزمایش بتوان از انجام فرایند‌های گران و تهاجمی همچون کولونوسکوپی و بایوپسی (نمونه‌برداری از بافت زنده) اجتناب کرد. اما محققان می‌گویند این آزمایش دوران نوزادی خود را سپری می‌کند و هنوز باید کارهای بیشتری روی آن انجام شود.
قبلا برای تشخیص انواع مختلف سرطان، از آزمایش‌های خون متفاوتی استفاده می‌شد، اما محققان دانشگاه بردفورد امیدوارند که این آزمایش عمومی را برای تشخیص همه انواع سرطان‌ها به‌کار بگیرند.
این روش شامل قرار دادن گلبول‌های سفید خون در معرض نور فرابنفش است تا چگونگی تخریب دی‌.ان‌.ای آنها بررسی شود.
تحقیقات سرطان‌شناسی نشان داده که دی‌.ان‌.ای خون افراد مبتلا به سرطان پوست، روده بزرگ و ریه بسیار راحت‌تر از دی.‌ان.‌ای افراد سالم تخریب می‌شود. این بیماران که همگی در مرحله پیش‌سرطانی قرار داشتند، سطح متوسطی از تخریب را در دی.‌ان.‌ای نشان دادند.
محققان بر این باورند که نتایج این آزمایش تحت تاثیر بیماری‌هایی مانند سرما خوردگی یا آنفلوانزا که ممکن است روی سیستم ایمنی تاثیر بگذارند، قرار نمی‌گیرند و نتیجه نادرست نشان نمی‌دهند.
نتیجه این تحقیق در ژورنال FASEB منتشر شده است.
سلول‌های تحت فشار
دایانا اندرسون، استاد دانشکده علوم زیستی دانشگاه بردفورد که سرپرست این تحقیق نیز هست، می‌گوید: «گلبول‌های سفید خون بخشی از سیستم دفاعی بدن هستند. ما می‌دانیم که این سلول‌ها وقتی با سرطان یا دیگر بیماری‌ها مبارزه می‌کنند تحت فشار هستند، بنابراین می‌خواهیم بدانیم که آیا در صورت قرار دادن آنها تحت فشار بیشتر با نور فرابنفش، هیچ چیز قابل اندازه‌‌گیری را می‌توان مشاهد کرد یا خیر.
آن چه ما دریافتیم این است که دی.ان.ای گلبول‌های سفید افراد مبتلا به سرطان راحت‌تر از دی‌.ان‌.ای افراد دیگر توسط نور فرابنفش تخریب می‌شود، بنابراین این آزمایش حساسیت بیشتر ژنوم سلول‌ها را در افراد مبتلا به سرطان نشان می‌دهد. این‌ها نتایج اولیه آزمایش هستند که روی سه نوع متفاوت از سرطان تکمیل شده‌اند، و ما هم قبول داریم که باید کارهای بیشتری انجام شود؛ اما تا همین جای کار هم نتایج قابل توجهی هستند».
این دیدگاه از پشتیبانی موسسه پژوهش‌های سرطان بریتانیا نیز برخوردار است، و آنها هم تاکید کرده‌اند که این تحقیق در مراحل اولیه خود به سر می‌برد.
دکتر انتیا مارتین، مدیر اطلاعات علمی موسسه پژوهش‌های سرطان بریتانیا، می‌گوید: «تشخیص سرطان در مراحل اولیه برای افزایش شانس زندگی اهمیت کلیدی دارد، اما هر روش جدید تشخیصی باید از همه جهات آزمایش شود تا از دقت و قابلیت اعتماد آن اطمینان حاصل کرد. هرچند این تحقیق کوچک جالب است، اما هنوز سوالات بسیاری درباره این ازمایش وجود دارد که بدون پاسخ مانده و تحقیقات گسترده‌تری مورد نیاز است تا اثبات کند آیا این روش برای تشخیص سرطان در مقیاس وسیع مفید است یا نه».
با این وجود، شرلی هادگسون، پژوهشگر ژنتیک سرطان و استاد دانشگاه سنت جورج لندن،شک و تردید بیشتری نسبت به پژوهش دانشگاه بردفورد دارد. او می‌گوید: «در مجموع، این تحقیقی کوچک با محدودیت‌های بسیار چشمگیر است. ما نمی‌توانیم از این پژوهش محدود، این مفهوم را استنباط کنیم که این آزمایش پژوهشی می‌تواند سرطان را شناسایی کند، و به طور یقین همه سرطان‌ها را نخواهد توانست پیش‌بینی کند. قبل از اینکه بتوانیم مشخص کنیم که این آزمایش چقدر در تشخیص سرطان مفید است، به آزمایش بسیار بزرگ‌تری نیاز داریم، گروه‌های بهتر کنترل شده بیماران هم از ملزومات آن است».
Mohammad rahim :نویسنده
انجمن: دانستنی ها
July 31st, 2014 09:35 AM

ناصر احمدپور درگذشت

ناصر احمدپور درگذشت

خبرگزاری تسنیم: ناصر احمدپور، پیشکسوت عرصه مطبوعات ورزشی و سردبیر روزنامه ورزشی هوادار صبح امروز (پنجشنبه) درگذشت.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ناصر احمدپور که در هفته جاری به دلیل سکته قلبی در بیمارستان بستری شده بود، صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
احمدپور مؤسس و سردبیر روزنامه‌های ورزشی خبر ورزشی، صبح ورزش، 90، البرز و هوادار و یکی از مربیان سازنده فوتبال ایران و از مطرح‌ترین روزنامه‌نگاران ورزش ایران و کارشناسان فوتبال بوده است.
گروه ورزشی خبرگزاری تسنیم این ضایعه را به خانواده مرحوم ناصر احمدپور و اهالی رسانه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می‌دارد.
انتهای پیام/
MEHDIH1981@YAHOO.COM :نویسنده
انجمن: بخش خبر های ورزشی
July 31st, 2014 07:30 AM

دختری که یک زخم او را می کشد ... !!! ( + عکس )


دختری که یک زخم او را می کشد ... (+عکس)


این بیماری بیشتر بازو و پاها را دچار مشکل می کند و گاهی باعث به وجود آمدن دردهای بسیار شدید می شود و درد تا حدی پیش خواهد رفت که بیمار تعادل خود را از دست داده و احساس فلج شدن می کند.


باشگاه خبرنگاران: بیماری های پوستی همیشه می تواند سخت و دردناک باشد اما در شرایط خاص که فرد به بیماری های نادر دچار شده باشد این بیماری های پوستی یا حتی کوچکترین اشکال در پوست بدن می تواند کشنده باشد.

"ایسلا تود" دختر بچه سه ساله ای است که به بیماری خاصی مبتلاست که بافت های بدنش را تضعیف و دچار حالت خاص کرده است.

نام این بیماری که افراد بسیار کمی در سراسر دنیا از آن زنج می برند "lymphedema" است.


این بیماری بیشتر بازو و پاها را دچار مشکل می کند و گاهی باعث به وجود آمدن دردهای بسیار شدید می شود و درد تا حدی پیش خواهد رفت که بیمار تعادل خود را از دست داده و احساس فلج شدن می کند.

فعالیت در بیماری مانند ایسلا باعث ورم کردن بافت ها شود و در این حالت یک زخم یا یک مشکل کوچک پوستی هم می تواند کشنده باشد. درصورت بروز ورم های مختلف نیش پشه یا خراش می تواند باعث عفونت و مرگ شود.

این بیماری زندگی ایسلا را بسیار دشوار کرده است زیرا او از دویدن و بازی کردن منع شده است و اگر می خواهد زنده بماند باید همیشه مراقب پوست خود باشد. این دختر تنها فردی است که بریتانیا به این بیماری دچار شده است.asriran
کد خبر: ۳۴۷۸۳۵*Matrix :نویسنده
انجمن: دانستنی ها
July 31st, 2014 07:10 AM

تخت خوابی برای داخل ماشین !!! ( + عکس )
asriran
کد خبر: ۳۴۷۸۴۸*Matrix :نویسنده
انجمن: تیونینگ و لوازم جانبی
July 31st, 2014 06:58 AM

مشهورترین عکس چه‌گوارا چگونه گرفته شد ؟ ( + عکس )


مشهورترین عکس چه‌گوارا چگونه گرفته شد؟


این عکاس در همین مراسم از ژان‌پل سارتر و سیمون دوبوار که از حامیان چگوارا بودند، نیز عکس‌هایی گرفت و عکس‌هایش از سارتر، دوبوار، کاسترو و چگوارا را برای مجله «رولوسیون» فرستاد.

پارسینه: پرتره چگوارا، توسط آلبرتو کوردا در تاریخ پنجم مارس 1960 در شهر هاوانا در کوبا گرفته شده است.

این عکس در مراسم گرمیداشت قربانیان انفجار کوبر گرفته شده و به یکی از نمادهای فرهنگی تاریخ معاصر بدل شد.

چگوارا در زمان گرفته شدن این عکس 31 سال داشت. تاثیر و ماندگاری این عکس چنان است که انستیتو هنر مری‌لند آن را نماد قرن بیستم معرفی کرد و آن را معروف‌ترین عکس دنیا خواند. از روی این عکس نسخه‌های بسیاری کپی شده، نقاشی شده، براساسش مجسمه ساخته شده و... حتی به الگوی خالکوبی بدل شده است.

تاثیر این پرتره چنان بود که سال 2008 مستند «Chevolution» (انقلاب چه) به کارگردانی تریشا زیف درباره آن ساخته شد و در سال 2009 نیز مایکل کیسی کتاب «زندگی پس از مرگ چه: میراث یک عکس» را درباره آن نوشت.

ماجرای گرفته شدن عکس در 5 مارس 1960 از این قرار است: فیدل کاسترو، رئیس جمهور کوبا دستور داد مراسم یادبودی در گورستان کولون در هاوانا به یاد 100 کوبایی که در انفجار مشکوک لوکوبر (در تاریح 4 مارس 1960) کشته شدند، برپا شود. چگوارا که خود پزشک بود، پس از این انفجار به بسیاری از مجروحان حادثه کمک کرده بود.


او که وزیر صنعت در دولت جدید بود، خیلی کوتاه در مراسم شرکت کرد. کوردا هم که عکاس رسمی کاسترو بود، در مراسم حضور داشت. چگوارا در ساعت 11:20 دقیقه برای مدتی کوتاه در این سخنرانی حاضر شد و کوردا از فاصله هشت تا نه متری موفق شد دو عکس از او بگیرد.

عکسی که کوردا گرفت، پرتره چگوارا نبود و در دو سمت او بخشی از برگ‌های یک درخت نخل و چهره یک نفر ناشناس دیده می‌شود، اما کوردا می‌گوید همان لحظه گرفتن عکس نیز مطمئن بوده این عکس حالت پرتره دارد.


کوردا این عکس را با دوربین «Leica M2» با لنز 90 میلی‌متری گرفت و از فیلم کوداک پلاس-ایکس استفاده کرد. او درباره شیوه گرفتن این عکس گفته است: «این عکس حاصل دانش یا تکنیک نیست. این عکس حاصل یک اتفاق است، شانس و اقبال خالص.»

این عکاس در همین مراسم از ژان‌پل سارتر و سیمون دوبوار که از حامیان چگوارا بودند، نیز عکس‌هایی گرفت و عکس‌هایش از سارتر، دوبوار، کاسترو و چگوارا را برای مجله «رولوسیون» فرستاد. اما سردبیر مجله همه عکس‌ها، جز عکس چگوارا را کار کرد.

کوردا دور عکس را برید و به پرتره‌ای از چگوارا رسید. او این عکس را ظاهر کرد و در اتاق کارش کنار پرتره پابلو نرودا، شاعر شیلیایی به دیوار نصب کرد و تعدادی از کپی‌هایش را به دوستانش هدیه داد.


این عکس به شهرت نرسید تا اینکه در سال 1986 خوزه فیگوئه‌را که پسرخوانده کوردا و عکاسی ماهر بود، به او پیشنهاد داد نسخه‌هایی از این عکس را منتشر کند. کوردا هیچ گونه سود مالی از این عکس نبرد.

این عکاس بعدها گفت اگر جان‌جاکومو فلترینلی، ناشر کتاب «خاطرات بولیوی» برای هر نسخه فروش‌رفته کتاب به او تنها یک لیر پرداخت می‌کرد، او میلیونر می‌شد. البته کوردا، فلترینلی را بخشید و گفت کار او موجب گسترش این عکس در دنیا شد.asriran
کد خبر: ۳۴۷۸۳۳*Matrix :نویسنده
انجمن: بخش وبگردی ( مطالب مفید وبلاگها )
July 31st, 2014 06:46 AM

آیا شما صاحب شماره ی هوشمندید؟با سرویسهای هوشمندمخابرات آشنا شوید

ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺳﯿﺴﺘﻤﯽ ﯾﮑﭙﺎﺭﭼﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺭﺍﯾﻪ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻗﺎﺩﺭ ﺍﺳﺖ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﻣﺨﺘﻠﻔﯽ ﺍﺯ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ ﺟﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺍﺭﺍﯾﻪ ﮐﻨﺪ. ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ، ﺩﺍﻣﻨﻪ ﻭﺳﯿﻌﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﺍﺯ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﺰﺭﮒ ﺗﺎ ﯾﮏ ﻓﺮﺩ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺪﻥ ﺗﺮﺗﯿﺐ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﺗﺎ ﺑﺪﻭﻥ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﺣﻀﻮﺭﯼ ﺑﻪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎ، ﺑﻪ ﺍﻃﻼ‌ﻋﺎﺕ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ ﺧﻮﺩ ﺩﺳﺖ ﯾﺎﺑﻨﺪ:
ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ:
* 1-ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﯼ: (Prepaid Service)
ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭﯼ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺑﺎ ﻣﻘﺎﺻﺪ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺷﻬﺮﯼ، ﺑﯿﻦ ﺷﻬﺮﯼ ﻭ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺧﺮﯾﺪﺍﺭﯼ ﮐﺎﺭﺕ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭﯼ ﻣﯿﺴﺮ ﻣﯽ ﺳﺎﺯﺩ.
ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ ﮐﺪ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﻣﻨﺪﺭﺝ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﮐﺎﺭﺕ، ﺷﻤﺎﺭﻩ ﮐﺎﺭﺕ ﻭ ﺭﻣﺰ ﻋﺒﻮﺭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻭﺍﺭﺩ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﻣﻘﺼﺪ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺪ.
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻣﻄﻠﻮﺏ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.
 •   2-ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ: (Free Phone)
ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮﺩ ﮐﻪ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻣﮑﺎﻟﻤﺎﺕ ﺩﺭﯾﺎﻓﺘﯽ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﺍﻭ ﺑﺎﺷﺪ. ﻣﻮﺳﺴﺎﺕ ﻭ ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺗﺠﺎﺭﯼ ﻭ ﺧﺪﻣﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺳﻔﺎﺭﺵ ﺍﺯ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺍﺳﺖ، ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺯ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺑﻬﺮﻩ ﻣﻨﺪ ﺷﻮﻧﺪ.
ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺑﺎ ﺍﻋﻼ‌ﻡ ﺗﻨﻬﺎ ﯾﮏ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺍﺯ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ، ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﮐﻠﯿﻪ ﻣﮑﺎﻟﻤﺎﺕ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﻨﺪ ﺯﯾﺮﺍ ﺩﺭﺻﻮﺭﺕ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﯾﮏ ﺧﻂ، ﻣﮑﺎﻟﻤﺎﺕ ﺑﻪ ﺧﻄﻮﻁ ﺩﯾﮕﺮ ﻏﯿﺮ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻭ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺍﺯ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﻋﻼ‌ﻭﻩ ﺑﺮ ﻣﻮﺭﺩ ﻣﺬﮐﻮﺭ، ﺍﻋﻤﺎﻝ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻭ ﻧﻈﺎﺭﺕ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺗﻤﺎﺱ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺭﺍﯾﮕﺎﻥ 10 ﺭﻗﻤﯽ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺎ ﭘﯿﺶ ﺷﻤﺎﺭﻩ 900212 ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﻣﻮﺑﺎﯾﻞ ﻭ ﺍﺯ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻤﺎﺱ ﮔﺮﻓﺖ.
* 3-ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ: (Personal Number Service)
ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺑﺎ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﯾﮏ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺍﺯ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺍﺯ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﯾﮏ ﺧﻂ ﺗﻠﻔﻦ ﺑﺎ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﻣﺰﯾﺖ ﻋﻤﺪﻩ ﺍﯾﻦ
 ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺑﻮﺩﻥ ﺍﺷﺨﺎﺹ، ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻧﺎﺯﻝ ﺗﺮ ﺍﺳﺖ.
ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﻭ ﺩﺭ ﻫﺮ ﻣﮑﺎﻥ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻠﻔﻨﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺗﻤﺎﺱ ﮔﯿﺮﻧﺪﮔﺎﻥ ﺑﺎ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺑﻪ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﺎﯼ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺷﺪﻩ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. ﺍﺷﺨﺎﺻﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻌﺪﺩ (ﻣﺤﻞ ﮐﺎﺭ، ﻣﻨﺰﻝ ﻭ ...) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﯾﺎ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﮑﺎﻥ ﺛﺎﺑﺘﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ (ﻣﺴﺘﺎﺟﺮﯾﻦ، ﺑﺎﺯﺭﮔﺎﻧﺎﻥ، ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﻭ ...) ﻋﻤﺪﻩ ﺗﺮﯾﻦ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭ ﻣﯽ ﺁﯾﻨﺪ. ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺍﺧﺘﺼﺎﺻﯽ 8 ﺭﻗﻤﯽ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺎ ﭘﯿﺶ ﺷﻤﺎﺭﻩ 8080 ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.
* 4-ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻓﺮﺍﮔﯿﺮ: (Universal Access Number)
ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎ، ﻣﻮﺳﺴﻪ ﻫﺎ، ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎ ﻭ ﻭﺍﺣﺪﻫﺎﯼ ﺻﻨﻔﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺩﻓﺎﺗﺮ ﻭ ﺷﻌﺒﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺍﺯ ﻋﻤﺪﻩ ﺗﺮﯾﻦ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﻣﻮﺳﺴﻪ ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﺗﻨﻬﺎ ﯾﮏ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺍﺯ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻃﻼ‌ﻉ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﻣﯽ ﺭﺳﺎﻧﺪ، ﻭﻟﯽ ﺷﺒﮑﻪ IN، ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺸﺘﺮﯼ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺷﻌﺒﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻪ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺗﺮﯾﻦ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﻭ ﺩﺍﺭﺩ، ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﺻﺮﻓﻪ ﺟﻮﯾﯽ ﺩﺭ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻫﺎﯼ ﮔﺰﺍﻑ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺕ ﻭ ﺳﻬﻮﻟﺖ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺳﭙﺎﺭﯼ ﯾﮏ ﺷﻤﺎﺭﻩ، ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺩﺭ ﻣﺤﺪﻭﺩﻩ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﺹ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺍﺳﺖ. ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻓﺮﺍﮔﯿﺮ 8 ﺭﻗﻤﯽ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺎ ﭘﯿﺶ ﺷﻤﺎﺭﻩ 8081 ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﻣﻮﺑﺎﯾﻞ ﻭ ﺍﺯ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻤﺎﺱ ﮔﺮﻓﺖ.
 •  5- ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﺗﻠﻔﻨﯽ: (Premium Rate)
ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﺍﯼ ﻣﺘﺨﺼﺼﯿﻦ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ (ﺣﻘﻮﻗﯽ، ﭘﺰﺷﮑﯽ، ﻓﻨﯽ ﻭ ...) ﺑﺎ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.
ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺖ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﺗﻬﯿﻪ ﮐﺎﺭﺕ ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻭ ﺭﻣﺰ ﻋﺒﻮﺭ، ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ ﺍﻃﻼ‌ﻋﺎﺕ ﻭ ﺍﺧﺒﺎﺭ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎ ﻧﻈﯿﺮ ﻫﻮﺍﺷﻨﺎﺳﯽ، ﻫﻮﺍﭘﯿﻤﺎﯾﯽ، ﺍﺧﺒﺎﺭ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﻭ ... ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ 80 ﺩﺭﺻﺪ ﺩﺭﺁﻣﺪﻫﺎﯼ ﺣﺎﺻﻞ ﺍﺯ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﺍﯼ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﺣﻖ ﺍﻟﺰﺣﻤﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ 70 ﺩﺭﺻﺪ ﺩﺭﺁﻣﺪﻫﺎﯼ ﺣﺎﺻﻞ ﺍﺯ ﺍﺭﺍﯾﻪ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﺍﺳﺖ.
* 6-ﻧﻈﺮﺳﻨﺠﯽ ﺗﻠﻔﻨﯽ: (Televoting)
ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺗﺠﺎﺭﯼ ﻭ ﻣﻮﺳﺴﺎﺕ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮﻫﺎﯼ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺍﺭﺍﯾﻪ ﺷﺪﻩ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﯾﺎﺑﻨﺪ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺑﺎ ﯾﮏ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺧﺎﺹ ﺗﻤﺎﺱ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﺶ ﺭﺍ ﺑﻮﺳﯿﻠﻪ ﺻﺪﺍ ﯾﺎ ﺻﻔﺤﻪ ﮐﻠﯿﺪ ﺍﻋﻼ‌ﻡ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﻧﺘﺎﯾﺞ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﻫﺎﯼ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﻭ ﻧﯿﺰ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﺍﺯ ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎﻥ ﺷﺮﮐﺖ ﺩﺭ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﻫﺎ ﻭ ﺳﺮﮔﺮﻣﯽ ﻫﺎﯼ ﺻﺪﺍ ﻭ ﺳﯿﻤﺎ، ﺍﺯ ﮐﺎﺭﺑﺮﺩﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻧﻈﺮﺳﻨﺠﯽ ﺗﻠﻔﻨﯽ ﺍﺳﺖ.
ﺍﺯ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﺪﺕ ﺯﻣﺎﻥ ﺍﻋﺘﺒﺎﺭ ﻧﻈﺮﺳﻨﺠﯽ ﻭ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺗﻤﺎﺱ ﺍﺳﺖ.
* 7-ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﺷﻤﺎﺭﻩ: (Number Portability)
ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﺤﻞ ﺟﻐﺮﺍﻓﯿﺎﯾﯽ ﻭ ﺑﻪ ﺗﺒﻊ ﺁﻥ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻠﻔﻦ ﺧﻮﺩ، ﺿﻤﻦ ﺍﻋﻼ‌ﻡ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺟﺪﯾﺪ، ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺗﻤﺎﺱ ﻫﺎﯼ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻗﺒﻠﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻠﻔﻦ ﺟﺪﯾﺪ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﮐﻨﺪ.
ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎ ﯾﺎ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﮑﺎﻥ ﺧﻮﺩ، ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﻗﺒﻠﯽ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﮐﻨﻨﺪ.
* 8-ﭘﺴﺖ ﺻﻮﺗﯽ: (Unified Messaging Service)
ﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﯾﺲ، ﺍﯾﻦ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ ﯾﺎﺑﺪ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﯾﯽ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺭﺩ، ﻣﮑﺎﻟﻤﺎﺕ ﺭﺍ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﭘﯿﺎﻡ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﻭ ﺩﺭ ﻓﺮﺻﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﻪ ﭘﯿﺎﻡ ﻫﺎ ﮔﻮﺵ ﺩﻫﺪ.
ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﺩﻭ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﺳﺖ: ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻥ ﭘﯿﺎﻡ ﻭ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻦ ﭘﯿﺎﻡ.
ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺣﺎﻟﺖ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﯾﺎ ﻏﯿﺮﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺎ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩ.
ﻋﻼ‌ﻭﻩ ﺑﺮ ﭼﻬﺎﺭ ﻧﻮﻉ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﻣﺬﮐﻮﺭ، ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﻃﻼ‌ﻉ ﺑﻪ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻦ ﭘﯿﺎﻡ، ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ IP ﻭ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﭘﯿﺎﻡ ﺑﻪ E.mail ﻣﺸﺘﺮﮎ ﺩﺭ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.
ﻧﺸﺎﻧﯽ ﻣﺤﻞ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭﯼ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎ:
ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎﻥ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ «ﺷﻤﺎﺭﻩ ﻓﺮﺍﮔﯿﺮ»، «ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﺗﻠﻔﻨﯽ» ﻭ «ﻧﻈﺮﺳﻨﺠﯽ ﺗﻠﻔﻨﯽ» ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﺷﺎﻫﺪ، ﻭﺍﻗﻊ ﺩﺭ ﺑﺰﺭﮔﺮﺍﻩ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ،ﺑﻠﻮﮎ 3، ﻃﺒﻘﻪ ﺍﻭﻝ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺍﻋﻼ‌ﻡ ﮐﻨﻨﺪ، ﺳﺎﯾﺮ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻫﺎﯼ ﺷﺒﮑﻪ ﻫﻮﺷﻤﻨﺪ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.
ابسولوت :نویسنده
انجمن: اشتغال زایی
July 31st, 2014 06:43 AM

::«»:: پخش زنده فوتبال ( بازیهای دوستانه باشگاهی : اینتر - رم / رئال مادرید - منچستریونایتد / میلان - لیورپول ) شنبه 11 مرداد ::«»::

با سلام و ارزوی بهترینها برای شما عزیزان

پخش زنده فوتبال در تاریخ شنبه 11 مرداد 1393 در ماهواره های مختلف بشرح زیر اعلام می گردد :
&&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&&بازیهای دوستانه باشگاهی
ارسنــــال - بنفیــــکا

ساعت 19:50


beIN Sports Mena 11 HD
beIN Sports Mena 3 / HD
C+ Sport (france) / HD


اینتــــر - رم


ساعت 21:30

beIN Sports FR 1 / HD

beIN Sports Mena 14 HD
Kanal D (turkey) / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD

المپیــــاکوس - منچستــــرسیتیساعت 23:40

Sky Sport 3 (italy) / HD
رئــــال مادرید - منچــــستریونایتدساعت 00:35

beIN Sports FR 1 / HD

beIN Sports Mena 13 HD
Kanal D (turkey) / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD

میــــلان - لیــــورپول


ساعت 02:40

Abu Dhabi Sports 2 / HD
Abu Dhabi Sports 3 HD
Kanal D (turkey) / HD
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Super Calcio / HD
&&&&&&&&&&&&&&&&
&&&&&&&&&&&&&&&&


راهنمای رنگ بندی شبکه ها
شبکه های کارتی که با شرینگ اینترنتی و ماهواره ای قابلیت بازگشایی دارند
شبکه هایی که با وارد کردن کد بیس قابلیت بازگشایی دارند

شبکه های آزاد و غیرکارتی

شبکه های صدا و سیما©©© مشخصات شبکه های فوتبالی از غربی ترین تا شرقی ترین جهت قابل مشاهده در ایران ©©©
در صورت تغییرات تاپیک ابدیت خواهد شد
موفق باشید

ALI-INTER MILAN :نویسنده
انجمن: بخش اعلام برنامه های ورزشی در ماهواره
July 31st, 2014 05:36 AM

گریه سخنگوی سازمان ملل متحد در غزه مقابل دوربین الجزیره

گریس گانس، سخنگوی آژانس کار و امداد سازمان ملل متحد به پناهندگان فلسطینی، هنگام مصاحبه با شبکه الجزیره نتوانست جلوی گریه خود را بگیرد و این گفتگو ناتمام ماند. آقای گانس درباره گلوله‌باران یک مدرسه تحت نظر این سازمان در غزه سخن می‌گفت. در این حمله ۱۵ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد حمله به این مدرسه را که پناهگاه هزاران غیرنظامی فلسطینی در غزه بود، محکوم کرده و آن را گستاخانه و غیرقابل توجیه خوانده است.
https://www.facebook.com/photo.php?v=576065682515744&set=vb.299496943505954&type=2&th eateفایل های پیوست شده
نوع فایل: rar ---.rar (5.06 مگابایت)
morteza_7 :نویسنده
انجمن: بخش جدیدترین کلیپ های روز
July 31st, 2014 03:18 AM

مستند مصاف

مستند مصاف

تاریخ تولید : 1392

موضوع : سیاسی

کیفیت : DVD | DVDRip

توضیحات : با تمام شدن جنگ و فوت حضرت امام (ره) فصل جدیدی در تاریخ انقلاب اسلامی آغاز می شود و آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب برگزیده می شوند. هاشمی رفسنجانی با شعار سازندگی و توسعه اقتصادی، خاتمی با شعار اصلاحات و توسعه سیاسی و احمدی نژاد با شعار عدالت پای به عرصه می گذارند. در طول این سال ها تحولات سیاسی و اجتماعی شگرفی در جامعه رخ می دهد، ولی یک چیز ثابت است: مبارزه جمهوری اسلامی ایران با انواع تهدیدات داخلی و خارجی که سعی دارند انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کنند.
کیفیت DVD : دانلود با لینک مستقیم | دانلود با لینک کمکی مستقیم


حجم فایل : 590 مگابایت

کیفیت DVDRip : دانلود با لینک مستقیم | دانلود با لینک کمکی مستقیم


1357mohammad :نویسنده
انجمن: دانلود فیلم های مستند
July 31st, 2014 01:03 AM

گزارش ویژه: تیم منتخب غائبین بزرگ لیگ چهاردهمگزارش ویژه: تیم منتخب غائبین بزرگ لیگ چهاردهم
گزارش ویژه: تیم منتخب غائبین بزرگ لیگ چهاردهم

چهارشنبه 8 مرداد ساعت 19:31
لیگ برتر در دوره چهاردهم خود آغاز خواهد شد و 12 ستاره خود که یار قدیمی او در ادوار گذشته بوده اند را همراه ندارد !
آی‌اسپورت-لیگ چهاردهم نیز از روز پنج‌شنبه، نهم مرداد آغاز خواهد شد و شانزده تیم حاضر کار خود را در یک ماراتن سی هفته‌ای آغاز خواهند کرد که البته فاقد یک تیم منتخب از ستاره‌ها است که تا همین فصل گذشته در لیگ برتر توپ می‌زدند و اکنون به پایان راه رسیده‌اند و تیمی به سراغ آن‌ها نیامده است و اکنون باید لیگ برتر را از قاب تلویزیون مشاهده کنند و در بهترین حالت در انتظار پنجره‌ی نقل و انتقالات پیش‌فصل بنشینند تا شاید جائی برای حضور مجدد این بازیکنان در لیگ برتر باز شود. در ادامه مروری بر تیم منتخب ستاره‌های اسبق خانه‌نشین شده‌ی لیگ برتر خواهیم داشت:
1) حسن رودباریان؛ دروازه‌بان تیم ملی در جام ملت‌های آسیا ورژن 2007
حسن رودباریان که اکنون 36 ساله است و تا همین فصل گذشته نیز در تیم مس کرمان حضور داشت و در شرایطی‌که نیمکت‌نشین آرمان شهدادنژاد بود سقوط را تجربه کرد، یکی از دروازه‌بان‌های خوش‌نام دو دهه‌ی اخیر فوتبال کشورمان است که 18 بازی ملی نیز در کارنامه دارد و در جام ملت‌های آسیا ورژن 2007 نیز انتخاب نخست امیر قلعه‌نوئی بود و وحید طالب‌لو را نیمکت‌نشین کرده بود. رودباریان که با درخشش با پیراهن پاس به فوتبال ایران معرفی شد، با پیراهن پرسپولیس در شرایطی‌که تقریبا نیمکت‌نشین مهدی واعظی بود لیگ برتر را فتح کرد و در ادامه در تیم‌هائی همچون پیکان، تراکتورسازی تبریز، راه‌آهن تهران، داماش گیلان و مس کرمان حضور یافته است.
2) سیاوش اکبرپور؛ طرد از امیر، طرد از لیگ برتر
سیاوش اکبرپور که اکنون 29 ساله است و یکی از محصولات باشگاه فجرسپاسی شیراز است که اکنون در بین شانزده تیم حاضر در لیگ برتر بدون تیم مانده است. این هافبک هجومی که با پوشیدن پیراهن فجرسپاسی شیراز در سه دوره‌ی نخست لیگ چهره شد و با نظر امیر قلعه‌نوئی به استقلال تهران آمد و سه فصل پی‌درپی با نظر قلعه‌نوئی و مرفاوی در استقلال توپ زد و جز ارکان اصلی استقلال بود. با رفتن مرفاوی و آمدن حجازی او به الظفره‌ی امارات رفت و با حضور مجدد قلعه‌نوئی آبی‌پوش شد و باردیگر قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرد. او بار دیگر در دوران مرفاوی نیز در استقلال حضور داشت و با آمدن پرویز مظلومی به استقلال به تیم پرستاره‌ی استیل‌آذین رفت و پس از سقوط این تیم بازهم به یار قدیمی خود امیر قلعه‌نوئی در تراکتورسازی و سپس استقلال پیوست. اکبرپور حالا در 29 سالگی وقتی قلعه‌نوئی او را نمی‌خواهد، تمام درها را به روی خود بسته می‌بیند (!)
3) احمد جمشیدیان؛ یک حضور پر از حاشیه و دور افتادن از جزیره‌ی لیگ برتر
احمد جمشیدیان که اکنون 30 ساله است و یکی از محصولات باشگاه ملوان بندرانزلی است و با پوشیدن پیراهن راه‌آهن تهران به فوتبال ایران معرفی شد، پس از پنج فصل حضور موفق در سپاهان اصفهان کسب تمامی افتخارات فوتبال ایران، فصل گذشته در یک انتقال محتمل که در پایان لیگ دوازدهم نیز زمزمه‌های آن وجود داشت و کرانچار از این بابت جمشیدیان را به یک سکونشین تبدیل کرده بود، به استقلال تهران پیوست و یک فصل سراسر مصدومیت را پشت سرگذاشت و تنها 9 بار پیراهن استقلال را برتن کرد. او در فصل نقل و انتقالات در شرایطی‌که به نظر قرارداد او با استقلال تمدید می‌شد، از لیست آبی‌پوشان کنار گذاشته شد و حالا لیگ را باید بدون تیم از قاب تلویزیون تماشا کند.
4) حسین کعبی؛ استقلال خوزستان و آخرین مقصد
حسین کعبی که اکنون 28 ساله است، آتش درخشش او خیلی زود فروکشیده است. کعبی که با پیراهن فولاد خوزستان چهره شد و یکی در میان از این تیم به امارات می‌رفت و در نهایت از پرسپولیس تهران به لسترسیتی پیوست و بار دیگر در قامت یک فرشته‌ی نجات به پرسپولیس بازگشت تا دومین قهرمانی سرخ‌پوشان پایتخت تضمین شود، در ادامه در پنج تیم سایپای کرج، استیل آذین، راه‌آهن تهران، صنعت نفت آبادان و استقلال خوزستان حضور یافت و اکنون در آستانه‌ی لیگ چهاردهم در انتظار حضور در یک تیم است.
این دفاع راست پرحاشیه که با دوری چند ساله از تیم ملی سابقه‌ی 89 بار پوشیدن پیراهن تیم ملی را در کارنامه دارد، سابقه‌ی پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی 2006 را در کارنامه دارد.
5) میثم بائو؛ خداحافظی با یک قهرمانی
میثم بائو که اکنون 30 ساله است، از جمله بازیکنان نام‌آشنای فوتبال است که در هر سه تیم پرهوادار ایران یعنی استقلال تهران، پرسپولیس تهران و تراکتورسازی حضور داشته است و تمام افتخارات فوتبال ایران را در کارنامه ثبت کرده است. بائو که با درخشش در تیم شموشک نوشهر با نظر قلعه‌نوئی به استقلال تهران کوچ کرد و با نظر صمد مرفاوی در استقلال ماند، با آمدن ناصر حجازی به الشباب امارات رفت و پس از آن به راه‌آهن تهران و ابومسلم رفت و دوباره درخشید تا با نظر حمید استیلی علی دائی راهی پرسپولیس شود و پس از آن راهی شهرداری تبریز شود و دوران افول را طی کند. اما در کمال ناباوری با نظر قلعه‌نوئی به استقلال آمد و برای دومین بار قهرمان لیگ برتر شد و پس از آن به تراکتورسازی جلالی پیوست و قهرمانی جام حذفی را با تونی الیویرا کسب کرد. بائو که در دو فصل گذشته چه در استقلال و چه در تراکتورسازی نیمکت‌نشین بوده است، در آستانه‌ی لیگ چهاردهم بدون خریدار مانده است.
6) سامان آقازمانی؛ تنها غائب خوشبخت
سامان آقازمانی که اکنون تنها 24 سال سن دارد، هافبک دفاعی اسبق منفور سرخ‌پوشان پایتخت است که با آمدن یحیی گل‌محمدی راهی راه‌آهن تهران شد. آقازمانی که تنها دو قهرمانی در جام حذفی با هدایت علی دائی کسب کرده است، پس از پیوستن دائی به پرسپولیس و آمدن ابراهیم‌زاده، تقریبا یک نیمکت‌نشین بود و حالا برای دنبال کردن فوتبال خود، راهی فوتبال بلژیک شده است و به تیم لایرز پیوسته است.
7) محسن بیاتی‌نیا؛ اسیر جوان‌گرائی گل‌محمدی
محسن بیاتی‌نیا که اکنون 34 ساله است، با درخشش با پیراهن پاس تهران از دوره‌ی نخست لیگ برتر راهی پیکان تهران شد و در آن تیم موفق شد نظر مرحوم ناصر حجازی را جلب کند تا این مهاجم بااستعداد راهی استقلال تهران شود؛ اما مصدومیت خیلی زود بیاتی‌نیا را از درخشش بازداشت تا او پس از آمدن قلعه‌نوئی جائی در ترکیب استقلال نداشته باشد و راهی صبای قم شود و سه دوره‌ی تقریبا بی‌نوسان و متوسط را طی کند و راهی مس کرمان شود. بیاتی‌نیا که فصل گذشته در ذوب‌آهن در آستانه‌ی سقوط توپ می‌زد، آنقدر گل نزد که در نهایت از سوی گل‌محمدی و سایر سرمربیان لیگ برتر کنار گذاشته شود.
8) سپهر حیدری؛ اسطوره نماند !
سپهر حیدری که اکنون 34 ساله است، محصول باشگاه ذوب‌آهن اصفهان است و نقاط برجسته‌ی فوتبال این مدافع نام‌آشنا نیز در همین ذوب‌آهن شکل گرفته است. او کار خود را با این تیم آغاز کرد و با درخشش با پیراهن این تیم نیز راهی پرسپولیس تهران شد تا گل قهرمانی این تیم در لیگ برتر را بزند و دو قهرمانی در جام حذفی را نیز کسب کند و نزد هواداران این تیم به یک اسطوره مبدل شود. حیدری که پس از آمدن استیلی راهی مس کرمان و سپس ذوب‌آهن شد، حالا پس از دو فصل کابوس‌وار در فولادشهر با آمدن یحیی گل‌محمدی بدون تیم مانده است و شاید باید کفش‌های خود را بیاویزد.
9) علیرضا نیکبخت واحدی؛ دست و پا زدن در مرداب
علیرضا نیکبخت واحدی اکنون 34 ساله است و پس از دوری پر از حاشیه‌ی او از سطح اول فوتبال ایران، دیگر نتوانست به نقطه‌ی اوج بازگردد و از سر خط دوباره زیبا بنویسد. مرد بودن قلعه‌نوئی نیز بیش از یک فصل تحمل نداشت و نیکبخت با حضور مجددش در استقلال نتوانست به فوتبال ایران مطابق همان روزهائی که پیراهن ابومسلم را برتن داشت، تحمیل کند. نیکبخت واحدی که افتخارات لیگ را با دو تیم سرخ‌آبی پایتخت کسب کرده است حالا گویا به نقطه‌ی پایان رسیده است، آن‌هم با 77 بازی ملی در کارنامه‌ی یکی از بهترین چپ‌پاهای تاریخ فوتبال ایران که قدر خود را نداست.
10) جواد کاظمیان؛ معجزه همان یک‌بار بود !
جواد کاظیمان که اکنون 33 ساله است، یکی از معدود چهره‌های ویژه سرخ‌پوشان پایتخت است که هیچ عنوان قهرمانی را با پیراهن این تیم بر تن ندارد. بال راست دونده‌ی اسبق تیم ملی که توسط میروسلاو بلاژویچ به تیم ملی دعوت شد، از سایپای کرج اوج گرفت و راهی فوتبال پایتخت شد و از این تیم به فوتبال امارات رفت و تمامی افتخارات فوتبال این کشور را با سه تیم کسب کرد و با نظر قلعه‌نوئی به سپاهان رفت و در یک انتقال ویژه که آرزوی او روبرو خانه‌ی خدا بوده است با نظر استیلی به پرسپولیس بازگشت و بانظر گل‌محمدی به تراکتورسازی پیوست و حالا نیز با نظر رسول خطیبی جائی در این تیم ندارد و باید با لیگ برتر همچون تراکتورسازی بدرود بگوید.
11) فرزاد حاتمی؛ مارکوپولو خسته از سفر
فرزاد حاتمی که اکنون تنها 28 سال دارد، همچون حسین کعبی بدون تیم و خریدار مانده است. این مهاجم گل‌زن که بیش از یک فصل در هیچ تیمی دوام نمی‌آورد، در تمامی تیم‌های پرافتخار ایران حضور داشته است و لیگ برتر را با پیراهن دو تیم استقلال و سپاهان تحت هدایت امیر قلعه‌نوئی کسب کرده است. حاتمی که آمار تقریبا قابل‌قبولی را استقلال تهران، سپاهان، صبای قم، تراکتورسازی تبریز دارد، در فصل گذشته انتخاب‌های بد انجام داد و در برنامه‌ی تاکتیکی حسین فرکی و علی دائی قرار نداشت و تنها یک نیمکت‌نشین بود تا در این فصل مشتری از لیگ برتر نداشته باشد.
12) سهراب بختیاری‌زاده؛ نقطه‌ی پایان را باید پذیرفت !
سهراب بختیاری‌زاده که اکنون 41 ساله است، یکی از مدافعان نام‌آشنای سه دهه‌ی اخیر فوتبال ایران است که همچنان هم می‌شود روی او و تجربه‌ی سرشارش حساب باز کرد. او جز دوره‌ی نخست لیگ برتر در تمامی ادوار لیگ حاضر بوده است، تاکنون موفق به فتح لیگ نشده است، حتی در دوران حضور خود در استقلال تهران. بختیاری‌زاده که حضور در تیم‌هائی همچون پاس همدان، فولاد خوزستان، صبای قم را تجربه کرده است، در سال‌های آخر دوران حرفه‌ای خود به تیم زادگاهش استقلال خوزستان پیوست و باعث شد تا این تیم در نخستین تجربه‌ی خود در لیگ برتر ماندگار شود و سقوط را تجربه نکند. بختیاری‌زاده همچنان تمایل به بازی داشت اما گویا دیگر هیچ تیمی تجربه‌ی او را به بهای سن بالایش نمی‌خواهد.


djamir :نویسنده
انجمن: بخش ورزش فوتبال
July 30th, 2014 10:41 PM

Amordad تولدت مبارک

درود
آقا رامتین (Amordad) تولدتون رو تبریک میگم
:53::53::53::53: شاد و پیروز باشید :53::53::53:
SaidJan :نویسنده
انجمن: انجمن سپاس و قدردانی از اعضای سایت
July 30th, 2014 08:51 PM

قلعه نویی: درباره آن بازیکن قبلا در سایت باشگاه صحبت کردم

قلعه نویی: درباره آن بازیکن قبلا در سایت باشگاه صحبت کردم

به گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر راه آهن گفت: ابتدا اجازه می خواهم عید فطر را به کلیه مسلمین جهان تبریک بگویم اما درباره بازی فردا باید بگویمکه امیدوارم هر چه زودتر مشکلات باشگاه راه‌ آهن برطرف شود. من خودم کارم را از ورزشگاه راه‌ آهن شروع کردم. این باشگاه پر از استعداد بوده و پایگاه خوبی برای استعدادهای پایین شهر بوده که بازیکنان بزرگی را هم به فوتبال ایران تحویل داده است.این دیدار بازی سختی خواهد بود. استیلی مربی باهوشی است و علاوه بر اینکه بچه محل من است یکی از بازیکنان خوب این مملکت محسوب می شد. ما در اردوی ترکیه به هماهنگی رسیدیم و در جام شهدا شرکت کردیم که خیلی به ما کمک کرد. امیدوارم بازی فردا، بازی خوبی شود هر چند کیفیت زمین مثل آزادی نیست اما امیدوارم که مسابقه خوبی باشد.او افزود: در این دیدار متاسفانه امیرحسین صادقی و حنیف عمران‌زاده را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم اما مطمئناً با ترکیب کامل به میدان می‌رویم. ملی‌پوشانمان هنوز بازیکنان 90 دقیقه‌ای نیستند اما می‌توانیم به مرور از آن‌ها استفاده کنیم.
سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان امیدواریش برای نمایش این فصل تیمش بیان کرد: این تیم من را یاد استقلال سال 1383 می‌اندازد. ما یک تیم جوان و باانگیزه و خوبی داریم و مطمئناً هواداران آن استقلال سال 84-83 را خواهند دید که در میادین می درخشید.
او در پاسخ به سوالی درباره اظهارات نکونام علیه خودش گفت: البته قرارمان این بود که سوال ورزشی بپرسید. ولی در این باره من دو سه مطلب می گویم. اول اینکه صحبت‌های این آقا پشیزی برای من ارزش ندارد و من صحبت هایم را در سایت باشگاه انجام دادم اما باید بگویم این آقا در فاصله‌ی یک سال و نیمی که در استقلال حضور داشت به اندازه‌ی 15 سال مصاحبه کرد. می‌توانید آرشیو مصاحبه‌های ایشان را بروید ببینید. او وقتی که در استقلال بود، مصاحبه می‌کرد و می‌گفت من به خاطر قلعه‌نویی به استقلال آمده‌ام و قلعه‌نویی مرد است اما حالا که از استقلال رفته است این صحبت‌ها را می‌کند. من در مصاحبه های او مرد شدم و جز بهترین ها بودم ولی اگر در استقلال بود الان این حرف ها را نمی زد.
قلعه نویی ادامه داد: اگر من ایراد دارم چرا زمانی که در استقلال حضور داشتید این صحبت‌ها را مطرح نکردید؟ این آقا چند بار مصاحبه کرده و صحبت‌هایی را درباره اینکه من استقلالی هستم مطرح کرده اما باید بگویم بعد از اینکه از استقلال رفت نشان داد استقلالی نیست. من افتخار می‌کنم که در زمان سرمربی‌گری خودم سه بازیکن بزرگ استقلال از جمله محمود فکری، علیرضا منصوریان و فرهاد مجیدی از این تیم خداحافظی کرده‌اند. این آقا به جام جهانی رفته بود تا فوتبال را بازی کند اما گویا به دنبال مصاحبه‌های من بوده. با این همه من از طریق مراجع قانونی پیگیری کردم که حتما باید در دادگاه پاسخگو باشد.
او اضافه کرد: سال گذشته استقلال از لحاظ تامین مالی به تیم ملی جزو باشگاه های مطرح دنیا بوده و تیم ما در جایگاه دویست و چندم باشگاهی جهان قرار گرفته است. من قبل از برگزاری مسابقات و قبل از بازی با تراکتورسازی روی همین صندلی که حالا نشسته ام مدعی شدم که هر اتفاقی در استقلال رخ دهد مقصرش من هستم. نه لیدر مقصر است نه بازیکن و دیگران. این آقا یک بار این صحبت ها را سال گذشته انجام داد و از آن زمان تا امروز چه اتفاقی افتاده است؟ فیلم درگیری جواد نکونام در برنامه ۹۰ وجود دارد که او با فتح الله زاده درگیری داشته است. همه می دانند که یک برنامه و یک روزنامه که دشمن خونی من هستند با او صحبت می کنند ولی به اعتقاد من این کارها برای ۳۰ ساله گذشته است. او باید حرف هایش را همان موقع بزند. من زمانی که با برخی اشخاص اختلاف داشتم همان موقع و زمانی که در استقلال بودم این کار را انجام دادم. مثلا در حضور آقایان علی آبادی و نفریه صحبت هایم را مطرح کردم اگر لازم باشد کدهای آن را هم می دهم ولی این خوب نیست که شما درست چند روز قبل از اینکه بازی ها می خواهد شروع شود و در این تیم حضور نداری این حرف ها را مطرح کنید.

سرمربی استقلال ادامه داد: از روزی که او به استقلال آمده مصاحبه های او را درآورده ایم. زمانی که نکونام می خواست از استقلال برود در جلسه‌ای که پورحیدری و 10 نفر دیگر هم حضور داشتند به نکونام گفتم که آیا دو روز پیش قصد مصاحبه علیه فتح‌الله زاده را نداشتی که او در مقابل فتح‌الله ‌زاده اعتراف کرد که می‌خواسته این مصاحبه را انجام دهد اما من مانع آن شدم.

او در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اینکه او به توصیه کفاشیان نکونام را به استقلال آورده، وی فردی توصیه پذیر است، اظهار کرد: خیلی ممنون هستم که این سوال را پرسیدید. روزی خسرو حیدری و بیک زاده مصدوم شدند و کادرفنی تیم ملی آمد و از ما خواست که این دو نفر زیر نظر پزشک تیم ملی کار کنند ما هم به خاطر منافع ملی این کار را کردیم. نکونام مدعی شده سه بار گل زده و در بازی بعدی نیمکت نشین شدم. شاهد ما مارکار آقاجانیان است که در محل تمرین ما به من گفت سن نکونام بالاست و در حضور آقای سیموئز که ارادت خاصی به او دارم به من گفت یک بازی تیموریان را بازی دهید و یک بازی نکونام را چون سن نکونام بالاست. قبل از یکی از بازی هایمان به توصیه مربی تیم ملی این بازیکن را روی نیمکت نشاندم ولی اگر آقایان آقاجانیان و سیموئز اشتباه ترجمه کرده اند بهتر است خودش برود و از این دو مربی سوال کند که چرا این حرف را به من زده اند. هر جای دنیا بود از ما که 6 بازیکن به تیم ملی دادیم تشکر می‌کردند اما در اینجا برنامه تلویزیونی و برخی روزنامه‌ها علیه ما مطلب نوشتند
alirezaf :نویسنده
انجمن: انجمن طرفداران تیم استقلال
July 30th, 2014 01:33 PM

«90» از سر گرفته می‌شود

با آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال، پخش برنامه‌ی ورزشی «نود» هم در شبکه سه سیما آغاز می‌شود.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا،‌ هفته اول مسابقات لیگ برتر فوتبال پنجشنبه و جمعه - نهم و دهم مرداد ماه - برگزار می‌شود و عادل فردوسی‌پور در فاصله‌ی سه روز پس از برگزاری این رقابت‌ها، برنامه «90» را به روی آنتن خواهد برد.


بر این اساس اولین قسمت از برنامه «90» در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر، دوشنبه (13 مرداد ماه) حدود ساعت 22 و 30 دقیقه پخش خواهد شد و به هشت دیدار برگزار شده در روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد پرداخت.


به گزارش ایسنا، همزمان با آغاز بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل، تهیه‌کنندگی و اجرای ویژه برنامه جام جهانی شبکه سه سیما به عادل فردوسی‌پور سپرده شد که در این فاصله برنامه «90» استراحتی حدودا سه ماهه داشت.


برنامه «نود»، سال گذشته در سومین جشنواره تلویزیونی جام جم از سوی هیات داوران به عنوان بهترین مجری و بهترین تهیه‌کننده برنامه‌های ورزشی سیما انتخاب شد.


beautiful_mind :نویسنده
انجمن: معرفی و اعلام برنامه سیما
July 30th, 2014 10:37 AM