کاربر طلایی

PDA

مشاهده کامل : پاسخ به سوالات پزشكي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27

O.K
08-04-2012, 12:41
اگر متخصص ارتوپدی نظر داده باشد که شما مشکلی برای فعالیتهای ورزشی ندارید بنده هم نظری مافوق نظر ایشان ندارم.
بهرحال بهترین کسی که میتواند شما را راهنمایی کند یک متخصص طب فیزیکی است که میتواند دقیقا به شما بگوید چه حرکاتی برای مورد خاص شما میتواند مضر باشد.

mehran_hdd
08-04-2012, 15:29
سلام

دوستان درباره آزمایش غربال گیری نوزادان اطلاعی دارن؟ چه مواردی تو این آزمایش مورد بررسی قرار میگیره؟

با سپاس

mazrooee
08-04-2012, 19:07
سلام
من عادت به خواب ظهر ندارم
اما گاهی اوقات به خاطر خستگی ممکن است خواب الود شوم و کمی بخوابم
شاید نیم ساعت هم طول نکشد که هنوز خواب عمیق نشده که متوجه میشوم بدنم و بخصوص دور گردنم شدیدا عرق کرده و بدنم سرد و گرم هست یعنی اصلا معلوم نیست سردم هست یا گرم و قلبم هم تندتر میزند
و اصلا انگار از جهنم بیرون امده باشم
با این وضعیت از خواب در میایم
و باید 15 الی 30 دقیقه بگذرد تا دمای بدنم طبیعی شود
البته برای خواب شب اصلا چنین مسئله ای ندارم!!

ممنون میشم در این مورد راهنمایی فرمایید

O.K
09-04-2012, 13:39
سلام

دوستان درباره آزمایش غربال گیری نوزادان اطلاعی دارن؟ چه مواردی تو این آزمایش مورد بررسی قرار میگیره؟

با سپاس

با سلام
درکشورهای مختلف این آزمایش شامل موارد مختلف میشود ولی اصولا دو بیماری کمکاری تیرویید و فنیل کتونوری را تست میکنند.
در کشورهای پیشرفته تر بیماری فیبروکیستیک ریه و بعضی اختلالات آنزیمی را هم آزمایش میکنند.

O.K
09-04-2012, 13:40
سلام
من عادت به خواب ظهر ندارم
اما گاهی اوقات به خاطر خستگی ممکن است خواب الود شوم و کمی بخوابم
شاید نیم ساعت هم طول نکشد که هنوز خواب عمیق نشده که متوجه میشوم بدنم و بخصوص دور گردنم شدیدا عرق کرده و بدنم سرد و گرم هست یعنی اصلا معلوم نیست سردم هست یا گرم و قلبم هم تندتر میزند
و اصلا انگار از جهنم بیرون امده باشم
با این وضعیت از خواب در میایم
و باید 15 الی 30 دقیقه بگذرد تا دمای بدنم طبیعی شود
البته برای خواب شب اصلا چنین مسئله ای ندارم!!

ممنون میشم در این مورد راهنمایی فرمایید

در مورد شما بیماری خاصی مطرح نیست و این علامت یک بیماری بخصوص نیست و بر مبنای این شرح حال تشخیص خاصی مطرح نمیشود.

571357
10-04-2012, 15:03
با سلام
براي درمان سرفه هاي خشك بياد چيكار كرد.از دو منظر داروهاي گياهي يا شيميايي بهترينش چيست؟

O.K
10-04-2012, 16:22
با سلام
برای درمان هر بیماری اول باید آنرا تشحیص داد و برای تشخیص بیماری باید به پزشک مراجعه کرد.
سرفه خشک اگر فقط در جریان یک سرما خوردگی باشد به خودی خود خوب میشود و میتوان از داروهای ضد سرفه چه گیاهی و چه غیر گیاهی (به قول شما شیمیایی) برای تخفیف آن استفاده کرد.
اما اگر سرفه بیش از سه هفته طول کشیده باشد درمان آن بدون تشخیص توصیه نمیشود و حتما باید با مراجعه به پزشک به دنبال دلیل آن بود.

Hossein.h
11-04-2012, 07:28
سلام آقاي دكتر
من حساسيت فصليم از چند روز پيش شروع شده . توي اين چندسال هر چي اسپري و قرص كه بگيد استفاده كردم اما اكثر قرص ها خواب آور هستند .
مي خواستم بدونم قرص هاي ضد حساسيتي داريم كه خواب آور نيستند ؟
نظرتون راجع به قرص tele fast چيه ؟

البته بنده نمي خوام بدون دستور پزشك ازشون استفاده كنم

با تشكر

O.K
11-04-2012, 09:04
با سلام
کلا همه داروهای آنتی هیستامین تا حدودی خواب آلودگی ایجاد میکنند.
Fexofenadine یا همان Telfast از نسل جدیدتر آنتی هیستامینهاست که خواب آلودگی کمتری به همراه دارند.
لوراتادین و سیترزین نیز دیگر آنتی هیستامینهای نسل جدید هستند که میتوانید امتحان کنید.
بهرحال منتظر معجزه خاصی از مصرف این داروها نباشید.

Hossein.h
11-04-2012, 09:17
با سلام
کلا همه داروهای آنتی هیستامین تا حدودی خواب آلودگی ایجاد میکنند.
Fexofenadine یا همان Telfast از نسل جدیدتر آنتی هیستامینهاست که خواب آلودگی کمتری به همراه دارند.
لوراتادین و سیترزین نیز دیگر آنتی هیستامینهای نسل جدید هستند که میتوانید امتحان کنید.
بهرحال منتظر معجزه خاصی از مصرف این داروها نباشید.
ضمن تشكر
يه سوال ديگه اي هم داشتم
بعضا آمپولهايي هست كه ميگن براي يك دوره معين حساسيت ها رو در بدن كم مي كنه . ميشه لطفا يه مختصري در اين مورد توضيح بديد . واقعا از دست آلرژي كلافه شدم و ميخوام قبل از رفتن نزد پزشك كمي اطلاعاتم رو بيشتر كنم .

O.K
12-04-2012, 06:57
آمپول خاصی برای کاهش آلرژی وجود ندارد.
اگر منظورتان حساسیت زدایی از طریق تزریق واکسنهای آلرژی است باید عرض کنم که یک پروسه طولانی و اغلب با موفقیت نسبی است و در کلینیک آلرژی تهران انجام میشود.

Hossein.h
12-04-2012, 07:18
با سلام
يعني آقاي دكتر من نمي تونم يه آمپولي رو تزريق كنم كه براي يك دوره حتي كوتاه مدت باعث بشه آب ريزش بيني ، سوزش و اشك چشم و عطسه هاي پشت سر هم من رو كم كنه ؟
تو رو خدا يه راهي بزار جلوي پاي ما

با تشكر

6630
12-04-2012, 08:03
با سلام
يعني آقاي دكتر من نمي تونم يه آمپولي رو تزريق كنم كه براي يك دوره حتي كوتاه مدت باعث بشه آب ريزش بيني ، سوزش و اشك چشم و عطسه هاي پشت سر هم من رو كم كنه ؟
تو رو خدا يه راهي بزار جلوي پاي ما

با تشكر
منم مشکل شما رو دارم امپول بتامتازون LA مشکل شما و حل میکنه البته به صورت موقتی
که این مدت ممکنه 2 هفته تا 1 ماه باشه
البته قبلش با پزشک مشورت کنید

Hossein.h
12-04-2012, 09:35
ممنون دوست عزيز
من يكبار اين آمپول رو استفاده كردم اما توصيه كردن كه ازش زياد استفاده نكنيد .

6630
12-04-2012, 09:41
اتفاقا من از دکتر پرسیدم که به خاطر کورتون موجود در این امپول خطری وجود داره یا نه
گفت نه اگه کم استفاده بشه مشکلی نداره.
ضمن اینکه این مشکل ادم رو چنان عصبی میکنه که حاضره دست به هر کاری بزنه تا به طور موقت هم که شده از دستش راحت بشه

O.K
12-04-2012, 18:59

معذرت میخواهم

شما با چه تخصص و علمی قویترین داروی استروییدی و آنهم شکل تزریقی طولانی مدت آنرا در انجمن تجویز میفرمایید؟
حداقل خودتان را معرفی نمایید تا ببینیم افتخار آشنایی و دریافت نسخه از کدام متخصص عالیقدر و با کدام درجه علمی را داریم؟
یعنی مدیران این انجمن که خود پزشک هستند به عقل و دانششان نمیرسید که برای بیمار آلرژی بتامتازون تجویز کنند؟
آیا شما اصولا پزسشها و پاسخها را دنبال میکنید ، که اگر میکردید متوجه میشدید که بنده به ایشان قبلا پاسخ داده بودم که داروی تزریقی برای مشکل ایشان وجود ندارد، و یا همینطور گذری عبور میکردید و پیش خود گفتید خلق الله را از سوادتان بی نصیب نگذارید؟
آیا اگر شما در خیابان کسی را با آلرژی ببینید و در جیبتان آمپول بتامتازون داشته باشید میدهید که ببرد با پزشکش مشورت کند و بعد هم تزریق کند؟

گفت نه اگه کم استفاده بشه مشکلی نداره.نفرمودید کم چقدر است و زیاد چقدر؟
عوارض زیادش چیست و کی خود را نشان میدهد و چگونه باید درمان شود.
نفرمودید راه و رسم شروع و قطع مصرف این دارو چیست.
اشاره نکردید که چه کسانی نباید از این دارو استفاده کنند .
راستی تداخلاتش با داروهای دیگر را هم میفرمودید.

آخر اینطور که نمیشود که یک دارو را تجویز کنید و بعد تجویز را به گردن پزشک بیاندازید که ْقبلش با پزشک مشورت کنْ.
اگر طبق رویه جاری ایشان به جای قبل بعدش با پزشک ناچار شد مشورت کند هم که قطعا گناهش به گردن خودش است چون شما رسم بزرگواری و اتمام حجت و شرط بلاغ را به جا آورده اید....

پست شما را حذف نکردم تا دیگران هم بخوانند وقضاوت کنند و به سانسور و شدت لحن بی مورد متهم نشوم....

شما هم aahamid (http://sat.br.tc/member.php?u=274199) عزیز امیدوارم شعار امضایتان آویزه گوش خودتان باشد تا دچار گمراهی نشوید....

6630
12-04-2012, 19:31
معذرت میخواهم

شما با چه تخصص و علمی قویترین داروی استروییدی و آنهم شکل تزریقی طولانی مدت آنرا در انجمن تجویز میفرمایید؟
حداقل خودتان را معرفی نمایید تا ببینیم افتخار آشنایی و دریافت نسخه از کدام متخصص عالیقدر و با کدام درجه علمی را داریم؟
یعنی مدیران این انجمن که خود پزشک هستند به عقل و دانششان نمیرسید که برای بیمار آلرژی بتامتازون تجویز کنند؟
آیا شما اصولا پزسشها و پاسخها را دنبال میکنید ، که اگر میکردید متوجه میشدید که بنده به ایشان قبلا پاسخ داده بودم که داروی تزریقی برای مشکل ایشان وجود ندارد، و یا همینطور گذری عبور میکردید و پیش خود گفتید خلق الله را از سوادتان بی نصیب نگذارید؟
آیا اگر شما در خیابان کسی را با آلرژی ببینید و در جیبتان آمپول بتامتازون داشته باشید میدهید که ببرد با پزشکش مشورت کند و بعد هم تزریق کند؟

نفرمودید کم چقدر است و زیاد چقدر؟
عوارض زیادش چیست و کی خود را نشان میدهد و چگونه باید درمان شود.
نفرمودید راه و رسم شروع و قطع مصرف این دارو چیست.
اشاره نکردید که چه کسانی نباید از این دارو استفاده کنند .
راستی تداخلاتش با داروهای دیگر را هم میفرمودید.

آخر اینطور که نمیشود که یک دارو را تجویز کنید و بعد تجویز را به گردن پزشک بیاندازید که ْقبلش با پزشک مشورت کنْ.
اگر طبق رویه جاری ایشان به جای قبل بعدش با پزشک ناچار شد مشورت کند هم که قطعا گناهش به گردن خودش است چون شما رسم بزرگواری و اتمام حجت و شرط بلاغ را به جا آورده اید....

پست شما را حذف نکردم تا دیگران هم بخوانند وقضاوت کنند و به سانسور و شدت لحن بی مورد متهم نشوم....

شما هم aahamid (http://sat.br.tc/member.php?u=274199) عزیز امیدوارم شعار امضایتان آویزه گوش خودتان باشد تا دچار گمراهی نشوید....

شما به جای اینکه 20 خط ارشاد و امر به معروف کنی ته جمله منو بخون که نوشتم قبلش با پزشک مشورت کن بعد اظهار فضل کن
من فقط و فقط تجربه خودم رو به ایشون انتقال دادم و ایشون به عنوان یه انسان بالغ میتونه انتخاب کنه که این کارو انجام بده یا نه
ضمن اینکه ایشون اختیار داره که قبل یا بعدش بره با پزشک مشورت کنه شما هم لطف کن به جای اینکه ژست بشر دوستانه بگیری یه کم به اعصاب خودت مسلط باشی

ضمنا شما هم سعی کن به نوشته تو امضات عمل کنی دوست من

O.K
12-04-2012, 20:19
در باره قسمت اول مطالبتان نیازی به پاسخگویی نمیبینم زیرا فضیلت و دانش و منش شما در گفتار و نوشتارتان عیان است.
در مورد اعتراض به تجویز سیترزین و لوراتادین و توصیه به اینجانب به عمل به امضایم باید عرض کنم که به عنوان یک پزشک خود را در مقامی میبینم که دارویی را توصیه کنم که در پیشرفته ترین کشورهای دنیا نیازی به نسخه پزشک ندارد و نه از داروخانه که حتی از سوپرمارکتها قابل تهیه هستند....
در انجمن ما تجربیات با ارزشتان را برای خودتان نگه دارید.....

koorosh_bsboys
12-04-2012, 21:43
سلام
از دوستان کسی سوالات پره انترنی شهریور ۹۰ رو داره برام بزاره؟؟
هفته دیگه امتحانه منم بس نشستم خونه دیگه وقت تا تیمورزاده رفتن رو ندارم.
اگر از دوستان کسی لطف کنه ممنون میشم.

O.K
13-04-2012, 06:45
دوست عزیز
این یک سوال پزشکی نیست.
فکر میکنم باید آنرا در بخش دانشجویی سایت مطرح کنید.

adell
13-04-2012, 11:34
سلام یه سئوال داشتم درمورد دخترم که چهارسال ونیم داره ازیک سال پیش متوجه شدم که دخترم یه مقداری شنوایش کمه ولی مطمئن نبودم تا اینکه شنوایش خیلی تحلیل رفت بطوریکه گوشش را چسپیده به دهان می آورد تا متوجه صحبتهای دیگران میشد چند روزقبل بردمش متخصص گوش وحلق وبینی یه عکس گرفت ویه نوار گوش نهایتا گفت لوزه ی سوم داره و همین باعث کم شنواییش شده وباید عمل شود اگه دوستان لطف کنند بنده را راهنمایی کنند یا یه متخصص قابل اعتماد در تهران یا شیراز معرفی کنند ممنون میشوم یا اینکه لازم نیست اینقدر حساس باشم واین یه عمل ساده ای هست ودر همین شهر خودمان (بندرعباس)انجام دهم مشکلی نداره یا به تاخیر انداختنش موردی داره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنیدضمنا هم عمل لوزه باید انجام شود هم عمل گوش بی صبرانه منتظرم

goodson
13-04-2012, 18:40
ايا مصرف قرص فيناسترايد ايراني و خارجي بطور متناوب اشكال داره يا فقط بايد از يه نوع استفاده كرد

O.K
13-04-2012, 18:58
سلام یه سئوال داشتم درمورد دخترم که چهارسال ونیم داره ازیک سال پیش متوجه شدم که دخترم یه مقداری شنوایش کمه ولی مطمئن نبودم تا اینکه شنوایش خیلی تحلیل رفت بطوریکه گوشش را چسپیده به دهان می آورد تا متوجه صحبتهای دیگران میشد چند روزقبل بردمش متخصص گوش وحلق وبینی یه عکس گرفت ویه نوار گوش نهایتا گفت لوزه ی سوم داره و همین باعث کم شنواییش شده وباید عمل شود اگه دوستان لطف کنند بنده را راهنمایی کنند یا یه متخصص قابل اعتماد در تهران یا شیراز معرفی کنند ممنون میشوم یا اینکه لازم نیست اینقدر حساس باشم واین یه عمل ساده ای هست ودر همین شهر خودمان (بندرعباس)انجام دهم مشکلی نداره یا به تاخیر انداختنش موردی داره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنیدضمنا هم عمل لوزه باید انجام شود هم عمل گوش بی صبرانه منتظرم

با سلام
ضمن اینکه ما کاملا نگرانی شما را در مورد فرزند دلبندتان درک میکنیم نمیتوانیم هیچ پزشک یا مرکز خاصی را معرفی نماییم و اصولا این انجمن به این منظورتاسیس نشده است.
لوزه سوم عمل نسبتا ساده ایست لیکن ما هیچ چیزی را نه در تهران و نه در بندر عباس و نه در هیچ جای دیگر دنیا نمیتوانیم تضمین کنیم و پزشک جراح هم قادر به ارایه چنین ضمانتی نخواهد بود.
بنابراین با تحقیق از اطرافیانتان و با توکل به خداوند پزشکتان را انتخاب نمایید.

O.K
13-04-2012, 18:58
ايا مصرف قرص فيناسترايد ايراني و خارجي بطور متناوب اشكال داره يا فقط بايد از يه نوع استفاده كرد

بعید میدانم مشکل خاصی ایجاد نماید.

Hossein.h
14-04-2012, 07:18
شما هم aahamid عزیز امیدوارم شعار امضایتان آویزه گوش خودتان باشد تا دچار گمراهی نشوید....

آقاي دكتر سلام
100% به شعارم اعتقاد دارم و هرگز از چارچوب آن خارج نمي شوم . متشكرم از اينكه به فكر من و امثال من هستيد . مطمئن باشيد بدون دستور پزشك هرگز چنين آمپولي رو تزريق نمي كنم .
ضمنا من دو سال پيش وقتي كه خيلي آلرژيم شديد شده بود و توي يك مهموني بودم ، خواهر خانمم كه پرستار بود اين آمپول رو به من زد و اما تاكيد كرد كه به خاطر شدت آلرژي اين كار رو كرده و من نبايد اين رو ادامه بدم .
ضمنا در مورد عوارض كورتون هم ديروز باهاش صحبت مي كردم و يه توضيحاتي راجع به پوكي استخوان و ... به من داد
باز هم از شما به خاطر توجه تون ممنون

adell
14-04-2012, 10:29
با سلام
ضمن اینکه ما کاملا نگرانی شما را در مورد فرزند دلبندتان درک میکنیم نمیتوانیم هیچ پزشک یا مرکز خاصی را معرفی نماییم و اصولا این انجمن به این منظورتاسیس نشده است.
لوزه سوم عمل نسبتا ساده ایست لیکن ما هیچ چیزی را نه در تهران و نه در بندر عباس و نه در هیچ جای دیگر دنیا نمیتوانیم تضمین کنیم و پزشک جراح هم قادر به ارایه چنین ضمانتی نخواهد بود.
بنابراین با تحقیق از اطرافیانتان و با توکل به خداوند پزشکتان را انتخاب نمایید.
سلام دکتر جان انتظار جواب کاملتری داشتم آخه این چه جوابیه؟مطمئنم که سئوالم را کامل نخوندی

O.K
14-04-2012, 19:11
با سلام
من نمیدانم چگونه شما را باید راهنمایی کنم.
من کاملا سوال شما را خواندم و از همان ابتدا متوجه شدم که برای فرزند شما تشخیص اوتیت سروز مطرح است.
لیکن معرفی و تضمین و توصیه هیچ پزشک یا مرکزی در توان انجمن نیست.
عمل لوزه سوم از عملهای ساده است ولی به هیچوجه خالی از خطرات خود از قبیل خونریزی و مخاطرات بیهوشی و ... نیست و اینکه مابه شما بگوییم نزد فلان کس بروید وخیالتان راحت باشد یک اظهار نظر کاملا غیر حرفه ای و غیر مسئولانه خواهد بود.

بیمارستان امیراعلم در تهران مرکز تخصصی گوش و حلق و بینی است و اساتید بزرگ این رشته در آنجا فعالیت دارند. اگر فرزندتان را به آنجا ببرید به احتمال زیاد توسط رزیدنتهای تخصصی عمل خواهد شد ولی پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاع جهت انتخاب پزشک به این بیمارستان مراجعه نمایید، شاید بتوانند بطور غیر رسمی شخص خاصی را به شما معرفی کنند.
بالاتری متخصصین هم قبل از عمل از شما رضایتنامه و برائتنامه خواهند گرفت و تا حد امکان مسئولیت عواقب عمل را از خود ساقط خواهند کرد که البته این یک امر کاملا قانونی و عادیست.

شما اگز از یک فرد غیر پزشک این سوال را بپرسید شاید خیلی راحتتر جواب دهد.
من حتی میدانم که اگر شما از یک پزشک آشنا سوال کنید ممکن است بلافاصله شخصی را بنا به شناخت خود به شما معرفی کند و این دقیقا کاریست که شما از من خواستید انجام دهم. ولی من از دیدگاه کاملا متفاوتی به قضیه نگاه میکنم.
بالاتری متخصصین هم قبل از عمل از شما رضایتنامه و برائتنامه خواهند گرفت و تا حد امکان مسئولیت عواقب عمل را از خود ساقط خواهند کرد که البته این یک امر کاملا قانونی و عادیست.
پس توقع دارم درک بفرمایید که به عنوان یک پزشک نام بردن از یک شخص یا مرکز چه مقدار مسئولیت به دنبال دارد. مسئله تنها شهرت و توان علمی یک فرد نیست بلکه دهها فاکتور دیگر و از همه مهمتر عملکرد تیم است که تعیین کننده است که اغلب از نظرها پنهان میماند و تمام خوب و بد عمل به نام پزشک جراح تمام میشود.
من مثالی میزنم:
خونریزی از محل جراحی لوزه سوم شایعترین و خطرناکترین عارضه عمل است و کاملا شناخته شده و قابل انتظار است و همه میدانند که هر متخصصی که این عمل را به طور روتین انجام میدهد مواردی از خونریزی را تجربه کرده.
حال اگر دختر خانم شما نزد یک پزشکی که ما توصیه کردیم برود و این عارضه برایش ایجاد شود آیا شما حاضرید بپذیرید که بله عمل لوزه خونریزی خطر خونریزی هم دارد و تقصیر پزشک نبوده؟
آیا در بین فامیل خود این پزشک را به شخص دیگری توصیه خواهید کرد؟

من تمامی متخصصین گوش و حلق و بینی که میشناسم عملهای عارضه دار انجام داده اند و این مسئله از نظر حرفه ای برای من حل شده است و محل اشکال نیست ولی آیا برای شما هم حل شده است؟
شما تنها یک بیمار دارید که میخواهید به دست ماهرترین جراح بسپارید و من بعید میدانم که اگر شما حتی ازیک مورد از عوارض بیماران ایشان اطلاع داشته باشید به او اعتماد کنید زیرا شما توقع دارید احتمال عوارض و خطرات حراحی نزدیک به صفر باشد و این هم برای من یک طرز فکر آشنا است.
توصیه من اینست که با همان متخصصی که تشخیص مشکل فرزندتان را داده مشورت فرمایید و از ایشان بخواهید که عوارض عمل را برای شما توضیح دهند و شما را از نحوه کار خود مطلع سازند. مطمئن هستم که اگر صداقت و اطمینان را در گفتارشان حس کنید به خود ایشان اعتماد خواهید کرد.
امیدوارم حالا کاملا متوجه منظورم شده باشید.

adell
15-04-2012, 16:13
بسیار کامل وعالی بود ممنونم دکتر

LIZ@RD
16-04-2012, 21:58
سلام دکتر عزیز و دوست گرامی یکی از آشنایان ما آزمایش خون داده بود گفتن نتیجه اش مشکوک هست باید بیای دوباره ازت نمونه خون بگیریم دوباره رفت آزمایش داد.
یه کاغذ دادن و هیچی نگفتن فعلا می خواستم بدونم معنی این علامت ها چیه که تو کاغذ نوشتن آیا مثبت هست یا منفی.
تو یه جدول اینجوری نوشته بود

نوع آزمایش = HBS فکر کنم مربوط به هپاتیت بشه
الایزای اولیه = POS
تاییدیه = POS
نمونه دوم = POS

ممنون میشم اگه لطف کنید بگید منظور از POS چیه؟
با سپاس:53:

O.K
17-04-2012, 03:00
با سلام
ما همیشه گفته ایم که تفسیر نتیجه آزمایش بر عهده پزشکی است که آنرا در خواست کرده.
بهرحال منظور از POS همان Positive یا مثبت است و باین معناست که این شخص به هپاتیت B آلودگی دارد.
حالا اینکه این آلودگی با ابتلا نیز همراه است یا نه دقیقا چیزی است که باید از پزشک معالج پرسید زیرا بسیاری از افراد هستند که دارای تست مثبت میباشند ولی تنها ناقل بیماری هستند و دچار درگیری پیشرونده کبدی نیستند.
این فرد باید از فعالیت جنسی بدون کاندوم ( چه آقاست و چه خانم) پرهیز کند و تمام افراد خانواده ایشان باید واکسن هپاتیت بزنند.
این حداکثر اظهار نظری است که من میتوانم در مورد این فرد داشته باشم.

LIZ@RD
17-04-2012, 13:41
با سلام
ما همیشه گفته ایم که تفسیر نتیجه آزمایش بر عهده پزشکی است که آنرا در خواست کرده.
بهرحال منظور از POS همان Positive یا مثبت است و باین معناست که این شخص به هپاتیت B آلودگی دارد.
حالا اینکه این آلودگی با ابتلا نیز همراه است یا نه دقیقا چیزی است که باید از پزشک معالج پرسید زیرا بسیاری از افراد هستند که دارای تست مثبت میباشند ولی تنها ناقل بیماری هستند و دچار درگیری پیشرونده کبدی نیستند.
این فرد باید از فعالیت جنسی بدون کاندوم ( چه آقاست و چه خانم) پرهیز کند و تمام افراد خانواده ایشان باید واکسن هپاتیت بزنند.
این حداکثر اظهار نظری است که من میتوانم در مورد این فرد داشته باشم.

سلام دکتر جان ایشان بعد از مراجعه به پزشک مشخص شد که فقط دارای تست مثبت هست و هیچ علائمی مبنی بر درگیری کبد نیست در ضمن ایشان مجرد هستند و در کنار خانواده زندگی می کنند و می خواستم بدونم آیا در آینده مشکلی در ازدواج پیش می آید یا نه؟ و یا در آینده امکان عود این بیماری هست؟

O.K
17-04-2012, 13:48
بله ایشان ناقل بیماری هستند و در هنگام ازدواج باید به طرف مقابل اطلاع دهند و جهت فعالیت جنسی باید از کاندوم استفاده کنند ولی چنانچه همسرشان واکسینه شده باشد و سطح ایمنی مورد قبولی در خون ایشان وجود داشته باشد که با آزمایش مشخص میشود، آنگاه ممکن است بتوان در این احتیاطات به ایشان تخفیف داد که البته حتما باید با نظر متخصص عفونی باشد.
از طرف دیگر توصیه میکنیم تمام اعضای خانواده کنونی ایشان هم واکسن هپاتیت ب بزنند.
در مورد امکان عود بیماری هم باید عرض کنم که بله این امکان هست و ایشان ممکن است دچار فعالیت مجدد هپاتیت شوند.

azad123
23-04-2012, 13:32
سلام من 32 سالمه وزن بدنم 53 کیلو قدم 165 سانت هست و متاهلم چی کار کنم چاق شم

O.K
23-04-2012, 19:04
وزن شما با قد شما متناسب است و ما هم چاقی را به هیچ شخصی توصیه نمیکنیم.

دوحه
23-04-2012, 19:12
سلام
لطفآ بفرمایید چه ماهیهایی پر چرب هستند؟؟؟چه ماهیهایی برای رژیم لاغری مصرف اونها مفید تر هست؟؟؟؟؟؟؟؟ممنونم

alimoradi
24-04-2012, 14:34
سلام
برای رفع جای جوش و سیاهی ناشی از کندن جوش چی توصیه میکنید؟

The Captain
25-04-2012, 00:24
سلام

حدود دو ماه پیش هپاتیت A گرفتم و حدودا یک ماه بعدش علائم بیماری(زردی بدن و چشم ها و رنگ ادرار و مدفوع) از بین رفت(همراه با مصرف قرص لیور گل)... حالا دوباره یه دو هفته ای هست که ناحیه ی کبدم تیر میکشه و دوباره کمی دستام زرد شده... مگه این بیماری یکدفعه ظاهر نمیشه(مثل آبله مرغان) و دیگه نمیگیریش ؟ لطفا راهنمایی کنید...

با تشکر

minero
25-04-2012, 15:23
1-علت اینکه بعضی ها مدفوع بدبو دارند و برخی دیگر ندارند در چیست ؟ برخی افراد نسبت به برخی غذاها مدفوعشان بوی بد تولید می کند و نسبت به برخی دیگر از غذاها بدون بو می باشد . برخی افراد هم اصلا نسبت به نوع غذا مدفوعشان هیچ بویی ندارد( پس از بیرون آمدن از دستشویی )؟
2-برای رفع صدای روده و معده چه تجویز می شود؟
3-در مورد بزرگ شدن پروستات در مردان بعد از سنین 60 به بعد علت را در پر کاری فعالیت ج.ن.س.ی می دانند . یک مقاله ای خواندم که در آن توضیح داده بود علت بزرگ شدن پروستات در مردان بعد از 60 سالگی کاهش میل ج.ن.س.ی و پایین امدن سطح هورمونهای مردانه و عدم خروج آنها از طریق رابطه ج..ن.س.ی و در نتیجه تجمع مواد مضر در پروستات و گرفتگی مجرای خروج ادرار می باشد.در زنان هم باعث ایجاد سرطان دهانه رحم می شود.ایا پر کاری منجر به بزرگ شدن پروستات می شود یا کم کاری ؟
ممنونم

O.K
25-04-2012, 16:20
سلام
برای رفع جای جوش و سیاهی ناشی از کندن جوش چی توصیه میکنید؟

با سلام
باید به متخصص پوست مراجعه نمایید تا بسته به شدت و عمق ضایعات در باره درمان آن تصمیم بگیرد.
ضمنا توقع نداشته باشید که معجزه ای صورت بگیرد زیرا اسکارهای پوستی در ناحیه صورت اصولا قابل پاکسازی کامل نیستند.

O.K
25-04-2012, 16:21
سلام

حدود دو ماه پیش هپاتیت A گرفتم و حدودا یک ماه بعدش علائم بیماری(زردی بدن و چشم ها و رنگ ادرار و مدفوع) از بین رفت(همراه با مصرف قرص لیور گل)... حالا دوباره یه دو هفته ای هست که ناحیه ی کبدم تیر میکشه و دوباره کمی دستام زرد شده... مگه این بیماری یکدفعه ظاهر نمیشه(مثل آبله مرغان) و دیگه نمیگیریش ؟ لطفا راهنمایی کنید...

با تشکر

با سلام
عود هپاتیت A بعید است و ازمان آنهم بعید میباشد.
بهرحال باید حتما به یک متخصص کبد و گوارش مراجعه نمایید و مجددا آزمایش و معاینه شوید تا دلیل زردی مجدد شما معلوم شود.

O.K
25-04-2012, 16:24
1-علت اینکه بعضی ها مدفوع بدبو دارند و برخی دیگر ندارند در چیست ؟ برخی افراد نسبت به برخی غذاها مدفوعشان بوی بد تولید می کند و نسبت به برخی دیگر از غذاها بدون بو می باشد . برخی افراد هم اصلا نسبت به نوع غذا مدفوعشان هیچ بویی ندارد( پس از بیرون آمدن از دستشویی )؟
2-برای رفع صدای روده و معده چه تجویز می شود؟
3-در مورد بزرگ شدن پروستات در مردان بعد از سنین 60 به بعد علت را در پر کاری فعالیت ج.ن.س.ی می دانند . یک مقاله ای خواندم که در آن توضیح داده بود علت بزرگ شدن پروستات در مردان بعد از 60 سالگی کاهش میل ج.ن.س.ی و پایین امدن سطح هورمونهای مردانه و عدم خروج آنها از طریق رابطه ج..ن.س.ی و در نتیجه تجمع مواد مضر در پروستات و گرفتگی مجرای خروج ادرار می باشد.در زنان هم باعث ایجاد سرطان دهانه رحم می شود.ایا پر کاری منجر به بزرگ شدن پروستات می شود یا کم کاری ؟
ممنونم

مشخصات و بوی مدفوع کاملا بستگی به نوع رژیم غذایی و میکروبهای مقیم در روده فرد دارند که در افراد مختلف متفاوت است.
کلا استفاده از غذاهای نفاخ با ایجاد صدای روده بیشتری همراه است.
بزرگی پروستات هم ربطی به قعالیت جنسی ندارد.

MADRIDISTA
25-04-2012, 17:17
سلام
اساتید عزیز چند روزه احساس کم اشتهایی میکنم از دیروز تا حالا 3.4 قاشق غذا بیشتر نتونستم بخورم هر کار کردم نتونستم بیشتر بخورم بعضی اوقات احساس میکنم سمت راست شکمم متورم میشه:17:

horaman
25-04-2012, 19:33
ببخشید دوستان سر کلاس وقتی حرف میزنم هی باید اب دهنم رو قورت بدم و گرنه گلوم میگیره نمیدونم به چی ربط داره؟ سرما هم نخوردم طبیعی؟

دوحه
25-04-2012, 21:16
سلام
دلیل بی پاسخ موندن پست 5535 چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!:14:

arubarzann
26-04-2012, 17:19
با درود

من اهل سیگار و مشروب و اینا نیستم و در خانواده ما هم کسی چار غلظت خون نیست اما در آزمایشی که دادم همه چی نرمال بوده اما فقط گفتند غلطت خون دارم.
علتش چی میتونه باشه و راه درمانش چیه؟

با سپاس

D@mneD
26-04-2012, 17:35
سلام
اساتید عزیز چند روزه احساس کم اشتهایی میکنم از دیروز تا حالا 3.4 قاشق غذا بیشتر نتونستم بخورم هر کار کردم نتونستم بیشتر بخورم بعضی اوقات احساس میکنم سمت راست شکمم متورم میشه:17:
درود
دوست عزیز ایا شما دچار مشکل بیوست نیستین؟!

O.K
26-04-2012, 17:44
سلام

با سلام
ما با این مقدار شرح حال و اطلاعات تنها میتوانیم به شما توصیه کنیم که به نزد پزشک مراجعه نمایید.
این انجمن عهده دارد تشخیص و درمان بیماریها نیست.

O.K
26-04-2012, 17:45
ببخشید دوستان سر کلاس وقتی حرف میزنم هی باید اب دهنم رو قورت بدم و گرنه گلوم میگیره نمیدونم به چی ربط داره؟ سرما هم نخوردم طبیعی؟

تصور نمیکنم شما به بیماری خاصی مبتلا باشید....

O.K
26-04-2012, 17:46
با درود

من اهل سیگار و مشروب و اینا نیستم و در خانواده ما هم کسی چار غلظت خون نیست اما در آزمایشی که دادم همه چی نرمال بوده اما فقط گفتند غلطت خون دارم.
علتش چی میتونه باشه و راه درمانش چیه؟

با سپاس

منظور شما را از غلظت خون نمیفهمیم.
به پزشکی که آزمایش را درخواست و نتیجه آزمایش را تفسیر نموده مراجعه نمایید و توضیح بخواهید.

O.K
26-04-2012, 17:53
سلام
دلیل بی پاسخ موندن پست 5535 چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!:14:

به دلایل متعدد:
1. این اصولا یک سوال پزشکی نیست و یک پزشک با معلومات طبی قادر به پاسخ دادن به آن نمیباشد مگر اینکه با علاقه خاصی رشته تغذیه را دنبال کرده و در آن زمینه مطالعه و تحقیق کرده باشد.
2. در هیچ یک از مواد درسی و دوره های عملی و تئوری رشته پزشکی میزان چربی غذاها به تفکیک تدریس نمیشود که شما از پزشکان توقع داشته باشید پاسخگوی این سوالات باشند.
3. این سوال مربوط به علم تغذیه میشود که تا این ساعت همکاری در این زمینه در انجمن اعلام آمادگی برای پاسخگویی به سوالات نکرده است . مع الوصف سوال شما را که در تاپیک چاقی و لاغری نیز مطرح کرده بودید دست نخورده گذاشتیم تا اگر کسی پاسخ آنرا میدانست درج نماید.
4. صحیح است که کاهش و افزایش وزن میتواند نتیجه بیماریها باشد ولی این به آن معنا نیست که چاقی و لاغری و رژیمهای غذایی مبحث پزشکی هستند.
من فکر میکنم با این لیست سوالات ( میزان چربی در هر ماهی، لاغر شدن با خوردن سینه مرغ و و.....) شما باید نزد یک متخصص تغذیه بروید که البته اساسا پزشک نخواهد بود و رشته ای کاملا مجزا را تحصیل کرده است.

Hossein_F
26-04-2012, 21:26
با سلام خمت آقاي دكتر و ديگر دوستان

اگر با شخصي مواجه شديم در حالتي باشد كه علايم سكته قلبي يا مغزي باشد بايد در مراحل اوليه قبل از رسوندن به بيمارستان چه كاري انجام بدهيم تا نميرد.

روشنگری
27-04-2012, 09:13
سلام

دوستان پسرم از ناحيه آرنج دچار در رفتگي و شكستگي شده و عمل جراحي رو دسش انجام شده .

ميخاستم بدونم با توجه به اينكه آرنج قسمت حساسيه چه نكاتي بايد رعايت بشه.

مثلا چه چيزايي بايد بخوره كه زخم جراحي و همچنين استخوان زودتر جوش بخوره ؟

chittgar
27-04-2012, 09:49
ویتامین سی یکی از موارد مهمه --> آب طبیعی پرتغال
همین طور آناناس
شیر
خوردن غذاهای مقوی مثل سوپ

من شنیدم برای جوش خوردن زخم آناناس خیلی مفیده.
در هر صورت با سنی که داره نگران نباشین اگر بتونین کمی وادارش کنین حرکت نکنه تا درست جوش بخوره زود خوب میشه.:53:
با تشکر فریبا

O.K
27-04-2012, 17:50
برای یک سوال پزشکی نیازی به ایجاد یک تاپیک مجزا نبود.
مصرف آناناس و سوپ و ....هیچ ارتباطی با جوش خوردن زخم و استخوان و غیره ندارد.
اصولا فرزند شما رژیم غذایی خاصی را نباید رعایت کند.
آنچه مهم است ارتباط مستمر با پزشک معالج و فیزیوتراپی منظم مطابق با نظر پزشک معالج میباشد و این درمورد همه شکستگیها صادق است.
ضمنا آرنج یک عضو پیچیده است که شکستگیها و دررفتگیهای متنوعی میتواند در آن روی دهد که نتایج متفاوتی دارند.
با میزان اطلاعاتی که شما داده اید به جزیک اظهار نظر کلی نمیتوان کرد که بنده فوقا عرض کردم.
تاپیک ادغام میشود.

O.K
27-04-2012, 18:08
با سلام خمت آقاي دكتر و ديگر دوستان

اگر با شخصي مواجه شديم در حالتي باشد كه علايم سكته قلبي يا مغزي باشد بايد در مراحل اوليه قبل از رسوندن به بيمارستان چه كاري انجام بدهيم تا نميرد.

با سلام
سکته قلبی و مغزی دو مقوله کاملا مجزا هستند اقدامات درمانی کاملا متفاوتی را طلب میکنند.
اگر منظورتان از سکته قلبی آنفارکتوس قلبی است که با درد سینه و تنگی نفس مشخص میشود باید به بیمار یک قرص آسپیرین 300 میلیگرمی بدهید و نیتروگلیسیرین زیر زبانی و هرچه سریعتر او را به بیمارستان برسانید.
اگر منظورتان ایست قلبی است باید کمکهای اولیه را به خاطر بیاورید و اجرا نمایید که برروی باز نمودن راه تنفس، تنفس مصنوعی و ماساژ قلبی تمرکز دارد.
میتوانید با یک جستجوی ساده در اینترنت دهها منبع برای آموزش کمکهای اولیه بیابید. کافیست تایپ کنید Basic Life Support .
از ویدیوهای آموزشی در این زمینه نیز میتوانید استفاده کنید:
یکی از بهترینهای آن:

http://www.youtube.com/watch?v=FREYDwotESE

شما لازم نیست قسمت آخر مربوط به بکارگیری AED را آموزش ببینید زیرا به احتمال زیاد به آن دسترسی نخواهید داشت.

درمورد سکته مغزی تنها لازم است علایم آنرا شناسایی کنید و بیمار را به بیمارستان برسانید.
کار زیادی نیست که در باره این بیماران در منزل بتوانید انجام دهید. اگر بیمار دچار ایست قلبی-تنفسی شد باید Basic Life Support را شروع کنید.

روشنگری
27-04-2012, 22:38
برای یک سوال پزشکی نیازی به ایجاد یک تاپیک مجزا نبود.
مصرف آناناس و سوپ و ....هیچ ارتباطی با جوش خوردن زخم و استخوان و غیره ندارد.
اصولا فرزند شما رژیم غذایی خاصی را نباید رعایت کند.
آنچه مهم است ارتباط مستمر با پزشک معالج و فیزیوتراپی منظم مطابق با نظر پزشک معالج میباشد و این درمورد همه شکستگیها صادق است.
ضمنا آرنج یک عضو پیچیده است که شکستگیها و دررفتگیهای متنوعی میتواند در آن روی دهد که نتایج متفاوتی دارند.
با میزان اطلاعاتی که شما داده اید به جزیک اظهار نظر کلی نمیتوان کرد که بنده فوقا عرض کردم.
تاپیک ادغام میشود.

اطلاعات ديگه اگه لازم هست بفرمائيد عرض كنم خدمت شما جهت مشاوره.

ضمنا در مورد اينكه عوام راج به آناناس و ...جهت زود جوش خوردن استخوان و زخم مي گن درست نيست ؟

ممنون.

O.K
28-04-2012, 19:07
ببینید دوست من
خوردن آناناس و ویتامین سی در بهبود زخم و استخوان تاثیری ندارد.
ویتامین سی برای ترمیم زخمها لازم است ولی این صرفا به این معنا است که کسی که کمبود ویتامین سی دارد باید این کمبود را برطرف نماید.
محض اطلاع شما بنده در قریب به دو دهه کار طبابت حتی یک نفر را ندیده ام که واقعا کمبود ویتامین سی داشته باشد.بنابراین ذهن خود را با این اظهار نظرهای عامیانه مشغول نکنید.
به فکر فیزیوتراپی و پیگیری آرنج فرزندتان از طریق پزشک معالجشان باشید.
منظورم از اطلاعات کافی یعنی دیدن عکسهای رادیوگرافی قبل و بعد از عمل و معاینه بیمار شما از نزدیک و این دقیقا اطلاعاتی است که پزشک معالج ایشان دارند.شما تصور نمایید که از بنده انتظار دارید اظهار نظر در باره بیماری بکنم که حتی سن او را نمیدانم. تا چه رسد به اطلاعات و داده هایی که فوقا ذکر کردم.
بهرحال پاسخ بنده تغییری نخواهد کرد زیرا اظهار نظر در باره یک بیمار از راه دور به احتمال زیاد غلط خواهد بود.
دو خط اصلی که باز هم تاکید میکنم عبارتند از ارتباط با پزشک معالج و فیزیوتراپی .

Mil@d
03-05-2012, 08:47
سلام
دوستان میخواستم ببینم هزینه جراحی واریکوسل حدودا چقدره؟؟

Hossein.h
03-05-2012, 12:31
آقاي دكتر سلام
من الان يكساله كه روي پوست سرم جوش هاي عجيب و غريبي درمياد . از زماني كه رفتم دكتر بهم گفت كه همش به خاطر استرس و فشار عصبيه و بايد اون رو كم كني . اما من كارم هميشه استرس داره . واسه همين يه قرص به من داد به اسم ريفامپين و يه محلولي كه دادم داروخانه برام درستش كرد و به سرم زدم . اين جوش ها هر از چندگاهي خوب ميشن و دوباره بعد يه مدت دوباره درميان . اتفاقا به ااسترس هم خيلي ربط داره
تا حالا سه بار دكتر رفتم اما بعد از يه دوره كوتاه مدت دوباره اين مشكل بوجود مياد .
ميشه لطفا بگيد اولا اين قرص چي كار ميكنه ؟
ضمنا اسم يه ويروس رو هم دكتر بهم گفت كه يادم نمياد چي بود اما اسم عجيبي داشت . اگه اون رو هم بگيد ممنون ميشم .
حالا كه متخصص پوست و مو هم نميتونه درمان قطعي رو برام تضمين كنه ، من بايد چي كار كنم ؟

با تشكر

O.K
04-05-2012, 03:01
ریفامپین یک آنتی بیوتیک هست و به احتمال زیاد پزشک شما به یک بیماری عفونی شک کرده که آنرا برای شما تجویز نموده است.
در مورد اینکه ایشان اسم چه میکروبی را به شما گفته اند هیچ نظری نداریم زیرا غیبگو نیستیم.
راه درمان شما اینست که از جوشها نمونه برداری شود و کشت داده شود تا نوع میکروب و آنتی بیوتیک مناسب آن به طور قطعی مشخص شود.
بنابراین توصیه میکنیم مجددا نزد متخصص پوست و مو تشریف ببرید.

O.K
04-05-2012, 03:03
سلام
دوستان میخواستم ببینم هزینه جراحی واریکوسل حدودا چقدره؟؟

با سلام
در این انجمن صرفا به سوالات علمی پاسخ داده شده مباحث مربوط به بازار و قیمتها واجناس و اشخاص و... قابل طرح نیستند.
ضمنا سوال شما اصولا پاسخ قاطعی ندارد.

ESPERO
05-05-2012, 14:00
سلام
فرق داروی های سیالیس با سیلدنافیل در چه چیزیه ؟کدامشان عوارض کمتر و تاثیر گذاری بیشتر دارند.
ممنون

dj yaghoob
05-05-2012, 23:39
سلام

به نظر شما دو قرص اکوفن و قرص سیستین B6 از نظر ترکیبات قرص های یکسانی هستن؟
و اینکه مواد موجود در این قرص ها در رشد مجدد مو تاثیر داره؟

موی من بر اثر بلند بودن مو برای چندین سال و ضعیف شدن ریشه ریخته و کم پشت شده و کم پشتی مو در خانواده و فامیل ما نه تنها ارثی نیست بلکه وجود نداره

O.K
06-05-2012, 16:15
سلام
فرق داروی های سیالیس با سیلدنافیل در چه چیزیه ؟کدامشان عوارض کمتر و تاثیر گذاری بیشتر دارند.
ممنون

با سلام
هردو دارو از طریق مشابه اثر میکنند.
گفته میشود که عوارض سیالیس کمتر است و طول اثر آن چند برابر سیلدنافیل است ( 36 ساعت در مقابل 4 ساعت)
این به آن معناست که البته عوارض آنهم طولانی تر خواهند بود.
بهرحال برای مصرف آنها قطعا باید با پزشک مشورت نمایید.

O.K
06-05-2012, 16:18
سلام

به نظر شما دو قرص اکوفن و قرص سیستین B6 از نظر ترکیبات قرص های یکسانی هستن؟
و اینکه مواد موجود در این قرص ها در رشد مجدد مو تاثیر داره؟

موی من بر اثر بلند بودن مو برای چندین سال و ضعیف شدن ریشه ریخته و کم پشت شده و کم پشتی مو در خانواده و فامیل ما نه تنها ارثی نیست بلکه وجود نداره

ما این داروهایی که شما نام بردید را نمیشناسیم . اینها فراورده های تجارتی هستند و بارها گفته شده که تاثیر آنها در ریزش یا رشد مجدد مو ثابت شده نیست.
ضمنا اگر به خاطر بلند بودن مو ، ریشه مو قرار باشد ضعیف شود یک مو به سر خانمها نباید باقی بماند.
ارثی بودن ریزش مو هم به این معنی نیست که باید افراد طاس در فامیل خود داشته باشید.
در مورد ضعف موی خود به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید تا مشخص شود این ضعف از چه نوع و به چه دلیل است و آنگاه اگر درمانی برای آن وجود داشته باشد به شما تجویز خواهد شد.

goodson
09-05-2012, 12:41
سلام من دو ماه ميشه كه از فينيسترايد ا ميلي ميخورم ولي هيچ تاپيري كه نداشته حس ميكنم ريزشم بيشتر هم شده بنظر شما بايد مصرف قطع كنم يا ادامه بدم معمولا بعد چه مدت تاثيرش معلوم ميشه

heical
09-05-2012, 12:50
سلام من دو ماه ميشه كه از فينيسترايد ا ميلي ميخورم ولي هيچ تاپيري كه نداشته حس ميكنم ريزشم بيشتر هم شده بنظر شما بايد مصرف قطع كنم يا ادامه بدم معمولا بعد چه مدت تاثيرش معلوم ميشه

تشدید ریزش مو طبیعی هست...به هر صورت دارو باید به مدت طولانی استفاده بشه تا اثرش معلوم بشه...البته بارها و بارها در این انجمن بحث شده و عرض کردیم که کلا اینجور درمانها پایدار نیست و بعد از قطع درمان، ریزش مو مجدد شروع خواهد شد و اصولا تحمل اینهمه هزینه و عوارض جانبی دارو منطقی نیست.... به هر صورت تصمیم با شما و پزشک معالجتان هست ولی در یک کلام: اگه درمانی برای ریزش مو وجود داشت شما نباید یدونه دکتر کم مو پیدا می کردی!:4:

FARIBA.M
09-05-2012, 15:20
سلام
میگم اگه من مردم خونم گردن دکترای سایته که بهم بی توجهی میکنن. همین حالا گفته باشم.
حالا سوال:
1- روزی دو فنجون قهوه باعث تشدید کم خونی میشه؟ همش روزی دو فنجون.
2- راسته که چای سبز فشار خونو پایین میاره؟ روزی دو لیوان یکی بعد ناهار یکی بعد شام میخورم.
3- مواد سالادم میتونه فشارو پایین بیاره؟ کاهو، خیار، هویج، کلم، کرفس، گوجه با یه کم لیمو ترش

این آمپولای کم خونی اگه نزنیم چه اثری میذاره رو بدن. من که نمیتونم دم به ساعت برم زیر سرم که میخوان آمپول بزنن!
با تشکر فریبا

heical
09-05-2012, 20:15
سلام
میگم اگه من مردم خونم گردن دکترای سایته که بهم بی توجهی میکنن. همین حالا گفته باشم.
حالا سوال:
1- روزی دو فنجون قهوه باعث تشدید کم خونی میشه؟ همش روزی دو فنجون.
2- راسته که چای سبز فشار خونو پایین میاره؟ روزی دو لیوان یکی بعد ناهار یکی بعد شام میخورم.
3- مواد سالادم میتونه فشارو پایین بیاره؟ کاهو، خیار، هویج، کلم، کرفس، گوجه با یه کم لیمو ترش

این آمپولای کم خونی اگه نزنیم چه اثری میذاره رو بدن. من که نمیتونم دم به ساعت برم زیر سرم که میخوان آمپول بزنن!
با تشکر فریبا

حالا فریبا جان الآن شما بفرما که ما چکار کنیم برای شما که نگیید بهتون بی توجهی شده؟!!:6: عرضم به خدمت شما که قهوه می تونه باعث کم خونی فقر آهن بشه چون داخل یک ماده ای داره که باعث کاهش جذب آهن غذا میشه و برای همین باید یک ساعت قبل و یا دو ساعت بعد از صرف غذا استفاده بشه.... در مورد چای سبز هم بله درسته؛ چای سبز و کلا چای می تونه فشار خون رو کاهش بده البته نه اینکه شما دارو رو بزارید کنار و صرفا بچسبید به مصرف چای! مصرف زیاد چای می تونه برعکس باعث بی قراری و تپش قلب و افزایش فشار خو.ن بشه به دلیل ترکیبات محرکی که داخلش هست مثل کافئین و ... .... در مورد سالاد هم که چه عرض کنم!بسته به اینه که چه گیاهانی توی سالاد شما استفاده شده و بنده تا به حال ندیدم که کسی از سالاد برای کاهش فشار خون استفاده کنه!:109:
و اما آنمی فقر آهن عوارض مختلفی می تونه ایجاد کنه مثل خستگی، بی حسی، بی حالی، تپش قلب، کاهش قدرت تمرکز و یادگیری(مخصوصا در بچه ها خیلی مهمه)، کاهش مقاومت بدنی فرد، اختلالات حسی و حرکتی، قاشقی شدن ناخن و از این جور علایم... کم خونی باید درمان بشه مخصوصا در مورد بچه ها و خانمهای بادار خیلی مهمه چون بچه ها در سن رشد هستن و کم خونی می تونه روی درک و قدرت یادگیریشون خیلی موثر باشه و خانمهای بادار هم که مشخصه برای چی....کلا شما باید بررسی کنید کهدلیل کم خونی فقر آهنتون چیه و حتما تحت نظر متخصص درمانش کنید...اینطور که من دیدم کم خونی شما مسبوق به سابقه هست و تحت درمان هم هستید ولی تا کنون بهبودی پیدا نکردید برای همین حتما باید بررسی کنید که علت ثانویه ای برای کم خونی فقر آهنتون وجود نداشته باشه......
موفق باشید.

FARIBA.M
09-05-2012, 22:19
حالا فریبا جان الآن شما بفرما که ما چکار کنیم برای شما که نگیید بهتون بی توجهی شده؟!!:6: عرضم به خدمت شما که قهوه می تونه باعث کم خونی فقر آهن بشه چون داخل یک ماده ای داره که باعث کاهش جذب آهن غذا میشه و برای همین باید یک ساعت قبل و یا دو ساعت بعد از صرف غذا استفاده بشه.... در مورد چای سبز هم بله درسته؛ چای سبز و کلا چای می تونه فشار خون رو کاهش بده البته نه اینکه شما دارو رو بزارید کنار و صرفا بچسبید به مصرف چای! مصرف زیاد چای می تونه برعکس باعث بی قراری و تپش قلب و افزایش فشار خو.ن بشه به دلیل ترکیبات محرکی که داخلش هست مثل کافئین و ... .... در مورد سالاد هم که چه عرض کنم!بسته به اینه که چه گیاهانی توی سالاد شما استفاده شده و بنده تا به حال ندیدم که کسی از سالاد برای کاهش فشار خون استفاده کنه!:109:
و اما آنمی فقر آهن عوارض مختلفی می تونه ایجاد کنه مثل خستگی، بی حسی، بی حالی، تپش قلب، کاهش قدرت تمرکز و یادگیری(مخصوصا در بچه ها خیلی مهمه)، کاهش مقاومت بدنی فرد، اختلالات حسی و حرکتی، قاشقی شدن ناخن و از این جور علایم... کم خونی باید درمان بشه مخصوصا در مورد بچه ها و خانمهای بادار خیلی مهمه چون بچه ها در سن رشد هستن و کم خونی می تونه روی درک و قدرت یادگیریشون خیلی موثر باشه و خانمهای بادار هم که مشخصه برای چی....کلا شما باید بررسی کنید کهدلیل کم خونی فقر آهنتون چیه و حتما تحت نظر متخصص درمانش کنید...اینطور که من دیدم کم خونی شما مسبوق به سابقه هست و تحت درمان هم هستید ولی تا کنون بهبودی پیدا نکردید برای همین حتما باید بررسی کنید که علت ثانویه ای برای کم خونی فقر آهنتون وجود نداشته باشه......
موفق باشید.
خوب ممنون که جواب نوشتین. من فشارم معمولا پایینه یعنی خیلی همت کنه در بهترین حالت که سرحالم لابد 11 شده. این بود که حساس شدم که نکنه این سالادی که میخورم هم کمک میکنه این هی بیاد پایین. آخه من بعد غذا بجای سیری ضعف دارم! خواب آلود میشم سرم گیج ویج میره. بعد انگار قهوه که میخورم بعدش یه کم بهتر میشم.
در مورد آهن که دیگه اینقدر دکتر و درمون کردم که همین آخرین تجویزو که همون آمپولا بوده گذاشتم هر از چندی میرم میریزن تو سرم میزنن. نمیدونم اصلا تاثیری داره یا نه. بهرحال میدونم که اگه واقعا بدنم قابلیت جذب آهن داشت اینهمه کاهو و کرفس باید منو دچار پرخونی میکرد که نکرده.
باشه میرم دوباره یه آزمایش خون میدم این دفعه کامل میدم گرچه میدونم تنها چیزی که اکثر دکترا توش می بینن و توجه میکنن کمبود آهنه دیگه به چیزای دیگه نگاه هم نمیکنن و تا الان راهی واسه این ضعف و بیحالی من نتونستن پیدا کنن.
با تشکر فریبا

heical
09-05-2012, 22:33
خوب ممنون که جواب نوشتین. من فشارم معمولا پایینه یعنی خیلی همت کنه در بهترین حالت که سرحالم لابد 11 شده. این بود که حساس شدم که نکنه این سالادی که میخورم هم کمک میکنه این هی بیاد پایین. آخه من بعد غذا بجای سیری ضعف دارم! خواب آلود میشم سرم گیج ویج میره. بعد انگار قهوه که میخورم بعدش یه کم بهتر میشم.
در مورد آهن که دیگه اینقدر دکتر و درمون کردم که همین آخرین تجویزو که همون آمپولا بوده گذاشتم هر از چندی میرم میریزن تو سرم میزنن. نمیدونم اصلا تاثیری داره یا نه. بهرحال میدونم که اگه واقعا بدنم قابلیت جذب آهن داشت اینهمه کاهو و کرفس باید منو دچار پرخونی میکرد که نکرده.
باشه میرم دوباره یه آزمایش خون میدم این دفعه کامل میدم گرچه میدونم تنها چیزی که اکثر دکترا توش می بینن و توجه میکنن کمبود آهنه دیگه به چیزای دیگه نگاه هم نمیکنن و تا الان راهی واسه این ضعف و بیحالی من نتونستن پیدا کنن.
با تشکر فریبا

فریبای عزیز....اولا قهوه رو عرض کردم که بعد از غذا نخورید چون جلوی جذب آهن رو می گیره...ثانیا خستگی و ضعف و بی حالی می تونه دلایل مختلفی داشته باشه که یکیش آنمی هست و باید حتما بررسی بشه...ثالثا درمان آنمی فقر آهن به یک روز و دو روز نیست که هر وقت خواستید برید آمپول بزنید یا قرص بخورید و بعد ولش کنید... درمان کم خونی فقر آهن یک فرایند طولانی مدت هست و شاید لازم باشه تا 1 سال دوز بالای آهن توسط بیمار به صورت روزانه استفاده بشه تا ذخایر آهن بدنش رو جبران کنه!:30:... رابعا آهن اسفناج و سبزیجات خیلی قابل جذب نیست و بی خود خودتون رو گول نزنید که با خوردن این سبزیجات احتیاج به درمان برطرف میشه! شما حتما باید دارو بگیرید.... و در نهایت باز هم تاکید می کنم که حتما درمانتون رو تحت نظر پزشک به صورت کامل ادامه بدید و این رو در نظر داشته باشید که غیر از مواردی که کم خونی فقر آهن ناشی از فقر تغذیه ای آهن هست، در سایر موارد ممکنه ناشی از یک مشکل ثانویه باشه که باید بررسی بشه؛ به عبارت دیگه اگه بخوام توضیح بدم در این موارد کم خونی یک نشانه هست تا یک بیماری و باید به دنبال بیماری اصلی گشت! پس به همین خاطر حتما لازمه که تحت نظر متخصص باشید....

Hadi 3at
10-05-2012, 18:48
سلام
من دچار سرماخوردگی خیلی بدی شدم! (همراه با سرفه)
1 دفعه رفتم دکتر بهم پنی سیلین داد خوب نشدم
دیروز رفتم دکتر بهم 3 تا سفتریاکسون با 1 بتامتازون داد
بتامتازون و سفتریآکسون را دیروز زدم
امروز هم وقتی رفتم که دومین سفتریاکسون را بزنم ، بهم گفتن این آمپول خیییییییییلی خطرناکه و اصلا هیچ درمانگاهی اجازه نداره از اینها بزنه... خلاصه من حال نداشتم برم بیمارستان و همونجا با مسئولیت خودم آمپول را زدم!!
حالا اومدم خونه اینترنت را سرچ کردم همه سایتها نوشتن این آمپول خیلی خطرناکه و حتی کشنده است و جالبه همه جا نوشتن تزریق این آمپول باید حداقل 30 دقیقه طول بکشه... بعد من در عرض 3 ثانیه برام تزریق کردن!
خلاصه الان 1 آمپول سفتریاکسون دیگه دارم که باید فردا بزنم... الان موندم بزنم یا نزنم؟
نمیدونم بد ن من چرا اینطوری هست... وقتی سرما بخورم باید 20 بار برم دکتر تا خوب بشم... یادمه پارسال 8 بار رفتم دکتر متخصص اما خوب نشدم... آخرش متخصص ریه رفتم تا خوب شدم...
خلاصه هر وقت سرما بخورم حداقل 100 هزار تومن خرجش میشه!!
با تشکر

heical
10-05-2012, 21:21
سلام
من دچار سرماخوردگی خیلی بدی شدم! (همراه با سرفه)
1 دفعه رفتم دکتر بهم پنی سیلین داد خوب نشدم
دیروز رفتم دکتر بهم 3 تا سفتریاکسون با 1 بتامتازون داد
بتامتازون و سفتریآکسون را دیروز زدم
امروز هم وقتی رفتم که دومین سفتریاکسون را بزنم ، بهم گفتن این آمپول خیییییییییلی خطرناکه و اصلا هیچ درمانگاهی اجازه نداره از اینها بزنه... خلاصه من حال نداشتم برم بیمارستان و همونجا با مسئولیت خودم آمپول را زدم!!
حالا اومدم خونه اینترنت را سرچ کردم همه سایتها نوشتن این آمپول خیلی خطرناکه و حتی کشنده است و جالبه همه جا نوشتن تزریق این آمپول باید حداقل 30 دقیقه طول بکشه... بعد من در عرض 3 ثانیه برام تزریق کردن!
خلاصه الان 1 آمپول سفتریاکسون دیگه دارم که باید فردا بزنم... الان موندم بزنم یا نزنم؟
نمیدونم بد ن من چرا اینطوری هست... وقتی سرما بخورم باید 20 بار برم دکتر تا خوب بشم... یادمه پارسال 8 بار رفتم دکتر متخصص اما خوب نشدم... آخرش متخصص ریه رفتم تا خوب شدم...
خلاصه هر وقت سرما بخورم حداقل 100 هزار تومن خرجش میشه!!
با تشکر

خیر عزیز دلم.... مشکلی نیست و می تونید طبق دستور پزشکتون عمل کنید.... این مساله ای که فرمودید در مورد خطرناک بودن سفتریاکسون مربوط به این مورد هست که تزریق سفتریاکسون می تونه در کسانی که حساسیت دارن باعث آنافیلاکسی بشه و برای همین حتما باید به دستور پزشک و در مراکز درمانی مجهز تجویز بشه....متاسفانه تزریق خودسرانه این دارو و در مراکزی که به وسایل احیا مکجهز نبودن باعث شده بود که چند نفر از هموطنان عزیمون جونشون رو از دست بدن و همین مورد باعث شد که وزارت بهداشت تاکید کنه که حتما دارو بر اساس تجویز پزشک و در مراکز مجهز تزریق بشه.... این مساله آنافیلاکسی هم خیلی چیز عجیبی نیست و در مورد خیلی داروهای دیگه هم ممکنه اتفاق بیفته مثلا نمونش همون پنی سیلین معروف خودمون که می تونه همینطور باعث مرگ کسی بشه! به صورت کلی هر نوع تزریق دارو باید حتما بر اساس دستور پزشک و در مراکز مجهز انجام بشه....
بنابراین خیالتون راحت باشه و فردا هم دارو رو تزریق کنید!
و اما اون مساله ای که در مورد دارو فرمودید مربوط به تزریق وریدی هست که باید حداقل نیم ساعت طول بکشه ولی در مورد شما که تزریق به صورت داخل عضلانی بوده هیچ مشکلی از نظر زمان نیست!
موفق باشید.

Dexter_A.M.S
11-05-2012, 23:35
سلام

آقا من وقتی یه 10 دقیقه یا بیشتر خوابیدم الیته چشمام بازه بعد بلند میشم سر گیجه میگیرم.
یه حالتی بهم دست میده که اطرافم رو نمیبینم.
فقط همون لحظه میدونم سرگیجه دارم.
میشه راهنمایی کنید؟

ممنونم

heical
12-05-2012, 00:01
سلام

آقا من وقتی یه 10 دقیقه یا بیشتر خوابیدم الیته چشمام بازه بعد بلند میشم سر گیجه میگیرم.
یه حالتی بهم دست میده که اطرافم رو نمیبینم.
فقط همون لحظه میدونم سرگیجه دارم.
میشه راهنمایی کنید؟

ممنونم

خوب عزیز دلم تقریبا همه همینطورن! این حالت به دلیل افت فشار وضعیتی یا ارتواستاتیک اتفاق میفته....وقتی که فردی از حالت درازکش بلند میشه فشار خونش ناگهان کاهش پیدا می کنه وخون نمی تونه به مغز برسه...به همین دلیل هست که حالت سرگیجه ایجاد میشه و این حالت طبیعی هست...

Dexter_A.M.S
12-05-2012, 22:15
خوب عزیز دلم تقریبا همه همینطورن! این حالت به دلیل افت فشار وضعیتی یا ارتواستاتیک اتفاق میفته....وقتی که فردی از حالت درازکش بلند میشه فشار خونش ناگهان کاهش پیدا می کنه وخون نمی تونه به مغز برسه...به همین دلیل هست که حالت سرگیجه ایجاد میشه و این حالت طبیعی هست...
حامد جون خیلی ممنون.
خیلی گلی.
میگم حامد جون اگه بخوایم توی دکتر عمومی اطلاعاتمون بره بالا چه کتابی رو معرفی میکنی بخونیم؟
نوکرتیم کاکو.

heical
12-05-2012, 22:53
حامد جون خیلی ممنون.
خیلی گلی.
میگم حامد جون اگه بخوایم توی دکتر عمومی اطلاعاتمون بره بالا چه کتابی رو معرفی میکنی بخونیم؟
نوکرتیم کاکو.

ارادتمندیم!:4:
اگه بخواید دکتر عمومی بشید باید یه 7 سالی وقت بزارید و کلی کتابای مختلف مطالعه کنید که جاش توی این تاپیک نیست!:115:

Dexter_A.M.S
12-05-2012, 23:15
ارادتمندیم!:4:
اگه بخواید دکتر عمومی بشید باید یه 7 سالی وقت بزارید و کلی کتابای مختلف مطالعه کنید که جاش توی این تاپیک نیست!:115:
نوکرتیم :4: :53:
من نمیخوام دکتر بشم البته خدا رو چه دیدی یه دفعه میزنه به سرمون میشیم.
ولی اگه بخوام شروع کنم به خوندن منی که تازه اول راه هستم میشه چندتا شو معرفی کنید؟
تابستونی بیکار هستیم دلمون میخواد یه خورده وقت بذاریم.

heical
13-05-2012, 12:18
نوکرتیم :4: :53:
من نمیخوام دکتر بشم البته خدا رو چه دیدی یه دفعه میزنه به سرمون میشیم.
ولی اگه بخوام شروع کنم به خوندن منی که تازه اول راه هستم میشه چندتا شو معرفی کنید؟
تابستونی بیکار هستیم دلمون میخواد یه خورده وقت بذاریم.

ببین دوست گلم....درس ها و کتابهای پزشکی، کتابهای کاملا تخصصی هستن و نمیشه همینطوری شروع کرد به خوندنشون.... مثلا شما بخوای فارماکولوژی بخونی باید پایه فیزیولوژی و بیوشیمی داشته باشی و الی آخر.... در واقع دروس پزشکی یه جورایی به هم مربوط هستن.... نتیجه اخلاقی اینکه به جای اینکه دنبال کتابای تخصصی باشی بهتره کتابهای ساده که برای فهم عموم نوشته شده رو مطالعه کنید....این جور کتابها هم خوشبختانه به وفور پیدا میشه...هم توی کتابفروشی ها می تونید پیداشون کنید و هم توی داروخانه ها...

O.K
13-05-2012, 12:28
بهترین منابع ، منابع آنلاین هستند
میتوانید از وبسایت زیر شروع کنید ولی تقاضا میکنم درخواست ترجمه نفرمایید:
http://www.webmd.com/

Aysi
15-05-2012, 20:23
سلام

علت سیاهی رفتن چشم رو میخواستم بدونم

در روز بیشتر از 4-5 بار که همراه با سرگیجه و بعضی وقتها سردرد هست

ممنون:53:

heical
15-05-2012, 20:50
سلام

علت سیاهی رفتن چشم رو میخواستم بدونم

در روز بیشتر از 4-5 بار که همراه با سرگیجه و بعضی وقتها سردرد هست

ممنون:53:

آیدا جان سلام....
سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می تونه خیلی علتهای مختلفی داشته باشه مثل کم خونی، مشکلات قلبی و عروقی، مصرف داروهای خاص، افت فشار خون، مشکلات و صدمات مغز و دستگاه عصبی مرکزی و ... و ... و ....
پس بهتره توسط پزشک ویزیت بشید تا علت اصلی تشخیص داده بشه.... البته یک مورد کلی هست که در صفحات قبل توضیح دادم که مربوط به افت فشار وضعیتی بود که باعث سرگیجه و سیاهی رفتن چشم میشه و اون هم مربوط به وقتی است که شما یک دفعه از حالت خوابیده یا نشسته بلند میشید.... ولی اگه سرگیجتون مربوط به این حالت نیست و در موارد دیگه هم ایجاد میشه باید حتما مراجعه کنید به پزشک تا علت سرگیجتون مشخص بشه....

Aysi
15-05-2012, 21:03
آیدا جان سلام....
سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می تونه خیلی علتهای مختلفی داشته باشه مثل کم خونی، مشکلات قلبی و عروقی، مصرف داروهای خاص، افت فشار خون، مشکلات و صدمات مغز و دستگاه عصبی مرکزی و ... و ... و ....
پس بهتره توسط پزشک ویزیت بشید تا علت اصلی تشخیص داده بشه.... البته یک مورد کلی هست که در صفحات قبل توضیح دادم که مربوط به افت فشار وضعیتی بود که باعث سرگیجه و سیاهی رفتن چشم میشه و اون هم مربوط به وقتی است که شما یک دفعه از حالت خوابیده یا نشسته بلند میشید.... ولی اگه سرگیجتون مربوط به این حالت نیست و در موارد دیگه هم ایجاد میشه باید حتما مراجعه کنید به پزشک تا علت سرگیجتون مشخص بشه....

ممنون دکتر :53:

این حالت هم هست
الآن چند روزه اینجوری هستم
ولی امروز خیلی شدید شده بود
مثلا یه جا ایستاده بودم،به محض اینکه خواستم قدم بردارم سرم گیج رفت و چشمام سیاهی رفت و بلافاصله بعدش سردرد بدی گرفتم
یا مثل همین الان که نشستم و یهو خود به خود چشمم سیاهی رفت!

بازم ممنون از پاسختون:53::53:

dj yaghoob
16-05-2012, 15:25
ما این داروهایی که شما نام بردید را نمیشناسیم . اینها فراورده های تجارتی هستند و بارها گفته شده که تاثیر آنها در ریزش یا رشد مجدد مو ثابت شده نیست.
ضمنا اگر به خاطر بلند بودن مو ، ریشه مو قرار باشد ضعیف شود یک مو به سر خانمها نباید باقی بماند.
ارثی بودن ریزش مو هم به این معنی نیست که باید افراد طاس در فامیل خود داشته باشید.
در مورد ضعف موی خود به متخصص پوست و مو مراجعه نمایید تا مشخص شود این ضعف از چه نوع و به چه دلیل است و آنگاه اگر درمانی برای آن وجود داشته باشد به شما تجویز خواهد شد.

ممنون از پاسخگوییتون
داروی ماینوکسیدیل رشد مجدد داره؟

heical
16-05-2012, 15:30
ممنون از پاسخگوییتون
داروی ماینوکسیدیل رشد مجدد داره؟

منظورتون از رشد مجدد ماینوکسیدیل رو متوجه نشدم!:115: ولی اگه منظورتون این هست که ماینوکسیدیل باعث رشد مو میشه باید عرض کنم که ماینوکسیدیل هم از داروهایی هست که به صورت روی جلدی برای افزایش رویش مو استفاده میشه که اون هم باید به صلاحدید پزشک تجویز بشه...البته به یقین این رویش مجدد مو هم موقتی خواهد بود و با قطع مصرف دارو مجددا ریزش شروع خواهد شد و روز از نو و روزی از نو!:3:

دوحه
16-05-2012, 19:41
سلام
حلق مصنوعی چیه؟؟؟لطفآ عکس ازش بزارید
آیا عملش سخته؟؟؟مرسی

LIVERPOOL1892
16-05-2012, 19:55
سلام وخسته نباشید
می خواستم درباره یبوست مزمن یه توضیحی بدید و با استرس چه رابطه داره

mazrooee
17-05-2012, 04:40
سلام
مدتی هست گوشت خواری را کنار گذاشتم

ممنون میشم بفرمایید تفاوت پروتئین های گیاهی با پروتئین گوشت چیه؟

O.K
17-05-2012, 07:41
سلام
حلق مصنوعی چیه؟؟؟لطفآ عکس ازش بزارید
آیا عملش سخته؟؟؟مرسی

چنین چیزی تا بحال نشنیده ایم....

H-FTAHI
17-05-2012, 12:53
چه غذاهایی برای کم کاری تیروید کم مفیدند

heical
17-05-2012, 14:58
سلام وخسته نباشید
می خواستم درباره یبوست مزمن یه توضیحی بدید و با استرس چه رابطه داره

دوست عزیزم یبوست مزمن می تونه خیلی دلایل مختلفی داشته باشه که شایعترینش مربوط به شیوه زندگی ناصحیح و عدم دریافت فیبر کافی در غذا و عدم تحرک هست...علل دیگه رو بخوام توضیح بدم خیلی طولانی میشه ولی کلا خیلی از بیماریهای زمینه ای و یا مصرف بسیاری از داروها هست که می تونه ایجاد یبوست کنه... به هر حال اگه کسی دچار یبوست مزمن هست باید به پزشک مراجعه کنه تا با شرح حال کامل و بررسی سوابق بیماری و سوابق خانواده و بررسی شیوه زندگی و داروهای مصرفی فرد تشخیص درست داده بشه...گاهی لازم هست آزمایشات تکمیلی مثل کلونوسکوپی و ... هم انجام بگیره تا خیالمون از بابت تومورها و انسدادها راحت بشه که تمام اینها بسته به تشخیص پزشک معالج هست....
و اما در مورد استرس باید عرض کنم که شرایط استرس زا به دلیل ترشح هورمونها و واسطه های عصبی خاص می تونه خودش منجر به بروز یبوست بشه (البته به شرطی که استرس پایدار باشه!)...خود شرایط استرس زا در ایجاد سندرم روده تحریک پذیر که یکی از علایمش می تونه یبوست باشه موثر هست....

heical
17-05-2012, 15:01
سلام
مدتی هست گوشت خواری را کنار گذاشتم

ممنون میشم بفرمایید تفاوت پروتئین های گیاهی با پروتئین گوشت چیه؟

عرض کنم خدمت منور شما که ما 20 نوع اسید آمینه داریم که 10 نوع اونها ضروری هست و 10 تا از اونها غیر ضروری هستن و توسط خود بدن ما ساخته میشن...اسیدهای آمینه ضروری باید از طریق غذا به بدن ما برسن..... پروتئین های گیاهی گرچه پروتئین خوبی هستن ولی از نظر غنای اسیدهای آمینه نسبت به پروتئین های حیوانی ناقص تر هستن....برای همین توصیه میشه که گیاهخوارها از تریکیب گیاهان مختلف استفاده کنند و در کنارش از پروتئین های حیوانی مثل تخم مرغ هم استفاده کنن تا اسیدهای آمینه ضروری کاملا به بدنشون برسه....

heical
17-05-2012, 15:05
چه غذاهایی برای کم کاری تیروید کم مفیدند

دوست عزیزم سلام...
شاید خیلی نشه توصیه های خاصی کرد و بیشتر توصیه های عمومی هست که باید مد نظر قرار بگیره...مثلا افرادی که کم کاری تیروئید دارن بهتره از مصرف مواد غذایی گواتروژن(مثل کلم و شلغم و سویا و اینجور ترکیبات) پرهیز کنن و حتی الامکان سبزیجات رو به صورت پخته مصرف کنن....همینطور این بیماران بهتره کالری دریافتی روزانشون رو تنظیم کنن تا دچار چاقی نشن و برای اینکار می تونن از یک متخصص تغذیه کمک بگیرن و همینطور بهتره زیاد قندهای ساده و نوشابه های کافئینه و شکر و شیرینی مصرف نکنن... حتما آب کافی نوشیده بشه...یک نکته هم هست که این افراد بهتره نمک یدداری که استفاده می کنن رو در آخر پخت و پز به غذا اضافه کنن تا ید تبخیر نشه و از دست نره.... مصرف میوه جات و سبزیجات تازه برای دریافت کافی ویتامین ها و املاح مورد نیاز هم فراموش نشه!.... توصیه دیگه ای به ذهنم نمی رسه.....

za980
19-05-2012, 22:29
با سلام خدمت آقای دکتر
در برگ آزمایش فیریتین 5 ng/ml
سن 48 سال جنسیت زن میخواستم بپرسم کم خونی در چه حدی است دکتر فقط قرص آهن به ایشان تجویز کرده آیا داروی دیگر هم نیاز داره

mrmmnb
19-05-2012, 22:49
سلام
اطلاعاتی راجع به اسپری ساینکس (sinex) میخواستم
یکی برا رفع و حتی درمان آلرژی بهم معرفی کرده میخواستم بدونم عوارض خاصی داره؟
مثلا کورتون و .. که خیلی مضر هستن رو داره یا نه و اینکه واقع برا درمان هم تاثیر داره؟
با تشکر

pop_boy202
19-05-2012, 23:05
سلام .

اگر کسی از آسیب های زانو خبر داره لطفا این مورد رو راهنمایی کنه .

فردی با اینکه پایش درد میگرفته هنگام استراحت ولی موقع گرم کردن دردی حس نمیکرده ، با همین منوال 6 ماه بازی میکند .(که کندرومالاسی بوده در اوایلش خفیف ولی رفته رفته بد تر میشود)
و در نهایت پایش به طور کامل از فعالیت باز می ماند .! یعنی بعد از 6 ماه!

حال دکتر ها برای پاش فیزیوتراپی و کم رفتن پله ، و منع ورزش های سنگین کرده اند و حد اقل 6 ماه استراحت داده اند تا پایش به همان حال سابق برگردد!

ایشون بعد از 6 ماه استراحت تازه تازه زانوی خود را که قبلا هیچ حسی نمیکرده دارد حس میکند و موقع راه رفتن ، راحت تر شده اند و مثل سابق نیستند ، چونکه عضلات پایشان قوی شده.

ولی الان طوری به نظر میرسه که تاندون زانو خیلی تحت فشاره! یعنی به فرض موقع راه رفتن ، یا دویدن طوری به نظر میرسه که به عنوان مثال باید کشاله ران و ران و زانو درگیر بشه ، تاندون زانو درگیر میشه و هی درد میگیره!

البته الان هر دو روز یک بار یواش یواش دارند روی ترید میل میدوند ولی خیلی کم ، تا اینکه یواش یواش این میزان را زیاد کنند .

به نظرتان بهترین راه حل چی میتونه باشه؟ به همین منوال بره یا اینکه فعلا هم داره اشتباه میکنه و باید بازم استراحت کنه و ورزش نکنه؟(بدنسازی جلو ران و ساق و پشت ران هم در باشگاه می زنند .)

هر نظری دارید لطفا دریغ نکنید.

مرسی.

O.K
20-05-2012, 05:20
سلام .

اگر کسی از آسیب های زانو خبر داره لطفا این مورد رو راهنمایی کنه .

فردی با اینکه پایش درد میگرفته هنگام استراحت ولی موقع گرم کردن دردی حس نمیکرده ، با همین منوال 6 ماه بازی میکند .(که کندرومالاسی بوده در اوایلش خفیف ولی رفته رفته بد تر میشود)
و در نهایت پایش به طور کامل از فعالیت باز می ماند .! یعنی بعد از 6 ماه!

حال دکتر ها برای پاش فیزیوتراپی و کم رفتن پله ، و منع ورزش های سنگین کرده اند و حد اقل 6 ماه استراحت داده اند تا پایش به همان حال سابق برگردد!

ایشون بعد از 6 ماه استراحت تازه تازه زانوی خود را که قبلا هیچ حسی نمیکرده دارد حس میکند و موقع راه رفتن ، راحت تر شده اند و مثل سابق نیستند ، چونکه عضلات پایشان قوی شده.

ولی الان طوری به نظر میرسه که تاندون زانو خیلی تحت فشاره! یعنی به فرض موقع راه رفتن ، یا دویدن طوری به نظر میرسه که به عنوان مثال باید کشاله ران و ران و زانو درگیر بشه ، تاندون زانو درگیر میشه و هی درد میگیره!

البته الان هر دو روز یک بار یواش یواش دارند روی ترید میل میدوند ولی خیلی کم ، تا اینکه یواش یواش این میزان را زیاد کنند .

به نظرتان بهترین راه حل چی میتونه باشه؟ به همین منوال بره یا اینکه فعلا هم داره اشتباه میکنه و باید بازم استراحت کنه و ورزش نکنه؟(بدنسازی جلو ران و ساق و پشت ران هم در باشگاه می زنند .)

هر نظری دارید لطفا دریغ نکنید.

مرسی.

با سلام
منظور شما را از تاندون زانو متوجه نمیشویم زیرا در اطراف زانو بیش از 20 تاندون و رباط وجود دارد.
شما اول باید بگویید که تشخیص آسیب اولیه ایشان چه بوده و از چه طریقی این تشخیص داده شده. ( MRI , آرتروسکوپی ، سی تی اسکن ؟؟؟؟؟؟؟) یعنی دقیقا کدام عضو در زانوی ایشان آسیب دیده بوده.
دوم اینکه تحت هر شرایطی و با هر تشخیصی درمان ایشان و بازگشت به سطح فعالیت ورزشی سابق و نیز سرعت بازگشت ایشان باید تحت نظر متخصص طب فیزیکی باشد ونه با یک براورد شخصی که مثلا این مقدار دویدن روی ترید میل کم است یا مناسب است یا زیاد.
در هرصورت تمریناتی که باعث قوی شدن عضله چهار سر ران میشوند در اکثر موارد در آسیبهای زانو توصیه میشوند ولی چون ما نمیدانیم دقیقا چه عضوی در ایشان آسیب دیده همین توصیه راهم نمیتوانیم بکنیم.
خلاصه اینکه ایشان باید نزد متخصص طب فیزیکی بروند....

pop_boy202
20-05-2012, 09:27
با سلام
منظور شما را از تاندون زانو متوجه نمیشویم زیرا در اطراف زانو بیش از 20 تاندون و رباط وجود دارد.
شما اول باید بگویید که تشخیص آسیب اولیه ایشان چه بوده و از چه طریقی این تشخیص داده شده. ( MRI , آرتروسکوپی ، سی تی اسکن ؟؟؟؟؟؟؟) یعنی دقیقا کدام عضو در زانوی ایشان آسیب دیده بوده.
دوم اینکه تحت هر شرایطی و با هر تشخیصی درمان ایشان و بازگشت به سطح فعالیت ورزشی سابق و نیز سرعت بازگشت ایشان باید تحت نظر متخصص طب فیزیکی باشد ونه با یک براورد شخصی که مثلا این مقدار دویدن روی ترید میل کم است یا مناسب است یا زیاد.
در هرصورت تمریناتی که باعث قوی شدن عضله چهار سر ران میشوند در اکثر موارد در آسیبهای زانو توصیه میشوند ولی چون ما نمیدانیم دقیقا چه عضوی در ایشان آسیب دیده همین توصیه راهم نمیتوانیم بکنیم.
خلاصه اینکه ایشان باید نزد متخصص طب فیزیکی بروند....

با سلام.
آسیبی که تشخصیص داده شده ، کندرومالاسی بوده(نرمی کشکک) همونطوری که گفتم در اوایل ایشان کلا قسمت زانوی خود را حس نمی کردند ، فکر کنم به خاطر ضعیف بودن شدید عضلات چهار سر ران بوده باشه!

در ضمن يادم رفت بگم ،‌اون تاندون همون استخوان زير كشكك هست كه به سمت پايين ميره! در اصل اون از بالا درد ميگيره!

مرسي.

heical
20-05-2012, 12:55
با سلام خدمت آقای دکتر
در برگ آزمایش فیریتین 5 ng/ml
سن 48 سال جنسیت زن میخواستم بپرسم کم خونی در چه حدی است دکتر فقط قرص آهن به ایشان تجویز کرده آیا داروی دیگر هم نیاز داره

عرضم به خدمت منور شما که بیمار دچار کم خونی فقر آهن هستن و باید با آهن تحت درمان قرار بگیرن.... پروسه درمان کم خونی هم یک پروسه طولانی مدت هست و بنابراین تحت نظر پزشکتون درمان رو دنبال کنید....

heical
20-05-2012, 13:00
سلام
اطلاعاتی راجع به اسپری ساینکس (sinex) میخواستم
یکی برا رفع و حتی درمان آلرژی بهم معرفی کرده میخواستم بدونم عوارض خاصی داره؟
مثلا کورتون و .. که خیلی مضر هستن رو داره یا نه و اینکه واقع برا درمان هم تاثیر داره؟
با تشکر

دوست گلم اگه اشتباه نکنم یکبار این اسپری رو توی داروخانه دیدم و فکر می کنم اسپری اکسی متازولین باشه(شما هم روی بسته بندی رو مطالعه بفرمایید و ببینید که همین دارو هست یا که خیر)... اکسی متازولین می تونه توی کوتاه مدت برای درمان احتقان بینی و رینیت آلرژی استفاده بشه ولی استفاده طولانی مدت از این گونه داروها توصیه نمیشه(طولانی تر از 7 روز) چون در طولانی مدت گیرنده های عروق به دارو پاسخ کامل نشون نمیدن و در ضمن بعد از قطع دارو احتقان اولیه حتی به میزان بیشتری می تونه برگرده.... در مورد عوارض هم که خوب قاعدتا هر دارویی عوارض خاص خودش رو داره...در مورد اکسی متازولین هم همین قضیه صادق هست و می تونه عوارضی مثل تپش قلب، پر فشاری خون، گلوکوم(آب سیاه)، بی قراری، سر درد و از اینجور عوارض ایجاد کنه... در ضمن اگه بیمارتون مبتلا به گلوکوم یا دیابت یا بزرگی پروستات هست حتما پزشکتون رو در جریان قرار بدید....
به هر صورت گرچه این دارو می تونه علایم آلرژی رو بپوشونه ولی درمان قطعی برای آلرژی نیست.... برای درمان آلرژی الآن خوشبختانه داروهای خیلی خوبی در دسترس هستن مثل انواع و اقسام آنتی هیستامین های مختلف و .... پس بهتره تشریف ببرید پیش پزشک تا براتون درمان مناسب و صحیح رو شروع کنن و فقط به پوشاندن علایم اکتفا نشه!

O.K
20-05-2012, 18:08
با سلام.
آسیبی که تشخصیص داده شده ، کندرومالاسی بوده(نرمی کشکک) همونطوری که گفتم در اوایل ایشان کلا قسمت زانوی خود را حس نمی کردند ، فکر کنم به خاطر ضعیف بودن شدید عضلات چهار سر ران بوده باشه!

در ضمن يادم رفت بگم ،‌اون تاندون همون استخوان زير كشكك هست كه به سمت پايين ميره! در اصل اون از بالا درد ميگيره!

مرسي.

کندرومالاسی درمان قطعی ندارد ولی با گذشت زمان بهتر میشود.
تقویت عضلات چهار سر ران و انتخاب نوع فعالیت ورزشی تحت نظر متخصص طب فیزیکی بهترین توصیه ماست.
ضمنا تاندون و استخوان دو عنصر کاملا مجزا هستند و همانطور که عرض کزدم تعداد زیادی رباط ، تاندون و غضروف در زانو و اطراف آن وجود دارند. ضمن اینکه هیچ تاندونی از زیر کشکک زانو عبور نمیکند.

pop_boy202
20-05-2012, 20:46
کندرومالاسی درمان قطعی ندارد ولی با گذشت زمان بهتر میشود.
تقویت عضلات چهار سر ران و انتخاب نوع فعالیت ورزشی تحت نظر متخصص طب فیزیکی بهترین توصیه ماست.
ضمنا تاندون و استخوان دو عنصر کاملا مجزا هستند و همانطور که عرض کزدم تعداد زیادی رباط ، تاندون و غضروف در زانو و اطراف آن وجود دارند. ضمن اینکه هیچ تاندونی از زیر کشکک زانو عبور نمیکند.
یعنی با گذشته زمان بهتر میشه ؟ چون تا اونجایی که من میدونم خیلی از ورزشکارا به این بیماری مبتلا میشن ، ولی باز بر میگردن و ورزششون رو انجام میدن ...

ولی ایشون یه خورده با دردش زیاد بازی کرده....ولی من چند تا مقاله خونده بودم که میگفت زمان بهبودی هر چقدر زودتر شروع به درمان شود، تغریبا به زمانی بستگی داره که برمیگرده برای استراحت و درمان .

pop_boy202
21-05-2012, 14:32
در ضمن در مورد تاندون ، همون استخوانی که زیر کشکک از جلوی زانو به سمت پایینه .. اون رو میگه ...... دیگه توی زانو این استخوان خیلی تابلو هست ...

O.K
21-05-2012, 18:06
از شما تقاضا میکنم قبل از تکرار و پافشاری بر اینکه تاندون مورد نظرتان یک استخوان است قدری مطالعه نمایید.
یک سرچ ساده در گوگل به شما دهها عکس و تفصیل از آناتومی زانو ارایه میکند تا حداقل دریابید که تاندون همان استخوان نیست.
مثلا اینجا (http://www.google.com.au/search?q=knee+anatomy&hl=en&safe=off&client=firefox-a&hs=rrU&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=c1K6T5jaEqudiAfsiandCA&ved=0CGsQsAQ&biw=1920&bih=896)

LIVERPOOL1892
21-05-2012, 20:42
سلام من یه مدتی هست نه با کامبیوتر کار می کنم کمرم خم شده یه کمر بند چیزی اگه معرفی کنید ممنون میشم

O.K
22-05-2012, 06:32
ما در این انجمن هیچ محصول تجاری و درمانی و ... معرفی نمیکنیم و صرفا جهت ارتقای دانش پزشکی کاربران فعالیت میکنیم.
شما هم میتوانید به جای اینکه به فکر کمربند باشید با مختصری مطالعه و جستجو وضعیت نشستن صحیح پشت کامپیوتر را بیاموزید .
اصولا باید طوری بنشینید که ستون فقراتتان راست باشد و گردنتان هم خم نشون و مانیتور کاملا روبروی صورتتان قرار گیرد.
هیچ کمربندی جایگزین این نخواهد شد.

barpapapa
22-05-2012, 18:15
اگه S.G.O.T و S.G.P.T بالاتر از حد مجاز باشن خطری بیمار(مرد 30 ساله) رو تهدید میکنه؟
بر فرض S.G.O.T باشه 43 * نوشته up to 37 ، ولی 43 رو ستاره دار نشون داده*
S.G.P.T باشه 90 * نوشته up to 41
alkaline phosphatase باشه 352 * نوشته باید بین 80 تا 306 باشه*
این یعنی کبد چربی سازه؟
راهی داره که بیمار بتونه این اعداد رو به حد نرمال برسونه؟(بیمار نه قرصی استفاده میکنه نه چیزی)
بیمار تو ناحیه راست بدنش هم درد داره(فکرمیکرده درد کلیه هستش)

pop_boy202
23-05-2012, 01:04
از شما تقاضا میکنم قبل از تکرار و پافشاری بر اینکه تاندون مورد نظرتان یک استخوان است قدری مطالعه نمایید.
یک سرچ ساده در گوگل به شما دهها عکس و تفصیل از آناتومی زانو ارایه میکند تا حداقل دریابید که تاندون همان استخوان نیست.
مثلا اینجا (http://www.google.com.au/search?q=knee+anatomy&hl=en&safe=off&client=firefox-a&hs=rrU&rls=org.mozilla:en-US:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=c1K6T5jaEqudiAfsiandCA&ved=0CGsQsAQ&biw=1920&bih=896)

با سلام .
ببخشید به خاطر عدم اطلاعات پزشکی وقت شما رو هم گرفتیم:53:

دقیقا اسمش این میشه : Patellar Ligament

هر وقت میدوه ، درد میگیره! میگه دکترا گفتن استراحت کنه خوب میشه ، ولی میگه یک هفته استراحت میکنه ولی بعدش بازم که کمی فشار میاره بازم همون میشه ...

برای این Patellar Ligament باندی چیزی هست که نزاره روش زیاد فشار بیاد؟

مرسی.

O.K
23-05-2012, 04:02
اگه S.G.O.T و S.G.P.T بالاتر از حد مجاز باشن خطری بیمار(مرد 30 ساله) رو تهدید میکنه؟
بر فرض S.G.O.T باشه 43 * نوشته up to 37 ، ولی 43 رو ستاره دار نشون داده*
S.G.P.T باشه 90 * نوشته up to 41
alkaline phosphatase باشه 352 * نوشته باید بین 80 تا 306 باشه*
این یعنی کبد چربی سازه؟
راهی داره که بیمار بتونه این اعداد رو به حد نرمال برسونه؟(بیمار نه قرصی استفاده میکنه نه چیزی)
بیمار تو ناحیه راست بدنش هم درد داره(فکرمیکرده درد کلیه هستش)

تفسیر نتیجه آزمایش بر عهده پزشکی است که آنرا درخواست کرده. اینرا بارها در این تاپیک گفته ایم و در پشت برگه جواب آزمایشتان هم نوشته شده است.
ما در طب بیمار را درمان میکنیم نه اعداد را.
آنزیمهای کبدی به دهها دلیل ممکن است افزایش پیدا کنند که یکی از آنها کبد چرب است و دلایل مهم دیگر مانند مصرف الکل، داروها ، بیماریهای ویروسی ، هپاتیتها و دهها دلیل دیگر....
باید نتیجه آزمایش را نزد پزشکی که بیمار را معاینه کرده ببرید و با توجه به یافته ها و مشاهدات ایشان درخواست تفسیر و درمان نمایید.
من به هیچ وجه بدون معاینه این بیمار و دانستن بسیاری جزییات دیگر نمیتوانم بگویم این آزمایش چه معنایی دارد و ایشان چکار باید بکنند.

O.K
23-05-2012, 04:08
با سلام .
ببخشید به خاطر عدم اطلاعات پزشکی وقت شما رو هم گرفتیم:53:

دقیقا اسمش این میشه : Patellar Ligament

هر وقت میدوه ، درد میگیره! میگه دکترا گفتن استراحت کنه خوب میشه ، ولی میگه یک هفته استراحت میکنه ولی بعدش بازم که کمی فشار میاره بازم همون میشه ...

برای این Patellar Ligament باندی چیزی هست که نزاره روش زیاد فشار بیاد؟

مرسی.

با سلام
پاسخ من دقیقا همان خواهد بود که در جواب اولین پستتان نوشتم.
فیزیوتراپی و مشاوره با متخصص طب فیزیکی.
جهت کسب اطلاعات در باره این بیماری هم میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://www.sportsinjuryclinic.net/sport-injuries/knee-pain/jumpers-knee

sh_nothing
23-05-2012, 21:55
با سلام
من هر دفعه میرم تو گوگل سرچ بزنم اعصابم بهم میریزه!ما ایرانی ها چه جونورهایی هستیم اخه!اگه میشه یه سری اطلاعات راجع به محدودیتهای پزشکی حظور در ارتفاعات بالای 4000 متر میخواستم.1000 تا سایت کوهنوردی و 1 لشکر ادم مدعی هست ولی دریغ از یه مطلب مفید!میخواستم بدونم چه محدودیتهای پزشکی برای حظور در کوههایی با این ارتفاع و مدت زمان حداقل 2 روز وجود داره (مثلا شنیدم انهایی که کم خونی دارن این ارتفاع مثل خود کشیه!یا انهایی که عمل گوش یا قرینیه ی چشم انجام دادن کلا خطرناک هستش براشون) یه سری اطلاعات جامع میخوام. ممنون میشم راهنمایی کنید.

O.K
24-05-2012, 12:03
جامعترین اطلاعات را میتوانید از سایت زیر دریافت نمایید:

http://www.basecampmd.com/expguide/highalt.shtml

senatore20042003
24-05-2012, 12:49
سلام خدمت جناب دکتر عزیز و گرامی. میخواستم بپرسم که ایا راهی هست که موهای سپید شده سر رو دوباره به حالت سیاه باز گردوند وچکار کنیم موهای سرمون دیر تر سپید بشه.

heical
24-05-2012, 14:05
سلام خدمت جناب دکتر عزیز و گرامی. میخواستم بپرسم که ایا راهی هست که موهای سپید شده سر رو دوباره به حالت سیاه باز گردوند وچکار کنیم موهای سرمون دیر تر سپید بشه.

سلام....
خیر عزیزم.... می تونید از رنگهای مو برای رنگ آمیزی مو استفاده کنید....

sh_nothing
24-05-2012, 22:14
جامعترین اطلاعات را میتوانید از سایت زیر دریافت نمایید:

http://www.basecampmd.com/expguide/highalt.shtml
بابت راهنمایی ممنون ولی منبع انگلیسی زیاد پیدا کردم.انگلسیم هم بد نیست ولی مشکل اینجاست که مقالات این سایتها پر از لغات تخصصی پزشکی هستش که ترجمش رو مشکل میکنه!اگه مطلب فارسی داشتید واسم بزارید ممنون میشم.

sanam22
03-06-2012, 15:50
سلام وخسته نباشید :53:
کمی اطلاعات درموردبیماری پیسی میخواستم واینکه آیا درمان قطعی برای این بیماری هست یانه ؟یکی از عزیزانم چندهفته ای دچار این بیماری لعنتی شده وشدیدا حاله منو گرفته:17:علت این بیماری چیه؟
ایا لکه هاروی پوست باقی می مونه؟چکار کنیم که بیماری پیشرفت نکنه ؟ایا رژیم غذایی خاصی باید بگیره؟

O.K
03-06-2012, 17:55
با سلام
دوست عزیز، بیماری پیسی یا ویتیلیگو یک بیماری خود ایمن پوستی است که شدت و گستردگی مختلفی میتواند داشته باشد و از یک لکه کوچک تا درگیری تمام بدن میتواند رخ دهد.
این به علت از کار افتادن رنگدانه های پوست است و تا بحال درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.
توصیه میکنیم حتما بیمارتان را نزد متخصص پوست ببرید تا اگر دلیلی برای آن پیدا کردند از قبیل بیماریهای تیرویید یا کمبود ویتامینها با رفع آن دلیل از پیشرفت آن حتی الامکان جلوگیری نمایند.
رژیم غذایی خاصی توصیه نمیشود ولی نواحی که رنگدانه را از دست داده اند باید به شدت از آفتاب محافظت شوند زیرا اشعه ماورای بنفش آفتاب به سهولت از این نواحی عبور کرده قابلیت سرطانزایی در لایه های عمقی تر پوست (البته در دراز مدت) را خواهد داشت بنابراین کرمهای ضد آفتاب قوی باید مصرف نمایند.

حهت اطلاعات بیشتر به وبسایت زیر هم میتوانید مراجعه نمایید:
http://www.medicinenet.com/vitiligo/article.htm

nima pars
05-06-2012, 23:49
درود:53:

یه چن وقته بینیم خون میاد پیش دکتر هم رفتم اما داروهاش بعد چند روز دوباره اثرش رفت و بازم هم امروز و دوروز پیش بینیم خون اومد میخواستم بدونم چه میشه کرد
مرسی

O.K
06-06-2012, 06:42
با سلام
نزد متخصص گوش و حلق و بینی تشریف ببرید تا بینی شما را به دقت و بصورت تخصصی معاینه نمایند و منشا خونریزی را در صورتی که قابل رویت باشد بسوزانند که یک اقدام سرپایی است و چند ثانیه طول میکشد.
من برای درمان خونریزی بینی دارویی سراغ ندارم . مگر اینکه مسایل کمبود ویتامین و ... مطرح باشد که در یک فرد سالم وجوان بسیار بعید است.

reza00
06-06-2012, 13:57
سلام
چطور ميشه از صحت پروانه هاي بهره برداري ويا بهداشتي صادره وچاپ شده روي محصولات غذائي وآرايشي وبهداشتي علي الخصوص چربي سوزها بغير از مراجعه حضوري به معاونتهاي دارو وغذا ويا تلفن به آنها مطمئن شد؟
ممنون

reza00
06-06-2012, 13:59
با سلام
نزد متخصص گوش و حلق و بینی تشریف ببرید تا بینی شما را به دقت و بصورت تخصصی معاینه نمایند و منشا خونریزی را در صورتی که قابل رویت باشد بسوزانند که یک اقدام سرپایی است و چند ثانیه طول میکشد.
من برای درمان خونریزی بینی دارویی سراغ ندارم . مگر اینکه مسایل کمبود ویتامین و ... مطرح باشد که در یک فرد سالم وجوان بسیار بعید است.

سلام
آيا با سوزاندن منشا خونريزي در بيني حس بويائي از بين نميره؟
چون عموي من چند سال پيش باسوزندان بينيش كه مرتب خونريزي ميكرد قدرت بويائي خودشو از دست داد:53:

O.K
06-06-2012, 14:18
با سلام
محل حسگرهای بویایی در سقف بینی است که فاصله زیادی از تیغه بینی دارد.
عموی شما در اثر عامل دیگری بویایی خود را ازدست داده نه سوزاندن منشا خونریزی.

ad1
09-06-2012, 10:03
حدود 40 روز قبل به دلیل ضربه وارد شدن به انگشت دوم پا جراحی کردم و الان مشکلی نداره ولی تو این چهل روز چون گچ دور پام بوده و کاملن بات کف پا راه نرفته ام الان متوجه شدم که انگشت کوچک پایم نیز دارای درد است. این درد مربوط به استخوان انگشت (محدوده درد حد فاصل محل اتصال انگشت تا حدود 6 سانت به سمت بغل پا) است و در حالت عادی و زمانی که مثلا نشسته اید هیچ دردی ندارد.. اما وقتی روی استخوان با دست فشار میدید و یا می خاید تمام کف پا را روی زمین بگذارید چون فشار رو قسمت انگشت و قسمت زیر انگشت میاد درد بروز می کنه و در نتیجه مجبورم اون قسمت از کف پا را روی زمین نگذارم.. به نظر شما مشکل چیست؟ ایا انگشت شکستگی دارد در رفتگی داره و یا عامل دیگه ای هست؟

moslem47
09-06-2012, 10:07
سلام
برای مشکل سردرد و بیحالی و کوفتگی در ماشین در عین سفر چه کنیم؟

O.K
09-06-2012, 12:55
حدود 40 روز قبل به دلیل ضربه وارد شدن به انگشت دوم پا جراحی کردم و الان مشکلی نداره ولی تو این چهل روز چون گچ دور پام بوده و کاملن بات کف پا راه نرفته ام الان متوجه شدم که انگشت کوچک پایم نیز دارای درد است. این درد مربوط به استخوان انگشت (محدوده درد حد فاصل محل اتصال انگشت تا حدود 6 سانت به سمت بغل پا) است و در حالت عادی و زمانی که مثلا نشسته اید هیچ دردی ندارد.. اما وقتی روی استخوان با دست فشار میدید و یا می خاید تمام کف پا را روی زمین بگذارید چون فشار رو قسمت انگشت و قسمت زیر انگشت میاد درد بروز می کنه و در نتیجه مجبورم اون قسمت از کف پا را روی زمین نگذارم.. به نظر شما مشکل چیست؟ ایا انگشت شکستگی دارد در رفتگی داره و یا عامل دیگه ای هست؟

ببینید دوست من، من اطلاع ندارم که دقیقا چه عملی برروی پای شما انجام شده ولی اصولا مقداری درد بعد از عمل قابل قبول است و باید به تدریج ظرف چند هفته برطرف شود.
با این حال توصیه میکنم نزد متخصصی که شما را عمل کرده بروید و اطمینان حاصل کنید که این درد منشا مهمی ندارد.

O.K
09-06-2012, 12:57
سلام
برای مشکل سردرد و بیحالی و کوفتگی در ماشین در عین سفر چه کنیم؟

با سلام
تهوع و سرگیجه در زمان سفر برای سرنشینان اتومبیل شایع است و با قرص دیمن هیدرینات (قرص ماشین) که نیاز به نسخه پزشک هم ندارد تا حدود زیادی قابل درمان است.
اما سردرد و بیحالی را تا بحال نشنیده ایم و کوفتگی هم ممکن است به علت بیحرکتی در اتوموبیل به مدت طولانی باشد.

ad1
09-06-2012, 22:33
من امروز عکس گرفتم اما دکتر گفت که شکستگی نداره ولی حالا نمیدونم این درد به چه علته؟

dj yaghoob
12-06-2012, 20:56
من امروز برای درمان ریزش مو و رشد مجدد مو پیش دکتر فوق تخصص پوست و مو و زیبایی رفتم
ایشون بدون هیچ سوال خاصی یا هیچ آزمایشی برای من دارو تجویز کردن
تمام داروهایی که توی این چند وقته که در مورد ریزش مو تحقیق میکردم و شناختم رو ایشون تماما یکجا برای من تجویز کردن
این که بدون هیچ آزمایشی برای من دارو تجویز کردن عجیب نیست؟

داروهام سیرکل یک ماهه داره و دوباره باید پیشش برم
داروهام رو هم برای شما مینویسم:

قرص nutricap روزی یک عدد
قرص finpecia روزی یک عدد
قرص folic acid 1 روزی یک عدد
قرص zinc روزی 1 عدد
قرص cimetidine روزی 1 عدد

دو تا محلول هم بهم داده که معلومه کارخونه ای نیست و دست سازه (البته از دارو خونه خریدم)

محلول شیشه اول: (دقیقا چیزهایی که روش نوشته رو مینویسم)
progestron 2g
C.U 60cc
isp pal 60cc

محلول شیشه دوم هم مانند شیشه اول هستش و کارخونه ای نیست:
mino 3g
chron 3cc
AL 60cc

دو تا محلول مصرف روی کف سر داره و روزی دو مرتبه هر مرتبه 1.5 سی سی. اما اصلا نمیدونم چی هستن و کدومشون ماینوکسیدیل هست و اون یک چیه

شامپو آلپسین برای موی خشک هم تجویز کرد

------------------------------------------------
تجویز این دارو ها عادی هست؟
به نظر خودم که خودش رو راحت کرد و همه چی رو با هم تجویز کرد که شاید یکی ازینها کار بکنه
متاسفانه انقدر سر دکتر شلوغ بود ، به سرعت 3 تا 5 دقیقه هر مریض رو ویزیت میکرد و نفر بعدی میرفت داخل. اصلا فرصتی برای حرف زدن نبود
بعد از خرید دارو هم اجازه ندادن دکتر رو ببینم!!! گفتن همون یک بار دیدید کافیه!!!

heical
12-06-2012, 21:16
مرتضی جان خوب الان توقع دارید ما چی بگیم؟! بگیم تجویز دارو خوب بوده یا بد بوده؟! خوب درمان شما به عهده پزشک معالجتونه....تمام مواردی هم که نوشتید می تونه برای درمان ریزش مو تجویز بشه! به هر صورت بارها و بارها در این انجمن بحث شده و عرض کردیم که درمان ریزش مو بجز در مواردی که مربوط به بیماری میشه بی فایده هست! یعنی به عبارتی درمان ریزش موی مردانه موقتی هست و بعد از قطع داروها دوباره ریزش مو شروع میشه! به هر صورت هرجور که متخصصتون صلاح دونستن عمل کنید.

dj yaghoob
12-06-2012, 21:50
مرتضی جان خوب الان توقع دارید ما چی بگیم؟! بگیم تجویز دارو خوب بوده یا بد بوده؟! خوب درمان شما به عهده پزشک معالجتونه....تمام مواردی هم که نوشتید می تونه برای درمان ریزش مو تجویز بشه! به هر صورت بارها و بارها در این انجمن بحث شده و عرض کردیم که درمان ریزش مو بجز در مواردی که مربوط به بیماری میشه بی فایده هست! یعنی به عبارتی درمان ریزش موی مردانه موقتی هست و بعد از قطع داروها دوباره ریزش مو شروع میشه! به هر صورت هرجور که متخصصتون صلاح دونستن عمل کنید.

بهترین تایم مصرف قرص چه موقع از شبانه روز هست؟
روزی 5 تا قرص باید بخورم

شب قبل خواب یا صبح قبل صبخانه یا...؟

minero
12-06-2012, 21:55
اگر کلسیم و سدیم خون بالا باشد نشانه چیست ؟

O.K
13-06-2012, 07:24
دهها و صدها حالت طبیعی و بیماری میتوانند باعث تغییرات کلسیم و سدیم خون شوند.
از مهمترین آنها مشکلات کلیه و غذه پاراتیرویید هست.

minero
13-06-2012, 14:29
مریضی داریم . مرد.سن 62 سال دچار آلزایمر شده است .برخی موارد از فراموشی فراتر رفته و به فرزندان خود حمله کرده و آنها را کتک می زند . تا هفته پیش راه می رفت اما الان قادر نیست روی پای خودش بایستد و باید زیر بغلش را بگبرند و با ویلچر جابجایش می کنند . سیتی مغز گرفتند چیزی نشان نداد جز اینکه گفتن مغز داره کوچک می شود . آزمایش خون هم گفتند کلسیم و سیدیم خونش بالاست ( ابتدا ازمایش شد 13 بود مشکوک شدند و دوباره تکرار شد 11 اعلام کردند ). دو تا سرم زدند تا میزان آن کاهش پیدا کند . ابتدا گفتند دچار کم خونی شدید است . ازمایش خون که گرفتند معلوم شد که نه به کم خونی دچار نیست .
پیش دکتر متخصص داخلی ازمایشات را نشان دادند با دیدن کلسیم و سدیم بالا اظهار تاسف کرد و گفته که چیز خوبی نیست ولی نگفت که نشانه چه می تواند باشد . برای همین سوال کردم .

castle
13-06-2012, 17:55
سلام
من 2 سالی است که بعضی موقع ها گوش ها و کف دستانم زیاد داغ میکنه و فکر میکردم بعد از مدتی خوب میشه ولی نشد....میشه بگویید علت چیست؟؟

O.K
13-06-2012, 18:07
مریضی داریم . مرد.سن 62 سال دچار آلزایمر شده است .برخی موارد از فراموشی فراتر رفته و به فرزندان خود حمله کرده و آنها را کتک می زند . تا هفته پیش راه می رفت اما الان قادر نیست روی پای خودش بایستد و باید زیر بغلش را بگبرند و با ویلچر جابجایش می کنند . سیتی مغز گرفتند چیزی نشان نداد جز اینکه گفتن مغز داره کوچک می شود . آزمایش خون هم گفتند کلسیم و سیدیم خونش بالاست ( ابتدا ازمایش شد 13 بود مشکوک شدند و دوباره تکرار شد 11 اعلام کردند ). دو تا سرم زدند تا میزان آن کاهش پیدا کند . ابتدا گفتند دچار کم خونی شدید است . ازمایش خون که گرفتند معلوم شد که نه به کم خونی دچار نیست .
پیش دکتر متخصص داخلی ازمایشات را نشان دادند با دیدن کلسیم و سدیم بالا اظهار تاسف کرد و گفته که چیز خوبی نیست ولی نگفت که نشانه چه می تواند باشد . برای همین سوال کردم .

با شرح حالی که میدهید علت بالابودن سدیم و پتاسیم ایشان احتمالا کم آبی است و به احتمال زیاد این بیمار در منزل قابل درمان نیست زیرا اصلاح سدیم و کلسیم باید با دقت بسیار انجام شود.
به هیچ عنوان هم به این فکر نیفتید که به ایشان آب زیاد بخورانید زیرا عملا ایشان را خواهید کشت.
ایشان باید در بیمارستان بستری و با حساسیت و مراقبت خاص آب و املاحشان اصلاح شود.

O.K
13-06-2012, 18:08
سلام
من 2 سالی است که بعضی موقع ها گوش ها و کف دستانم زیاد داغ میکنه و فکر میکردم بعد از مدتی خوب میشه ولی نشد....میشه بگویید علت چیست؟؟

با سلام
والله این نشانه یک بیماری خاص نیست و در بسیاری از حالات میتواند ایجاد شود.
از بیماریهای غدد درون ریز مانند تیرویید و آدرنال تا حالات عصبی و عاطفی میتوانند باعث این پدیده شوند.

ari@n-ir
13-06-2012, 21:43
سلام
2تا سئوال داشتم
یکی اینکه قرص آتورواستاتین رو میشه بدون نسخه پزشک مصرف کرد؟یعنی خطری نداره؟
بعد اینکه بیماری ام اس بعد چه مدتی بروز میکنه مشخص هست یا معلوم نمیکنه؟

heical
13-06-2012, 22:19
سلام
2تا سئوال داشتم
یکی اینکه قرص آتورواستاتین رو میشه بدون نسخه پزشک مصرف کرد؟یعنی خطری نداره؟
بعد اینکه بیماری ام اس بعد چه مدتی بروز میکنه مشخص هست یا معلوم نمیکنه؟

سلام....
عرضم به خدمت منور شما که اگه بخواهیم بر مبنای کار داروخانه های ایران کار انجام بدیم که هیچ دارویی احتیاج به نسخه نداره چون تخصصی ترین داروها رو مردم ایران خودشون سر خود مصرف می کنن و داروخانه ها هم به صورت خودسرانه میدن دست مردم و این مساله یکی از بزرگترین معذلات سیستم دارو و درمان ما هست! ولی اگه بخوایم بر اساس سیستم درست پیش بریم هیچ دارویی رو نمیشه بدون نسخه پزشک مصرف کرد بجز داروهای OTC که تازه اونها هم احتیاج به مشاوره داروساز داره! با این حساب فکر می کنم تا حدودی پاسخ خودتون رو گرفتید... قاعدتا مصرف اتوروااستاتین احتیاج به نسخه پزشک داره... هر دارویی هم عوارض خاص خودش رو داره و اتوروااستاتین هم از این قاعده مستثنی نیست! عوارضی مثل میالژی و بالا رفتن سطح آنزیم های کبدی و غیره....
در مورد سوال بعدتون هم که خیر چیزی مشخص نیست و بسته به فرد و شدت بیماری و محل ایجاد ضایعه و هزاران فاکتور مختلف فرق می کنه...

Nova
15-06-2012, 11:45
باسلام
نحوه و مقدار مصرف قرص اسید فولیک و قرص سولفات آهن به چه صورته؟ ممنون

heical
15-06-2012, 12:06
باسلام
نحوه و مقدار مصرف قرص اسید فولیک و قرص سولفات آهن به چه صورته؟ ممنون

سلام دوست عزیزم...
مقدار مصرف رو که قاعدتا پزشکتون تعیین می کنه که با توجه به اینکه شما آنمی دارید و برای درمان استفاده شده و یا صرفا برای پیشگیری هست مقدارش فرق می کنه..... و اما در مورد نحوه مصرف باید عرض کنم که فولیک اسید مشکل خاصی نداره و نحوه مصرف خاصی هم نداره ولی آهن باید ترجیحا با معده خالی مصرف بشه (البته اگه مریض آهن رو با معده خالی می تونه تحمل کنه) پس بهتره یک ساعت قبل از غذا یا 2 ساعت بعد از غذا آهن رو استفاده کنید...دلیلش هم خیلی ساده هست: آهن با خیلی از املاحی که ما توی غذامون داریم تداخل جذب داره مثل کلسیم، تانن (که توی چای و قهوه و غذاهایی از این دست وجود داره)، فیتاتها، اگزالات و ..... بنابراین باید اون رو با معده خالی مصرف کرد...البته اگه به همراه آهن از غذاهایی که حاوی ویتامین C هستن استفاده بشه کمک می کنه به جذب آهن....
امیدوارم تونسته باشم پاسختون رو بدم...
موفق باشید

s.m.hosseini
20-06-2012, 23:17
سلام وقت بخیر ، دو ، سه ماهی میشه که بی خوابی و یا بهتر بگم بد خوابی دارم ( وقتی خوابم شاید هر 20 دقیقه یا حتی کمتر بیدار میشم و چند دقیقه ای بیدارمی مونم بعد می خوابم تا صبح که دیگه باید بیدار بشم همینطوری ادامه داره ) ، طوریه که در طول روز کسل ، بی حال و در مواردی گیج میزنم ! دکتر رفتم اول آلپرازولام تجویز کرد هیچ اتفاقی نیوفتاد بعد یک هفته دوباره رفتم پیشش کلونازپام تجویز کرد گفت بعد 5 روز بیا ببینم چی شد ، فقط کمی گیجتر شدم ولی رو خواب هیچ اثری نداشت ، الانم نیترازپام تجویز کرده 4 روز گذشته فقط گیج میزنم و هیچ تاثیری رو خواب نداشته !
چیکار کنم ؟ دکترمو عوض کنم یا قرصمو !؟
سپاس فراوان . :53:

O.K
21-06-2012, 06:21
با سلام
اختلال خواب شما ممکن است به علت ابتلا به اضطراب یا افسردگی یا دهها دلیل دیگر باشد که به این دارو ها جواب نمیدهند.
کاری در حال حاضر شما میکنید درست مشابه اینست که بخواهید یک درد را با مسکن علاج کنید در حالی که دلیل آن درد باقیست.
بنظر من شما باید به یک متخصص روانپزشکی مراجعه نمایید تا با بررسی و شرح حال و معاینه دقیق علت اختلال خواب شما را تشخیص داده به نحو مناسب درمان نماید.

ESPERO
24-06-2012, 17:47
سلام
آیا اگزمای پوستی ارتباطی با بیماری پسوزياريس داره ؟

mx3000
24-06-2012, 23:15
لطفا بفرمایید بهترین بیمارستان جراحی قاب تهران کدام است
و کدام جراح قلب داری سوابق مناسب در جراحی قلب باز است

O.K
25-06-2012, 11:29
سلام
آیا اگزمای پوستی ارتباطی با بیماری پسوزياريس داره ؟

با سلام
اصولاخیر.
این دو بیماری بسیار به هم شبیه هستند و در عین حال بسیار متفاوت.
اینکه هردو در یک نفر اتفاق بیافتد معمول نیست ولی به هیچوجه غیر ممکن هم نمیباشد.

O.K
25-06-2012, 11:31
لطفا بفرمایید بهترین بیمارستان جراحی قاب تهران کدام است
و کدام جراح قلب داری سوابق مناسب در جراحی قلب باز است

اصولا در این تاپیک به چنین سوالاتی پاسخ داده نمیشود زیرا نجمن از معرفی اشخاص، مراکز ، محصولات و .... معذور است و صرفا در جهت ارتقای علمی کاربران فعالیت میکند.
بیمارستان قلب شهید رجایی و مرکز قلب تهران دو مرکز عمده قلب هستند که در سطح فوق تخصصی ارائه خدمات میکنند.
بیش از این راهنمایی برایمان مقدور نیست.

FARIBA.M
25-06-2012, 14:07
سلام
چند وقته دکترای سایت رو دچار چالش نکردم.
چند وقت پیش رفتم یه آزمایش کامل دادم اینجوری که تو آزمایش اومده بود وضعیت آهن خونم در موقعیت قابل قبولی بود. دکتر متخصص خون تو این تهران انگار انگشت شماره.
اون ضعف عمومی همچنان گریبانگیر منه. علی الخصوص بعد از خوردن غذا که میگن بخاطر پایین اومدن قندم هست که هنوز آزمایشم رو نبردم نشون بدم. راستش انگار باید چند تا دکتر این ازمایش رو ببینند و نظر بدن. یه دکتر گوارش واسه اینکه شاید مربوط به وضعیت گوارش من باشه، دکتر خون شاید مربوط به وضعیت خون من باشه. شاید قند خونم مشکل داره. خوابم هم زیاد شده. همش خواب آلودم. ولی وقتی حساب میکنم می بینم باندازه کافی خوابیدم.
یه کاری بکنید. این علائم رو نگاه کنید ببینید میتونه چه احتمالاتی بهش نزدیکتر باشه.
با تشکر فریبا

ESPERO
25-06-2012, 23:41
با سلام
اصولاخیر.
این دو بیماری بسیار به هم شبیه هستند و در عین حال بسیار متفاوت.
اینکه هردو در یک نفر اتفاق بیافتد معمول نیست ولی به هیچوجه غیر ممکن هم نمیباشد.

ممنون از شما

دکتر گفته چون شدت اگزما زیاد بوده حالا تغییر شکل داده به بیماری پسوزیاریس..
تو پسوزیاریس رنگدانه های پوست از بین میرن ولی این نشانه در بیمار ما نیست ، دکتر کلا داروهای ترکیبی پسیوزیاریس تجویز کرده ..
می خواستم نظر شما رو بدونم .
با تشکر

O.K
26-06-2012, 06:43
ممنون از شما

دکتر گفته چون شدت اگزما زیاد بوده حالا تغییر شکل داده به بیماری پسوزیاریس..
تو پسوزیاریس رنگدانه های پوست از بین میرن ولی این نشانه در بیمار ما نیست ، دکتر کلا داروهای ترکیبی پسیوزیاریس تجویز کرده ..
می خواستم نظر شما رو بدونم .
با تشکر

من تا بحال تبدیل اگزما به پسوریازیس را نشنیده بودم.
ضمنا پسوریازیس انواع بسیار متفاوتی دارد که در همه آنها رنگدانه های پوست از بین نمیروند.
بهرحال اگر درمورد تشخیص مردد هستید باید از ضایعات نمونه برداری شده به پاتولوژی ارسال شود تا تشخیص قطعی حالصل شود.

O.K
26-06-2012, 06:45
سلام
چند وقته دکترای سایت رو دچار چالش نکردم.
چند وقت پیش رفتم یه آزمایش کامل دادم اینجوری که تو آزمایش اومده بود وضعیت آهن خونم در موقعیت قابل قبولی بود. دکتر متخصص خون تو این تهران انگار انگشت شماره.
اون ضعف عمومی همچنان گریبانگیر منه. علی الخصوص بعد از خوردن غذا که میگن بخاطر پایین اومدن قندم هست که هنوز آزمایشم رو نبردم نشون بدم. راستش انگار باید چند تا دکتر این ازمایش رو ببینند و نظر بدن. یه دکتر گوارش واسه اینکه شاید مربوط به وضعیت گوارش من باشه، دکتر خون شاید مربوط به وضعیت خون من باشه. شاید قند خونم مشکل داره. خوابم هم زیاد شده. همش خواب آلودم. ولی وقتی حساب میکنم می بینم باندازه کافی خوابیدم.
یه کاری بکنید. این علائم رو نگاه کنید ببینید میتونه چه احتمالاتی بهش نزدیکتر باشه.
با تشکر فریبا

ببینید فریبای عزیز
چنانچه در بررسی کامل از خون و تیرویید و جهاز هاضمه و.... مشکلی پیدا نشود علایم شما ممکن است نهایتا به حالات عصبی مانند افسردگی تعبیر شوند.
بنابراین توصیه میکنم بعد از اینکه کلا از وضعیت جسمانی خود مطمئن شدید نزد یک روانپزشک بروید و نظر ایشان را هم جویا شوید.

H A M I D_S T A R
30-06-2012, 19:31
با سلام و خسته نباشید
مدتی هست سمت راست شکمم زیر قفسه سینم(کنارمعده) به شدد تیر میکشه مخصوصا شبها
که با کش و قوس بدن درد بیشتر میشه و در بعضی از موارد با اجابت مزاج خیلی بهتر میشه
از راهنمایی شما متشکرم

O.K
01-07-2012, 18:49
با سلام
پاسخ ما مطابق معمول اینست که باید نزد پزشک بروید و کاملا بررسی شوید.
شاید نیاز به آزمایشات خون و سونوگرافی از کبد و کیسه صفرا و .... باشد که بعد از معاینه و شرح حال دقیق توسط پزشک معالج در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.

LIVERPOOL1892
03-07-2012, 15:46
سلام چه درمان هایی برای بیماری IBS وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید

O.K
04-07-2012, 04:50
با سلام
IBS یا سندرم روده تحریک پذیر درمان قطعی ندارد و درمان آن صرفا بر اساس علایم آن انجام میشود.
عموما در این بیماری اسهال و یبوست و نفخ به تناوب دیده میشود که با مجموعه ای از اصلاحات تغذیه ای و بعضا مصرف بعضی داروها به بهبود آنها کمک میشود.
مصرف فیبرهای گیاهی و آب فراوان بخصوص در مواردیکه مشکل اصلی به شکل یبوست بروز کرده بسیار مفید است.
ورزش منظم و کاهش استرس نیز در درمان بیماری بسیار موثر است زیرا این بیماری جزء عصبی و روانی قابل ملاحظه ای دارد.
میتوانید به سایت زیر هم برای دریافت اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید:
http://www.bodyandsoul.com.au/fact+sheets/gastrointestinal/irritable+bowel+syndrome,9055?gclid=CJqEsPDs_rACFUIkpQodc1lh Aw

M.J
04-07-2012, 05:54
سلام
من روی پوست صورتم لکه سفید زده
میگن از کم کاریه کبده ؟
محرک خوب برای کبد چیه ؟ راسته نبایدادویه خورد ؟ من بدون فلفل میمیییییییییییییییییرم :17:

O.K
05-07-2012, 12:15
شما هزار ماشاء... خودتان بیماری مطرح میکنید و تشخیص میدهید و ...
مشکل شما به کبد هیچ ربطی ندارد وکبد هم به ادویه نامربوط است و تا دلتان میخواهد فلفل بخورید.
لکه سفید پوستتان را به متخصص پوست نشان دهید تا تشخیص صحیح را بفهمید و در صورت امکان درمان شوید.

azad123
09-07-2012, 07:13
سلام و خسته نباشید
من 2 هفته پیش گلوم درد خفیفی مثل اینکه چرک کرده باشه گرفته بود ولی خوب شد...حالا گوشم مخصوصا موقعی که میخوابم از گوش سمت راستم صدای جیر و قرچ و قوروچ صدای درب میاد (موقعی که دهن ذره یا جا به جا میشم)

mazrooee
09-07-2012, 11:24
سلام
من مدت زیادی به خاطر عفونت گوارشی انتی بیتوتیک مصرف میکردم

حالا می خواهم مواد پروبیتیک مصرف کنم

به غیر از ماست های پروبیتیک (که البته هنوز جایی ندیدم) لطفا دارو یا خوردنی های دیگری که این مورد را تامین کند معرفی کنید

ممنون

heical
10-07-2012, 08:43
سلام و خسته نباشید
من 2 هفته پیش گلوم درد خفیفی مثل اینکه چرک کرده باشه گرفته بود ولی خوب شد...حالا گوشم مخصوصا موقعی که میخوابم از گوش سمت راستم صدای جیر و قرچ و قوروچ صدای درب میاد (موقعی که دهن ذره یا جا به جا میشم)

خوب دوست من شما بهتره تشریف ببرید نزد یک پزشک تا گوشتان را بررسی کنند که مشکل خاصی مثل عفونت براش پیش نیومده باشه...

heical
10-07-2012, 08:47
سلام
من مدت زیادی به خاطر عفونت گوارشی انتی بیتوتیک مصرف میکردم

حالا می خواهم مواد پروبیتیک مصرف کنم

به غیر از ماست های پروبیتیک (که البته هنوز جایی ندیدم) لطفا دارو یا خوردنی های دیگری که این مورد را تامین کند معرفی کنید

ممنون

سلام....
به وقل خودتان ترکیبات لبنی پروبیوتیک زیادی هستند در بازار که می تونید استفاده کنید.... به غیر از ترکیبات پروبیوتیک اگه هدفتون مصرف قرص و کپسول های پروبیوتیک هست الآن در داروخانه های سطح شهر انواع و اقسام ترکیبات پروبیوتیک موجود هست که می تونید تشریف ببرید داروخانه و تهیه کنید. متاسفانه اینجا از ذکر نام و برند ترکیبات تجاری معذوریم. در ضمن شنیدم که تا یکی دو هفته دیگه یک ترکیب پروبیوتیک فوق العاده جالب و در عین حال خوش قیمت وارد بازار خواهد شد. چیزی که به من معرفی شد خیلی جالب بود و نسبت به ترکیباتی که الآن موجود هست وافعا بهتر بود که باید صبر کنیم و ببینیم کی میاد به بازار دارو....

masod321
10-07-2012, 18:30
با سلام
چند وقتیه یه روش جدید کم هزینه تر و کم دردسر تر از آنژیو کت اومده
که تو ایران هم بعضی بیمارستانها انجام میدم
اسمش چیه ؟؟؟

heical
10-07-2012, 19:27
با سلام
چند وقتیه یه روش جدید کم هزینه تر و کم دردسر تر از آنژیو کت اومده
که تو ایران هم بعضی بیمارستانها انجام میدم
اسمش چیه ؟؟؟

سلام دوست عزیزم.
مطمئنید که اسم رو درست نوشتید؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم آنژیوکت یک وسیله هست و نه یک روش ... آنژیوکت در واقع یک وسیله هست که وارد رگ بیمار می کنن و از طریق اون مایعات و داروها را به بیمار می رسونن....

moslem47
10-07-2012, 21:50
سلام
لطفا در مورد کاربرد و عوارض این کرم توضیح دهید
کرم تستوسترون پروپیونات

heical
10-07-2012, 22:52
سلام
لطفا در مورد کاربرد و عوارض این کرم توضیح دهید
کرم تستوسترون پروپیونات

سلام.
عرضم به خدمت منور شما که تستسترون همون هورمون جنسی مردانه هست. کاربرد این کرم یا اشکال مختلف دیگه ای که از این هورمون وجود داره در هرمون درمای جایگزین هست یعنی وقتی که بدن به دلایلی نمی تونه هورمون مورد نیازش رو برآورده کنه و ما مجبور میشیم از خارج از بدن این هورمون رو برای درمان عوارض کمبود اون هورمون خاص بهش برسونیم. و اما مساله هورمون درمانی چیزی نیست که اینجا بخوایم روش بحث کنیم چون یک مساله خیلی تخصصی هست و هورمون درمانی حتما باید تحت نظر فوق تخصص غدد انجام بشه چون تنظیم نادرست میزان هورمون دریافتی می تونه مکانیسم های فیدبکی هورمونهای خود بدن رو دچار اختلال کنه و عوارض مختلفی رو به همراه داشته باشه.... و اما در مورد عوارض هم خوب قاعدتا هر دارویی عوارض خاص خودش رو داره...در مورد تستوسترون هم این قضیه صادقه.... از جمله عوارضی که ممکنه ایجاد بشه میشه به ژنیکومستی، اختلالات نعوذ، هیرسوتیسم، آکنه، اختباس آب و نمک، ایجاد اختلال در کارکرد کبد، اختلالات انعقادی خون، سردرد، افسردگی، افزایش یا کاهش میل جنسی، تهوع و استفراغ، بستن صفحه رشد استخوانی و کوتاه قدی فرد، افزایش خطر سرطان پروستات و کبد که قبلا عرض شد، اختلالات متابولیسمی و .....اشاره کرد.

moslem47
10-07-2012, 23:12
سلام.
عرضم به خدمت منور شما که تستسترون همون هورمون جنسی مردانه هست. کاربرد این کرم یا اشکال مختلف دیگه ای که از این هورمون وجود داره در هرمون درمای جایگزین هست یعنی وقتی که بدن به دلایلی نمی تونه هورمون مورد نیازش رو برآورده کنه و ما مجبور میشیم از خارج از بدن این هورمون رو برای درمان عوارض کمبود اون هورمون خاص بهش برسونیم. و اما مساله هورمون درمانی چیزی نیست که اینجا بخوایم روش بحث کنیم چون یک مساله خیلی تخصصی هست و هورمون درمانی حتما باید تحت نظر فوق تخصص غدد انجام بشه چون تنظیم نادرست میزان هورمون دریافتی می تونه مکانیسم های فیدبکی هورمونهای خود بدن رو دچار اختلال کنه و عوارض مختلفی رو به همراه داشته باشه.... و اما در مورد عوارض هم خوب قاعدتا هر دارویی عوارض خاص خودش رو داره...در مورد تستوسترون هم این قضیه صادقه.... از جمله عوارضی که ممکنه ایجاد بشه میشه به ژنیکومستی، اختلالات نعوذ، هیرسوتیسم، آکنه، اختباس آب و نمک، ایجاد اختلال در کارکرد کبد، اختلالات انعقادی خون، سردرد، افسردگی، افزایش یا کاهش میل جنسی، تهوع و استفراغ، بستن صفحه رشد استخوانی و کوتاه قدی فرد، افزایش خطر سرطان پروستات و کبد که قبلا عرض شد، اختلالات متابولیسمی و .....اشاره کرد.
بابت توضیحات تشکر
با این حال ایا استفاده از کرم تستوسترون پروپیونات بر روی پوست صورت باعث پرپشت شدن و در امدن ریشها میشه؟

heical
10-07-2012, 23:26
بابت توضیحات تشکر
با این حال ایا استفاده از کرم تستوسترون پروپیونات بر روی پوست صورت باعث پرپشت شدن و در امدن ریشها میشه؟

خواهش می کنم عزیزم.
در مورد سوالتون باید عرض کنم که اصولا کم پشتی موی صورت در آقایان دو دلیل عمده داره...یکی این هست که اصولا به صورت ژنتیکی فولیکول های موی زیادی روی صورتشان وجود نداره و بنابراین هرکاری کنید قرار نیست مویی در بیاد! و اما دلیل دومش می تونه اختلالات هورمون مردانه باشه (که البته این کمبود علامتش فقط رشد موی صورت نیست و علایم دیگه ای هم داره) و این دلیل دوم اگه قبل از بلوغ باشه علامتهی مختلفی ایجاد می کنه که یکیش می تونه کمبود رشد موهای صورت باشه ؛ و اگه بعد از بلوغ باشه که دیگه اون موها در اومدن و کمبود تستوسترون خیلی نمی تونه باعث کم پشتی موها در اینجور افراد بشه....
به هر صورت مصرف داروهای هورمونی مطلقا و مطلقا بدون تجویز پزشک توصیه نمیشه چون عوارض خیلی بدی می تونه به همراه داشته باشه....
در مورد شما هم اگه بالغ شدید بعید می دونم مشکل غدد داشته باشید ولی اگه خیلی نگرانید و غیر از رویش موی صورت مشکل دیگه ای هم دارید می تونید به متخصص غدد مراجعه کنید تا کارکرد غددی شما رو بررسی کنن.

Mohammad Reza
11-07-2012, 03:12
سلام .
یکی ازدوستان تست
MYOCARDIAL PERFUSION SCAN (SPECT)انجام داده .قرارشده فردا هم مراجعه کنه به دکتر قلب.
متخصصی که ریپورت رو داده دستش بدجوری ایشون رو ترسونده و توی گزارش هم قید شده سی درصد ازکارافتادگی !!
اگه میشه مطالبی رو که میزارم تفسیرش رو بگید ممنون میشم .
البته بیشتر برای آگاهی شخصی هست وایشون بایستی به دکتر خودشون الزاما مراجعه کنند.
STRESS & RESULT
Protocol : Bruce (achieved to 90 % MHR IN 2 stage ; totally 6 minutes)7
Result: Negative ET
IMAGING PROTOCOL :
Radiopharmaceutical: TC99m-MIBI
Protocol: Two day

Findings :
The scan shows no considerable reversible perfusion defect in the LV myocardium.
Fixed defect is seen in apical segment of anteroseptal wall.

RV is not prominent.
LHR is in normal limit
TID = negative

IMP
-No considerable stress induced ischemia is seen in the LV ` myocardium ,but nontransmural MI and/or hibernated myocardium in apical segment of anteroseptal wall should be considered.

تشکر ازراهنماییتون

O.K
11-07-2012, 13:19
با سلام
همانطور که خودتان فرمودید تفسیر نتیجه هر آزمایشی بر عهده پزشکی است که آنرا درخواست کرده.
بهرحال بنظر میرسد ایشان در گذشته دچار یک آنفارکتوس قلبی شده اند که آثار آن در تست پرفیوژن دیده شده. تایید این موضوع صرفا بر عهده متخصص قلبی است که آزمایش را درخواست کرده است.

A110A
13-07-2012, 07:59
يكي از دوستان چندروزي پشت سرش يه برآمدگي ايجاد شده تقريبا شبيه تيله البته كوچيكتر شايد كمي هم شبيه جوش باشد.هيچ گونه سر دردي نداره ولي وقتي به برامدگي دست ميزني درد كمي احساس مي كنه .به نظر شما چي ميتونه باشه و به چه دكتري بايد مراجعه كنه؟
با سپاس

mazrooee
13-07-2012, 09:13
عرض سلام و خسته نباشید

من جهت تهیه پروبیوتیک حدود 15 داروخانه در شهر اصفهان را جستجو کردم اما هیچ کدام پروبیتیک نداشتند!!

ایا میشه لطفا راهنمایی کنید در اصفهان از کجا میتونم تهیه کنم؟

ممنون

O.K
13-07-2012, 14:11
يكي از دوستان چندروزي پشت سرش يه برآمدگي ايجاد شده تقريبا شبيه تيله البته كوچيكتر شايد كمي هم شبيه جوش باشد.هيچ گونه سر دردي نداره ولي وقتي به برامدگي دست ميزني درد كمي احساس مي كنه .به نظر شما چي ميتونه باشه و به چه دكتري بايد مراجعه كنه؟
با سپاس

با سلام
اینطور که تعریف میکنید احتمالا دوست شما به یک کیست سباسه مبتلا شده که عموما در اثر انسداد مجاری چربی در پوست سر ایجاد میشود به این معنی که مجرای غده چربی که در کنار پیاز هر مو وجود دارد مسدود شده و غده به ترشح به داخل خودش ادامه میدهد و به حالت یک کیست در میاید که ممکن است دردناک نباشد و عموما درد در حالتی رخ میدهد که دچار عفونت شود.
راه حل آن اینست که کیست به طور کامل خارج شود و این عموما کار یک متخصص جراحی عمومی است.
اگر کیست را سوراخ کنند یا فقط به تخلیه ماده داخل آن اکتفا کنند آنگاه مانند کی بادکنک روی هم میخوابد و خارج کردن کامل آن بسیار مشکل میشود و عود آن تقریبا حتمی خواهد بود.
بنابر این بسیار مهم است که حتی الامکان کیست کامل و بدون پارگی خارج شود که اصولا مهارت خاصی را میطلبد.
بهرحال این صرفا یک حدس تشخیصی بود و اصلا به معنای تشخیص قطعی و درمان قطعی نیست ولی مراجعه به جراح عمومی را در هر حال توصیه میکنم.

O.K
13-07-2012, 14:21
عرض سلام و خسته نباشید

من جهت تهیه پروبیوتیک حدود 15 داروخانه در شهر اصفهان را جستجو کردم اما هیچ کدام پروبیتیک نداشتند!!

ایا میشه لطفا راهنمایی کنید در اصفهان از کجا میتونم تهیه کنم؟

ممنون

با سلام
همانطور که بارها در همین تاپیک گفته شده انجمن به هیچ عنوان به مسایل مربوط به بازار در حرفه پزشکی نمی پردازد و از معرفی اشخاص و مراکز انتفاعی و محصولات و.... معذور است.
شما با مراجعه به مرکز اطلاعات دارویی شهرتان میتوانید در مورد این دارو کسب اطلاع نمایید.
و اما نظر خود بنده را به عنوان یک پزشک اگر بخواهید ( که البته نخواسته بودید) باید عرض کنم که هیچ معجزه ای از این محصولات به اصطلاح پروبیوتیک انتظار نداشته باشید و پول خود را صرف خرید این محصولات نکنید.
داروهای پروبیوتیک اصولا مجموعه ای از میکروبهای مفید هستند که طی گذشت زمان در روده به صورت طبیعی شکل میگیرند و رشد میکنند و در هر صورت این اتفاق خواهد افتاد همانطور که در بدو تولد روده کاملا استریل است و با گذشت زمان به تدریج باکتریها آنرا به اصطلاح کولونیزه میکنند یعنی در آن اقامت دایم پیدا میکنند. شما حتی اگر موفق شده باشید که با مصرف آنتی بیوتیک روده خود را استریل نمایید که امری محال است ، با مصرف مواد غذایی سالم روزانه میکروبهای مقیم روده خود را بازسازی خواهید کرد.
اگر قرار باشد اشخاص به واسطه مصرف آنتی بیوتیک نیاز به پروبیوتیک داشته باشند آنگاه مبتلایان به سل و تب مالت و ... که به مدت ماهها و حتی بیش از یکسال با چندین نوع آنتیبیوتیک درمان میشوند باید نیازمند ترین افراد به این داروها باشند.
اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که در اثر مصرف آنتی بیوتیک دچار اسهال شده اید که بهبود نمیابد ، راه حل شما مصرف پروبیوتیک نیست بلکه کشت مدفوع است که مطمئن شوید میکروب مهاجمی در روده شما پیدا نشده.

ESPERO
13-07-2012, 14:29
سلام

درمان کیست پلونیدال به چه شکلی هست ؟

O.K
13-07-2012, 16:51
با سلام
درمورد کیست پایلونیدال در این تاپیک قبلا صحبت شده.
به طور خلاصه این کیست هیچ درمانی غیر از جراحی و تخلیه کامل ندارد و بهبود محل عمل حوالی یکماه به طول میانجامد که البته بعد از چند روز اول شخص قادر خواهد بود به فعالیتهای روزمره خود بپردازد و محدودیت و درد و ... نخواهد داشت.
به یک جراح عمومی مراجعه نمایید.

heical
13-07-2012, 17:34
با سلام
همانطور که بارها در همین تاپیک گفته شده انجمن به هیچ عنوان به مسایل مربوط به بازار در حرفه پزشکی نمی پردازد و از معرفی اشخاص و مراکز انتفاعی و محصولات و.... معذور است.
شما با مراجعه به مرکز اطلاعات دارویی شهرتان میتوانید در مورد این دارو کسب اطلاع نمایید.
و اما نظر خود بنده را به عنوان یک پزشک اگر بخواهید ( که البته نخواسته بودید) باید عرض کنم که هیچ معجزه ای از این محصولات به اصطلاح پروبیوتیک انتظار نداشته باشید و پول خود را صرف خرید این محصولات نکنید.
داروهای پروبیوتیک اصولا مجموعه ای از میکروبهای مفید هستند که طی گذشت زمان در روده به صورت طبیعی شکل میگیرند و رشد میکنند و در هر صورت این اتفاق خواهد افتاد همانطور که در بدو تولد روده کاملا استریل است و با گذشت زمان به تدریج باکتریها آنرا به اصطلاح کولونیزه میکنند یعنی در آن اقامت دایم پیدا میکنند. شما حتی اگر موفق شده باشید که با مصرف آنتی بیوتیک روده خود را استریل نمایید که امری محال است ، با مصرف مواد غذایی سالم روزانه میکروبهای مقیم روده خود را بازسازی خواهید کرد.
اگر قرار باشد اشخاص به واسطه مصرف آنتی بیوتیک نیاز به پروبیوتیک داشته باشند آنگاه مبتلایان به سل و تب مالت و ... که به مدت ماهها و حتی بیش از یکسال با چندین نوع آنتیبیوتیک درمان میشوند باید نیازمند ترین افراد به این داروها باشند.
اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که در اثر مصرف آنتی بیوتیک دچار اسهال شده اید که بهبود نمیابد ، راه حل شما مصرف پروبیوتیک نیست بلکه کشت مدفوع است که مطمئن شوید میکروب مهاجمی در روده شما پیدا نشده.

ضمن سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما استاد بزرگوار باید عرض کنم که در این مورد کاملا با نظر شما مخالف هستم و مقالات متعدد و معتبری که در زمینه پروبیوتیکها و نقش موثر آنها در درمان بیماری ها در دست است شاهد عرایض بنده است.... در ضمن تجربیات بسیاری از همکاران که با آنها برخورد داشته ام هم گواهی بر اثرات بسیار مفید پروبیوتیک ها است... در ضمن پروبیوتیکها فقط برای مشکلات گوارشی مصرف نمی شوند و مقالات متعدد دیگری هم در مورد کاربردهای دیگر آنها موجود است... حتی مطالعاتی هم در ایران انجام گرفته به عنوان مثال در حال حاضر یک مطالعه بزرگ در بیمارستان مسیح دانشوری در مورد اثر پروبیوتیکها بر سیستم ایمنی و نقش درمانی آنها در آسم و آلرژی در حال انجام است و همینطور پروژه های دیگر....

sh_nothing
15-07-2012, 22:04
با سلام
مادر بزرگ یکی از دوستام به سرطان پانکراس مبتلا شده و گفتن که به خاطر بالا بودن سن نمیتونن درمانش کنن ولی بهشون گفتن که چن تا مرکز توی المان و انگلیس وجود داره که تخصصشون همین کاره.به من گفت که تو اینترنت ادرس سایتش رو یا شماره تلفنی چیزی گیر بیارم واسش ولی هر چی سرچ زدم چیز خاصی نتونستم پیدا کنم.میشه کمک کنید لطفا.
چند تا مرکز درمانی تو داخل و خارج از کشور رو میخوام.باتشکر

O.K
16-07-2012, 02:06
دوست عزیز
ما اطلاعی از مراکز داخلی و خارجی برای درمان سرطان نداریم و اصولا این اطلاعات را در داخل کشور از نظام پزشکی و در مورد مراکز خارج از کشور از پزشک معالجی که این اظهار نظر را کرده باید دریافت کنید.
سیستم صحیح این کار اینست که پزشک بیمار را برای دریافت نظریه و مشاوره تخصصی به پزشک مرکز مورد نظر ارجاع نماید ( توجه فرمایید معرفی در سطح دو پزشک انجام میشود) و کلیه اطلاعات تخصصی او را با آن پزشک مطرح کند و گزینه های درمان را بررسی نمایند و در صورتیکه آن مرکز خاص توانایی درمانی بیش از مرکز اول داشته باشد با برنامه ریزی و طرح درمان کاملا مشخص بیمار را پذیرش نمایند.
اینطور نیست که شما در اینترنت سرچ کنید و بعد بروید در سفارت ویزا بگیرید و بروید به این امید که بیمارتان در انگلیس یا فرانسه درمان خواهد شد.
ضمنا سرطان پانکراس چنانچه در مراحل پیشرفته باشد قابل درمان نیست و حداکثر شیمی درمانی و رادیوتراپی برای تخفیف علایم آن انجام میشود که در ایران و در مراکزی مانند مرکز تحقیقات سرطان ایران جنب بیمارستان امام خمینی تهران به راحتی قابل انجام است. مجددا خاطر نشان میکنم که بیمارتان باید توسط پزشک اولیه ارجاع شود.

amijon
17-07-2012, 23:22
سلام.میخواستم بدونم واسه درمان کیست بیضه دارویی وجود داره یا نه؟چون من یکبار عمل کردم و مشکل حل نشد.تو شهرستانی که من هستم هم همه دکترهاش میگن دارویی وجود نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

O.K
18-07-2012, 10:41
کیستها و تومورهای بیضه دهها نوع دارند که درمان هریک متفاوت است و در بعضی موارد اصلا نیازی به درمان نیست.
تا ما ندانیم که شما به چه نوع کیستی مبتلا هستید اظهار نظری نمیتوانیم بکنیم.

amijon
18-07-2012, 12:53
کیستها و تومورهای بیضه دهها نوع دارند که درمان هریک متفاوت است و در بعضی موارد اصلا نیازی به درمان نیست.
تا ما ندانیم که شما به چه نوع کیستی مبتلا هستید اظهار نظری نمیتوانیم بکنیم.

یکی از دکترها گفت که اسپرماتوسل به ابعاد 9 میلیمتر هست که باعث میشه اسپرم تولید نشه.البته اسمشو نمیدونم درست گفتم یا نه.با تشکر

H o S s E i N
18-07-2012, 21:02
یک روش کم هزینه و مفید برای ازبین بردن جرم دندان (اثر مصرف سیگار)‌معرفی کنید !

البته پودر های سفید کننده مصرف کردم.. بیشتر ضرر زدن تا مفید واقع بشه !

ممنون میشوم .:53:

O.K
19-07-2012, 09:13
یکی از دکترها گفت که اسپرماتوسل به ابعاد 9 میلیمتر هست که باعث میشه اسپرم تولید نشه.البته اسمشو نمیدونم درست گفتم یا نه.با تشکر

اسپرماتوسل باعث تولید نشدن اسپرم نمیشود و در اکثر موارد درمان لازم ندارد.
با یک متخصص اورولوژی مشاوره نمایید تا تشخیص قطعی شود و نیاز به درمان یا عدم آن مشخص گردد.

O.K
19-07-2012, 09:13
یک روش کم هزینه و مفید برای ازبین بردن جرم دندان (اثر مصرف سیگار)‌معرفی کنید !

البته پودر های سفید کننده مصرف کردم.. بیشتر ضرر زدن تا مفید واقع بشه !

ممنون میشوم .:53:

جرمگیری روش جایگزینی ندارد.....

armin_619
19-07-2012, 10:48
سلام دوستان، من نتیجه آزمایش برای استخدامم رو گرفتم و چند تا گزینه اش قرمز و بالا هست که من رو نگران کرده. ممنون میشم اگه راهنمایی کنین یا اگه نیاز هست به دکتر نشون بدم.
تو word چند تاشو تایپ کردم و ازش عکس گرفتم. تو فایل پیوست براتون میذارم.

Vreza
19-07-2012, 18:13
با سلام
من یک سوال بیمه ای داشتم نمی دانم درست است یا نه اینجا بپرسم ببخشید
آیا بیمه ( ارتش) برای بار دوم ( تعویض) پیسمیکر ( فقط ژنراتور) پولی پرداخت می کند ؟

O.K
20-07-2012, 10:22
سلام دوستان، من نتیجه آزمایش برای استخدامم رو گرفتم و چند تا گزینه اش قرمز و بالا هست که من رو نگران کرده. ممنون میشم اگه راهنمایی کنین یا اگه نیاز هست به دکتر نشون بدم.
تو word چند تاشو تایپ کردم و ازش عکس گرفتم. تو فایل پیوست براتون میذارم.

با سلام
پاسخ شما مشخصا اینست که به یک پزشک مراجعه نمایید تا با توجه به تمام خصوصیات شما و بعد از شرح حال کامل و معاینه آزمایش را برایتان تفسیر نماید.
من در یک فرد کاملا نرمال و سالم (بعد از ارزیابی پزشکی ) مورد نگران کننده ای در این آزمایش نمیبینم. اما شما حتی اگر یک آزمایش خون کاملا سالم هم اینجا بگذارید ما نمیتوانیم تضمین کنیم که شما از سلامت کامل برخوردارید زیرا پاسخ آزمایش یک تکه کاغذ بیش نیست و از روی آن نمیتوان در مورد بدن یک موجود زنده بدون اطلاعات دیگری قضاوت کرد.

O.K
20-07-2012, 10:23
با سلام
من یک سوال بیمه ای داشتم نمی دانم درست است یا نه اینجا بپرسم ببخشید
آیا بیمه ( ارتش) برای بار دوم ( تعویض) پیسمیکر ( فقط ژنراتور) پولی پرداخت می کند ؟

با سلام
اصولا اینگونه سوالات در این انجمن پاسخ داده نمیشوند و شما بهتر است با بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح تماس بگیرید و بصورت موثق کسب اطلاع نمایید.

LIVERPOOL1892
20-07-2012, 18:10
سلام من مدت زیادی هست که دست چپم و سینه ام درد میگیره شاید یکی دو سال دکتر هم رفتم نوار قلب هم دوبار ازم گرفت گفت مشکلی نیست ولی هنوز درد دستم پابرجاست تب دائم هم دارم بنظر شما به چه دکتری مراجعه کنم سن ام 21ساله ممنون

FARIBA.M
20-07-2012, 18:36
یه سوالم من دارم:
اکثریت پزشکا با روزه مخالفن. معتقدند که مدت زمانی که مواد قندی و آب به بدن نمیرسه نه تنها کمکی به سلامت بدن نمیکنه بلکه برای بدن و خصوصا جاهایی مثل چشم و معده خطرسازه.
حالا بدون مسائل اسلامی و این حرفها (و با توجه به اینکه من سالهاست روزه میگیرم) میخوام از پزشکان سایت با توجه به اینکه فردا ماه رمضان هست نظرات مستدلشون رو بدونم.
یه مسئله شخصی هم دارم: من موقع سحری اصلا نمیتونم غذای پختنی بخورم. تمام ماه رمضان سحری من نون و پنیر و خرما و گاهی تخم مرغ آپز (کالام سفت شده) با خرماست. اگر غذای پختنی بخورم تمام روز حالت تهوع دارم و به همین خاطر این کار رو میکنم.
نظر شما در ارتباط با مشکل من چیه؟
با تشکر فریبا

O.K
20-07-2012, 22:52
سلام من مدت زیادی هست که دست چپم و سینه ام درد میگیره شاید یکی دو سال دکتر هم رفتم نوار قلب هم دوبار ازم گرفت گفت مشکلی نیست ولی هنوز درد دستم پابرجاست تب دائم هم دارم بنظر شما به چه دکتری مراجعه کنم سن ام 21ساله ممنون

با سلام
در سن 21 سالگی مشکل است که بتوان مسایل قلبی را مطرح کرد.
بهرحال اگر درد سینه و دست چپ شما در هنگام فعالیت عارض میشود یا با تنگی نفس، تعرق یا سرگیجه همراه است باید تست ورزش شوید و یک نوار قلب کافی نیست.
در مورد تب دایم من باید بدانم که منظور شما چیست چون اگر فقط احساس گرمی میکنید موضوع کاملا فرق میکند اما اگر واقعا درجه حرارتی بالاتر از 37.5 دارید باید به یک متخصص عفونی مراجعه نمایید.

FARIBA.M
22-07-2012, 09:19
انگار روزه دکترای سایتو برده که دو روزه سوال من بی جواب مونده!
با تشکر فریبا

FARIBA.M
23-07-2012, 07:55
از قرار پای ما سنگین بود کلا پزشکامون ناپدید شدند.
با تشکر فریبا

aa-mirza
23-07-2012, 09:55
سلام

درباره عمل هموروئید سوال داشتم.
این عمل سرپایی است یا احتیاج به بستری شدن و بیهوشی دارد؟
دوران نقاهت بعد از عمل چند روز است؟
استفاده از حلقه و یا جراحی و حذف سیاه رگ تفاوتی باهم دارد؟

برای انجام عمل کرونسکوپی لازم است ؟و کرونسکپی میتواند خطرناک باشد؟

ممنون

mazrooee
23-07-2012, 11:17
سلام

لطفا کمی در مورد تفاوت کالری با ویتامین ها توضیح دهید

منظورم این هست که ان چه که انرژی بدن ما را تامین می کند ایا مواد پر کالری هستند یا ویتامین ها؟!

مثلا با مصرف یک عدد تخم مرغ نیمرو با کمی نان می توان انرژی لازم تا وعده غذایی بعدی را داشت اما به جای ان مثلا با خوردن 5 عدد میوه مختلف این طور نیست و احساس ضعف می کنم

ehsan357
23-07-2012, 11:25
یه سوالم من دارم:
اکثریت پزشکا با روزه مخالفن. معتقدند که مدت زمانی که مواد قندی و آب به بدن نمیرسه نه تنها کمکی به سلامت بدن نمیکنه بلکه برای بدن و خصوصا جاهایی مثل چشم و معده خطرسازه.
حالا بدون مسائل اسلامی و این حرفها (و با توجه به اینکه من سالهاست روزه میگیرم) میخوام از پزشکان سایت با توجه به اینکه فردا ماه رمضان هست نظرات مستدلشون رو بدونم.
یه مسئله شخصی هم دارم: من موقع سحری اصلا نمیتونم غذای پختنی بخورم. تمام ماه رمضان سحری من نون و پنیر و خرما و گاهی تخم مرغ آپز (کالام سفت شده) با خرماست. اگر غذای پختنی بخورم تمام روز حالت تهوع دارم و به همین خاطر این کار رو میکنم.
نظر شما در ارتباط با مشکل من چیه؟
با تشکر فریبا
والا ما که تا حالا هرچی دکتر توی صدا و سیما دیدیم همشون میگن چقدر روزه برای بدن مفیده و سلامتی میاره و از این شعر و ورا.حالا واقعا میخوام بدونم از نظر پزشکی آیا روزه برای بدن ضرر داره یا نه؟17 ساعت بدون آب وغذا آیا به بدن آسیب نمیزنه؟شما حال و روز اون دخترهایی که در سن 9 سالگی به سن تکلیف میرسن ببین چه جوریه؟آیا برای اونا روزه مفیده؟

FARIBA.M
23-07-2012, 13:58
والا ما که تا حالا هرچی دکتر توی صدا و سیما دیدیم همشون میگن چقدر روزه برای بدن مفیده و سلامتی میاره و از این شعر و ورا.حالا واقعا میخوام بدونم از نظر پزشکی آیا روزه برای بدن ضرر داره یا نه؟17 ساعت بدون آب وغذا آیا به بدن آسیب نمیزنه؟شما حال و روز اون دخترهایی که در سن 9 سالگی به سن تکلیف میرسن ببین چه جوریه؟آیا برای اونا روزه مفیده؟
البته بنده توی مسائل پزشکیش اینجا جسارت نمیکنم نظر بدم، ولی زمانی که سن روزه رو 9 سالگی تعیین کردند عربستان بود و اون زمان با توجه به منطقه ای که اسلام توش به مردم ارائه شد زمان بلوغ دخترا 9 سالگی بود و تازه یه دختر 9 ساله با توجه به کارهای سختی که مردم این منطقه انجام میدادند از چنان بنیه بدنی برخوردار بود که میتونست حتی بچه بدنیا بیاره.
بعد دخترای الان، اولا نگاشون کنی یه تیکه استخون هستن. با خوردن این فست فودها بنیه بدنیشون زیر صفره و از ترس اینکه اضافه وزن پیدا کنن خودشون رو از همه چی محروم میکنن. مادراشون لای پنبه نگه شون میدارن تا زمانی که بفرستن خونه شوهر. تازه تو خونه شوهر یواش یواش یاد میگیرن کار کردن و آشپزی و این مسائل رو.
اونوقت اصلا بنظر من که دخترای این نسل قبل از 24-5 سالگی واسه هیچی مناسب نیستن چه برسه به تحمل روزه.
با تشکر فریبا

O.K
24-07-2012, 10:12
سلام

درباره عمل هموروئید سوال داشتم.
این عمل سرپایی است یا احتیاج به بستری شدن و بیهوشی دارد؟
دوران نقاهت بعد از عمل چند روز است؟
استفاده از حلقه و یا جراحی و حذف سیاه رگ تفاوتی باهم دارد؟

برای انجام عمل کرونسکوپی لازم است ؟و کرونسکپی میتواند خطرناک باشد؟

ممنون

با سلام
اصولا عمل همورویید امروزه با استفاده از حلقه های الاستیک انجام میشود و تحت یک بیهوشی خفیف و با استفاده از رکتوسکوپ که یک وسیله بسیار کوتاهتر از کولونوسکوپ است.
نقاهت بعد از عمل در حد چند روز است و اصولا زیاد مشکل زا نیست.
تمام اقدامات پزشکی خطرات خاص خود را دارند که باید پزشک قبل از انجام بیمار را از آنها مطلع ساخته و رضایت بگیرد.
عوارض جدی کولونوسکوپی عبارتند از پارگی روده و خونریزی که نادر هستند.

O.K
24-07-2012, 10:17
سلام

لطفا کمی در مورد تفاوت کالری با ویتامین ها توضیح دهید

منظورم این هست که ان چه که انرژی بدن ما را تامین می کند ایا مواد پر کالری هستند یا ویتامین ها؟!

مثلا با مصرف یک عدد تخم مرغ نیمرو با کمی نان می توان انرژی لازم تا وعده غذایی بعدی را داشت اما به جای ان مثلا با خوردن 5 عدد میوه مختلف این طور نیست و احساس ضعف می کنم

با سلام
ویتامینها ارتباطی به کالری ندارند و کالری میزان انرژی لازم برای فعالیتهای روزمره بدن است که نمیتوان از طریق مصرف ویتامینها تامین کرد.
اصولا حدود 1800 کالری در روز برای یک فرد متوسط القامه لازم است تا در شبانه روز فقط بخوابد! یعنی هیچ فعالیت بدنی نداشته باشد و فقط زنده بماند.
رژیم غذایی باید ترکیبی از اغذیه پروتینی ، کربوهیدراتها و چربی باشد و منابع کالری دو مورد اخیر هستند یعنی قندها و چربیها. بهم زدن تعادل اینها باعث سوء تغذیه خواهد شد. نقش ویتامینها صرفا اینست که سوخت و ساز بدن درست انجام شود و نقشی در تامین انرژی بدن ندارند.

nimahandsomboy
30-07-2012, 20:22
با سلام

من برای اینکه روزه نگیرم مجبورم به فرماندم دروغ بگم مریضی معده دارم و دارو مصرف میکنم

حالا چه مریضی بگم دارم

و چنتا اسم چنتا دارم در این زمینه بگید

heical
30-07-2012, 20:50
با سلام

من برای اینکه روزه نگیرم مجبورم به فرماندم دروغ بگم مریضی معده دارم و دارو مصرف میکنم

حالا چه مریضی بگم دارم

و چنتا اسم چنتا دارم در این زمینه بگید

سلام.
فکر می کنم در انتخاب بخش برای پرسیدن سوال اشتباه کرده اید. این بخش برای پاسخ به سوالات پزشکی ساخته شده و نه آموزش دروغ گویی به افراد. بهتر است سوالتان را در بخش گفتگوی آزاد مطرح فرمایید.
موفق باشید.

♦ DΣXTΣR ♦
01-08-2012, 17:52
سلام دوستان .

عضله ی ران پام در ورزش ( ورزش رزمی ) کمی فشار اومده (کشیدگی عضله) و در قسمت پایین عضله، یه مقداری از پشت زانو بالاتر احساس درد خیلی خفیف در هنگام راه رفتن میکنم . چند روز استراحت دادم بهتر شده ، ولی میخواستم بپرسم بای بهبود سریع تر میتونم از ویتامین C و یا ویتامین های دیگه استفاده کنم؟ از مواد غذایی طبیعی چه چیزهایی در بهبودی کمک میکنند؟؟

میخواستم در مورد یخ درمانی بپرسم : به چه صورت هستش ؟؟ و مدت زمانش؟؟

FARIBA.M
01-08-2012, 18:58
سلام.
فکر می کنم در انتخاب بخش برای پرسیدن سوال اشتباه کرده اید. این بخش برای پاسخ به سوالات پزشکی ساخته شده و نه آموزش دروغ گویی به افراد. بهتر است سوالتان را در بخش گفتگوی آزاد مطرح فرمایید.
موفق باشید.
سلام
بیزحمت دکتر جون بفرمایید سوالای من مال کدوم بخش بود که بی جواب بود بلکه ببرم اونجا بپرسم!:106:
با تشکر فریبا

hamid_vam
03-08-2012, 09:51
سلام ...به نظر من میتونی از ژل آیس مینرال (البته نمونه اصلیش که کانادایی هست) از داروخانه تهیه کنی به نظر من خیلی بهتر از یخ درمانی هست....این رو با توجه به سابقه 10 ساله کارم با داروخانه ها عرض کردم.....:115::41::41:

ESPERO
03-08-2012, 13:29
سلام

چند وقت پیش جناب منزل !! :4: رو به علت ریزش مو بردم پیش پزشک متخصص پوست و مو ، دکتر چند تا آزمایش نوشت نتیجش رو گرفتم ولی هنوز نبردم دکتر بببینه ، لطفا ببینید چی نوشته تو نتیجه آزمایش
ممنون

heical
03-08-2012, 13:43
سلام دوستان .

عضله ی ران پام در ورزش ( ورزش رزمی ) کمی فشار اومده (کشیدگی عضله) و در قسمت پایین عضله، یه مقداری از پشت زانو بالاتر احساس درد خیلی خفیف در هنگام راه رفتن میکنم . چند روز استراحت دادم بهتر شده ، ولی میخواستم بپرسم بای بهبود سریع تر میتونم از ویتامین C و یا ویتامین های دیگه استفاده کنم؟ از مواد غذایی طبیعی چه چیزهایی در بهبودی کمک میکنند؟؟

میخواستم در مورد یخ درمانی بپرسم : به چه صورت هستش ؟؟ و مدت زمانش؟؟

ویتامین ها در درمان کشیدگی عضله نقشی ندارند و احتیاجی به رژیم غذایی خاصی نیست.. در درمان با سرما یا گرما هم که خوب دیگه مشخصه باید از گرما یا سرما استفاده کنید و مدت زمان خاصی هم نداره و روزی چند بار می تونید موضع رو با کیسه یخ یا آب گرم بپوشونید.

heical
03-08-2012, 13:45
سلام
بیزحمت دکتر جون بفرمایید سوالای من مال کدوم بخش بود که بی جواب بود بلکه ببرم اونجا بپرسم!:106:
با تشکر فریبا

فریبای عزیز اینگونه سوالات بعدا می تونن باعث سو استفاده و سو تعبیر افراد بشن و برای همین بهتره پاسخ داده نشن!:115: ولی به صورت کلی مخصوصا در این فصل روزه نه تنها مفید نیست بلکه کاملا برای بدن مضر هست... مخصوصا در افرادی که بیماری های خاص دارن مثل دیابت یا بیماری های دیگه....

heical
03-08-2012, 13:47
سلام

چند وقت پیش جناب منزل !! :4: رو به علت ریزش مو بردم پیش پزشک متخصص پوست و مو ، دکتر چند تا آزمایش نوشت نتیجش رو گرفتم ولی هنوز نبردم دکتر بببینه ، لطفا ببینید چی نوشته تو نتیجه آزمایش
ممنون

دوست عزیز بارها و بارها عرض کرده ایم که تفسیر نتیجه آزمایش صرفا مربوط به پزشک درخواست کننده آزمایش هست... شما هم سن و مشخصات خانم رو ذکر نکردید و نمیشه نظر قطعی داد ولی چیزی که مشخصه خانم شما حتما باید تحت نظر متخصص داخلی-غدد یا فوق تخصص خون باشن.... باز هم تفسیر کامل رو بزارید به عهده پزشک معالجتون.

(Godfather)
04-08-2012, 07:48
سلام . من تو سوپر مارکتی کار میکنم . موقع کار و فعالیت سنگین مثلا بار آوردن خیلی عرق میریزم و خیس عرق میشم .. ولی دوست من که وزنش هم از من سنگین تر هست و چربی بیشتر داره کمتر عرق میکنه .. دلیلش چی میتونه باشه؟

راستی وزن من 65 کلیو و قدم 180 هست ... این نسبت چطوره ؟ خوبه ؟

FARIBA.M
04-08-2012, 08:01
فریبای عزیز اینگونه سوالات بعدا می تونن باعث سو استفاده و سو تعبیر افراد بشن و برای همین بهتره پاسخ داده نشن!:115: ولی به صورت کلی مخصوصا در این فصل روزه نه تنها مفید نیست بلکه کاملا برای بدن مضر هست... مخصوصا در افرادی که بیماری های خاص دارن مثل دیابت یا بیماری های دیگه....
سلام. درکتون میکنم ولی من دلیل منطقی میخوام. من دیابت ندارم و کمخونی مشکل 99/9% زنان ایرانیه. میخوام بدونم که نخوردن غذا بمدت 16 ساعت چه تاثیری در تشدید کمخونی میتونه داشته باشه. من تنها مشکلی که دارم اینه که بشدت ضعیف میشم و فعالیتم کاملا مختل میشه. میخوام بدونم این طبیعیه یا مربوط به ناراحتی من میشه. خوب اگر بیماری من با روزه تشدید بشه طبیعتا روزه بر من واجب نیست اما نیاز به دلایل منطقی هست.
اگر مشکلی در جواب دادن در اینجا هست میتونین دلایلتون رو برای من پ.خ کنید.
با تشکر فریبا

heical
04-08-2012, 08:05
سلام . من تو سوپر مارکتی کار میکنم . موقع کار و فعالیت سنگین مثلا بار آوردن خیلی عرق میریزم و خیس عرق میشم .. ولی دوست من که وزنش هم از من سنگین تر هست و چربی بیشتر داره کمتر عرق میکنه .. دلیلش چی میتونه باشه؟

راستی وزن من 65 کلیو و قدم 180 هست ... این نسبت چطوره ؟ خوبه ؟

سلام عزیز...
دلیل خاصی نداره...بدن هر فردی با بقیه تفاوت داره و در علم پزشکی هیچ دویی به اضافه دو نمیشه چهار!:113: یکی ممکنه خیلی عرق کنه و یکی مثل دوست شما کمتر عرق کنه...
در مورد نسبت قد و وزنتون هم این نسبت خوبه و مشکلی نیست...

heical
04-08-2012, 08:14
سلام. درکتون میکنم ولی من دلیل منطقی میخوام. من دیابت ندارم و کمخونی مشکل 99/9% زنان ایرانیه. میخوام بدونم که نخوردن غذا بمدت 16 ساعت چه تاثیری در تشدید کمخونی میتونه داشته باشه. من تنها مشکلی که دارم اینه که بشدت ضعیف میشم و فعالیتم کاملا مختل میشه. میخوام بدونم این طبیعیه یا مربوط به ناراحتی من میشه. خوب اگر بیماری من با روزه تشدید بشه طبیعتا روزه بر من واجب نیست اما نیاز به دلایل منطقی هست.
اگر مشکلی در جواب دادن در اینجا هست میتونین دلایلتون رو برای من پ.خ کنید.
با تشکر فریبا

فریبای عزیز سلام.
نه این سوالتون مشکلی نداره و جنبه پزشکی داره.... عرضم به خدمت منور شما که تصمیم گیری در مورد اینکه آیا فرد می تونه روزه بگیره یا نه کاملا بستگی به شرایط کم خونی فرد داره و بنابراین اینجا نمیشه یک نسخه کلی براش پیچید...به طور کلی اگه بخوام بگم افرادی که از کم خونی فقر آهن خفیف رنج می برن می تونن با مصرف دارو در وعده های سحر و افطار روزشون رو بگیرن ولی کسانی که شرایط حادتری دارن نباید روزه بگیرن... تصمیم در این مورد با پزشک شماست و بر اساس آزمایش خون مشخص میشه... در ضمن کم خونی یک نوع و دو نوع نیست که ما بخوایم در مورد همه انواعشون اینجا صحبت کنیم... پس در کل نتیجه اخلاقی اینکه بهترین مرجع برای تصمیم گیری شما در مورد گرفتن یا نگرفتن روزه فقط و فقط پزشک معالجتون خواهد بود و بس...:3:

FARIBA.M
04-08-2012, 10:12
فریبای عزیز سلام.
نه این سوالتون مشکلی نداره و جنبه پزشکی داره.... عرضم به خدمت منور شما که تصمیم گیری در مورد اینکه آیا فرد می تونه روزه بگیره یا نه کاملا بستگی به شرایط کم خونی فرد داره و بنابراین اینجا نمیشه یک نسخه کلی براش پیچید...به طور کلی اگه بخوام بگم افرادی که از کم خونی فقر آهن خفیف رنج می برن می تونن با مصرف دارو در وعده های سحر و افطار روزشون رو بگیرن ولی کسانی که شرایط حادتری دارن نباید روزه بگیرن... تصمیم در این مورد با پزشک شماست و بر اساس آزمایش خون مشخص میشه... در ضمن کم خونی یک نوع و دو نوع نیست که ما بخوایم در مورد همه انواعشون اینجا صحبت کنیم... پس در کل نتیجه اخلاقی اینکه بهترین مرجع برای تصمیم گیری شما در مورد گرفتن یا نگرفتن روزه فقط و فقط پزشک معالجتون خواهد بود و بس...:3:
سلام دکتر جان
البته در مورد وضعیت کمخونی من تو این تاپیک بحثهای عریض و طویلی شده ولی مشکل اساسی اینه که دکترها اصولا با روزه مخالفن و من اگر برم پیش دکترم 100% بدون هیچ شکی میگه روزه نگیر حالا چه کمخونی خفیف داشته باشم چه مزمن!
پس دکتر من مرجع معتبری واسه جوابگویی نیست. منم که با ضعفم هر جوری هست دارم میسازم. فقط امیدوارم عواقبی نداشته باشه. اینجا که بررسی نشد.:17:
با تشکر فریبا

heical
04-08-2012, 13:29
سلام دکتر جان
البته در مورد وضعیت کمخونی من تو این تاپیک بحثهای عریض و طویلی شده ولی مشکل اساسی اینه که دکترها اصولا با روزه مخالفن و من اگر برم پیش دکترم 100% بدون هیچ شکی میگه روزه نگیر حالا چه کمخونی خفیف داشته باشم چه مزمن!
پس دکتر من مرجع معتبری واسه جوابگویی نیست. منم که با ضعفم هر جوری هست دارم میسازم. فقط امیدوارم عواقبی نداشته باشه. اینجا که بررسی نشد.:17:
با تشکر فریبا

سلام فریبا خانم...
راستش حالا متوجه شدم که چرا میگن هنوز خدا هم نتونسته خانمها رو بشناسه!:71: واقعا موندم که هدف شما از این همه پرسش و سوال چی بوده!:13: خوب شما اگه می خواید روزه بگیرید دیگه چرا می پرسید؟ اگه حرف پزشکتون و ما رو قبول ندارید دیگه برای چی سوال مطرح می کنید؟!:13:
موفق و پیروز باشید.
پ.ن: در ضمن اگه دفعه بعد سوالی مطرح کردید و پاسخی نگرفتید شاکی نشید چون فکر می کنم دلیلش کاملا واضح باشه!:16:

ari@n-ir
04-08-2012, 23:36
سلام
یه سئوال چرا بعد افطار سردرد میشه آدم؟

heical
05-08-2012, 07:30
سلام
یه سئوال چرا بعد افطار سردرد میشه آدم؟

این سردرد ناشی از شیوه تغذیه نادرست هست. ببینید وقتی شما 16 ساعت گرسنی و تشنگی رو تحمل می کنید و بعد از این زمان طولانی ناخودآگاه مقدار زیادی آب و مایعات می نوشید بدنتون به صورت موقت دچار به هم خودن مقدار آب و الکترولیت میشه و همین می تونه ایجاد سردرد کنه. برای همین بهتره برای افطار و همینطور سحری غذا و مایعات رو به تدریج خورد و نه اینکه یکباره و با سرعت وارد بدن کرد.

ari@n-ir
05-08-2012, 08:31
ممنون از پاسخ
دو تا سئوال دیگه اپاندیس ارثی میتونه باشه؟!!چجوری میشه قبلش فهمید که کار به ترکیدن نرسه و فرصت درمانش باشه.
این خون چطور میشه فهمید که مثلا فلان پروتئین (اگه سوتی نداده باشم) کم داره یعنی یه چیزی تو خون کم باشه چه ازمایشی لازمه برای فهمیدن
وقتی خون اهدا میشه جز هپاتیت و ایدزو اینا چی ازمایش دیگه میشه رو خون
ممنونم از پاسخگویی شما :53:

FARIBA.M
05-08-2012, 08:44
من که از رو نمیرم که:15:
کلی مایعات حدفاصل افطار تا سحر میخورم که مایعات مورد نیاز بدنمو تامین کنه. بعد همین که اذون میزنه حد فاصل 5-7 صبح همش از بدنم میره:17:
چیکار کنم آب بدنم تو بدنم بمونه؟
نکنه دیابت دارم؟
تو آخرین آزمایشی که حدود 3 ماه پیش دادم چیزی نبود.
شیرینی آنچنانی نمیخورم. یعنی اصلا اهل شیرینی نیستم. قند که هیچی. فقط با چای سحرم شکر میخورم. قند بدنم از طریق میوه، گاهی آبمیوه، و خرما تامین میشه. خرما هم تو هر وعده چای حداکثر 2 تا.
پس این از دست دادن آب به این سرعت مال چیه؟ ممکنه کلیه ام زیادی فعاله و باید آزمایش خاصی تو این زمینه بدم؟
با تشکر فریبا

heical
05-08-2012, 11:16
ممنون از پاسخ
دو تا سئوال دیگه اپاندیس ارثی میتونه باشه؟!!چجوری میشه قبلش فهمید که کار به ترکیدن نرسه و فرصت درمانش باشه.
این خون چطور میشه فهمید که مثلا فلان پروتئین (اگه سوتی نداده باشم) کم داره یعنی یه چیزی تو خون کم باشه چه ازمایشی لازمه برای فهمیدن
وقتی خون اهدا میشه جز هپاتیت و ایدزو اینا چی ازمایش دیگه میشه رو خون
ممنونم از پاسخگویی شما :53:

سلام عزیزم....
آپاندیس که ارثی نیست! همه آدمها آپاندیس رو دارن..فقط مساله اینه که ممکنه در شرایطی آپاندیس یک نفر دچار التهاب و عفونت بشه و آپاندیسیت ایجاد کنه که باید حتما تحت درمان قرار بگیره... پیشگیری خاصی هم نمیشه کرد و اگه فردی با علایم آپاندیسیت مراجعه کنه اونوقت درمانش می کنن....
در مورد خون هم که ما انواع و اقسام پروتئین ها رو توی خونمون داریم و بسته به تشخیصی که می خوایم بدیم ممکنه درخواست بشه که ببینن مثلا کدام نوع از پروتئین ها کم یا زیاد شدن.
در مورد اهدای خون هم که الآن آزمایشاتی که انجام می گیره اولا تعیین گروه خون و فاکتور آرهاش هست و ثانیا بررسی ابتلا به بیماری های ایدز، هپاتیت ب، هپاتیت سی، و سفلیس... البته در کشورهای دیگه که بیماری های دیگه هم شایع هستن سازمان بهداشت جهانی انجام آزمایشات دیگه ای مثل مالاریا و شاگاس رو هم توصیه می کنه....

heical
05-08-2012, 11:22
من که از رو نمیرم که:15:
کلی مایعات حدفاصل افطار تا سحر میخورم که مایعات مورد نیاز بدنمو تامین کنه. بعد همین که اذون میزنه حد فاصل 5-7 صبح همش از بدنم میره:17:
چیکار کنم آب بدنم تو بدنم بمونه؟
نکنه دیابت دارم؟
تو آخرین آزمایشی که حدود 3 ماه پیش دادم چیزی نبود.
شیرینی آنچنانی نمیخورم. یعنی اصلا اهل شیرینی نیستم. قند که هیچی. فقط با چای سحرم شکر میخورم. قند بدنم از طریق میوه، گاهی آبمیوه، و خرما تامین میشه. خرما هم تو هر وعده چای حداکثر 2 تا.
پس این از دست دادن آب به این سرعت مال چیه؟ ممکنه کلیه ام زیادی فعاله و باید آزمایش خاصی تو این زمینه بدم؟
با تشکر فریبا

فریبا جان.... آب چیزی نیست که ما بخواهیم توی بدنمون ذخیره کنیم.... بدن ما جوری ساخته شده که با مکانیسم های فیدبکی بتونه هموستاز یا تعادل محیط داخلی خودش رو حفظ کنه... الآن اگه بخوام تخصصی توضیحح بدم نمیشه چون تبدیل میشه به یک درس فیزیولوژی!:71: ولی به صورت خلاصه وقتی شما آب و مایعات زیاد بخورید بدن مکانیسم هایی رو به کار می ندازه که آب اضافی رو دفع کنن و برعکس در شرایط کمبود آب مکانیسم هایی به کار می افتن که اولا آب بدن رو تا حداکثر امکان حفظ کنن و ثانیا احساس تشنگی به شما دست بده و برید آب بخورید!
بنابریان در مورد آب توقع نداشته باشید که آبی که می خورید توی بدنتون بمونه مخصوصا توی این فصل گرم....
در مورد دیابت هم نمی تونم نظری بدم چون باید از روی آزمایش مشخص بشه.... به هر صورت اگه فکر می کنید علایمی مثل پرنوشی و پر ادراری دارید بد نیست یک آزمایشی هم بدید...

ari@n-ir
05-08-2012, 12:18
سلام عزیزم....
آپاندیس که ارثی نیست! همه آدمها آپاندیس رو دارن..فقط مساله اینه که ممکنه در شرایطی آپاندیس یک نفر دچار التهاب و عفونت بشه و آپاندیسیت ایجاد کنه که باید حتما تحت درمان قرار بگیره... پیشگیری خاصی هم نمیشه کرد و اگه فردی با علایم آپاندیسیت مراجعه کنه اونوقت درمانش می کنن....
در مورد خون هم که ما انواع و اقسام پروتئین ها رو توی خونمون داریم و بسته به تشخیصی که می خوایم بدیم ممکنه درخواست بشه که ببینن مثلا کدام نوع از پروتئین ها کم یا زیاد شدن.
در مورد اهدای خون هم که الآن آزمایشاتی که انجام می گیره اولا تعیین گروه خون و فاکتور آرهاش هست و ثانیا بررسی ابتلا به بیماری های ایدز، هپاتیت ب، هپاتیت سی، و سفلیس... البته در کشورهای دیگه که بیماری های دیگه هم شایع هستن سازمان بهداشت جهانی انجام آزمایشات دیگه ای مثل مالاریا و شاگاس رو هم توصیه می کنه....

ممنون عزیز دل...
همسایه یکی از دوستان بدلیل همین متوجه نشدن اپاندیس فوت کرد بنده خدا نفهمید اپاندیس داره ترکیده و....
گفتم اینطوری که ادم تا بیاد بفهمه که چی به چیه قبل از اینکه بره دکتر که رفته اون دنیا...رو این حساب پرسیدم چطور میشه فهمید اپاندیسو

توی پ.خ هم مزاحم شدم یه سئوال بالای 18 بود:17:

nesta
05-08-2012, 19:39
همراه با پدرم به توصیه پزشک آزمایش خون دادیم ،میزان گلبولهای سفید مرا 8.1 و برای پدرم را 5.8 نشان داد که این نتیجه با توجه به لاغر شدن پدرم در 1 سال اخیر (علی رغم تغذیه مطلوب) باعث نگرانی اش شده ؟ مخصوصا در مورد تحلیل رفتن تدریجی قدرت دفاعی بدنش به نظر شما دوستان پزشک با توجه به رنح(4 تا11 ) گلوبلهای سفید این نتیجه برای یک آدم 64 ساله غیر طبیعی و نگران کننده است و نیاز به پیگیری بیشتر دارد؟ البته با پزشک خودش روز پنج شنبه قرار ملاقات دارد ولی من حس می کنم که این مسئله فکرش را مشغول کرده. پیشاپیش ممنون از پاسخ ما (البته من در پست های قبل خوانده بودم که به درستی فرموده بودید تفسیر اصلی هر آزمایش به عهده پزشک مربوط به آن بیمار است اما خوب دوست داشتم تا حد امکان با شما مشورت کنم.)

heical
05-08-2012, 20:10
همراه با پدرم به توصیه پزشک آزمایش خون دادیم ،میزان گلبولهای سفید مرا 8.1 و برای پدرم را 5.8 نشان داد که این نتیجه با توجه به لاغر شدن پدرم در 1 سال اخیر (علی رغم تغذیه مطلوب) باعث نگرانی اش شده ؟ مخصوصا در مورد تحلیل رفتن تدریجی قدرت دفاعی بدنش به نظر شما دوستان پزشک با توجه به رنح(4 تا11 ) گلوبلهای سفید این نتیجه برای یک آدم 64 ساله غیر طبیعی و نگران کننده است و نیاز به پیگیری بیشتر دارد؟ البته با پزشک خودش روز پنج شنبه قرار ملاقات دارد ولی من حس می کنم که این مسئله فکرش را مشغول کرده. پیشاپیش ممنون از پاسخ ما (البته من در پست های قبل خوانده بودم که به درستی فرموده بودید تفسیر اصلی هر آزمایش به عهده پزشک مربوط به آن بیمار است اما خوب دوست داشتم تا حد امکان با شما مشورت کنم.)

سلام دوست عزیز.
عرضم به خدمت منور شما که همونطور که خودتون هم فرمودید تفسیر نتیجه آزمایش به عهده پزشک معالج هست... در ضمن اصطلاح گلبول سفید یک اصطلاح کلی برای کلیه سلول های مختلفی هست که در رده گلبول های سفید هستن و درصد اینها برای تشخیص مهم هست... لی در کل حداقل چیزی که میشه گفت اینه که عددی که شما نوشتید به نظر طبیعی هست و مشکل خاصی نداره ... حالا نمی دونم شما چطور و از روی چه علامتی تشخیص دادید که قدرت دفاعی بدن پدر گرامی شما پایین هست... به هر صورت پاسخ قطعی را پزشک معالج به شما خواهند داد.
موفق باشید.

ESPERO
05-08-2012, 20:26
دوست عزیز بارها و بارها عرض کرده ایم که تفسیر نتیجه آزمایش صرفا مربوط به پزشک درخواست کننده آزمایش هست... شما هم سن و مشخصات خانم رو ذکر نکردید و نمیشه نظر قطعی داد ولی چیزی که مشخصه خانم شما حتما باید تحت نظر متخصص داخلی-غدد یا فوق تخصص خون باشن.... باز هم تفسیر کامل رو بزارید به عهده پزشک معالجتون.

سلام

به دکتر غدد مراجعه کردیم و تشخیص گواتر داد و یه سری دارو داد که باید یه 2 ماهی مصرف کنیم و دوباره بریم آزمایش بدیم ... حالا می خوام ببینم که باید ها و نباید های گواتر چی هستش و چه رژیم غدایی باید رعایت بشه
با تشکر

nesta
05-08-2012, 21:13
سلام دوست عزیز.
عرضم به خدمت منور شما که همونطور که خودتون هم فرمودید تفسیر نتیجه آزمایش به عهده پزشک معالج هست... در ضمن اصطلاح گلبول سفید یک اصطلاح کلی برای کلیه سلول های مختلفی هست که در رده گلبول های سفید هستن و درصد اینها برای تشخیص مهم هست... لی در کل حداقل چیزی که میشه گفت اینه که عددی که شما نوشتید به نظر طبیعی هست و مشکل خاصی نداره ... حالا نمی دونم شما چطور و از روی چه علامتی تشخیص دادید که قدرت دفاعی بدن پدر گرامی شما پایین هست... به هر صورت پاسخ قطعی را پزشک معالج به شما خواهند داد.
موفق باشید.
ممنون ، بیشتر از ما خودش به شرایطش حساس شده ، روز به روز ضعیف تر و لاغر تر می شود(علی رغم تغذیه طبیعی) به طوری که کسی اگر بعد از مدتی ببیندش بدون شک به لاغری اش اشاره می کند...البته ناگفته نماند پارسال دچار افسردگی شدید شد که هنوز هم داروهای مربوطه را مصف می کند... باز هم تشکر می کنم امیدوارم همان طور که گفتید روز پنج شنبه پزشک خودش تفسیر کامل را انجام دهد.

heical
05-08-2012, 22:25
سلام

به دکتر غدد مراجعه کردیم و تشخیص گواتر داد و یه سری دارو داد که باید یه 2 ماهی مصرف کنیم و دوباره بریم آزمایش بدیم ... حالا می خوام ببینم که باید ها و نباید های گواتر چی هستش و چه رژیم غدایی باید رعایت بشه
با تشکر

سلام عزیزم...
راستش رو بخواهید رژیم غذایی خاصی که بگیم برای گواتر انجام بدید و مریضتون خوب میشه عملا نیست و باید از دارو استفاده کنید ولی خوب یه سری توصیه ها هست که می تونه کمک کننده باشه مثلا اینکه اگه گواتر ناشی از کمبود ید هست مصرف غذاهای حاوی ید مثل منابع دریایی یا نمک ید دار می تونه کمک کننده باشه...بیمار شما باید از مصرف غذاهایی که ما اصطلاحا بهشون میگیم گواتروژن اجتناب کنن مثل انواع کلم ها، سویا و اینجور مواد خوراکی که خودشون دارای موادی هستن که می تونه به ایجاد گواتر بیانجامد... در نهایت باید رژیم غذایی بیمار هم تعدیل بشه تا اگه کمبود هورمون تیروئید هم وجود داره بیمار دچار اضافه وزن نشه... خوردن میوه ها و سبزیجات و آب فراوان هم توصیه میشه...
به هر صورت فراموش نکنید که این توصیه ها برای درمان نیست و فقط به عناون یک سری نکات کمک درمانی هست...بیمار شما باید حتما دارو هاشون رو مصرف کنن و تحت نظر فوق تخصص غدد باشن.
موفق و پیروز باشید...

Mostafait
09-08-2012, 10:27
سلام دکتر!

3 روز پشت سر هم (روزی دو وعده) شیر+سفیده تخم مرغ+موز خوردم! (به اصطلاح گرمی یا پرکالری)

حالا تنم به این صورت شده:
دیدید پشه میگیزه! شبیه همین! روی قسمت های مختلف روی پوست به قطر یک تا دو سانتی متر قرمز شده و کمی هم ورم کرده! خفن هم میخاره! قرص های حساسیت هم چون حساسیت دارم مصرف میکنم!

اگه امکانش هست راهنمایی کنید که چگونه می تونم از این حالت خارج بشم!

با تشکر فراوان!

O.K
09-08-2012, 10:46
نزد پزشک بروید.....

Mostafait
10-08-2012, 08:55
پزشک چی باید برم؟!

داخلی؟! مخصوص پوست یا ...؟!

mazrooee
10-08-2012, 10:10
عرض سلام و احترام

من با خمیردندان بزرگسالان مشکل دارم و ان این که باعث خشکی گلوی من میشود اما با خمیر دندان کودکان مشکلی ندارم

ایا اشکالی ندارد به جای خمیردندان بزرگسال از خمیردندان کوکان استفاده کنم؟

لطفا کمی هم در مورد تفاوتهای انها توضیح دهید
متشکرم

FARIBA.M
10-08-2012, 11:33
سلام:15:
عرض خسته نباشید
من اینروزها دیگه دارم زیاده از حد معمول عرق میکنم.
از خونه که بیرون نمیرم. اگه تا سر کوچه برم و برگردم خیس عرق میشم. تو خونه هم با اینکه یا کولر روشنه یا پنکه بازم یهو می بینم خیس عرقم میرم دوش میگیرم میام میشینم جلو کولر!
نکنه این غددم ایراد پیدا کرده؟
عرق چه عواملی میتونه داشته باشه؟
با تشکر فریبا

heical
10-08-2012, 17:07
پزشک چی باید برم؟!

داخلی؟! مخصوص پوست یا ...؟!

متخصص پوست

heical
10-08-2012, 17:09
عرض سلام و احترام

من با خمیردندان بزرگسالان مشکل دارم و ان این که باعث خشکی گلوی من میشود اما با خمیر دندان کودکان مشکلی ندارم

ایا اشکالی ندارد به جای خمیردندان بزرگسال از خمیردندان کوکان استفاده کنم؟

لطفا کمی هم در مورد تفاوتهای انها توضیح دهید
متشکرم

سلام عزیز.
مشکلی نیست... شما از هر خمیردندانی که باهاش مشکلی ندارید استفاده کنید.

heical
10-08-2012, 17:09
سلام:15:
عرض خسته نباشید
من اینروزها دیگه دارم زیاده از حد معمول عرق میکنم.
از خونه که بیرون نمیرم. اگه تا سر کوچه برم و برگردم خیس عرق میشم. تو خونه هم با اینکه یا کولر روشنه یا پنکه بازم یهو می بینم خیس عرقم میرم دوش میگیرم میام میشینم جلو کولر!
نکنه این غددم ایراد پیدا کرده؟
عرق چه عواملی میتونه داشته باشه؟
با تشکر فریبا

فریبا خانم به پست 5710 مراجعه کنید.

FARIBA.M
10-08-2012, 17:21
سلام عزیز...
دلیل خاصی نداره...بدن هر فردی با بقیه تفاوت داره و در علم پزشکی هیچ دویی به اضافه دو نمیشه چهار!:113: یکی ممکنه خیلی عرق کنه و یکی مثل دوست شما کمتر عرق کنه...
در مورد نسبت قد و وزنتون هم این نسبت خوبه و مشکلی نیست...
خوب و اما این جواب؛ اگر بدن من بطور معمول چنین مشخصه ای داشت یا در اثر فعالیتهای سنگین عرق میکردم یا در مجاورت زیاده از حد آفتاب، این گفته شما قابل قبول بود، اما وقتی به یکباره با چنین موردی برخورد میکنم در حالیکه نه محیطم گرمه، نه غذام نسبت به قبل تغییری کرده و نه مورد جدید دیگه ای واسم بوجود اومده پس باید شک کنم که چیزی در ارگانیسم بدنم مشکل پیدا کرده که بدنم اینطور داره عکس العمل نشون میده.
مطمئنا شما به عنوان یه پزشک قبول دارید که بدن ما بهترین گزینه برای تشخیص رو به ما میده.
با تشکر فریبا

heical
10-08-2012, 18:01
خوب و اما این جواب؛ اگر بدن من بطور معمول چنین مشخصه ای داشت یا در اثر فعالیتهای سنگین عرق میکردم یا در مجاورت زیاده از حد آفتاب، این گفته شما قابل قبول بود، اما وقتی به یکباره با چنین موردی برخورد میکنم در حالیکه نه محیطم گرمه، نه غذام نسبت به قبل تغییری کرده و نه مورد جدید دیگه ای واسم بوجود اومده پس باید شک کنم که چیزی در ارگانیسم بدنم مشکل پیدا کرده که بدنم اینطور داره عکس العمل نشون میده.
مطمئنا شما به عنوان یه پزشک قبول دارید که بدن ما بهترین گزینه برای تشخیص رو به ما میده.
با تشکر فریبا

شما اگه خیلی نگرانید می تونید تشریف ببرید نزد پزشک!:115:

majid7711445
11-08-2012, 14:39
با سلام دوستان چطوری میتونم جای بخیه رو روی صورتم از بین ببرم یک قسمتی روی لبم هست و یکی دیگه روی پیشونیم خیلی منو اذیت میکنه. با تشکر

ari@n-ir
11-08-2012, 18:06
سلام چرا دماغ همیشه چربه؟درمان نداره؟!

O.K
12-08-2012, 04:43
با سلام دوستان چطوری میتونم جای بخیه رو روی صورتم از بین ببرم یک قسمتی روی لبم هست و یکی دیگه روی پیشونیم خیلی منو اذیت میکنه. با تشکر

با سلام
درمان اسکارهای جراحی کاملا بستگی به وسعت، عمق و شکل زخم و نیز سن زخم و سن بیمار و تعداد و نوع بخیه های مصرفی و ... دارد و با دو سطر سوال نمیتوان برای شما درمانی تجویز کرد.
میتوانید نزد یک متخصص پوست یا جراحی پلاستیک بروید تا در صورتی که درمان امکان پذیر باشد آنرا برای شما تجویز نماید.

O.K
12-08-2012, 04:44
سلام چرا دماغ همیشه چربه؟درمان نداره؟!

با سلام
موردیکه میفرمایید نه درمان دارد و نه بیماری است که درمان لازم داشته باشد.
میتوانید روزانه چندبار صورتتان را با آب گرم و یک صابون ملایم شستشو دهید.

FARIBA.M
14-08-2012, 14:42
امروز آزمایشامو برداشتم بردم پیش یه دکتر عمومی. گفتم اگه خیلی چیزای ناجور دید میرم پیش متخصص.
چیز خاصی ندید ولی یه نگاهی به قیافه من کرد و گفت من بیشترین چیزی که تو شما می بینم افسردگیه!!!
گاهی ناراحتیهای روحی باعث خستگی مفرط و ضعف عمومی میشه.
البته با توجه به سنم که احتمال یائسگی توش میره بهم یه سری چیزا داد که جلو عوارض شروع یائسگی رو بگیره.
یه دارو هم داد که گفت انرژی بخشه.
خلاصه داروهای دوپینگ واسم نوشت!!!
علائم یائسگی چیه؟
با تشکر فریبا

Hossein.h
15-08-2012, 11:42
آقاي دكتر
سلام
من يه پسر تقريبا 5 ساله دارم . موقعي كه دنيا اومد زردي شديد گرفت و بعد از يه سري آزمايش به ما گفتن كه بچه شما فاويسم هم داره . ... حالا بعد از چند سال رفتيم آزمايش فاويسم انجام داديم . كه مثبت بود . الان گزارش همراهم نيست اما يه پارامتري داشت كه فكر مي كنم بايد بين 1.2 تا 12.5 باشه اما براي پسر من 0.7 بود .
سوال اينجاست كه خواهر زاده همسرم كه چندماه پيش دنيا اومده هم فاويسم داره . دكتر به من گفت كه اين بيماري ژنتيكه و از مادر به فرزند منتقل ميشه . حالا مي خوام بدونم كه چرا در سابقه خانوادگي همسرم در گذشته هيچكس به ظاهر فاويسم نداشته اما الان داره خودشو اينجوري نشون ميده . يعني اين بيماري مي تونه مخفي بمونه ؟
ضمنا مي خوام بدونم همسرم هم فاويسم داره ؟ و بايد آزمايش بده ؟
اينا تا حالا به باقالي و اين جور چيزا هيچ حساسيتي نشون ندادن ... دليلش چي بوده ؟
ميشه يه راهنمايي بفرماييد كه بايد چيكار كنم
مرسي آقاي دكتر

heical
15-08-2012, 20:37
امروز آزمایشامو برداشتم بردم پیش یه دکتر عمومی. گفتم اگه خیلی چیزای ناجور دید میرم پیش متخصص.
چیز خاصی ندید ولی یه نگاهی به قیافه من کرد و گفت من بیشترین چیزی که تو شما می بینم افسردگیه!!!
گاهی ناراحتیهای روحی باعث خستگی مفرط و ضعف عمومی میشه.
البته با توجه به سنم که احتمال یائسگی توش میره بهم یه سری چیزا داد که جلو عوارض شروع یائسگی رو بگیره.
یه دارو هم داد که گفت انرژی بخشه.
خلاصه داروهای دوپینگ واسم نوشت!!!
علائم یائسگی چیه؟
با تشکر فریبا

فریبای عزیز....
علایم یائسگی در افراد مختلف فرق می کنه و در واقع ممکنه یک نفر هیچ علامتی نداشته باشه و یک نفر علایم مختلفی رو تجربه کنه.... از علایم یائسگی میشه به مواردی مثل گرگرفتگی، اختلالات خواب، افسردگی ، تحریک پذیری، اختلالات روحی و خشک و نازک شدن مخاط واژن اشاره کرد...

heical
15-08-2012, 20:52
آقاي دكتر
سلام
من يه پسر تقريبا 5 ساله دارم . موقعي كه دنيا اومد زردي شديد گرفت و بعد از يه سري آزمايش به ما گفتن كه بچه شما فاويسم هم داره . ... حالا بعد از چند سال رفتيم آزمايش فاويسم انجام داديم . كه مثبت بود . الان گزارش همراهم نيست اما يه پارامتري داشت كه فكر مي كنم بايد بين 1.2 تا 12.5 باشه اما براي پسر من 0.7 بود .
سوال اينجاست كه خواهر زاده همسرم كه چندماه پيش دنيا اومده هم فاويسم داره . دكتر به من گفت كه اين بيماري ژنتيكه و از مادر به فرزند منتقل ميشه . حالا مي خوام بدونم كه چرا در سابقه خانوادگي همسرم در گذشته هيچكس به ظاهر فاويسم نداشته اما الان داره خودشو اينجوري نشون ميده . يعني اين بيماري مي تونه مخفي بمونه ؟
ضمنا مي خوام بدونم همسرم هم فاويسم داره ؟ و بايد آزمايش بده ؟
اينا تا حالا به باقالي و اين جور چيزا هيچ حساسيتي نشون ندادن ... دليلش چي بوده ؟
ميشه يه راهنمايي بفرماييد كه بايد چيكار كنم
مرسي آقاي دكتر

سلام دوست گلم...
نمی دونم شما تا چه حد با ژنتیک آشنا هستید ولی سعی می کنم به صورت ساده و مختصر جوابتون رو بدم.... پروتئین ها و آنزیم هایی که در بدن ما وجود دارن در واقع توسط ژنهایی که روی DNA ما قرار گرفتن کد میشن.... هر انسانی از هر کدوم از کروموزومهاش 2 تا داره که یدونه از پدر به ارث می رسه و یدونه از مادر و بنابراین از هر ژنی ما 2 تا توی بدنمون داریم.... حالا شما فرض کنید که یکی از ژنها به هر نحوی معیوب باشه و یکی دیگه از ژنها سالم باشه و پروتئین رو درست بسازه؛ در این صورت مشکلی پیش نمیاد و پروتئین مربوط به اون ژن خاص داخل سلول های ما به صورت طبیعی ساخته میشه؛ حالا شرایطی رو در نظر بگیرید که هم ژنی که از مادر به ارث می رسه و هم ژنی که ار پدر به ارث می رسه مشکل داشته باشه و در نتیجه پروتئین مربوطه به درستی ساخته نشه، در این شرایط هست که بسته به اون پروتئینی که دچار مشکل هست ما اصطلاحا فنوتیپی رو خواهیم دید که حالت طبیعی نداره..... تا اینجای کار رو داشته باشید... پس نتیجه اخلاقی اینکه پدر و مادری ممکنه کاملا سالم باشن ولی یکی از اون ژنهاشون مشکل داشته باشه، در این حالت اونها طبیعی هستن چون ژن سالمشون داره کارش رو انجام میده و فقط یکی از اون جفت ژنها هست که پروتئین طبیعی رو نمی سازه؛ حال در فرایند لقاح اگه ما بریم وارد آمار و احتمالات بشیم چون توی هر سلول گامتی که از پدر و مادر برای لقاح میاد یکی از ژنها هست پس با احتمال 25% ممکنه بچه ای که ایجاد میشه سلولی رو داشته باشه که از نظر هر دو تاژنی که از مادر و پدرش می گیره مشکل داشته باشه. در این صورت دیگه سلول بدن اون بچه نمنی تونه اون پروتئین رو بسازه و بنابراین فنوتیپ یا به عبارتی شکل ظاهری نبودن اون پروتئین در بدنش ظاهر میشه!
و اما این قضیه در مورد ژنهای عادی بود. بعضی از ژنها مثل همین ژنی که آنزیم گلوکز 6-فسفات دهیدروژناز رو کد می کنه(که در فاویسم این آنزیم دچار نقص هست) روی کروموزومهای جنسی قرار دارن. کروموزوم جنسی در واقع همون کروموزوم X هست که در خانمها 2 عدد هست و در آقایان 1 عدد؛ پس همونطور که مشخصه اگه ژنی دچار مشکل عملکردی باشه با توجه به اینکه در آقایان فقط یک نسخه از اون ژن روی کروموزوم X وجود داره بنابراین مشکل صد درصد بروز پیدا می کنه ولی در خانمها چون 2 نسخه از کروموزوم X وجود داره اگه اون یکی نسخه از ژن سالم باشه هیچ مشکلی در خانم دیده نمیشه ولی این خانم حامل ژن معیوب هست و می تونه اون ژن رو به فرزند پسر خودش منتقل کنه. البته فرزند دختر هم می تونه دچار فاویسم باشه ولی به شرطی که حتما پدرش هم به فاویسم مبتلا بوده باشه.
پس فکر می کنم با توجه به این مسایلی که عرض کردم تا حدودی متوجه شدید که چرا خانم شما هیچ مشکلی نداره ولی فرزند شما که حتما پسر هست(با توجه به اینکه شما فاویسمی نیستین) دچار فاویسم شدن.
این مطالبی که عرض کردم صرفا حالت ساده شده مسایل ژنتیکی هست. در ژنتیک ما حالتهای مختلف تواث صفات و حالتهای مختلف غالب و مغلوب بودن صفات رو بررسی می کنیم که اصلا و ابدا در مبحث این انجمن نمی گنجه و خودش چند واحد درسی تخصصی هست.
امیدوارم تونسته باشم مطلب رو درست برسونم. باز هم مشکلی بود در خدمت هستم.

Hossein.h
16-08-2012, 06:17
ممنون از جواب كاملي كه داديد .
يه نكته رو بگم و اون اينكه خواهرزاده خانمم كه اتفاقا دختره و 5 ماهشه فاويسم داره . من يه مقالاتي راجع به اينكه به ندرت دخترها فاويسم ميگيرن خونده بودم ولي الان متوجه يه مطلبي شدم كه شما فرموديد . متاسفانه باجناق من داراي كم خونيه و فكر مي كنم تالاسمي مينور هم باشه . پس احتمالا به همين دليل بچه اونا دچار فاويسم شده ، درست ميگم ؟ يه سوال ديگه : با اين توضيحي كه داديد ميشه حدس زد كه مادر خانمم و خواهر خانم هام جميعا اين مشكل پنهان رو دارن ؟

باز هم ازتون ممنونم . ضمنا بنده هيچ اطلاعات تخصصي در مورد ژنتيك ندارم و فقط در حد اطلاعاتيه كه از شما خوبان مي گيرم .
با تشكر و سپاس

heical
16-08-2012, 06:38
ممنون از جواب كاملي كه داديد .
يه نكته رو بگم و اون اينكه خواهرزاده خانمم كه اتفاقا دختره و 5 ماهشه فاويسم داره . من يه مقالاتي راجع به اينكه به ندرت دخترها فاويسم ميگيرن خونده بودم ولي الان متوجه يه مطلبي شدم كه شما فرموديد . متاسفانه باجناق من داراي كم خونيه و فكر مي كنم تالاسمي مينور هم باشه . پس احتمالا به همين دليل بچه اونا دچار فاويسم شده ، درست ميگم ؟ يه سوال ديگه : با اين توضيحي كه داديد ميشه حدس زد كه مادر خانمم و خواهر خانم هام جميعا اين مشكل پنهان رو دارن ؟

باز هم ازتون ممنونم . ضمنا بنده هيچ اطلاعات تخصصي در مورد ژنتيك ندارم و فقط در حد اطلاعاتيه كه از شما خوبان مي گيرم .
با تشكر و سپاس

سلام.
خیر عزیزم...تالاسمی مینور یه چیزه و فاویسم هم یه چیز دیگه... ولی اگه نوزادشون دختره قاعدتا پدرشون هم باید دچار فاویسم باشن... در مورد خواهر خانمتون جواب بله هست و ایشون هم این مشکل رو به صورت پنهان دارن ولی در مورد مادر خانمتون مطمئن نیستم چون ممکنه مادر خانمتون مشکلی نداشته باشن ولی پدر خانمتون فاویسم داشته باشن... رسم شجره نامه های ژنتیکی کلا در این موارد کمک کننده هست و می تونه مشخص کنه که مشکلات ژنتیکی چطور و از کجا به ارث می رسن....
در مورد تالاسمی مینورهم قضیه ژنتیکی هست ولی مثل این مورد فاویسم وابسته به جنس نیست و اصطلاحا غیر وابسته به جنس هست.... بنابراین با توجه به مطالبی که خدمتتون عرض کردم دلیل اینکه قبل از ازدواج میگن کسانی که تالاسمی مینور دارن با هم ازدواج نکنن اینه که با احتمال 25% امکان این هست که بچشون دچار تالاسمی ماژور باشه و حالا خر بیار و باقالی بار کن!:4:
سوال دیگه ای بود در خدمتم.

Hossein.h
16-08-2012, 07:00
سلام.
خیر عزیزم...تالاسمی مینور یه چیزه و فاویسم هم یه چیز دیگه... ولی اگه نوزادشون دختره قاعدتا پدرشون هم باید دچار فاویسم باشن... در مورد خواهر خانمتون جواب بله هست و ایشون هم این مشکل رو به صورت پنهان دارن ولی در مورد مادر خانمتون مطمئن نیستم چون ممکنه مادر خانمتون مشکلی نداشته باشن ولی پدر خانمتون فاویسم داشته باشن... رسم شجره نامه های ژنتیکی کلا در این موارد کمک کننده هست و می تونه مشخص کنه که مشکلات ژنتیکی چطور و از کجا به ارث می رسن....
در مورد تالاسمی مینورهم قضیه ژنتیکی هست ولی مثل این مورد فاویسم وابسته به جنس نیست و اصطلاحا غیر وابسته به جنس هست.... بنابراین با توجه به مطالبی که خدمتتون عرض کردم دلیل اینکه قبل از ازدواج میگن کسانی که تالاسمی مینور دارن با هم ازدواج نکنن اینه که با احتمال 25% امکان این هست که بچشون دچار تالاسمی ماژور باشه و حالا خر بیار و باقالی بار کن!:4:
سوال دیگه ای بود در خدمتم.
با تشكر
جوابمو گرفتم
ممنون از لطفتون :53::53:

O.K
17-08-2012, 06:18
بقدری جناب heical زیبا مطلب رو بیان فرمودند که جایی برای پاسخگویی من باقی نگذاشتند.
زنده باشید.....

FARIBA.M
17-08-2012, 14:29
سلام
این دکتر عمومی که من پیشش رفتم با توجه به اینکه گفتم خیلی عرق میکنم حدس زدند شاید این مربوط به شروع یائسگی باشه که قطره ویتاگنوس به من دادند.
البته توی داروخانه ننوشتن که چجوری مصرف بشه فقط نوشته شده روزی 40 قطره اما زمان مصرف رو نگفته. توی گوگل سرچ کردم بیشتر برای اختلالات هورمونی این رو تجویز میکنند در حالیکه من اختلال هورمونی یا عقب و جلو افتادن پریود ندارم میترسم خوردن این تازه هورمونهامو بهم بریزه و اینطوری که خوندم گاهی عوارضی مثل اسهال و اینطور چیزها رو در پی داره.
با توجه به اینکه دکتر زنان این رو تجویز نکرده و دکتر عمومی بوده بنظر شما قبل از اینکه آزمایشهای داده شده رو بدم و نتیجه قطعی در مورد علائم گفته شده به دکتر مشخص بشه، این دارو رو بخورم یا اینکه بگذارم نتیجه قطعی آزمایش رو یه دکتر متخصص ببینه و اگر اون هم تجویزش این بود شروع کنم؟
با تشکر فریبا

O.K
17-08-2012, 18:07
با سلام
یائسگی علایم بالینی و آزمایشگاهی دارد که باید در کنار هم قرار داده شوند تا تشحیص داده شود.
قطره ویتاگنوس به احتمال زیاد عوارض جدی برای شما نخواهد داشت ولی ممکن است نتایج آزمایشات هورمونی را که برای تشخیص یائسگی انجام میشوند مخدوش نماید.
بنابراین توصیه ما اینست که ابتدا آزمایشات مربوط به یائسگی را تکمیل کنید و در صورتیکه مسجل شد یائسگی در شما شروع شده قطره ویتاگنوس را امتحان نمایید.

hosein_62
17-08-2012, 21:21
با سلام خدمت شما
میخواستم بپرسم این کپسول داکسی ساکلین (خشک کننده جوش) دوره مصرفش چطوریه (چندتا و هر چند ساعت) و ایا این قرص عوارضی نداره (من از دکترها شنیدم نداره) اخه من مدتیه که بدون دستر پزشک این قرص رو مصرف میکنم تا زمانیکه مصرف میکنم تقریبا جوشها رو کنترل میکنه ولی دو سه روز بعد از اتمام دوباره روز از نو روزی از نو (من 40تا قرص رو هر 12 ساعت تو یه دوره مصرف میکنم) از اونجایی که صورتم چربه و بخصوص که هنگام اصلاح صورت جوش زیاد میزنم از این کپسول استفاده میکنم
ممنون میشم راهنمایی کنید