کاربر طلایی

PDA

مشاهده کامل : پاسخ به سوالات پزشكي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27

sanam22
04-12-2011, 10:12
سلام خسته نباشید

من حدود یک ماهی میشه که سر درد و سرگیجه گاها همراه با حالت تهوع خفیف دارم البته عصر بیشتر این حالتها بهم دست میده که حتی مسکن هم برام جواب نمیده.
فشارخونم و چک کردم 10بوده همین طور چشم پزشکی رفتم چون احتمال دادم شاید مشکل بینایی باشه ولی چشمهام هم مشکی نداشت بغیر از اینکه ماهیچه های چشمام ضعیفه .
لطفا منو راهمایی کنید وایا نیازی هست که باز هم به پزشک مراجعه کنم .
O.K
04-12-2011, 10:58
تشخیص و درمان سردرد و سرگیجه محدود به مصرف یک مسکن و مراجعه به چشم پزشک نمیشود.
شما قطعا باید نزد متخصص مغز و اعصاب مراجعه نموده به دقت معاینه شوید و در صورت لزوم آزمایش و تصویربرداری از مغز برای شما تجویز شود.
ضمنا باید فشار خون شما در حالت خوابیده و ایستاده اندازه گیری و با هم مقایسه شود.
از بابت کم خونی نیز باید بررسی شوید.

FARIBA.M
08-12-2011, 09:29
سلام
خوب من مدتهاست که دچار آرتروز گردن و پوکی استخوان و دیسک کمر هستم (فعلا همینا واسه بحث ما کافیه!) یکی از قرصهایی که مادرم دیگه استفاده نمیکرد و میگفت بدرد من میخوره یه جعبه قرص بود بنام calcium magnesium zinc البته توی سرچ گوگل بیشتر برای افزایش قد تبلیغ شده که دیگه از من گذشته و البته یه اشاراتی هم دیدم در مورد رفع پوکی استخوان.
البته من حتما روزی دو لیوان شیر رو (به توصیه دکتر زنان) میخورم و نمیدونم این قرص میتونه کمک بیشتری در رفع پوکی استخوان من (حدود 30%) داشته باشه یا نه.
در جایی خوندم که این قرصها سنگ ساز هم هستند در کسانی که کلیه حساس داشته باشند. ممکنه که خوردن این قرص برای من ضرر داشته باشه؟
از راهنماییتون ممنون میشم.
با تشکر فریبا

O.K
08-12-2011, 10:55
فریبای عزیز
من نمیدانم شما در چه سن و سالی هستید که دچار این عوارض شده اید.
عموما پوکی استخوان در سنین قبل از یایسگی برای خانمها اتفاق نمیافتد.
بهرحال مصرف شیر و یکی از مکملهای کلسیم و ویتامین دی در بیماران پوکی استخوان ممکن است کمک کننده باشد مشروط به اینکه فراورده های ویتامینی دیگر که حاوی اینها باشند مصرف نشود ویا مجموع مقدار کلسیم و ویتامین دی در آنها از حد سمی بالاتر نرود.
اگر کلیه سنگ ساز ندارید بابت سنگ کلیه نگران نباشید.

heical
08-12-2011, 11:06
سلام
خوب من مدتهاست که دچار آرتروز گردن و پوکی استخوان و دیسک کمر هستم (فعلا همینا واسه بحث ما کافیه!) یکی از قرصهایی که مادرم دیگه استفاده نمیکرد و میگفت بدرد من میخوره یه جعبه قرص بود بنام calcium magnesium zinc البته توی سرچ گوگل بیشتر برای افزایش قد تبلیغ شده که دیگه از من گذشته و البته یه اشاراتی هم دیدم در مورد رفع پوکی استخوان.
البته من حتما روزی دو لیوان شیر رو (به توصیه دکتر زنان) میخورم و نمیدونم این قرص میتونه کمک بیشتری در رفع پوکی استخوان من (حدود 30%) داشته باشه یا نه.
در جایی خوندم که این قرصها سنگ ساز هم هستند در کسانی که کلیه حساس داشته باشند. ممکنه که خوردن این قرص برای من ضرر داشته باشه؟
از راهنماییتون ممنون میشم.
با تشکر فریبا

فریبای عزیز سلام.
اصولا کلسیم چیزیه که برای اینکه ما استخوان سالم و محکمی داشته باشیم باید در رژیم غذایی روزانمون وجود داشته باشه. و البته منیزیم هم عنصریه که توی متابولیسم کلسیم در بدن ما نقش حیاتی ایفا می کنه. چیزی که عموما توصیه میشه اینه که باید به بدن روزانه 1000 تا 1200 میلی گیرم کلسیم و 300 میلی گرم منیزیم از طریق غذا برسه. دقت کنید که من عرض کردم از طریق غذا؛ یعنی به عبارتی این چیزیه که از طرق مختلف خوراکی مثل غذاهای روزانه یا میوه جات و سبزیجات و .... دریافت میشه.... گاهی وقت ها پیش میاد که رژیم غذایی فرد به نحویه که نمی تونه جوابگوی نیاز روزانه فرد به ویتامین ها و املاح لازم باشه، در این مورد هست که مکمل های غذایی وارد عمل میشن و به توصیه پزشک یا متخص تغذیه بنا به شرایط بیمار براش مکمل های مختلف غذایی شروع میشه... متاسفانه در ایران پوکی استخوان خیلی شایع هست و برای همینه که خیلی از متخصصان عزیز ما مصرف مکمل های کلسیمی ،مخصوصا اونهایی که حاوی منیزیم و روی هم هستن، رو به بیماراشون توصیه می کنن....البته به شرطی که بیمارشون مشکل خاصی نداشته باشه مثلا داروی خاصی مصرف نکنه یا شرایط بدنی خاصی نداشته باشه مثلا کسی که نارسایی کلیه داره نباید از مکملی که حاوی منیزیم هم هست استفاده کنه یا برعکس شرایطس هست که مسایل دیگه ای وجود داره که باید مد نظر قرار بگیره..... و اما در مورد سنگ کلیه باید عرض کنم خدمتتون که باور عمومی به این صورت هست که هر کسی که کلیه سنگ ساز داره نباید از مکمل های کلسیمی استفاده کنه در حالی که این باور درست نیست. مثل این می مونه که بگیم چون نان می تونه باعث چاقی بشه من نون نمی خورم!:4: همونطور که گفتم هر فردی روزانه به 1000 میلی گرم کلسیم احتیاج داره حتی افرادی که کلیشون سنگ ساز هست....پس برای این افراد باید چکار کرد؟ پاسخ این هست که این افراد هم ممکنه بسته به شرایط تغذیشون احتیاج به مکمل های کلسیمی داشته باشن ولی در مورد این افراد تجویز مکمل با احتیاط بیشتری انجام می گیرد و از مکمل های کلسیمی استفاده میشه که خطر سنگ کلیه رو کم می کنن مثلا به جای استفاده از کلسیم کربنات از کلسیم سیترات استفاده میشه که خطر ایجاد سنگش کمتره ...حتی به عنوان یک نکته جالبه بدونید که همین مکمل هایی که در کنار کلسیم حاوی منیزیم هم هستن برای افراد با کلیه سنگ ساز مناسبتر از مکمل هایی هستن که فقط کلسیم دارن چون منیزیم داخل توبول های کلیه با کلسیم مبادله میشه و باعث میشه خطر ایجاد سنگ پایین بیاد.....
فکر کنم قصه حسین کرد شبستری شد!:40::4: و اما اینکه شما مصرف کنید یا نکنید بسته به نوع تغذیه شما و همینطور شاخهای دانسیتومتری شما داره ولی عموما با توجه به اینکه شما پوکی استخوان هم دارید به نظر نمیاد مصرف این مکمل کلسیمی براتون مشکلی داشته باشه و حتی به نظر من واجبه!...بازم سوالی داشتید در خدمت هستم.:3:

A1ir3za
08-12-2011, 11:18
سلام
من 1 سالی هست که هرچی میخورم بلافاصله باید برم دستشویی!پیش یه متخصص هم رفتم یه سری قرص داد که یکیش امپرازول بود ! اینا رو مصرف کردم هفته اول خیلی خوب شدم ولی بعدش از اولشم بدتر شدم!وقتی سیر یا آب انار میخورم خوبم ولی تا نخورم دوباره ... ! شما دارویی چیزی پیشنهاد نمیکنید ؟

heical
08-12-2011, 11:44
سلام
من 1 سالی هست که هرچی میخورم بلافاصله باید برم دستشویی!پیش یه متخصص هم رفتم یه سری قرص داد که یکیش امپرازول بود ! اینا رو مصرف کردم هفته اول خیلی خوب شدم ولی بعدش از اولشم بدتر شدم!وقتی سیر یا آب انار میخورم خوبم ولی تا نخورم دوباره ... ! شما دارویی چیزی پیشنهاد نمیکنید ؟

دوست عزیز....بارها و بارها عرض شده که در این انجمن تشخیص و تجویز دارو انجام نخواهد گرفت چون این کارها متلزم دیدن بیمار و گرفتن شرح حال کامل و انجام معاینات و آزمایش های لازم هست....
شما باید به یک فوق تخصص گوارش مراجعه بفرمایید

ari@n-ir
20-12-2011, 01:13
سلام
سوالی در مورد غلظت خون دارم
اینکه آیا غلظت زیاد خون میتونه باعث بیحسی پاها بشه منظور کف پا هست و اینکه چرا غلظت خون موقعی که خون میدیم معلوم نمیشه ؟!!!یعنی من خودم خون دادم بارها ولی همیشه تست غلظت دکتر نرمال تشخیص داده ولی خودم احساس میکنم غلظت خونم زیاده چون موقعی که زخمی روی پوستم ایجاد میشه خون به صورت نرمال خارج نمیشه معمولا خیلی کم و و کمی هم آب قاطی داره:71: و زود هم لخته میشه!
یک آزمایش قند خون دادم چربی و این چیزا همه نرمال بود
یکی دوبار هم دکتر رفتم گفتن باید حجامت کنی که منم دیگه دنبالش نرفتم از حجامت خوشم نمیاد
ممنون میشم یه توضیحی بدبد

heical
20-12-2011, 08:27
سلام
سوالی در مورد غلظت خون دارم
اینکه آیا غلظت زیاد خون میتونه باعث بیحسی پاها بشه منظور کف پا هست و اینکه چرا غلظت خون موقعی که خون میدیم معلوم نمیشه ؟!!!یعنی من خودم خون دادم بارها ولی همیشه تست غلظت دکتر نرمال تشخیص داده ولی خودم احساس میکنم غلظت خونم زیاده چون موقعی که زخمی روی پوستم ایجاد میشه خون به صورت نرمال خارج نمیشه معمولا خیلی کم و و کمی هم آب قاطی داره:71: و زود هم لخته میشه!
یک آزمایش قند خون دادم چربی و این چیزا همه نرمال بود
یکی دوبار هم دکتر رفتم گفتن باید حجامت کنی که منم دیگه دنبالش نرفتم از حجامت خوشم نمیاد
ممنون میشم یه توضیحی بدبد

سلام دوست عزیزم.
اول از همه در مورد سوالتون باید عرض کنم که بله، اونچه در اصطلاح عوام به عنوان غلظت خون نامیده میشه، می تونه باعث بی حسی اندام ها مخصوصا اندامهای انتهایی بدن بشه چون غلظت بالای خون باعث میشه که خونرسانی و اکسیژن رسانی به بافتها کاهش پیدا کنه و همین مساله می تونه باعث بی حسی و گز گز و مور مور شدن اندام های انتهایی بشه........و اما در مورد قسمت دوم سوالتون باید بگم که پلی سیتمی چیزی نیست که شما خودتون بخواین با چشم تعیین کنید!!! غلظت خون در آزمایش خون کاملا مشخص میشه و اگه شما توی آزمایشتون مشکلی نداشتید بی خود دنبال این نباشید که بگید غلظت خون دارید!:71: و اما در مورد همکار محترمی که فرمودن حجامت کنید (که البته بعید می دونم پزشک باشن) باید عرض کنم که حجامت به هیچ وجه توصیه نمیشه چون خطر انتقال بیماری های منتقله از خون رو داره...اگه کسی غلظت خون داره بهترین کار اینه که خون بده نه اینکه فصد و حجامت انجام بده! حجم خونی که در حجامت از بدن خارج میشه خیلی کمه و اصلا به پای خون دادن نمی رسه. حجامت مربوط به زمان قدیم بود که این امکانات وجود نداشت وگرنه الآن هیچ محلی از اعراب نداره و این خرافاتی هم که در مورد حجامت وجود داره، مثل اینکه میگن خون کثیف رو خارج می کنه و ...، هیچ کدوم از نظر علمی صحیح نیست....
امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید.

abbase
21-12-2011, 07:35
سلام دکتر جان
اگر یادم باشه پنج یا شش سال پیش که سرما خوردگی گرفتم تمام حالتهای سرما خودگیم خوب شد به جز گرفتگی بینی و احساس هوای زیا در گوشهام که ی یک ماهی طول کشیده بود به تو صیه یک پزشم اموکسی کلاو 625 میلی گرم مصرف کردم و خب شدم و در عرض این چند سال همیشه برای رفع این مشکل که معمولا یک ماهه طول میکشید اموکسی کلاو مصرف میکردم ولی اینبار دو ماه گذشته و با خوردن اموکسی کلا و و حتی زدن پنی سیلین قوی هم هنوز این عارضه در بدنم مونده حتی داروی گیاهی مصرف کردم و ابنمک با ابلیمو رو هم سر کشیدم و داخل بینیم فرو بردم ولی هنوز خوب نشدم فکر میکنم بدنم به پنی سیلین و قرصها مقاوم شده درسته دکتر جان میشه ی راهکار بذارین
نا گفته نماند من یمدترو اموکسی کلا 6 ساعت یکبار مصرف کردم و از بچه گی هر موقع سرما خوردم پنی سیلین زدم سینوزیت و سردرد هم ندارم فقط همین گرفتگی یکی از بینیها م و صدای گرفته
میدونم اشتباه کردم حالا دکتر جان امیدی هست خوب بشم یا این سرما خودگی در بدنم موندگاره
ممنون

heical
21-12-2011, 07:51
سلام دکتر جان
اگر یادم باشه پنج یا شش سال پیش که سرما خوردگی گرفتم تمام حالتهای سرما خودگیم خوب شد به جز گرفتگی بینی و احساس هوای زیا در گوشهام که ی یک ماهی طول کشیده بود به تو صیه یک پزشم اموکسی کلاو 625 میلی گرم مصرف کردم و خب شدم و در عرض این چند سال همیشه برای رفع این مشکل که معمولا یک ماهه طول میکشید اموکسی کلاو مصرف میکردم ولی اینبار دو ماه گذشته و با خوردن اموکسی کلا و و حتی زدن پنی سیلین قوی هم هنوز این عارضه در بدنم مونده حتی داروی گیاهی مصرف کردم و ابنمک با ابلیمو رو هم سر کشیدم و داخل بینیم فرو بردم ولی هنوز خوب نشدم فکر میکنم بدنم به پنی سیلین و قرصها مقاوم شده درسته دکتر جان میشه ی راهکار بذارین
نا گفته نماند من یمدترو اموکسی کلا 6 ساعت یکبار مصرف کردم و از بچه گی هر موقع سرما خوردم پنی سیلین زدم سینوزیت و سردرد هم ندارم فقط همین گرفتگی یکی از بینیها م و صدای گرفته
میدونم اشتباه کردم حالا دکتر جان امیدی هست خوب بشم یا این سرما خودگی در بدنم موندگاره
ممنون

عباس خان عزیز....متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ جامعه ما مصرف خودسرانه دارو هست....مشکل بزرگ بعدی اینه که داروهای سنتی رو جایگزین داروهای اصلی می کنن مردم ما و فکر می کنن بهتره در صورتی که اینطور نیست.... مساله اساسی بعدی اینه که اگر به پزشک مراجعه کنن، در مواردی که علایم مشابه رو دیدن (حالا چه توی خودشون و چه اطرافیانشون) سریعا همون درمان های قدیمی رو شروع می کنن در صورتی که ممکنه اصلا اون بیماری یک چیز دیگه باشه که درمانش کاملا متفاوته.....
حالا با توجه به این عرایض بنده تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!:40:
اولا شما از کجا می دونید که مشکلتون سرماخوردگی هست یا چیز دیگه؟ ثانیا سرماخوردگی احتیاج به مصرف آنتی بیوتیک نداره و خودش خوب میشه! ثالثا مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک می تونه باعث ایجاد مقاومت های میکروبی بشه و اگه فرد یک موقعی همون باکتری رو گرفت ممکنه دیگه اون آنتی بیوتیک بهش جواب نده....
با تووجه به این مسایل بهترین توصیه ای که می تونم بهتون بکنم اینه که تشریف ببرید پیش پزشک تا اول از همه تشخیص درست براتون گذاشته بشه و بعد درمان مناسب براتون شروع بشه (و حتی با توجه به شرایط شما ممکنه در خواست آنتی بیوگرام براتون بشه تا بتونن بفهمن که میکروب به چه آنتی بیوتیکی حساس هست.).
موفق و پیروز باشید.

Dexter_A.M.S
21-12-2011, 08:08
سلام

دکتر جان آیا چیزی هم که جلو استرس رو بگیره یا چیزی هم هست که نخوریم و استرسمون کمتر بشه...

با سپاس

heical
21-12-2011, 13:26
سلام

دکتر جان آیا چیزی هم که جلو استرس رو بگیره یا چیزی هم هست که نخوریم و استرسمون کمتر بشه...

با سپاس

خیر دوست عزیزم....استرس یک مساله روحیه نه جسمی و برای رفع استرس در مرحله اول باید توسط مشاور روانشناسی، رفتار درمانی انجام بشه و در صورتی که لازم باشه هم میشه از داروهای لازم برای کاهش استرس استفاده کرد.

ari@n-ir
21-12-2011, 18:50
سلام دوست عزیزم.
اول از همه در مورد سوالتون باید عرض کنم که بله، اونچه در اصطلاح عوام به عنوان غلظت خون نامیده میشه، می تونه باعث بی حسی اندام ها مخصوصا اندامهای انتهایی بدن بشه چون غلظت بالای خون باعث میشه که خونرسانی و اکسیژن رسانی به بافتها کاهش پیدا کنه و همین مساله می تونه باعث بی حسی و گز گز و مور مور شدن اندام های انتهایی بشه........و اما در مورد قسمت دوم سوالتون باید بگم که پلی سیتمی چیزی نیست که شما خودتون بخواین با چشم تعیین کنید!!! غلظت خون در آزمایش خون کاملا مشخص میشه و اگه شما توی آزمایشتون مشکلی نداشتید بی خود دنبال این نباشید که بگید غلظت خون دارید!:71: و اما در مورد همکار محترمی که فرمودن حجامت کنید (که البته بعید می دونم پزشک باشن) باید عرض کنم که حجامت به هیچ وجه توصیه نمیشه چون خطر انتقال بیماری های منتقله از خون رو داره...اگه کسی غلظت خون داره بهترین کار اینه که خون بده نه اینکه فصد و حجامت انجام بده! حجم خونی که در حجامت از بدن خارج میشه خیلی کمه و اصلا به پای خون دادن نمی رسه. حجامت مربوط به زمان قدیم بود که این امکانات وجود نداشت وگرنه الآن هیچ محلی از اعراب نداره و این خرافاتی هم که در مورد حجامت وجود داره، مثل اینکه میگن خون کثیف رو خارج می کنه و ...، هیچ کدوم از نظر علمی صحیح نیست....
امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید.
سلام و ممنون بابت راهنمایی تون دوست عزیز
دکتر عزیز در مورد قسمت اول که همون غلظت خون و گزگز پا میشه نفرمودید چه درمانی داره چون من خون هم تقریبا چند باری دادم ولی جواب نگرفتم:40: این بی حسی پاها یه جورایی حس میکنم پامو ضعیف کرده بخصوص وقتی کف پام یا همون محدوده مچ پا به پایین به جایی ضربه میخوره درد شدیدی میگیره اینو من به دکتری که رفتم هم گفتم که پیشنهاد حجامت داد متاسفانه این حجامت کاسبی خیلی از این دکتر نماها شده و کارشون شده همین حالا شما بفرمایید راه چیه؟
ممنون

heical
22-12-2011, 12:27
سلام و ممنون بابت راهنمایی تون دوست عزیز
دکتر عزیز در مورد قسمت اول که همون غلظت خون و گزگز پا میشه نفرمودید چه درمانی داره چون من خون هم تقریبا چند باری دادم ولی جواب نگرفتم:40: این بی حسی پاها یه جورایی حس میکنم پامو ضعیف کرده بخصوص وقتی کف پام یا همون محدوده مچ پا به پایین به جایی ضربه میخوره درد شدیدی میگیره اینو من به دکتری که رفتم هم گفتم که پیشنهاد حجامت داد متاسفانه این حجامت کاسبی خیلی از این دکتر نماها شده و کارشون شده همین حالا شما بفرمایید راه چیه؟
ممنون

آرین خان گل گلاب..... عرض کنم به خدمت شما که احساس گز گز و مور مور می تونه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه کهخ اینجا جای بحثش نیست....شایع ترین علتش می تونه دیابت باشه که اینطور که شما نوشتید در مورد شما صدق نمی کنه....پس بهترین کار اینه که شما به یک متخصص داخلی مغز و اعصاب مراجعه بفرمایید تا از نظر عصبی مورد بررسی قرار بگیرید. حقیقتش اینجا بیشتر از این نمیشه راهنمایی کرد چون بدون بررسی بیشتر نمیشه هیچ نظری داد. طبیعتا بر اساس تشخیص اونوقت میشه درمان مناسب رو پیشنهاد داد.... در مورد حجامت هم که عرض کردم به هیچ وجه توصیه نمیشه....

سمندر
22-12-2011, 13:03
مدتیه گلوم بشدت درد می کنه و سرفه های خیلی شدید دارم. بدون داشتن علائم سرماخوردگی یا آنفلاآنزا.
جالبه که سالهای قبل هم دقیقا همین مشکل بصورت دوره ای در همین موقع برام بوجود میومد.
به نظر مشکل از چیه و نظرتون راجع به درمان چیه؟

heical
22-12-2011, 13:09
مدتیه گلوم بشدت درد می کنه و سرفه های خیلی شدید دارم. بدون داشتن علائم سرماخوردگی یا آنفلاآنزا.
جالبه که سالهای قبل هم دقیقا همین مشکل بصورت دوره ای در همین موقع برام بوجود میومد.
به نظر مشکل از چیه و نظرتون راجع به درمان چیه؟

بدون شک شما باید تشریف ببرید پزشک تا معاینتون کنن و مشکل تشخیص داده بشه. از راه دور نه میشه تشخیص گذاشت و نه درمان!:3:

سمندر
22-12-2011, 13:28
بدون شک شما باید تشریف ببرید پزشک تا معاینتون کنن و مشکل تشخیص داده بشه. از راه دور نه میشه تشخیص گذاشت و نه درمان!:3:
دکتر رفتم
بهم گفت شبه ویروسه
یه آمپول ضد سرفه و چند تا قرص و یه شربت هم داد ولی هنوز خوب نشدم.

ari@n-ir
22-12-2011, 15:33
آرین خان گل گلاب..... عرض کنم به خدمت شما که احساس گز گز و مور مور می تونه دلایل خیلی مختلفی داشته باشه کهخ اینجا جای بحثش نیست....شایع ترین علتش می تونه دیابت باشه که اینطور که شما نوشتید در مورد شما صدق نمی کنه....پس بهترین کار اینه که شما به یک متخصص داخلی مغز و اعصاب مراجعه بفرمایید تا از نظر عصبی مورد بررسی قرار بگیرید. حقیقتش اینجا بیشتر از این نمیشه راهنمایی کرد چون بدون بررسی بیشتر نمیشه هیچ نظری داد. طبیعتا بر اساس تشخیص اونوقت میشه درمان مناسب رو پیشنهاد داد.... در مورد حجامت هم که عرض کردم به هیچ وجه توصیه نمیشه....

سلام:53:
چرا متخصص مغر و اعصاب!!:17::17:من که چیزیم نیست دکتر من بد ترس میگیردم این جوری نبین منو:20:
من به همون خون دادن بسنده میکنم :40::17:
منو چه به متخصص مغز و اعصاب آخه:17::17::17:
خیلی ممنون از شما

heical
22-12-2011, 17:36
سلام:53:
چرا متخصص مغر و اعصاب!!:17::17:من که چیزیم نیست دکتر من بد ترس میگیردم این جوری نبین منو:20:
من به همون خون دادن بسنده میکنم :40::17:
منو چه به متخصص مغز و اعصاب آخه:17::17::17:
خیلی ممنون از شما

پسر خوب متخصص مغز و اعصاب مگه ترس داره!:71: اینکه عرض کردم تشریف ببرید برای انه که بیشتر بررسی بشه و اگه احتیاج هست نوار عصب-عضله یا اقدامات تشخیصی مناسب تر براتون انجام بشه:6:....هیچ نگرانی و ترسی هم نداره

horaman
23-12-2011, 09:08
با دورد مدتی اطرافیان میگن بهم گه صورتم لاغر شده گونه هام رفته تو ماه رمضان روزه گرفتم نمیدونم به نظر شما علت چیه صبحونه مبخورم نهار میخورم شام فقط میوه ؟

heical
23-12-2011, 19:29
با دورد مدتی اطرافیان میگن بهم گه صورتم لاغر شده گونه هام رفته تو ماه رمضان روزه گرفتم نمیدونم به نظر شما علت چیه صبحونه مبخورم نهار میخورم شام فقط میوه ؟

سلام...
شما که خودتون استاد بخش حقوق هستید...با این شرح حال کمی که دادید یک لحظه خودتونو بزارید جای ما چه پاسخی می دید؟ :46::46::106:

O.K
24-12-2011, 09:59
چنانچه کاهش وزن کلی ( بیش از 5%) نداشته اید و تنها از نظر ظاهری لاغر تر بنظر میرسید بعید میدانیم جای نگرانی باشد.

shervin0311
25-12-2011, 10:55
سلام :

خسته نباشید ....

دوستان می خواستم بدونم اگر کسی سرطان ریه از نوع بد خیم داشته باشه و شیمی درمانی رو شروع کنه آیا امیدی به زندگی آن هست یا خیر ....

جدای از مسائل توکل به خدا و ..... می خواستم به طور واضح در این مورد بدونم ...

با تشکر

hbb
25-12-2011, 13:04
سلام
شامپو که مناسب باشه برای خارش پوست سر ترجیحا ایرانی ؟ جنس مو چرب لخت

heical
25-12-2011, 14:23
سلام :

خسته نباشید ....

دوستان می خواستم بدونم اگر کسی سرطان ریه از نوع بد خیم داشته باشه و شیمی درمانی رو شروع کنه آیا امیدی به زندگی آن هست یا خیر ....

با تشکر

سلام شروین خان.
عرضم به خدمت شما که نئوپلاسم های ریه بسته به نوعشون و مرحله بیماری، پیش آگهی های مختلفی دارن.... ولی در کل بگم که همیشه امید به زندگی هست حتی در بدترین شرایط :53:

heical
25-12-2011, 14:25
سلام
شامپو که مناسب باشه برای خارش پوست سر ترجیحا ایرانی ؟ جنس مو چرب لخت

سلام
بر طبق قوانین بخش معرفی هر نوع محصول دارویی و آرایشی در این انجمن مجاز نیست.

naavid
25-12-2011, 14:44
تقریبا 2 ماه پیش گلویم چنان گرفته شد که حتی آب هم از گلویم پائین نمی رفت و احساس میکردم یه چیزی تو گلوم گیر کرده و نه می توانستم غذا بخورم نه چیز دیگه ای بعد دور روز یه کمی بهبود پیدا کرد و توگلوم چیزی احساس نکردم بعد به پزشک مراجعه کردم تا مطمئن شوم ولی دکتر چیزی تشخیص نداد.
ولی بعد گذشت دوماه به صورت خفیف در گلویم احساس فشار میکنم نه دردی دارم نه سوزشی هیچی فقط احساس فشار در گلو میکنم و خیلی راحت غذا می خورم و نوشیدنی می نوشم بعضی وقت ها هم این فشار کمی بیشتر می شود ولی هیچ مشکلی در تنفس و خوردن ندارم در ضمن وقتی به گلوم دست می زنم احساس در دو طرف بغلی و جلو گلوم احساس میکنم یه ذره فرو رفتگی وجود داره . ممنون میشوم راهنماییم کنید

O.K
28-12-2011, 13:51
شما باید به متخصص گوش و حلق و بینی یا گوارش مراجعه نموده آندوسکوپی شوید.
ضمنا باید از نظر تیرویید هم معاینه و آزمایش شوید.
به دنبال مسیرهای میانبر و فرعی هم نروید......

O.K
28-12-2011, 13:54
سلام :

خسته نباشید ....

با تشکر

همانطور که همکارم فرمودند دقیقا بستگی به نوع سرطان دارد و نیز میزان گستردگی و انتشار آن در بدن بیمار.
کلا در سرطانها یک سیستم مرحله بندی وجود دارد که در ابتدای تشخیص باید انجام شود تا تکلیف بیمار و پزشک از نظر گزینه های درمانی و طول عمر مورد انتظار مشخص شود.
اگر شما بتوانید به بنده بگویید که سرطان این بیمار در چه مرحله ایست و تا چه اندازه گسترش پیدا کرده و نیز از نظر سلولی چه نوعی دارد احتمال دارد که بتوانم بشما بگویم که میزان طول عمر مورد انتظار ایشان چه مدت خواهد بود. این اطلاعات را در درجه اول باید خود پزشک معالج به بیمارتان میداد....

sh_nothing
29-12-2011, 12:14
با سلام
یه مدت دست مامانم یه دفعه از جاهای مختلف درد میگیره و خوب میشه و روی دستش از قسمت بند انگشتها یه دفعه سرخ میشه بدون اینکه درد بگیره باز بعد چند دقیقه خوب میشه!میشه راهنمایی کنید ایا چیز مهمی میتونه باشه؟با تشکر

O.K
29-12-2011, 15:03
با سلام
ایشان ممکن است به یکی از انواع بیماریهای روماتیسمی مبتلا شده باشند و یا یک بیمار جلدی.
بهرحال حتما باید توسط پزشک معاینه شوند....

ir104
29-12-2011, 15:42
سلام
سنم 32 قدم 172 هست به مدت 6 ماهه ورزش بدنسازي جهت افزايش حجم عضله انجام ميدم و قبل از شروع ورزش وزنم 67 كيلو بود و بعد از 3 ماه اول ورزش به 73 رسيدم و بعد از اين مدت وزنم تغييري نكرده و ثابت مونده با اينكه از مكمل پروتئين و رژيم غذايي پروتئيني استفاده ميكنم و روزي 6 الي 7 بار غذاي كم حجم ميخورم ولي وزنم تغيير نميكنه . سوخت و ساز بدنم زياده روزي 2 الي 3 بار دفع دارم. آيا اينكه مربي باشگاه ميگه به ايست وزني رسيدم درسته؟

hamidbarca
29-12-2011, 16:21
سلام
سنم 32 قدم 172 هست به مدت 6 ماهه ورزش بدنسازي جهت افزايش حجم عضله انجام ميدم و قبل از شروع ورزش وزنم 67 كيلو بود و بعد از 3 ماه اول ورزش به 73 رسيدم و بعد از اين مدت وزنم تغييري نكرده و ثابت مونده با اينكه از مكمل پروتئين و رژيم غذايي پروتئيني استفاده ميكنم و روزي 6 الي 7 بار غذاي كم حجم ميخورم ولي وزنم تغيير نميكنه . سوخت و ساز بدنم زياده روزي 2 الي 3 بار دفع دارم. آيا اينكه مربي باشگاه ميگه به ايست وزني رسيدم درسته؟
با اجازه اساتید بخش پزشکی.نه به خدا این یه چیز طبیعی هست من خودم چند ساله که بدنسازی کار میکنم.مربی شما الان فقط میخواد استروئید بهت بفروشه کاری هم به سلامتیت نداره.لطفا صبر داشته باش

heical
29-12-2011, 21:48
سلام

دوست خوبم سلام...
وزن شما نسبت یه قدتون کاملا نرمال و طبیعیه.... همونطور که قبلا هم در جواب دوستان عرض کردیم اضافه شدن وزن در صورتی اتفاق می افته که انرژی رسیده به بدن شما از طریق غذاهای مختلف بیشتر از اون چیزی باشه که بدن شما بهش نیاز داره... در ورزش هم نیاز به مواد غذایی بیشتر میشه که اونطور که معلومه شما هم افزایش مقدار غذای دریافتی داشتید....به هر صورت الآن مشکل خاصی ندارید و با توجه به اینکه انرژی دیافتی و مصرف شده بدنتون با هم برابری می کنه وزن شما دیگه اضافه نشده....

[Masoud]
29-12-2011, 21:53
دکی یک سوال داشتم

حدود 10سال سیگار استعمال میکردم

حالا چند وقتی میشه گذاشتمش کنار/ و میخواستم ورزش را شروع کنم ، میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد برای بدنم ورزش تقریبا سنگین هم میخواهم بکنم(پاور لیفتینگ)

یک سری دوستانم گفتن که نباید ورزش سنگین بکنی ! مدت زیادی سیگارمیکشیدی مشکل برایت پیش میاد؟!

این مورد چقدر صحبت دارد؟!

FARIBA.M
29-12-2011, 22:02
عرض سلام
تاپیکو دیدم اومده بالا غصه هام یادم اومد!
دیشب یه جا مهمون بودم نقر لاغری شد. یه جعبه قرص دست یکی دیدم گفتم این چیه گفت خیلی عالیه چربی سوزه. گفتم از اونا که باید چادر بزنی دم در دستشویی؟! گفت: نههههههههه فقط چربیهای غذایی که میخوری رو میشوره. قرص سرکه سیب. بوی تند سرکه هم میداد.
حالا میخوام بدونم این قرص ضرر و زیانی هم داره؟ اصلا اثری در چربی سوزی داره یا حرفه.
ممنونم.
با تشکر فریبا

heical
29-12-2011, 22:09
;6296748']دکی یک سوال داشتم

حدود 10سال سیگار استعمال میکردم

حالا چند وقتی میشه گذاشتمش کنار/ و میخواستم ورزش را شروع کنم ، میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد برای بدنم ورزش تقریبا سنگین هم میخواهم بکنم(پاور لیفتینگ)

یک سری دوستانم گفتن که نباید ورزش سنگین بکنی ! مدت زیادی سیگارمیکشیدی مشکل برایت پیش میاد؟!

این مورد چقدر صحبت دارد؟!

خیر عزیزم مشکلی نیست... اگه مشکل قلبی-ریوی خاصی ندارید مساله ای نیست...ولی به هر صورت برای این ورزش های سنگین باید از کم شروع کنید و تحت نظر مربی باشید.

heical
29-12-2011, 22:10
عرض سلام
تاپیکو دیدم اومده بالا غصه هام یادم اومد!
دیشب یه جا مهمون بودم نقر لاغری شد. یه جعبه قرص دست یکی دیدم گفتم این چیه گفت خیلی عالیه چربی سوزه. گفتم از اونا که باید چادر بزنی دم در دستشویی؟! گفت: نههههههههه فقط چربیهای غذایی که میخوری رو میشوره. قرص سرکه سیب. بوی تند سرکه هم میداد.
حالا میخوام بدونم این قرص ضرر و زیانی هم داره؟ اصلا اثری در چربی سوزی داره یا حرفه.
ممنونم.
با تشکر فریبا

خیر فریبا خانم گل گلاب.... ما قرص چربی شور نداریم اصلا!!! سرکه سیب هم مثل بقیه هست و هیچ کاری برای چربی انجام نمیده! این هم یه جور بازار هست که درست شده و از اطلاعات نادرست مردم سو استفاده میشه!:3:

FARIBA.M
03-01-2012, 15:12
واسه زانو دردم رفتم دکتر ارتوپد. یه جعبه قرص داده روش نوشته joint rx زیرشم نوشته glucosamine, msm silica & vitamin c
یکی گفت این غضروف سازه درسته؟
30 تومن پول بیزبون ما رو هم گرفتن. میخوام ببینم چیکار میکنه الکی کبد ما رو خراب نکنه.
با تشکر فریبا

O.K
03-01-2012, 16:06
گلوکوزامین دارویی است که در ترمیم غضروفهای مفاصل نقش مختصری دارد و عموما دربیماران استئو آرتریت (آرتروز) مصرف دارد.
اصولا پیشرفت بیماری را تا حدودی کند میکند ولی درمان آرتروز محسوب نمیشود.

FARIBA.M
03-01-2012, 20:30
گلوکوزامین دارویی است که در ترمیم غضروفهای مفاصل نقش مختصری دارد و عموما دربیماران استئو آرتریت (آرتروز) مصرف دارد.
اصولا پیشرفت بیماری را تا حدودی کند میکند ولی درمان آرتروز محسوب نمیشود.

ممنون از جوابتون. فقط یه چیز؛ من شنیدم که اینها در صد قند رو در بدن بالا میبره. این حرف درسته؟ یکی از فامیلهای ما گلوکوزامین خورده بود و قندش بالا رفته بود. دکتر گوارش بهش گفته بود مربوط به این دارو بوده و باید بلافاصله قطعش کنه.
با تشکر فریبا

heical
03-01-2012, 20:35
ممنون از جوابتون. فقط یه چیز؛ من شنیدم که اینها در صد قند رو در بدن بالا میبره. این حرف درسته؟ یکی از فامیلهای ما گلوکوزامین خورده بود و قندش بالا رفته بود. دکتر گوارش بهش گفته بود مربوط به این دارو بوده و باید بلافاصله قطعش کنه.
با تشکر فریبا

فریبا جان....باور عمومی پزشکان بر اینه که مصرف گلوکزآمین می تونه در مقدار قند خون اندازه گیری شده تاثیر بزاره؛ ولی هنوز شاهد معتبری که دلالت بر این موضوع داشته باشه موجود نیست....به هر حال بهتره این دارو در افراد دیابتیک با احتیاط مصرف بشه.

yazdan100
03-01-2012, 22:21
با سلام....میخواستم بدونم رابطه مصرف آلوورا و درد عضلانی شدید چیست...بنده حتی با مصرف بسیار کم هم دچار درد میشم در برخی مقالات هم به این موضوع اشاره شده ولی توضیحی واسه علل و جلوگیری از اون ارائه نشده..آیا راه حلی هست که آلوورا مصرف کرد و دچار درد عضلات نشد ..با تشکر

O.K
04-01-2012, 14:26
با سلام
من نتوانستم ارتباطی بین آلو ورا و درد عضلانی پیدا کنم.
ممکن است مقالاتی که فرمودید ارائه نمایید تا ببینیم دقیقا چه گفته اند؟؟

binaazir
04-01-2012, 15:01
با سپاس و تشکر از o.k عزیز بابت جواب دادن به سوالات

مادر من مشکل آب مروارید چشم داره و گفتند که باید عمل بشه
بیمه درمانی پدر و مادر من واله ارتش هست و میخواد حتما تهران عمل کنه
پیگیری هایی که من کردم به این نتیجه رسیدم که بیمارستان بقیه الله که زیر نظر سپاه و نیرو های مسلح هم هست بیمارستان خوبیه و به شرایط بیمه درمانی مادر من هم میخوره
حالا سوالی که دارم :
میخوام بدونم کدوم دکتر چشم پزشک که در بیمارستان بقیه الله عمل میکنه دکتر خوبیه که ما از اون نوبت بگیریم ؟؟؟
دکترهای زیادی ( چشم پزشک ) در بیمارستان بقیه الله هستند و اونجا هم عمل میکنند ولی من میخوام چند تایی که به ترتیب خوب هستند رو بدونم کدوم ها هستند

ممنون میشم از شما دوست عزیز و یا دیگر دوستان منو راهنمایی کنند

با سپاس از o.k عزیز

heical
04-01-2012, 20:05
با سلام....میخواستم بدونم رابطه مصرف آلوورا و درد عضلانی شدید چیست...بنده حتی با مصرف بسیار کم هم دچار درد میشم در برخی مقالات هم به این موضوع اشاره شده ولی توضیحی واسه علل و جلوگیری از اون ارائه نشده..آیا راه حلی هست که آلوورا مصرف کرد و دچار درد عضلات نشد ..با تشکر

دلیل مشخصی نمیشه بیان کرد ولی به طور کلی آلوئه ورا اصولا به دلیل ترکیبات آنتراکینونی که داره می تونه باعث القا انقباضات عضلانی مخصوصا در عضلات صاف بشه...همچنین مصرف طولانی مدتش می تونه باعث اختلالات آب و الکترولیت ها بشه که خودش می تونه انقباضات عضلانی رو تشدید کنه....اینا می تونه دلیلی باشه بر دردهایی که شما می فرمایید....... در کل مصرف طولانی مدت آلوئه ورا توصیه نمیشه و اگر هم استفاده میشه بهتره از محصولات فراوری شده تجاری استفاده بشه و اون هم به صورت کوتاه مدت و نه دائمی و روزانه.

heical
04-01-2012, 20:10
با سپاس و تشکر از o.k عزیز بابت جواب دادن به سوالات

مادر من مشکل آب مروارید چشم داره و گفتند که باید عمل بشه
بیمه درمانی پدر و مادر من واله ارتش هست و میخواد حتما تهران عمل کنه
پیگیری هایی که من کردم به این نتیجه رسیدم که بیمارستان بقیه الله که زیر نظر سپاه و نیرو های مسلح هم هست بیمارستان خوبیه و به شرایط بیمه درمانی مادر من هم میخوره
حالا سوالی که دارم :
میخوام بدونم کدوم دکتر چشم پزشک که در بیمارستان بقیه الله عمل میکنه دکتر خوبیه که ما از اون نوبت بگیریم ؟؟؟
دکترهای زیادی ( چشم پزشک ) در بیمارستان بقیه الله هستند و اونجا هم عمل میکنند ولی من میخوام چند تایی که به ترتیب خوب هستند رو بدونم کدوم ها هستند

ممنون میشم از شما دوست عزیز و یا دیگر دوستان منو راهنمایی کنند

با سپاس از o.k عزیز

خطاب شما خدمت استاد گرانقدر دکتر امید عزیز بود و قاعدتا من نباید پاسخ می دادم ولی به هر صورت چون در این مورد پاسخ ها فرقی نمی کنه بنده جسارت کردم و جوابگوی سوال شما شدم...جوابی که از مدیران بخش خواهید شنید این است که "معرفی همکاران در این بخش خلاف قوانین سایت هست" بنابراین از پاسخ گویی به شما در این زمینه معذوریم.
با آرزوی سلامتی برای شما و مادر بزرگوارتان

O.K
05-01-2012, 12:29
خطاب شما خدمت استاد گرانقدر دکتر امید عزیز بود و قاعدتا من نباید پاسخ می دادم ولی به هر صورت چون در این مورد پاسخ ها فرقی نمی کنه بنده جسارت کردم و جوابگوی سوال شما شدم...جوابی که از مدیران بخش خواهید شنید این است که "معرفی همکاران در این بخش خلاف قوانین سایت هست" بنابراین از پاسخ گویی به شما در این زمینه معذوریم.
با آرزوی سلامتی برای شما و مادر بزرگوارتان

مضاف بر اینکه بنده اساسا در ایران طبابت و زندگی نمیکنم و آشنایی خاصی با اطبای بیمارستان بقیه... ندارم.
اصولا عمل آب مروارید عمل مشکلی نیست و بعید میدانم لازم باشد در انتخاب جراح زیاد وسواس به خرج دهید.

armin_80008
06-01-2012, 00:38
تو خواب دست راستم شديد درد ميگيره و بي حس ميشه هيچ جوري خوب نميشه نه با گرم كردن نه با راه رفتن فقط يجور خوب ميشه اينكه بالاي سرمو بذارم زمين دستمو باز كنم مثل كله ملاق ، فشار خون هم دارم مشكل از چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟

O.K
06-01-2012, 04:26
با شرح حالی که میدهید حدس میزنم مشکلتان از ناحیه گردن ناشی میشود یعنی احتمالا اعصاب بازو و دستتان در بین مهره های گردن تحت فشار قرار میگیرند.
توصیه میکنم به یک متخصص مغز و اعصاب یا ارتوپدی مراجعه نمایید.
ممکن است لازم شود از گردنتان عکس برداری یا MRI به عمل آید.

astanjin
06-01-2012, 05:07
درود بر شما

چند روزه معده بنده زیاد میسوزه و با درد همراهه و میزنه گلنج میکنم و قلبم هم درد میگیره...من خوب غذا میخورم و از دوران خدمت به اینور یعنی 4 سال پیش که همینطوری شده بودم رفتم بیمارستان 501 ارتش و اونجا آندوسکوپی انجام دادن و گفتن معدت عفونت کرده که پزشک مربوطه منو بست به مترو نیدازول به همراه یه سری قرص و شربت که اسامیشون خاطرم نیست و چندماه انها را مصرف کردم و کاملا خوب شدم و تا چندروز پیش هیچ مشکلی حتی یه بار نداشتم ولی من کلا عادت ندارم داروهای شیمیایی مصرف کنم فقط درمواردی که دیگه مجبور باشم ایا داروی گیاهی خاصی برای این منظور وجود داره؟البته شربت (الومینیوم منیزیوم سایمتیکون) و راینتدین و سایمتادین و کلیدنیوم هم استفاده کردم و یه خورده ارومم میکنه ولی چند ساعت بعد باز شروع میشه دیگه نمیدونم چیکار کنم ...بیشتر مد نظرم داروی گیاهی هست جوشونده ای چیزی؟
مرسی

heical
06-01-2012, 09:58
درود بر شما

چند روزه معده بنده زیاد میسوزه و با درد همراهه و میزنه گلنج میکنم و قلبم هم درد میگیره...من خوب غذا میخورم و از دوران خدمت به اینور یعنی 4 سال پیش که همینطوری شده بودم رفتم بیمارستان 501 ارتش و اونجا آندوسکوپی انجام دادن و گفتن معدت عفونت کرده که پزشک مربوطه منو بست به مترو نیدازول به همراه یه سری قرص و شربت که اسامیشون خاطرم نیست و چندماه انها را مصرف کردم و کاملا خوب شدم و تا چندروز پیش هیچ مشکلی حتی یه بار نداشتم ولی من کلا عادت ندارم داروهای شیمیایی مصرف کنم فقط درمواردی که دیگه مجبور باشم ایا داروی گیاهی خاصی برای این منظور وجود داره؟البته شربت (الومینیوم منیزیوم سایمتیکون) و راینتدین و سایمتادین و کلیدنیوم هم استفاده کردم و یه خورده ارومم میکنه ولی چند ساعت بعد باز شروع میشه دیگه نمیدونم چیکار کنم ...بیشتر مد نظرم داروی گیاهی هست جوشونده ای چیزی؟
مرسی

سلام دوست بزرگوارم...
راستش من نمی دونم این اصطلاح شیمیایی و گیاهی رو کی مد کرده ولی همچین تصوری کاملا اشتباه هست که داروهای گیاهی هیچ عارضه ای ندارن و دارهای به قول شما شیمیایی پر از عارضه هستن!:30: این تصور کاملا اشتباه هست و چه بسا که داروهای گیاهی به دلیل کالیبره نبودن دوزاژ موادشون و یا همراهی مواد موثره مختلف در یک گیاه عوارض نا خواسته شدیدتری رو برای مصرف کننده به بار بیارن!:30: پس لطفا این طرز تفکر خودتون رو تغییر بدید.
و اما با توجه به اینکه شما عفونت هلیکوباکتر پیلوری داشتید احتمال عودش خیای زیاده و این مواد گیاهی و آلومینیوم و .... هیچ کمکی به شما نخواهند کرد و شما باید تحت درمان مناسب آنتی بیوتیکی قرار بگیرید....پس حتما باید تشریف ببرید پیش پزشک و درمان لازم رو دریافت کنید تا شرایط بدتری پیش نیومده....
با آرزوی سلامتی برای شما:6:

.Mehdi.
06-01-2012, 10:01
سلام.

اخیرا شنیدم که استفاده مداوم از دهان شو باعث بروز سرطان دهان می شود.

آیا این موضوع صحت دارد؟

heical
06-01-2012, 10:19
سلام.

اخیرا شنیدم که استفاده مداوم از دهان شو باعث بروز سرطان دهان می شود.

آیا این موضوع صحت دارد؟

حداقل تا کنون در کتابهای مرجع دارویی چنین چیزی به عنوان عوارض جانبی دارو ذکر نشده! این قضیه ای که شما می فرمایید مربوط به سال 2008 بود که یک تیم تحقیقاتی نشان دادند که دهانشویه های حاوی الکل می تونن ریسک سرطان دهان رو بالا ببرن ولی مطالعات بعدی چنین چیزی رو تایید نکردن و سال 2009 انجمن دندانپزشکان آمریکا اعلام کرد که شواهد کنونی هیچ ارتباطی بین افزایش ریسک ابتلا به سرطان دهان با مصرف دهانشویه های حاوی الکل نشون ندادن و بنابراین جای هیچ نگرانی نیست.... پس در کل زیاد به شنیده های خودتون اعتماد نکنید چون معلوم نیست از کجا منشا گرفتن....:3:

سهراب
06-01-2012, 11:31
خیلی جالبه که اگه مدتی روزنامه سلامت بخونین، متوجه میشین که یه جوری توش از دهانشویه های حاوی الکل حرف میزنن که انگار هفت نسل قبلی نویسنده مقاله هاشون در اثر مصرف این دهانشویه ها به ملکوت اعلی رفته!
برای من همیشه عجیب بوده که این همه سال خیلی از دهانشویه ها کمی اتانول داشتن، در حد خیلی کم، که اون هم با بسته بندی های داروهای ایرانی احتمال زیاد توی راه کارخونه تا محل فروش تبخیر میشده! ولی چرا این همه در مورد اینا بد میگن!
جالبه که توی سلامت همش توصیه میکنن که بهترین دهانشویه ها، دهانشویه پراکسید هیدروژنه، یا همون آب اکسیژنه خودمون، ولی این رو نمیگه که اصولا سالهاس در ایران تولید نمیشه.

ahooraman
06-01-2012, 11:56
سلام
من احساس می کنم هر بار کراتین (http://badan3azi.com/f218/) مصرف (http://badan3azi.com/t5958/) می کنم میل ج ن س ی م به شدت کاهش پیدا می کنه. اینو خوب تجربه کردم چون هر بار که یه مدت مصرف (http://badan3azi.com/t5958/) می کنم ( حتی فقط 5 گرم قبل از تمرین) این اتفاق می افته. ولی مدتی که مصرف (http://badan3azi.com/t5958/) نمی کنم خوب می شه . بدنسازی کار می کنم
کسی تجربه شو داره یا اطلاعاتی اگه دارین خواهش می کنم بگین

O.K
06-01-2012, 13:04
ارتباط خاصی بین کراتین و میل جنسی وجود ندارد.
احتمال اینکه این عارضه از دیگر مواد به اصطلاح مکمل ناشی شده باشد بسیار است مانند استروییدها.

ahooraman
06-01-2012, 14:02
ممنون ولی من هیچ آستروییدی مصرف نمی کنم . فقط پروتئین گلوتامین و کراتین اونم بعضی وقتا . دیگه از هیچ مکمل دیگه استفاده نکردم

.Masoud.
06-01-2012, 14:40
با سلام
من تابستون ها حدود 10 تیر چشمم از قسمت سفیدی از سمپ پایین شروع به قرمز شدن میکنه و به مرور به قسمت سیاهی چشمم میرسه و خارش میگیره . الان چهار سال هست این مشکل رو دارم و هربار که پیش چشم پزشک میرم یه قطره به نام ناپرووین ( همون نفازولین هست) میده و با 7-8 قطره خوب میشه و دقیقا سال دیگه همون موقع تکرر میشه تا اینکه دو روز پیش تو تلوزیون گفت این قطره باعث آب مروارید و آب سیاه در دراز مدت میشه. میخواستم من رو راهنمایی کنید ببینم آیا این موضوع درمان قطعی داره یا نه و این قطره که میریختم مشکلی برام به وجود نمیاره ؟ و اینکه چه راهی جایگزین این دارو هست ؟
با سپاس

astanjin
06-01-2012, 15:57
سلام دوست بزرگوارم...
راستش من نمی دونم این اصطلاح شیمیایی و گیاهی رو کی مد کرده ولی همچین تصوری کاملا اشتباه هست که داروهای گیاهی هیچ عارضه ای ندارن و دارهای به قول شما شیمیایی پر از عارضه هستن!:30: این تصور کاملا اشتباه هست و چه بسا که داروهای گیاهی به دلیل کالیبره نبودن دوزاژ موادشون و یا همراهی مواد موثره مختلف در یک گیاه عوارض نا خواسته شدیدتری رو برای مصرف کننده به بار بیارن!:30: پس لطفا این طرز تفکر خودتون رو تغییر بدید.
و اما با توجه به اینکه شما عفونت هلیکوباکتر پیلوری داشتید احتمال عودش خیای زیاده و این مواد گیاهی و آلومینیوم و .... هیچ کمکی به شما نخواهند کرد و شما باید تحت درمان مناسب آنتی بیوتیکی قرار بگیرید....پس حتما باید تشریف ببرید پیش پزشک و درمان لازم رو دریافت کنید تا شرایط بدتری پیش نیومده....
با آرزوی سلامتی برای شما:6:

درود

به روی چشم دکتر جان شما امر بفرما... مراجعه میکنم به پزشک...

:53:

O.K
06-01-2012, 16:40
مصرف کوتاه مدت این دارو و تحت نظر پزشک باعث عوارض فوق نمیشود.

.Masoud.
06-01-2012, 17:34
مصرف کوتاه مدت این دارو و تحت نظر پزشک باعث عوارض فوق نمیشود.
خب این چشم من هر سال همینطوره اگه امسال هم باز قرمز شد مطمئنم باز دکتر همینو میده حالا باز بریزم یا نه ؟ نمونه خارجی نداره که خوب بشه و هر سال باز قرمز نشه ؟
با سپاس

heical
06-01-2012, 23:55
خب این چشم من هر سال همینطوره اگه امسال هم باز قرمز شد مطمئنم باز دکتر همینو میده حالا باز بریزم یا نه ؟ نمونه خارجی نداره که خوب بشه و هر سال باز قرمز نشه ؟
با سپاس

دوست گلم سلام...
این تاپیک جای تشخیص بیماری نیست و شما هم تشخیص پزشکتون رو نفرمودید که بدونیم چیه ولی به هر صورت اونطوری که من برداشت کردم شما با مصرف کوتاه مدت نفازولین بهبود پیدا می کنید و مصرف کوتاه مدت این دارو عوارضی که شما فرمودید رو در پی نخواهد داشت برای همین نگران نباشید و بر مبنای دستور پزشکتون عمل کنید....اگه مشکل آلرژی به ماده خاصی هست باید بررسی بشه که نسبت به چه ماده ای حساس هستید (که در تابستون معمولا حساسیت به گیاهان مختلف می تونه باشه)و از اون ماده خاص دوری کنید.

Princess of Persia
07-01-2012, 12:46
درود خدمت جناب دکتر ِ گرامی.:53:
من امروز زیز چانه ام رو لیزر کردم ( اسم دستگاهش Gentle بود ) تو مرکز هلال احمر,موقعی که
داشتن عینک رو روی چشمم میگذاشتن,روی چشم راستم خوب جا نیفتاد و با اینکه من چشمم رو بسته بودم,اما حدود 3-4 بار رنگ یاقوتیه لیزر رو حس کردم,میخواستم بدونم برای چشمم مشکلی پیش نمیاد؟:17: ( خیلی نگرانم)
مچکرم:53:

.Masoud.
07-01-2012, 14:26
دوست گلم سلام...
این تاپیک جای تشخیص بیماری نیست و شما هم تشخیص پزشکتون رو نفرمودید که بدونیم چیه ولی به هر صورت اونطوری که من برداشت کردم شما با مصرف کوتاه مدت نفازولین بهبود پیدا می کنید و مصرف کوتاه مدت این دارو عوارضی که شما فرمودید رو در پی نخواهد داشت برای همین نگران نباشید و بر مبنای دستور پزشکتون عمل کنید....اگه مشکل آلرژی به ماده خاصی هست باید بررسی بشه که نسبت به چه ماده ای حساس هستید (که در تابستون معمولا حساسیت به گیاهان مختلف می تونه باشه)و از اون ماده خاص دوری کنید.
تشخیص دکتر این هست که حساسیت فصلی هست در ضمن من درسته به طور کوتاه مدت این قطره رو مصرف میکنم ولی هر سال مجبور به استفاده مکر از این قطره هستم (الان 4 ساله دارم هر سال این قطره رو میریزم) با توجه به اینکه به احتمال فراوان دوباره امسال و سالهای بعد هم باید مصرف کنم میخواستم بدونم که آیا نمونه خارجی نداره که برای همیشه خوب شه ؟
با سپاس

heical
07-01-2012, 15:35
درود خدمت جناب دکتر ِ گرامی.:53:
من امروز زیز چانه ام رو لیزر کردم ( اسم دستگاهش Gentle بود ) تو مرکز هلال احمر,موقعی که
داشتن عینک رو روی چشمم میگذاشتن,روی چشم راستم خوب جا نیفتاد و با اینکه من چشمم رو بسته بودم,اما حدود 3-4 بار رنگ یاقوتیه لیزر رو حس کردم,میخواستم بدونم برای چشمم مشکلی پیش نمیاد؟:17: ( خیلی نگرانم)
مچکرم:53:

سلام...
سوالتون رو در پیغام خصوصی هم مطرح کرده بودید که همانجا پاسخگوی شما بودم...
موفق باشید:53:

heical
07-01-2012, 15:37
تشخیص دکتر این هست که حساسیت فصلی هست در ضمن من درسته به طور کوتاه مدت این قطره رو مصرف میکنم ولی هر سال مجبور به استفاده مکر از این قطره هستم (الان 4 ساله دارم هر سال این قطره رو میریزم) با توجه به اینکه به احتمال فراوان دوباره امسال و سالهای بعد هم باید مصرف کنم میخواستم بدونم که آیا نمونه خارجی نداره که برای همیشه خوب شه ؟
با سپاس

خیر دوست عزیزم....اولا که نمونه خارجی نداره و ثنیا داروی نفازولین که قرار نیست تاثیر دائمی داشته باشه! حتی اگه خارجیش هم موجود باشه...!:114: همونطور که عرض کردم خدمتتون بهترین راه پیشگیری اینه که بفهمید به چه ماده ای حساسیت دارید و ازش دوری کنید.

armin_80008
10-01-2012, 11:07
سلام
راه اتباط با پروفسور سميعي جراح مغز اعصاب چيست براي وقت گرفتن؟؟
شماره يا سايتي داره؟

.Mehdi.
10-01-2012, 11:12
سلام

مصرف مداوم ( هر روز 2 بار) از محلول دهانشوی کلرهگزادین 2% مشکلی که بوجود نمیاره؟؟

O.K
10-01-2012, 11:15
سلام
راه اتباط با پروفسور سميعي جراح مغز اعصاب چيست براي وقت گرفتن؟؟
شماره يا سايتي داره؟

ما اطلاعی از وسیله تماس اطبا نداریم.
میتوانید از سازمان نظام پزشکی تحقیق بفرمایید.

O.K
10-01-2012, 11:19
با سلام
مصرف مداوم این دهانشویه میتواند باعث لکه های دندانی ، التهابات لثه و زبان و زخمهای آفتی بشود.
میتوانید به سایت زیر هم جهت اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید.
http://www.drugs.com/pro/chlorhexidine.html

s_m_b
10-01-2012, 12:54
پست من چرا پاک شده؟!
مگه سوال غیر پزشکی پرسیده بودم؟

heical
10-01-2012, 13:14
پست من چرا پاک شده؟!
مگه سوال غیر پزشکی پرسیده بودم؟

هر بخشی قوانینی داره که باید مراعات کرد....اینگونه سوالات را در پیغام خصوصی بپرسید.

gigi_alex
11-01-2012, 09:53
سلام دوستان
ميخواستم در مورد كولونوسكوپي اطلاعاتي به من بدين. اينكه مدت انجامش چقدر طول ميكشه يا اينكه درد داره؟ چطور بفهمم كه روده خالي و تميزه؟

ممنون ميشم

heical
11-01-2012, 12:51
سلام دوستان
ميخواستم در مورد كولونوسكوپي اطلاعاتي به من بدين. اينكه مدت انجامش چقدر طول ميكشه يا اينكه درد داره؟ چطور بفهمم كه روده خالي و تميزه؟

ممنون ميشم

سلام.
اصطلاح کولونوسکوپی یعنی مطالعه و بررسی کولون و انجام اقدامات تشخیصی و درمانی با استفاده از دستگاه کولونوسکوپ. کولونوسکوپ در واقع از یک دستگاه لوله ای شکل تشکیل شده که در سرش دوربین قرار گرفته و همینطور ابزارهای لازم برای انجام بیوپسی و .... که این لوله از طریق مقعد وارد کولوت میشه و بعد پزشک با استفاده از تصاویری که می بینه بیماری رو تشخیص میده یا اگه اقدامات دیگری مثل بیوپسی لازم باشه انجام میده...مدت زمان انجامش که مشخص نیست و بستگی به فرد و بیماریش داره....در مورد درد هم که نگران نباشید درد خاصی نداره..... و اما در مورد خالی بودن روده هم که معمولا با توصیه هایی که قبلش به شما می کنن و استفاده از مسهل ها و تنقیه کولون رو خالی می کنن ولی به هر صورت یادتون باشه اقداماتی که بهتون میگن قبل از انجام کولونوسکوپی انجام بدید (مثلا استفاده از غذاهای خاص یا استفاده از داروهای خاص و ...) رو حتما انجام بدید.

Mostafait
12-01-2012, 15:37
با سلام خدمت دوستان عزیز... ***(بازم من با سوال استثنایی)***

می خواستم بدونم که مغز انسان روزانه چند کالری انرژی مصرف میکند؟ (روزانه 9 ساعت پای کامپیوتر) (شنیده ام که مغز از گلوکز خون تغذیه میکند و این سوال برام پیش اومد)

با تشکر!

O.K
13-01-2012, 10:02
با سلام
حدود 20% از کالری مصرفی در شبانه روز توسط مغز به مصرف میرسد.
مثلا اگر بطور متوسط یک شخص 2000 کالری مصرف کند حدود 400 کالری توسط مغز سوزانده میشود.
البته این مسلما یک عدد کاملا تخمینی و تقریبی میباشد و با شرایط مختلف فرق میکند.

saman2070
14-01-2012, 11:03
باسلام

من یه مادربزرگی دارم که 4.5سال پیش سکته مغزی کرده تمام بدنش بجز سروگردن و دست راستش فلج شد.
حالا یه قسمت از کمرش نزدیک باسن پوستش افتاده.میخواستم بدونم برای مداوا و یا اینکه پیشروی نکنه از چه پمادی یا ......استفاده کنم؟

باسپاس فراوان:53:

O.K
14-01-2012, 18:00
به احتمال زیاد بیمار شما دچار زخم بستر شده و درمان آن به این سادگی امکان پذیر نیست.
ما در این انجمن هیچ دارو و نسخه ای تجویز نمیکنیم و بیمار شما را باید یک متخصص جراحی ببیند.

Djkiller_SatSat
14-01-2012, 18:46
با سلام...

مصرف ویتامین b15 رو برای افرادی که ورزش بدنسازی کار میکنند توصیه میکنید؟

ایا این ویتامینها به صورت مصرف ازاد هست یا حتما باید تحت نسخه پزشک باشد؟

چون من هر داروخانه ای رفتم همه جور ویتامینی داشتن ولی این مدل رو نداشتن؟

چطوری میشه این ویتامین رو تهیه کرد؟

heical
14-01-2012, 18:58
اگر ویتامین جدیدی به اسم B 15 تازگی ها کشف شده متاسفانه بنده هنوز خبر ندارم.... در مورد روش تهیه ماده ای که وجود خارجی ندارد هم اطلاع خاصی موجود نیست! :3:

sat53
14-01-2012, 19:15
http://en.wikipedia.org/wiki/Pangamic_acid

Djkiller_SatSat
14-01-2012, 19:27
اگر ویتامین جدیدی به اسم B 15 تازگی ها کشف شده متاسفانه بنده هنوز خبر ندارم.... در مورد روش تهیه ماده ای که وجود خارجی ندارد هم اطلاع خاصی موجود نیست! :3:

دکتر جان جسارتا نفرمایید این حرفا رو...

این از عکسهایی از این ویتامین :

که یعنی این ویتامین وجود داره ولی معلوم نیست کجا گیر میاد؟

آیا مصرفش آزاده یا تحت نسخه هست؟ خواصی داره یا عوارض داره؟

در پست بالایی هم که دوستان ذکر کردن مثل اینکه pangamid acid هست؟!!

heical
14-01-2012, 20:27
دکتر جان جسارتا نفرمایید این حرفا رو...

این از عکسهایی از این ویتامین :

که یعنی این ویتامین وجود داره ولی معلوم نیست کجا گیر میاد؟

آیا مصرفش آزاده یا تحت نسخه هست؟ خواصی داره یا عوارض داره؟

در پست بالایی هم که دوستان ذکر کردن مثل اینکه pangamid acid هست؟!!

عزیز دلم بنده هم عرض کردم که بنده در این زمینه اطلاعی ندارم و دلیل نمیشه که وجود نداشته باشه..... و اما با توجه به متنی که دوستمون زحمت کشیدن و گذاشتن باید عرض کنم که این ماده ای که معرفی کردید هیچ نقش ویتامینی ثابت شده ای نداره و این اسمی که به عنوان ویتامین ب 15 روش گذاشتن یه جورایی مخالف نقشیه که ما در مورد ویتامین ها می دونیم!:3: نکته جالبش اینه که تا به حال نتونستن این ماده رو به صورت خالص به دست بیارن و هر چیزی هم که سنتز شده ترکیبی از مواد مختلف بوده و هر شرکتی چند تا از این ماده ها رو به عتوان ویتامین می فروشه که یه جورایی صحیح نیست!:71: و FDA هم فروش این فرآورده ها رو ممنوع کرده.... و اما با توجه به اینکه این ماده هیچ نقش شناخته شده ای نداره و اصلا استفاده پزشکی هم نداره قاعدتا نمیشه در مورد عوارض اظهار نظر قطعی کرد ولی چیزی که تا به حال پیشنهاد شده اینه که این ماده می تونه خطر ابتلا به سرطان رو زیاد کنه و همونطور که عرض کردم FDA هم فروش و عرضه این مکمل ها رو مجاز نمی دونه و توی خیلی از کشورها مثل کانادا اصلا توزیعشون ممنوعه...به هر صورت این ماده هیچ نقش شناخته شده غذایی و مکملی نداره و اصلا کار خاصی توی بدن انجام نمیده (و شاید اصلا گذاشتن اسم ویتامین روی این ترکیب اصلا صحیح نباشه!).... به هر صورت اینجا کشور جهان سومه و متاسفانه خیلی از چیزهایی که توی کشورهای دیگه مصرف نمیشه رو می فرستن اینجا و یه اسم ویتامین می ذارن روش و به خورد ملت ما میدن!...پس در کل شما بی خود خودتون رو توی دردسر نندازید و بی خود وقت و پول و هزینتون رو صرف این چیزهایی که معلوم نیست به چه درد می خوره نکنید.

Djkiller_SatSat
14-01-2012, 21:06
عزیز دلم بنده هم عرض کردم که بنده در این زمینه اطلاعی ندارم و دلیل نمیشه که وجود نداشته باشه..... و اما با توجه به متنی که دوستمون زحمت کشیدن و گذاشتن باید عرض کنم که این ماده ای که معرفی کردید هیچ نقش ویتامینی ثابت شده ای نداره و این اسمی که به عنوان ویتامین ب 15 روش گذاشتن یه جورایی مخالف نقشیه که ما در مورد ویتامین ها می دونیم!:3: نکته جالبش اینه که تا به حال نتونستن این ماده رو به صورت خالص به دست بیارن و هر چیزی هم که سنتز شده ترکیبی از مواد مختلف بوده و هر شرکتی چند تا از این ماده ها رو به عتوان ویتامین می فروشه که یه جورایی صحیح نیست!:71: و FDA هم فروش این فرآورده ها رو ممنوع کرده.... و اما با توجه به اینکه این ماده هیچ نقش شناخته شده ای نداره و اصلا استفاده پزشکی هم نداره قاعدتا نمیشه در مورد عوارض اظهار نظر قطعی کرد ولی چیزی که تا به حال پیشنهاد شده اینه که این ماده می تونه خطر ابتلا به سرطان رو زیاد کنه و همونطور که عرض کردم FDA هم فروش و عرضه این مکمل ها رو مجاز نمی دونه و توی خیلی از کشورها مثل کانادا اصلا توزیعشون ممنوعه...به هر صورت این ماده هیچ نقش شناخته شده غذایی و مکملی نداره و اصلا کار خاصی توی بدن انجام نمیده (و شاید اصلا گذاشتن اسم ویتامین روی این ترکیب اصلا صحیح نباشه!).... به هر صورت اینجا کشور جهان سومه و متاسفانه خیلی از چیزهایی که توی کشورهای دیگه مصرف نمیشه رو می فرستن اینجا و یه اسم ویتامین می ذارن روش و به خورد ملت ما میدن!...پس در کل شما بی خود خودتون رو توی دردسر نندازید و بی خود وقت و پول و هزینتون رو صرف این چیزهایی که معلوم نیست به چه درد می خوره نکنید.

با تشکر از اطلاعاتتون دکتر جان...

من یکم گشتم و سایت زیر رو برای این ویتامین پیدا کردم و دقیقا متن نوشته شده در این سایت برعکس حرفهای شماست... یعنی هر چی شما از ضرر و بدیه این ویتامین گفتید این سایت اومده برعکس حرفای شما رو زده...

http://www.senatorha.com/thread9438.html

حالا باید کدوم مطلب رو باور کنیم؟

heical
14-01-2012, 21:25
با تشکر از اطلاعاتتون دکتر جان...

من یکم گشتم و سایت زیر رو برای این ویتامین پیدا کردم و دقیقا متن نوشته شده در این سایت برعکس حرفهای شماست... یعنی هر چی شما از ضرر و بدیه این ویتامین گفتید این سایت اومده برعکس حرفای شما رو زده...

http://www.senatorha.com/thread9438.html

حالا باید کدوم مطلب رو باور کنیم؟

دوست گلم حق رو به شما میدم که گیج بشید چون هر منبعی رو نگاه کنید یک چیزی می نویسه....طبیعتا اگه بخواهیم به صورت علمی و صحیح به مساله نگاه کنیم، منبع اطلاعات صحیح نمی تونه اینترنت و ویکی پدیا و باشه ؛ بلکه باید به منابع معتبر مثل مقالات یا کتابهای مرجع مراجعه کرد و پاسخ داد....چیزهایی که بنده عرض کردم مطالبی است که براتون از کتاب مارتیندل (که یکی از معتبرترین رفرنس های دارویی دنیاست) و مقالات معتبر علمی اوردم و فکر می کنم اعتبار این منابع خیلی خیلی بیشتر از چیزهایی باشه که در ویکی پدیا و یا سایتهای مربوط به بدنسازی (که هدفشون فروش محصولات هست) باشه....
باز هم با شماست که کدوم مطلب رو قبول کنید....:53: باز هم مساله ای باشه در خدمت هستم.

shahramcat
15-01-2012, 12:30
سلام

سوال من در مورد لیزر پوست برای از بین بردن لک آفتاب هست . می خواستم بدونم هر جلسه معمولا چه قیمتی داره ؟ حالا دقیق نمیشه گفت اما خوب حدودی اگر کسی اطلاع داره بگه

ممنون .

heical
15-01-2012, 12:32
سلام

سوال من در مورد لیزر پوست برای از بین بردن لک آفتاب هست . می خواستم بدونم هر جلسه معمولا چه قیمتی داره ؟ حالا دقیق نمیشه گفت اما خوب حدودی اگر کسی اطلاع داره بگه

ممنون .

سلام دوست عزیزم....ارائه قیمت و مسایلی از این قبیل خلاف قوانین سایت هست.
موفق باشید.

shervin0311
16-01-2012, 11:22
با سلام خدمت دوستان بخش پزشکی :

درمورد یک قرصی می خواستم بدونم که پزشک تغزیه تجویز کرده :

Tenuate@Retad"

این قرص رو زمانی که از داروخانه می خواستم بگیرم گفتند که عوارض زیادی داره و اثر مستقیم روی مغز می گذاره .....

می خواستم بدونم عوارض این قرص چی هست و آیا گفته پزشک داروخانه درست هست یا خیر ..

با تشکر

heical
16-01-2012, 13:09
با سلام خدمت دوستان بخش پزشکی :

درمورد یک قرصی می خواستم بدونم که پزشک تغزیه تجویز کرده :

Tenuate@Retad"

این قرص رو زمانی که از داروخانه می خواستم بگیرم گفتند که عوارض زیادی داره و اثر مستقیم روی مغز می گذاره .....

می خواستم بدونم عوارض این قرص چی هست و آیا گفته پزشک داروخانه درست هست یا خیر ..

با تشکر

سلام دوست عزیزم.....
معمولا این جور داروها رو نگه می دارن برای وقتی که رژیم درمانی و روش های دیگه جواب نداد اونوقت استفاده می کنن چون به هر صورت این دارو عوارض خاص خودش رو داره.... به صورت خیلی ساده اگه بخوام براتون توضیح بدم باید بگم که این دارو یک ساختار مولکولی مشابه آمفتامین ها داره که شاید شما اونها رو به ایم قرص های X بشناسید.... این ترکیبات روی سیستم اعصاب مرکزی اثر می ذارن و در اصل جزو ترکیباتی هستن که ما بهشون میگیم سمپاتومیمتیک یعنی اثرشون مثل اینه که سیستم عصبی سمپاتیک بدن شما تحریک شده باشه....خوب طبیعیه که باید منتظر چه عوارضی بود! خیلی عوارض می تونن ایجاد بشن مثل گیجی و بی قراری و سر خوشی، لرزش، عدم تعادل، تاری دید،کاهش میل جنسی و از اینجور مسایل ؛ ولی از همه مهمتر میشه عوارضی مثل تپش قلب و افزایش فشار خون و این جور موارد رو نام برد یعنی در کل ریسک خطرهای قلبی عروقی و مغزی رو بالا می بره...از اون مهمتر اینه که مثل خیلی از داروهایی که بر سیستم اعصاب مرکزی اثر گذار هستن می تونه باعث اعتیاد دارویی و سو استفاده های دارویی بشه.
به هر صورت مصرف کوتاه مدت دارو به شرطی که پزشکتون صلاح دونستن مشکلی رو ایجاد نمی کنه ولی حتما تحت نظر پزشک مصرف کنید و سر خود هم قطع نکنید.

*SUNSET*
21-01-2012, 15:49
سلام
دكتر عزيز ميخواستم راجع به قرص گلوكزآمين سوال كنم.

پدرم براي آرتروز زانو روزي 1 عدد ميخوره. دوستان ميگفتند اين دارو باعث بيماري قند ميشه آيا اين صحت داره؟ اگر ممكنه توضيح بفرماييد.

heical
21-01-2012, 21:17
سلام
دكتر عزيز ميخواستم راجع به قرص گلوكزآمين سوال كنم.

پدرم براي آرتروز زانو روزي 1 عدد ميخوره. دوستان ميگفتند اين دارو باعث بيماري قند ميشه آيا اين صحت داره؟ اگر ممكنه توضيح بفرماييد.

سلام عزیزم....
خیر...مصرف گلوکزآمین باعث ایجاد دیابت نمیشه!
چیزی که گفته میشه اینه که در افراد دیابتی ممکنه مصرف گلوکزآمین باعث بالا رفتن سطح قند خون بشه که البته همچین مساله ای هم اصلا ثابت نشده و صرفا یک تئوری هست....نیازی به نگرانی نیست:113:

yazdan100
24-01-2012, 21:36
با سلام
اگه میشه بفرمایید عدد نرمال پرولاکتین خون واسه مردان چه عددی است آیا عدد ثابتی داره یا بسته به چیزهای دیگه هم هست ..سن 37

heical
25-01-2012, 13:55
با سلام
اگه میشه بفرمایید عدد نرمال پرولاکتین خون واسه مردان چه عددی است آیا عدد ثابتی داره یا بسته به چیزهای دیگه هم هست ..سن 37

سلام دوست عزیزم....
عرضم به خدمت شما که خیر عدد ثابتی نداره...معمولا رنج نرمال در مورد مردان حدودای 4 تا 23 نانوگرم در میلی لیتر هست....کلا ما در مورد بدن هیچ چیز ثابتی نداریم و معمولا یک رنج مشخص رو به عنوان محدوده طبیعی در نظر می گیرن. در مورد پرولاکتین هم عدد به دست اومده کاملا به روش استفاده شده، شرایط بیمار و خود لابراتوار بستگی داره و معمولا هر لابراتوار بسته به نوع کار خودش و دستگاه ها و مواد استفاده شده یک رنج نرمال تعریف می کنه.... برای تفسیر نتیجه آزمایش حتما لازمه که متخصصی که آزمایش رو درخواست کرده نظر بدن چون خیلی از چیزها هست که می تونه روی نتیجه آزمایش پرولاکتین اثر بزاره مثل سن، جنس، استفاده از بعضی داروهای خاص که می تونن سطح پرولاکتین رو تغییر بدن، بیماری های مختلف مثل بیماری های کلیوی، و حتی ساعت گرفتن آزمایش(چون سطح پرولاکتین در ساعات مختلف روز متغیره) و ..... .بنابراین در نهایت پزشک هست که تشخیص میده نتیجه به دست آمده بر اساس شرایط بیماری مریض و داروهای مورد استفاده طبیعی و نرمال هست یا خیر...

Marcus Fenix
27-01-2012, 16:02
سلام
الان یک هفته ای هست که یک سانتی متری سر آلت تناسلی ام احساس سوزش می کنم ...
تا حالا 2 بار هم موقع ادرار سوزش داشتم !
باید چکار کنم ؟ با آزمایش ادرار مشکلم مشخص میشه ؟

O.K
27-01-2012, 16:14
با سلام
به جز اینکه معاینه شوید و البته آزمایش ادرار بدهید راه دیگری وجود ندارد.
بنابر این به پزشک مراجعه نمایید.

Marcus Fenix
27-01-2012, 19:03
در یک اقدام خود سرانه سیپروفلوکسازین شروع کردم :4:
یک هفته ای بخورم , اگه خوب نشد !
معاینه یعنی چیکار می کنند ؟

O.K
28-01-2012, 08:04
راه است و چاه و دیده بینا و آفتاب
تا آدمی نگاه کند پیش پای خویش
صدها چراغ دارد و بیراهه میرود
بگذار تا بیافتد و بیند سزای خویش.
موفق باشید......

hamidreza
06-02-2012, 20:28
سلام
میخواستم بدونم بهترین سن برای اورتودنسی دندان کی هست؟میخواستم بچه ام رو ارتودنسی کنم.الان9سالشه و دندون های شیری کرسیش نیافتاده.

heical
06-02-2012, 21:58
سلام
میخواستم بدونم بهترین سن برای اورتودنسی دندان کی هست؟میخواستم بچه ام رو ارتودنسی کنم.الان9سالشه و دندون های شیری کرسیش نیافتاده.

سلام....
حدود 12 تا 14 سالگی هست ولی باز هم به نظر متخصص ارتودنسی بستگی داره...
موفق باشید.

FARIBA.M
07-02-2012, 18:58
سلام
چند تا سوال دارم؛
اول در مورد نحوه استفاده از گردن بندهای طبی و همینطور کمربندهای طبی. خوب دکتر گفته و منم خریدم. میخوام بدونم یعنی باید تمام روز اینا به من وصل باشه و فقط شب درشون بیارم؟ موقع ورزش چی؟ اون موقع هم باید باشن؟ البته مربیمون که میگه کمربند باید باشه.
یه مورد دیگه افت آهن میتونه یکی از دلایل ضعف بدنی باشه؟ من وقتی یه مدت آمپولای آهنمو نمیزنم احساس میکنم دچار ضعف میشم ممکنه مال اون باشه یا ربطی نداره؟
خوردن نان جو یا محصولاتی که جو دارند معده رو ناراحت میکنه؟ میگن که باعث یبوست میشه این درسته؟ عوارض منفی داره؟
با تشکر فریبا

heical
08-02-2012, 12:25
سلام
چند تا سوال دارم؛
اول در مورد نحوه استفاده از گردن بندهای طبی و همینطور کمربندهای طبی. خوب دکتر گفته و منم خریدم. میخوام بدونم یعنی باید تمام روز اینا به من وصل باشه و فقط شب درشون بیارم؟ موقع ورزش چی؟ اون موقع هم باید باشن؟ البته مربیمون که میگه کمربند باید باشه.
یه مورد دیگه افت آهن میتونه یکی از دلایل ضعف بدنی باشه؟ من وقتی یه مدت آمپولای آهنمو نمیزنم احساس میکنم دچار ضعف میشم ممکنه مال اون باشه یا ربطی نداره؟
خوردن نان جو یا محصولاتی که جو دارند معده رو ناراحت میکنه؟ میگن که باعث یبوست میشه این درسته؟ عوارض منفی داره؟
با تشکر فریبا

سلام فریبا خانم....
نوع و نحوه و مدت زمان استفاده از گردنبند رو که پزشکتون تعیین می کنه و بر اساس شرایطی هست که بیمار داره.... ولی به طور کلی عرض کنم خدمتتون که استفاده دائمی و طولانی مدت این وسایل توصیه نمیشه چون باعث تضعیف عضلات میشه و بنابراین باید با استفاده از این وسایل و انجام فیزیوتراپی و ورزشهای مربوط به ناحیه تحت درمان، بیمار رو تحت درمان قرار داد.... در مورد آهن هم باید عرض کنم که بله کمبود آهن می تونه باعث بی حالی و ضعف بشه (البته به شرطی که با آزمایش معلوم بشه که علت ضعف و سستی از کم خونی فقر آهن هست چون می دونم که شما سر خود آمپول خطرناک آهن رو استفاده می کنید که بارها در مورد خطراتش بحث کردم ولی کو گوش شنوا!)..... در مورد نان جو هم بنده ارتباطی با ناراحتی معده و یبوست نمی بینم؛ اتفاقا برعکس نان جو به دلیل سبوس زیادی که داره می تونه یبوست رو هم برطرف کنه!...البته اگه کسی به جو و پروتئین های اون حساسیت داشته باشه قضیه فرق می کنه و ممکنه عوارض گوارشی داشته باشه...
باز هم سوالی بود در خدمت هستیم

Mohamad-ch
09-02-2012, 18:32
دوستان کسی میدونه روی خون اهدایی چه ازمایشاتی از طرف هلال احمر انجام میشه؟ آیا رو این خون تست ایدز هپاتیت و سرطان انجام میشه؟ خیلی واسم مهمه جوابش اگه کسی اطلاعات کاملی داره راهنمایی کنه. ممنون

FARIBA.M
09-02-2012, 21:36
سلام فریبا خانم....
نوع و نحوه و مدت زمان استفاده از گردنبند رو که پزشکتون تعیین می کنه و بر اساس شرایطی هست که بیمار داره.... ولی به طور کلی عرض کنم خدمتتون که استفاده دائمی و طولانی مدت این وسایل توصیه نمیشه چون باعث تضعیف عضلات میشه و بنابراین باید با استفاده از این وسایل و انجام فیزیوتراپی و ورزشهای مربوط به ناحیه تحت درمان، بیمار رو تحت درمان قرار داد.... در مورد آهن هم باید عرض کنم که بله کمبود آهن می تونه باعث بی حالی و ضعف بشه (البته به شرطی که با آزمایش معلوم بشه که علت ضعف و سستی از کم خونی فقر آهن هست چون می دونم که شما سر خود آمپول خطرناک آهن رو استفاده می کنید که بارها در مورد خطراتش بحث کردم ولی کو گوش شنوا!)..... در مورد نان جو هم بنده ارتباطی با ناراحتی معده و یبوست نمی بینم؛ اتفاقا برعکس نان جو به دلیل سبوس زیادی که داره می تونه یبوست رو هم برطرف کنه!...البته اگه کسی به جو و پروتئین های اون حساسیت داشته باشه قضیه فرق می کنه و ممکنه عوارض گوارشی داشته باشه...
باز هم سوالی بود در خدمت هستیم
سلام
چی شد چی شد؟ من سر خود آمپول آهن استفاده میکنم؟! کی اینو گفته؟ دکتر گوارش آزمایشهای خون منو دیده و آمپول نوشته مگه من خوشم میاد دم به ساعت آمپول 5 میل بزنم تو رگم نیم ساعتم الاف سرم بشم؟!!! حرفا میزنیدا!
در مورد ضعف و سستی باید بهش نفس نفس زدن رو هم تو راه رفتن باید اضافه کنم. البته یه بار یه دکتر متخصص داخلی وقتی این مورد رو جنب آزمایش خون من دید گفت علتش نرسیدن خون به قلبه و این باعث میشه که قلبتون بیشتر پمپاژ کنه تا خون به قلب برسه. دیگه نمیدونم تا چه حد درست بوده.

ممنون از راهنماییهاتون
با تشکر فریبا

koorosh_bsboys
09-02-2012, 21:56
دوستان کسی میدونه روی خون اهدایی چه ازمایشاتی از طرف هلال احمر انجام میشه؟ آیا رو این خون تست ایدز هپاتیت و سرطان انجام میشه؟ خیلی واسم مهمه جوابش اگه کسی اطلاعات کاملی داره راهنمایی کنه. ممنون

سلام
بله، آزمایش ایدز، هپاتیت B و C انجام میشه.

koorosh_bsboys
09-02-2012, 22:04
سلام
چی شد چی شد؟ من سر خود آمپول آهن استفاده میکنم؟! کی اینو گفته؟ دکتر گوارش آزمایشهای خون منو دیده و آمپول نوشته مگه من خوشم میاد دم به ساعت آمپول 5 میل بزنم تو رگم نیم ساعتم الاف سرم بشم؟!!! حرفا میزنیدا!
در مورد ضعف و سستی باید بهش نفس نفس زدن رو هم تو راه رفتن باید اضافه کنم. البته یه بار یه دکتر متخصص داخلی وقتی این مورد رو جنب آزمایش خون من دید گفت علتش نرسیدن خون به قلبه و این باعث میشه که قلبتون بیشتر پمپاژ کنه تا خون به قلب برسه. دیگه نمیدونم تا چه حد درست بوده.

ممنون از راهنماییهاتون
با تشکر فریبا

اگر آنمی شما شدید هست اول باید علت اون مشخص شه. اگر آنمی فقر آهن داشته باشین معمولا در شروع کار یک آزمایش خون مخفی مدفوع درخواست میشه.
به نظر من بجای آمپول آهن شما از قرص Easy Iron و کپسول اسید فولیک استفاده کنین. تزریق آمپول آهن ممکنه خطرناک باشه و ایجاد عارضه بکنه.
علت خستگی ، سستی و نفس زدن شما اینکه چون آنمی فقر آهن دارین، ساخت هموگلوبین گلوبول های قرمز شما مختل میشه. بنابر این ظرفیت اکسیژن رسانی خون به بافت ها کم میشه و حالت خستگی، سستی و ... ایجاد میشه.

O.K
10-02-2012, 10:42
جناب کوروش
با تشکر از پاسخ شما توجه شما و خانم فریبا را به نکاتی جلب میکنم.
1. آنمی یک علامت است و نه یک تشخیص. بنابر این اگر کسی دچار آنمی فقر آهن شد باید به دنبال منبع آن گشت. آهن موجود در غذای روزانه در جوامع متوسط ایرانی عموما کافی است و فقر تغذیه ای به احتمال زیاد مطرح نیست.
2. همانطور که جناب کوروش فرمودند باید ابتدا به دنبال منابع گوارشی از دست دادن آهن گشت مانند زخمهای معده از طریق آندوسکوپی و زخم ها و تومورهای روده از طریق کولونوسکوپی که این مورد اخیر بسیار حائز اهمیت است ولی متاسفانه در کشور ما در اغلب موارد از آن صرفنظر میشود و گفته میشود که ‎ْْ انشاء... که گربه استْ!!!! درست به همین دلیل استکه اگر فردی در کشور ما سرطان روده بگیرد آنقدر دیر تشخیص داده میشود که امید به زندگی فرد بعد از تشخیص در حد چند ماه خواهد بود در صورتیکه در جوامع غربی سرطان روده امروزه علاج میشود زیرا در مراحل بسیار ابتدایی تشخیص داده میشود. ضعف تکنولوژی و ... هم مطرح نیست. تنها پابندی به مقررات و دستورالعملها است که این تفاوت را ناشی میشود.
3.درمان اولیه کم خونی فقر آهن با آمپولهای آهن نیست بلکه با قرص های آهن است به میزان 200 تا 300 میلیگرم آهن در روز به مدت 6-9 ماه بعد از نرمال شدن و اصلاح شدن آنمی.
توجه داشته باشید که فروس سولفات تنها درمان استاندارد آنمی فقر آهن است و فراورده هایی مانند Fefol , Easy Iron و .... تنها مکمل تغذیه ای هستند و نقش درمانی ندارند.
قرصهای فروس سولفات در ایران 150 میلیگرم هستند شامل 100 میلیگرم سولفات و 50 میلیگرم آهن. اشتباه بسیار شایع دیگر در درمان کم خونی اینست که پزشکان روزانه دو قرص تجویز میکنند و به زعم خودشان به بیمار 300 میلیگرم دارو میدهند که البته اشتباه است و این تنها به بیمار 100 میلیگرم آهن میرساند. پس دوز صحیح بین 4 تا 6 قرص است که البته کمتر بیماری با آن کنار میاید. چنانچه ناراحتی معده و یبوست در اثر درمان ایجاد شود گزینه بعدی شربت آهن خواهد بود. اگر بیمار دچار آنمی شدید باشد و وضعیت خطیری داشته باشد باید به او آهن تزریقی تجویز کرد که البته عوارض و احتیاطات خاص خود را به دنبال دارد.
4. طول مدت درمان با آهن خوراکی همانطور که گفتم شش تا نه ماه بعد از اصلاح آنمی است به منظور پر کردن ذخایر آهن. اشتباه بسیار بزرگ در درمان آنمی فقر آهن عدم درمان به مدت کافی است که نه تنها درمان را با شکست مواجه میکند بلکه با اصلاح ظاهری آنمی طی دو تا سه هفته مشکلات تشخیصی هم ایجاد میکند یعنی آنمی دیگر در آزمایشات ساده دیده نمیشود و باعث سردرگمی و اشتباه میشود.
5. تنگی نفس و طپش قلب از علایم کلاسیک کم خونی هستند ولی همچنین از علایم بیماریهای قلبی و ریوی هم میباشند و بایستی توسط پزشک متخصص بررسی شوند.

با تمام این اوصاف و تفاصیل طی مدت 15 سالی که در ایران به طبابت مشغول بودم تعداد بیماران کمخونی بنده که درمان را به آخر رساندند و همه اینها را رعایت نموده و البته کاملا هم درمان شدند و نتیجه دلخواه را گرفتند از تعداد انگشتان دست کمتر بود زیرا در ایران این تنها پزشک معالج نیست که طبابت میکند.
با تمام آموزشها و مباحثاتی که با بیمارانم داشتم تا در مورد مراحل درمان توجیه باشند اگر بیماری هم پیدا میشد که زیر بار درمان برود بلافاصله در داروخانه به اصطلاح رایش زده میشد و اگر از داروخانه به منزل میرسید و حوصله اش سر نمیرفت و درمان را ادامه میداد بالاخره طبق تجویز پسرخاله و دختر عمو و.... آنرا قطع میکرد و یا به تجویز یک پزشک دیگر یا روزنامه و رادیو و تلویزیون و اخبار 7 شب که مثلا قرص آهن را سرطان زا اعلام کرده بود.
البته این در باره همه بیماریهای مزمن مانند میگرن ، افسردگی و .... هم صادق بود.

3.

FARIBA.M
10-02-2012, 15:39
ممنونم از سرپرست محترم بخش پزشکی. در ارتباط با وضعیت خودم باید بگم که این مشکل رو من خیلی سال هست که یدک میکشم و باندازه موهای سرم قرصهای مختلف آهن رو تناول کرده ام.
در نهایت دکتر گوارش وقتی به ایشون گفتم که من هم بلحاظ خوراکی (کاهو و سبزیجات خونساز) و هم قرص رو خیلی امتحان کردم و همچنان مشکل دارم ایشون آمپول 5 میل آهن رو با توجه به آزمایش داده شده به من دادند که البته ایشون 3 روز یه بار دستور تزریق با سرم رو دادند که قبول کنید خیلی خسته کننده میشه و من نمیتونم سه روز یه بار برم زیر سرم گذشته از خرج این وصل سرم (که همه درمانگاهها هم تقبل نمیکنند).
در هر صورت از آخرین نسخه دکتر حدود 4-5 آمپول مونده که دیگه وقتی تو خیابون به نفس نفس میافتم حس میکنم دوباره لابد افت شدید آهن داشتم و میرم یه آهن میزنم و البته توی نسخه های من علیرغم وزن بالا همیشه ب کمپلکس و ب 12 هم هست که اون رو هم همون روز میدم تزریق بشه و اینها همه باعث میشه چند ماهی فرش و سر حالم تا دوباره حالم خراب بشه.
متاسفانه دکتر به من گفت آهن بدن شما بشکل خوراکی جذب نمیشه و حتما باید از طریق تزریق وارد بدنتون بشه وگرنه با این درصد کاهو و کرفسی که من تو برنامه غذاییم هست باید زیادی هم داشته باشم!
در مورد تنگی نفس منم حدس شما رو زدم و به دکتر قلب مراجعه کردم. نوار قلب گرفت و گفت مشکل قلبی نیست. و نهایتا به این نتیجه رسیدم که احتمالا همونطور که گفتم این هم مربوط به کمبود آهن میشه.

با تشکر فریبا

O.K
10-02-2012, 16:20
سرکار خانم فریبا
بار دیگر مطلبی را که بنده در مورد درمان کم خونی فقر آهن نوشتم مطالعه کنید.
هراقدام دیگری به غیر از این که بنده عرض کردم منجر به عدم درمان یا حداکثر درمان ناقص کم خونی شما خواهد شد. کرفس و .... هیچ اثری در درمان کم خونی آهن ندارند.
تزریق دلبخواهی آمپول آهن هم به جز ضرر و زیان و سردرگمی تشخیصی و درمانی نتیجه دیگری عاید شما نخواهد کرد.
منبع از دست دادن آهن را هم باید پیدا کنید زیرا همانطور که در سطر اول مطالبم ذکر کردم کم خونی یک بیماری نیست بلکه یک علامت است.
درمورد اینکه شما آهن خوراکی را جذب نمیکنید باید عرض کنم که این اظهار نظر به احتمال زیاد غلط است یا ناشی از فهم اشتباه شما از گفته های پزشک معالجتان میباشد. من بیماری خاصی نمیشناسم که طی آن بدن آهن را جذب نکند.
از آمپولهای ویتامین هم هیچگونه معجزه ای توقع نداشته باشید. نه کم خونی آهن نیازی به آمپول ویتامین دارد و نه تنگی نفس و خستگی شما با آنها درمان میشود.
در باره تنگی نفستان باید خاطر نشان کنم که با یک نوار قلب نمیتوان هیچ بیماری قلبی را رد کرد و مسیر درست در این مورد تست ورزش است.
من حیث المجموع من با این طرز تفکر و فرهنگ تشخیصی و درمانی و خود درمانی آشنایی کامل دارم و همانطور که قبلا گفتم دیگر از بیمارانم این توقع را ندارم که مسیر درست و علمی را طی کنند.اصولا فرهنگ میانبر زدن و تخفیف گرفتن و حذف و اضافه کردن موارد به دلخواه در روندهای تشخیصی و درمانی مردم ما چه پزشک و چه بیمار بسیار مشاهده میشود و بسیار شبیه به فرهنگ رانندگی ما است.
باقی تصمیمات را برعهده خودتان میگذارم.

koorosh_bsboys
10-02-2012, 20:42
جناب کوروش
با تشکر از پاسخ شما توجه شما و خانم فریبا را به نکاتی جلب میکنم.
1. آنمی یک علامت است و نه یک تشخیص. بنابر این اگر کسی دچار آنمی فقر آهن شد باید به دنبال منبع آن گشت. آهن موجود در غذای روزانه در جوامع متوسط ایرانی عموما کافی است و فقر تغذیه ای به احتمال زیاد مطرح نیست.
2. همانطور که جناب کوروش فرمودند باید ابتدا به دنبال منابع گوارشی از دست دادن آهن گشت مانند زخمهای معده از طریق آندوسکوپی و زخم ها و تومورهای روده از طریق کولونوسکوپی که این مورد اخیر بسیار حائز اهمیت است ولی متاسفانه در کشور ما در اغلب موارد از آن صرفنظر میشود و گفته میشود که ‎ْْ انشاء... که گربه استْ!!!! درست به همین دلیل استکه اگر فردی در کشور ما سرطان روده بگیرد آنقدر دیر تشخیص داده میشود که امید به زندگی فرد بعد از تشخیص در حد چند ماه خواهد بود در صورتیکه در جوامع غربی سرطان روده امروزه علاج میشود زیرا در مراحل بسیار ابتدایی تشخیص داده میشود. ضعف تکنولوژی و ... هم مطرح نیست. تنها پابندی به مقررات و دستورالعملها است که این تفاوت را ناشی میشود.
3.درمان اولیه کم خونی فقر آهن با آمپولهای آهن نیست بلکه با قرص های آهن است به میزان 200 تا 300 میلیگرم آهن در روز به مدت 6-9 ماه بعد از نرمال شدن و اصلاح شدن آنمی.
توجه داشته باشید که فروس سولفات تنها درمان استاندارد آنمی فقر آهن است و فراورده هایی مانند Fefol , Easy Iron و .... تنها مکمل تغذیه ای هستند و نقش درمانی ندارند.
قرصهای فروس سولفات در ایران 150 میلیگرم هستند شامل 100 میلیگرم سولفات و 50 میلیگرم آهن. اشتباه بسیار شایع دیگر در درمان کم خونی اینست که پزشکان روزانه دو قرص تجویز میکنند و به زعم خودشان به بیمار 300 میلیگرم دارو میدهند که البته اشتباه است و این تنها به بیمار 100 میلیگرم آهن میرساند. پس دوز صحیح بین 4 تا 6 قرص است که البته کمتر بیماری با آن کنار میاید. چنانچه ناراحتی معده و یبوست در اثر درمان ایجاد شود گزینه بعدی شربت آهن خواهد بود. اگر بیمار دچار آنمی شدید باشد و وضعیت خطیری داشته باشد باید به او آهن تزریقی تجویز کرد که البته عوارض و احتیاطات خاص خود را به دنبال دارد.
4. طول مدت درمان با آهن خوراکی همانطور که گفتم شش تا نه ماه بعد از اصلاح آنمی است به منظور پر کردن ذخایر آهن. اشتباه بسیار بزرگ در درمان آنمی فقر آهن عدم درمان به مدت کافی است که نه تنها درمان را با شکست مواجه میکند بلکه با اصلاح ظاهری آنمی طی دو تا سه هفته مشکلات تشخیصی هم ایجاد میکند یعنی آنمی دیگر در آزمایشات ساده دیده نمیشود و باعث سردرگمی و اشتباه میشود.
5. تنگی نفس و طپش قلب از علایم کلاسیک کم خونی هستند ولی همچنین از علایم بیماریهای قلبی و ریوی هم میباشند و بایستی توسط پزشک متخصص بررسی شوند.

با تمام این اوصاف و تفاصیل طی مدت 15 سالی که در ایران به طبابت مشغول بودم تعداد بیماران کمخونی بنده که درمان را به آخر رساندند و همه اینها را رعایت نموده و البته کاملا هم درمان شدند و نتیجه دلخواه را گرفتند از تعداد انگشتان دست کمتر بود زیرا در ایران این تنها پزشک معالج نیست که طبابت میکند.
با تمام آموزشها و مباحثاتی که با بیمارانم داشتم تا در مورد مراحل درمان توجیه باشند اگر بیماری هم پیدا میشد که زیر بار درمان برود بلافاصله در داروخانه به اصطلاح رایش زده میشد و اگر از داروخانه به منزل میرسید و حوصله اش سر نمیرفت و درمان را ادامه میداد بالاخره طبق تجویز پسرخاله و دختر عمو و.... آنرا قطع میکرد و یا به تجویز یک پزشک دیگر یا روزنامه و رادیو و تلویزیون و اخبار 7 شب که مثلا قرص آهن را سرطان زا اعلام کرده بود.
البته این در باره همه بیماریهای مزمن مانند میگرن ، افسردگی و .... هم صادق بود.

3.

دکتر جان،آنمی هم میتواند علامت یک بیماری دیگر باشه و هم خودش میتونه یک تشخیص محسوب بشه.
بررسی گوارشی برای آنمی فقر آهن لازمه (البته بسته به سن بیمار) البته حتما اینو هم میدونی که تو رفرنسها نوشته شده که میشه بدون اونهم یک دوره درمان رو با آهن آزمایش کرد.
در مورد اینکه فرمودین easy iron یا fefol مکمل هستن و نقش درمانی ندارن، این اشتباهه. شما اگر یک نگاه به ترکیبات اینها بکنی میبینی که همه اونها حاوی آهن المنتال هستن. فروس سولفات 50mg آهن المنتال داره، easy iron دارای 28mg آهن المنتال هست و ففول رو الان دقیق یادم نیست.حالا در مورد مثلا easy iron در ترکیباتش ویتامین سی هم هست که جذب آهن رو بیشتر میکنه یا در مورد ففول اسید فولیک هم در ترکیبات قرص وجود داره. و همونطور که میدونی اسید فولیک و B12 برای هماتوپوئز لازم هست.
فروس سولفات قرص خوبی هست اما معمولا برای بیمار ناراحتی معده ایجاد میکنه و خیلی از بیمارا درمان رو رها میکنن.
البته اینو هم در آخر بگم که من قصد طرفداری از هیچ برند خاصی رو ندارم .

MEHƊI
10-02-2012, 20:52
هزینه معمولی ترمیم دندان حدودا تو تهران چقدر در میاد مثلا پر کردن یا اینکه بخوایم دندان جدید بکاریم؟

FARIBA.M
11-02-2012, 08:26
سرکار خانم فریبا
بار دیگر مطلبی را که بنده در مورد درمان کم خونی فقر آهن نوشتم مطالعه کنید.
هراقدام دیگری به غیر از این که بنده عرض کردم منجر به عدم درمان یا حداکثر درمان ناقص کم خونی شما خواهد شد. کرفس و .... هیچ اثری در درمان کم خونی آهن ندارند.
تزریق دلبخواهی آمپول آهن هم به جز ضرر و زیان و سردرگمی تشخیصی و درمانی نتیجه دیگری عاید شما نخواهد کرد.
منبع از دست دادن آهن را هم باید پیدا کنید زیرا همانطور که در سطر اول مطالبم ذکر کردم کم خونی یک بیماری نیست بلکه یک علامت است.
درمورد اینکه شما آهن خوراکی را جذب نمیکنید باید عرض کنم که این اظهار نظر به احتمال زیاد غلط است یا ناشی از فهم اشتباه شما از گفته های پزشک معالجتان میباشد. من بیماری خاصی نمیشناسم که طی آن بدن آهن را جذب نکند.
از آمپولهای ویتامین هم هیچگونه معجزه ای توقع نداشته باشید. نه کم خونی آهن نیازی به آمپول ویتامین دارد و نه تنگی نفس و خستگی شما با آنها درمان میشود.
در باره تنگی نفستان باید خاطر نشان کنم که با یک نوار قلب نمیتوان هیچ بیماری قلبی را رد کرد و مسیر درست در این مورد تست ورزش است.
من حیث المجموع من با این طرز تفکر و فرهنگ تشخیصی و درمانی و خود درمانی آشنایی کامل دارم و همانطور که قبلا گفتم دیگر از بیمارانم این توقع را ندارم که مسیر درست و علمی را طی کنند.اصولا فرهنگ میانبر زدن و تخفیف گرفتن و حذف و اضافه کردن موارد به دلخواه در روندهای تشخیصی و درمانی مردم ما چه پزشک و چه بیمار بسیار مشاهده میشود و بسیار شبیه به فرهنگ رانندگی ما است.
باقی تصمیمات را برعهده خودتان میگذارم.

نمیدونم چرا با اینکه توی جوابم به دکی گفتم که من طبق نسخه دکتر گوارشم آپول آهن میزنم شما هم باز منو متهم به مصرف خودسرانه آمپول آهن میکنید!!!
یه احتمال واسه از دست دادن آهن فقط میتونم داشته باشم اونم از دست دادن خون بیش از حده که از سنین نوجوانی باهاش مواجه بودم. برای این مورد دکتر رفتم و گفتند طبیعیه.
اگر کمبود آهن میتونه مربوط به نارسائی در روده یا معده باشه بهتره که به یه دکتر گوارش مراجعه و ازش بخوام واسم کلونوسکوپی و آندوسکوپی بنویسه اگرچه واقعا این کلونوسکوپی تا چند روز تمام روده و معده آدم رو به هم میریزه و اذیت میکنه.
با تشکر فریبا

O.K
11-02-2012, 13:47
دکتر جان،آنمی هم میتواند علامت یک بیماری دیگر باشه و هم خودش میتونه یک تشخیص محسوب بشه.
بررسی گوارشی برای آنمی فقر آهن لازمه (البته بسته به سن بیمار) البته حتما اینو هم میدونی که تو رفرنسها نوشته شده که میشه بدون اونهم یک دوره درمان رو با آهن آزمایش کرد.
در مورد اینکه فرمودین easy iron یا fefol مکمل هستن و نقش درمانی ندارن، این اشتباهه. شما اگر یک نگاه به ترکیبات اینها بکنی میبینی که همه اونها حاوی آهن المنتال هستن. فروس سولفات 50mg آهن المنتال داره، easy iron دارای 28mg آهن المنتال هست و ففول رو الان دقیق یادم نیست.حالا در مورد مثلا easy iron در ترکیباتش ویتامین سی هم هست که جذب آهن رو بیشتر میکنه یا در مورد ففول اسید فولیک هم در ترکیبات قرص وجود داره. و همونطور که میدونی اسید فولیک و B12 برای هماتوپوئز لازم هست.
فروس سولفات قرص خوبی هست اما معمولا برای بیمار ناراحتی معده ایجاد میکنه و خیلی از بیمارا درمان رو رها میکنن.

پاسخ شما را مرحله به مرحله میدهم:
1. این جمله که آنمی یک تشخیص نیست بلکه یک علامت است از معروفترین جملات در طب داخلی است مخصوصا در آنمی فقر آهن که تقریبا هیچگاه نمیتواند یک بیماری مستقل باشد بلکه ناشی از خونریزی حاد یا مزمن بوده به ندرت در اثر فقر تغذیه ای ، آنهم در کودکان خواهد بود.

2. دوره درمان آزمایشی مد نظر شما امیدوارم همان دوره 6 تا 9 ماهه باشد نه دو یا سه هفته ای. ضمنا اگر تشخیص آنمی فقر آهن از طریق صحیح یعنی اندازه گیری فریتین و ترانسفرین و آهن سرم صورت گرفته باشد من جایی برای درمان آزمایشی نمیبینم بلکه آنمی محرز است و نیاز به تشخیص منبع و درمان آن و درمان آنمی هردو دارد.

3. Easy Iron و Fefol هیچگونه نقش درمانی ندارند بلکه تنها بصورت مکمل آهن و اسید فولیک مثلا در دوره بارداری مصرف میشوند که بدن نیاز به آهن بیشتر دارد ولی دچار کمبود آهن نیست. قابل توجه که این دو تنها دو محصول تجاری هستند و براحتی میتوان آنها را با فراورده های بسیار ارزانتری مانند فروس سولفات و اسید فولیک جایگزین کرد.

4. خودتان میفرمایید Easy Iron دارای 28 میلیگرم آهن المنتال است بنابر این برای دریافت 300میلیگرم در روز باید بیمار روزانه حدود 10 قرص مصرف کند. همانطور که گفتم درمان فقر آهن نیازمند 200 تا 300 میلیگرم آهن المنتال به مدت 6 تا 9 ماه بعد از اصلاح آزمایشات خون میباشد.
آیا مطمئنید بیمارتان 10 قرص را با کمال میل برای نزدیک یک سال مصرف خواهد کرد ؟ و اگر هم اینکار را بکند نگران عوارض ویتامین سی اضافی که از این طریق به بیمارتان میدهید نیستید؟

5. اسید فولیک و ویتامین B12 در رژیم غذایی هر کسی به مقدار کافی وجود دارد و ذخایر آنها در یک فرد غیر حامله به ترتیب برای 6 ماه و 4 سال کافیست و درمان آنمی فقر آهن هیچ ارتباط و نیازی به تجویز اسید فولیک و ویتامین B12 ندارد. در مورد اینکه بهتر است آهن با غذاهای غنی از ویتامین سی مصرف شود حرفی ندارم ولی نیازی به مصرف آن به شکل دارویی نیست.

6. فروس سولفات تنها درمان فقر آهن است و فرمهای خوراکی آن به ترتیب قرص و در صورت عدم تحمل شربت و در صورت عدم موفقیت درمان و سازگاری بیمار آمپول آن به بیمار تجویز میشوند. این نص صریح تمام منابع هماتولوژی و طب داخلی از جمله هاریسون است و میتوانید به آنها مراجعه نمایید. اگر در یکی از این منابع اثری از تجویز ففول، ایزی آیرون ، فولیک اسید ، یا ویتامین B12 برای درمان آنمی فقر آهن دیدید به بنده اطلاع دهید تا خود را به روز نمایم.

7. بنده هیچگاه شما را متهم به طرفداری از برند خاصی نکرده ام و بر این باور نیستم.

O.K
11-02-2012, 13:53
نمیدونم چرا با اینکه توی جوابم به دکی گفتم که من طبق نسخه دکتر گوارشم آپول آهن میزنم شما هم باز منو متهم به مصرف خودسرانه آمپول آهن میکنید!!!

با استناد به فرمایشات خودتان.....
در هر صورت از آخرین نسخه دکتر حدود 4-5 آمپول مونده که دیگه وقتی تو خیابون به نفس نفس میافتم حس میکنم دوباره لابد افت شدید آهن داشتم و میرم یه آهن میزنم
ضمنا ممکن است نام این آمپولها را برای ما بنویسید تا بدانیم دقیقا چه چیزی برای شما تجویز شده و چند عدد بوده اند؟؟؟

ESPERO
11-02-2012, 21:17
سلام
من از اگزامای شدید پوستی در روی هر دو دستم رنج می برم هر دارویی که پزشک تجویز می کنه فقط چند روز اثر داره و دوباره عود میکنه لطفا بنده رو در این مورد راهنمایی کنید

FARIBA.M
11-02-2012, 22:17
با استناد به فرمایشات خودتان.....

ضمنا ممکن است نام این آمپولها را برای ما بنویسید تا بدانیم دقیقا چه چیزی برای شما تجویز شده و چند عدد بوده اند؟؟؟
نام آمپول:
Ferrovin 5 mil
در نسخه نوشته شده 10 عدد که باید توی سرم ریخته شده و هر سه روز یه بار تزریق بشه. البته اینو شرمنده هستم بگم من رعایت نکردم و سه روز یه بار نزدم. واقعا واسم سخته که سه روز یه بار برم بخوابم سرم وصل کنم رگم بزور پیدا میشه مجبورن از روی دستم که دردناکه رگ بگیرن و دستم رو آش و لاش میکنن.
با تشکر فریبا

alisaberi123
11-02-2012, 23:09
لطفا بهترین داروهای شیمیایی و گیاهی چاقی لاغری را مرقوم فرمایید.با تشکر

heical
12-02-2012, 09:43
سلام
من از اگزامای شدید پوستی در روی هر دو دستم رنج می برم هر دارویی که پزشک تجویز می کنه فقط چند روز اثر داره و دوباره عود میکنه لطفا بنده رو در این مورد راهنمایی کنید

وای چند روز نبودیم چه غوغایی شده تو تاپیک!:4:
دوست گلم اگزما یک بیماری مزمن هست و درمان قطعی نداره و درمانش هم یکی دو روزه نیست و طولانی مدته....بنابراین توقع نداشته باشید که با مصرف چند روز دارو اگزماتون برطرف بشه....پس بهتره تحت نظر پزشکتون درمان رو ادامه بدید و توصیه هایی که ایشان برای کاهش التهاب پوستتون می کنن رو رعایت کنید مثلا پوستتون رو دائم مرطوب نگه دارید؛ از مواد آلرژن مثل مو و پوست و .. حیوانات دوری کنید؛ از مواد آرایشی بهداشتی آلرژی زا دوری کنید؛ از تماس با مواد زبر دوری کنید که برای اینکار می تونید از یک دستکش نخی نازک استفاده کنید و .....توصیه های دیگه که پزشکتون حتما بهتون میگن.....برای درمان اگزما هم داروهای مختلفی هست که معمولا کورتون ها رو شامل میشه و در مراحل بعد می تونه داروهایی باشه که سیستم ایمنی رو تحت تاثیر قرار میدن و از این طریق التهابات رو میشه کنترل کرد.... به هر صورت اسم بردن از این ترکیبات خلاف قوانین هست و حتما هم باید زیر نظر پزشک مصرف بشن.

heical
12-02-2012, 09:48
نام آمپول:
Ferrovin 5 mil
در نسخه نوشته شده 10 عدد که باید توی سرم ریخته شده و هر سه روز یه بار تزریق بشه. البته اینو شرمنده هستم بگم من رعایت نکردم و سه روز یه بار نزدم. واقعا واسم سخته که سه روز یه بار برم بخوابم سرم وصل کنم رگم بزور پیدا میشه مجبورن از روی دستم که دردناکه رگ بگیرن و دستم رو آش و لاش میکنن.
با تشکر فریبا

فریبا جان اولا بابت اینکه به شما عرض کردم سر خود آمپول آهن استفاده کردید معذرت می خوام ولی یه جورایی حق رو به من بدید چون اگه خاطرتون باشه چند وقت پیش یک بحثی در یکی از تاپیک ها راه افتاده بود که شما همونجا سر خود آمپول آهن رو برای دوست باز کننده تاپیک تجویز فرموده بودید!:40: به هر صورت با این سابقه ناخودآگاه به ذهن من رسید که ممکنه الآن هم شما به مصرف خودسرانه این آمپول رو اورده باشید!!
و اما در مورد درمان آنمی فقر آهن هم که استاد امید بزرگوار تمام توضیحات رو دادن.... شما هم باید بر اساس توصیه های پزشک معالجتون عمل کنید...طبیعی هست که هر وقت دلتون خواست آمپول بزنید درمان نخواهید شد و بدتر از اون تایج آزمایشاتتون رو کامپلیکه می کنید که دیگه نشه بر اساس آزمایش تشخیص درستی مطرح کرد!.... این که دیگه چرا نداره!:30: در مورد علت ایجاد آنمی فقر آهن هم همونطور که دوستان گفتن باید بررسی بشه چون توی سن شما آنمی فقر آهن شایع نیست و باید بررسی بشه که چرا همچین چیزی ایجاد شده....

heical
12-02-2012, 09:50
لطفا بهترین داروهای شیمیایی و گیاهی چاقی لاغری را مرقوم فرمایید.با تشکر

سلام.
بارها عرض کردیم که توی این تاپیک هیچگونه دارویی تجویز نمیشه.....برای چاقی و لاغری هم باید تحت نظر متخصص تغذیه باشید تا بر اساس شرایطتون با استفاده از رژیم غذایی و ورزش مناسب وزن ایده آل شما رو فراهم کنن.....اگه دارویی هم لازم باشه خودشون تجویز خواهند کرد.

heical
12-02-2012, 09:55

سلام...
در این تاپیک نباید در مورد برندها بحث کرد ولی به هر صورت چون بحثش شد باید یک سری نکات رو عرض کنم:
در مورد Fefol باید عرض کنم که 47 میلی گرم آهن المنتال داره و آهنش تقریبا معادل قرص فروس سولفات هست ولی همونطور که امید خان فرمودن به هیچ وجه برای درمان کم خونی مناسب نیست مگر اینکه از تعداد بالای اون استفاده بشه (مثل قرص فروس سولفات که 50 میلی گرم آهن داره و باید تعداد بیشتری برای بیمار دچار آنمی فقر آهن استفاده بشه) ..... در اصل اگه بخوایم حساب کتاب اقتصادی بکنیم عملا صرفه با مصرف قرص فروس سولفات هست چون قیمتش خیلی پایینه مگر اینکه کسی تحمل گوارشی نداشته باشه که در اون صورت میشه از ففول استفاده کرد (قیمت 30 عددش 4800 تومان هست) که تحمل گوارشی خیلی خوبی داره.... و اما Easy Iron که 28 میلی گرم آهن بیشتر نداره و خودتون حساب کنید که مریض دچار کم خونی فقر آهن برای درمانش باید چند تا ایزی آیرون در روز استفاده کنه که عملا کار خیلی مشکلی هست!!!:30:

FARIBA.M
15-02-2012, 13:06
سلام عرض شد
در مورد ماست میخواستم سوال کنم؛ تو آخرین آزمایش تراکم استخوان خانم دکتر زنان گفتن تا قبل از رسیدن به سن یائسگی تلاش خودتون رو بکنید که این پوکی استخوان رو ترمیم کنید که بعد از اون شدنی نیست. خوب من شیر رو در برنامه غذاییم گذاشتم ولی گفتن ماست اثر بیشتری داره اما ماست روی من انگار خیلی اثر وحشتناکی میذاره. ده دقیقه بعد از خوردن ماست سرم سنگین میشه و فعالیتم حسابی مختل میشه. ببینم این توی همه اینجوریه یا فقط من هستم که نسبت به ماست اینقدر بدنم عکس العمل نشون میده ممکنه مربوط به مریضی خاصی باشه؟
با تشکر فریبا

heical
15-02-2012, 13:15
سلام عرض شد
در مورد ماست میخواستم سوال کنم؛ تو آخرین آزمایش تراکم استخوان خانم دکتر زنان گفتن تا قبل از رسیدن به سن یائسگی تلاش خودتون رو بکنید که این پوکی استخوان رو ترمیم کنید که بعد از اون شدنی نیست. خوب من شیر رو در برنامه غذاییم گذاشتم ولی گفتن ماست اثر بیشتری داره اما ماست روی من انگار خیلی اثر وحشتناکی میذاره. ده دقیقه بعد از خوردن ماست سرم سنگین میشه و فعالیتم حسابی مختل میشه. ببینم این توی همه اینجوریه یا فقط من هستم که نسبت به ماست اینقدر بدنم عکس العمل نشون میده ممکنه مربوط به مریضی خاصی باشه؟
با تشکر فریبا

سلام فریبا خانم...
این حالت کاملا طبیعی هست و مشکل خاصی نیست....ماست به دلیل لاکتیک اسیدی که داخلش هست بعد از خوردنش حالت خواب آلودگی و بی حالی به فرد دست میده.

mrmmnb
16-02-2012, 23:29
سلام
توی دارو های آلرژي یه سری هاش برا قبل از شروع حملات الرژیک هست یه سری برا بعد از شروع
میخواستم بدونم کدوما برا قبل هست و کدوما برا بعد
توی داروهای معروف(مثل سیتریزین یا لوراتادین یا ..) و اسپری ها معروف(مثل کرومولین یا بکلومتازون یا ...) دسته بندی کنید
یه سوال هم در مورد بکلو متازون داشتم من قبلا دکتر برام بکلومتازون برتا نشوته بود که معروف بود به آپو این دفعه رفتم داروخانه گفتم بده یه نوعی بهم داد که انگار برا اینا بود که اسم دارن و میزنن به دهن ولی میشد سرش رو عوض کرد وبرا بینی هم استفاده کرد من یه مدت دارم استفاده میکن احساس میکنم مثل اون یکی اثر بخش نیست الان انا با هم فرق میکنن؟
اصلا جریان نام دارو ها رو اگه میشه توضیح دهید مثلا میگنن این نام تجاری هست یا این نام شرکتش هست و ... برا یه دارو کدوم نامش باید ثابت باشه صرفه نظر از شرکتش؟
با تشکر

O.K
17-02-2012, 06:46
با سلام
کلا در بین داروهای آلرژی کرومولین هست که برای پیشگیری تجویز میشود و داروهای استروییدی مانند بکلومتازون برای تخفیف کلی حملات بکار میروند و مصرف آنها دراز مدت است.
داروهای آنتی هیستامین مانند لوراتادین و سیترزین و ... برای دفع حملات بکار میروند و بیشتر اثر درمانی دارند تا پیشگیری.
بکلومتازون و کرومولین اصولا داروی آسم و آلرژی هستند و به اشکال اسپری استنشاقی و اسپری بینی ساخته میشوند. اینکه شما قبلا نوع آپو مصرف میکردید اهمیت خاصی ندارد زیرا آپو تنها نام شرکت کانادایی سازنده دارو است نه نوع دارو. یعنی در حقیقت مارک داروی شما فرق کرده است نه نوع داروی شما. البته اذعان داریم که با تغییر مارک دارو کیفیت آنهم تغییر خواهد کرد.
در اینجا بحث نامهای ژنریک و تجارتی مطرح میشود.
در ایران بعد از انقلاب طرح ژنریک ارانه شد که طی آن داروها به نام اصلیشان شناخته میشوند نه نام تجارتی.
نام تجارتی دارو نامی است که کارخانه سازنده برروی محصولات خود میگذارند.
من همیشه دستمال کاغذی را مثال میزنم که معروفترین نام تجاری آن کلینکس است. بنابر این اغلب میبینیم که مردم به اشتباه به همه دستمال کاغذیها میگویند کلینکس در حالی که این تنها نامی است که یک کارخانه خاص برای محصول ژنریک خود ( دستمال کاغذی) برگزیده است و در حقیقت کپی رایت دارد و کس دیگری حق ندارد آن نام را استفاده کند.
به همین ترتیب استیل سالیسیلیک اسید (ASA ) نام اصلی ( ژنریک ) آسپیرین است و در ایران به نام اصلی خود ASA عرضه میشود زیرا کمپانی Bayer که سازنده آسپیرین است در ایران فعالیت ندارد.
بکلومتازون نام ژنریک دارو است و آپو بکلومتازون ، بکلومتازون شرکت کانادایی آپو است.
کرومولین سدیم نام ژنریک اسپری معروف اینتال است.
بروفن نام تجارتی داروی ایبوپروفن است
سیترزین نام ژنریک یا اصلی داروی زیرتک است.
و الی غیر النهایه...
بنابراین نام ژنریک داروها ثابت است و نام تجاری توسط شرکت سازنده به آن داده میشود.
از نظر من هم بهتر است نام ژنریک داروها را یاد بگیرید و بعد به دنبال محصول شرکتی بگردید که کیفیت بهتری ارائه میکند. البته نه در همه موارد بلکه تنها در موارد حیاتی و بیماریهای صعب العلاج وگرنه خود بنده به مدت 15 سال بیمارانم را در ایران با موفقیت با داروهای ژنریک درمان کردم....

mrmmnb
17-02-2012, 22:21
سلام
ضمن تشکر به خاطر توضیحات کامل و عالیتون میخواستم برا این دو تا اسپری هم بگید توی کدوم گروه قرار میگیرن
نازوفلو(Nasofli)
Flixonaso
دومی رو جعبش رو ندارم روی خودش هم فارسی نداره نمیدونم اسمش رو درست نوشتم یا نه ولی یه جاش همین رو نوشته
ضمنا ایا دو تا دارو از نظر ژنریکی یکی هستن؟چ
کلا از بس این داروی های ضد الرژی رو مصرف کردم خوب نشدم خسته شدم این کلینیک ضد آلرژی تهران هم بهم واکسن داده تفاوت انچنانی نکردم دو سال هم هست دارم واکسن هاش رو مصرف میکنم میترسم بعد از اتمامش که 4 سال هست و پرداخت این همه پول بجز عوارضش هیچی سودی نداشته باشه
===========
یه سوال دیگه هم داشتم اسهال (نه خیلی شدید) چه عواملی ممکنه داشته باشه؟ کلا من قرص های الرژی رو که مصرف بکنم دل و رودم بهم میریزه ولی وقتی قطع کنم خوب میشه الان یکماهه مصرف نمیکنم ولی خوب نشدم دکتر هم رفته فایده نداشته انواع قرص هایی که مربوط به دل درد و غیره هم هست تاثیر نداشته به نظر شما باید چیکار کنم دکتر هم که میرم اصلا گوش نمیده همون دارو های قبلی که بقیه نشوتن مینویسه پارسال هم یه مدت اینجوری شدم هر چی رفتم دکتر فایده نداشت تا اینکه بع داز یه مدت خود به خود خوب شدم
ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنید که چیکار کنم (یادمه پارسال ازمایش داده بودم انزیم های کبدیم ظاهرا بالا بود به قدری که برا ازمایش هپاتیت هم نوشته بودن منم این دفعه روی همین حساب قرص گیاهی لیورگل رو مصرف کردم بلکه از اون باشه ولی با مصرف اون هم (سی تا قرصش رو خوردم) خوب نشدم)
با تشکر

heical
18-02-2012, 22:03
سلام
ضمن تشکر به خاطر توضیحات کامل و عالیتون میخواستم برا این دو تا اسپری هم بگید توی کدوم گروه قرار میگیرن
نازوفلو(Nasofli)
Flixonaso
دومی رو جعبش رو ندارم روی خودش هم فارسی نداره نمیدونم اسمش رو درست نوشتم یا نه ولی یه جاش همین رو نوشته
ضمنا ایا دو تا دارو از نظر ژنریکی یکی هستن؟چ
کلا از بس این داروی های ضد الرژی رو مصرف کردم خوب نشدم خسته شدم این کلینیک ضد آلرژی تهران هم بهم واکسن داده تفاوت انچنانی نکردم دو سال هم هست دارم واکسن هاش رو مصرف میکنم میترسم بعد از اتمامش که 4 سال هست و پرداخت این همه پول بجز عوارضش هیچی سودی نداشته باشه
===========
یه سوال دیگه هم داشتم اسهال (نه خیلی شدید) چه عواملی ممکنه داشته باشه؟ کلا من قرص های الرژی رو که مصرف بکنم دل و رودم بهم میریزه ولی وقتی قطع کنم خوب میشه الان یکماهه مصرف نمیکنم ولی خوب نشدم دکتر هم رفته فایده نداشته انواع قرص هایی که مربوط به دل درد و غیره هم هست تاثیر نداشته به نظر شما باید چیکار کنم دکتر هم که میرم اصلا گوش نمیده همون دارو های قبلی که بقیه نشوتن مینویسه پارسال هم یه مدت اینجوری شدم هر چی رفتم دکتر فایده نداشت تا اینکه بع داز یه مدت خود به خود خوب شدم
ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنید که چیکار کنم (یادمه پارسال ازمایش داده بودم انزیم های کبدیم ظاهرا بالا بود به قدری که برا ازمایش هپاتیت هم نوشته بودن منم این دفعه روی همین حساب قرص گیاهی لیورگل رو مصرف کردم بلکه از اون باشه ولی با مصرف اون هم (سی تا قرصش رو خوردم) خوب نشدم)
با تشکر

سلام عزیزم.
عرضم به خدمت منور شما این دو اسپری که نوشتید در اصل یک دارو هستن (قضیه همون اسم ژنریک که خودتون فرمودید) و ماده موثره هر دو یک نوع کورتیکواستروئید به اسم ژنریک فلوتیکازون (fluticasone) هست که اگه روی جعبشون نگاه کنید احتمالا پیداش می کنید.... در مورد آلرژی کورتونها می تونن خیلی موثر باشن که البته کورتونهای استنشاقی انواع مختلفی دارن که بسته به شرایطی که مریض داره و هدف درمان پزشک نوع اسپری رو مشخص می کنه....
و اما در مورد اسهال که خوب قاعدتا خیلی موارد هستن که می تونن اسهال ایجاد کنن؛ از بیماریهای میکروبی و ویروسی گرفته تا مشکلاتی که در خود دستگاه گوارش و غدد ضمیمه اون وجود داره و یا حتی علل عصبی..... ولی چیزی که در مورد شما مطرحه بیشتر به نظر می رسه ناشی از مصرف دارو باشه تا علل دیگه....شما نوع داروی مصرفیتون رو معلوم نکردید.....خیلی از اوقات هست که اسهال و عوارض گوارشی ناشی از خود ماده موثره داروی مصرفی هست که در این صورت باید از داروهای جایگزین استفاده کرد....گاهی هم پیش میاد که بیمار به دارو حساسیت داره که به صورت عوارض گوارشی خودش رو نشون میده حالا ممکنه این حساسیت به خود ماده موثره باشه یا به مواد جانبی که داخل دارو استفاده شده که در این صورت یا باید نوع دارو رو عوض کرد(در صورتی که امکانش باشه و دارو یا روش های جایگزین وجود داشته باشه) و یا اینکه همون دارو رو از برندهای مختلف ساخت کارخانجات مختلف امتحان کرد(چون برندهایی که کارخانجات مختلف تولید می کنن گرچه حاوی ماده موثره یکسانی هستن ولی ممکنه از مواد جانبی مختلفی برای ساخت اون شکا دارویی استفاده شده باشه و همین نکته کوچیک بتونه عوارض بیمار رو کاهش بده)....
به هر صورت شما باید درمان رو تحت نظر یک متخصص انجام بدید و اگه عارضه ای هم از دارو دیدید سر خود عمل نکنید و با کمک پزشکتون مشکل رو حل کنید.
باز هم سوالی باشه در خدمت هستیم....
موفق باشید.

mrmmnb
18-02-2012, 22:11
میرم تو مطب دکتر اصلا گوش به حرفم نمیده فقط تا میفهمه اسهال هست همون دارو های تکراری رو مینویسه باید ایندفعه برم پیش متخصص ببینم چی میگه
راستی برا این موضوع برم پیش متخصص گوارش دیگه درسته؟
با تشکر

heical
18-02-2012, 23:12
خیر دوست عزیزم احتیاجی نیست برای این موضوع به متخصص گوارش مراجعه کنید...موضوع اسهال رو به همون متخصص آلرژی بفرمایید و درخواست کنید اگه صلاح می دونن داروتون رو عوض کنن یا اینکه دارو با یک برند دیگه رو تجویز کنن...

O.K
19-02-2012, 04:06
اجازه بدید من یه کم با شما اینبار مخالفت کنم و توصیه کنم ایشان نزد همان متخصص گوارش بروند زیرا یک متخصص آلرژی برروی تمام علل اسهال تمرکز نخواهد کرد و ایشان دچار اسهال مزمن هستند که حتی ممکن است نیاز به کلونوسکوپی داشته باشد....

h-48
19-02-2012, 06:11
با عرض سلام

اینجانب با سن 42 سال و قد 180 و وزن 76 کیلو حدود 10 سال قبل کلیه من سنگ اورد وقتی پیش دکتر کلیه رفتم ازم خواست تا ازمایش خون و ادرار بگیرم.
دکتر کلیه بعد از رویت ازمایش به من گفت قند شما 180 است و باید پیگیری کنید.
پیش دکتر غدد در محل رفتم و به من قرص گلی بن گلامین داد و توصیه به رعایت کردن یک سری رژیم غذایی از جمله نخوردن شیرینی جات و نوشابه ها و برنج و....
خوب رعایت کردن این رژیم برای من سخت بود ولی خداییش من حداقل 50% رعایت کردم ولی بعد از چند سال قند خون من 50% بالا تر رفت و به 280 رسید که منجر به سکته قلبیم شد.
بعد از عمل قلبم گفتن تحت نظر دکتر دیگری باشم که قندم رو کنترول کنه. دکترم را عوض کردم ایشون هم بعد از ازمایشات و معاینات با افزایش قرص و تعویض ان با متفورمین و رژیم های متنوع موفق به کنترول قندم نشدند و در حال حاضر قندم به 330 رسیده .

ممنون میشم راهنماییم کنیید من باید چیکار کنم.
با تشکر

heical
19-02-2012, 08:18
اجازه بدید من یه کم با شما اینبار مخالفت کنم و توصیه کنم ایشان نزد همان متخصص گوارش بروند زیرا یک متخصص آلرژی برروی تمام علل اسهال تمرکز نخواهد کرد و ایشان دچار اسهال مزمن هستند که حتی ممکن است نیاز به کلونوسکوپی داشته باشد....

سلام دکتر جان....
از بذل عنایت شما سپاسگذارم....چیزی که بنده از صحبتهای دوست عزیزمان برداشت کردم این بود که با مصرف دارو دچار اسهال میشن و با قطع دارو مشکلشون رفع میشه (که البته شاید بنده منظور ایشون رو خوب متوجه نشدم) :5:

heical
19-02-2012, 08:25
با عرض سلام

اینجانب با سن 42 سال و قد 180 و وزن 76 کیلو حدود 10 سال قبل کلیه من سنگ اورد وقتی پیش دکتر کلیه رفتم ازم خواست تا ازمایش خون و ادرار بگیرم.
پیش دکتر غدد در محل رفتم و به من قرص گلی بن گلامین داد و توصیه به رعایت کردن یک سری رژیم غذایی از جمله نخوردن شیرینی جات و نوشابه ها و برنج و....
خوب رعایت کردن این رژیم برای من سخت بود ولی خداییش من حداقل 50% رعایت کردم ولی بعد از چند سال قند خون من 50% بالا تر رفت و به 280 رسید که منجر به سکته قلبیم شد.
بعد از عمل قلبم گفتن تحت نظر دکتر دیگری باشم که قندم رو کنترول کنه. دکترم را عوض کردم ایشون هم بعد از ازمایشات و معاینات با افزایش قرص و تعویض ان با متفورمین و رژیم های متنوع موفق به کنترول قندم نشدند و در حال حاضر قندم به 330 رسیده .

با تشکر

سلام عزیزم....
کنترل دیابت چیزی نیست که بشه توی این تاپیک انجامش داد...باید حتما تحت نظر پزشک باشه و بسته به نیاز بیمار از رژیم های دارویی و ورزش و رژیم غذایی مناسب استفاده خواهد شد و ممکنه حتی احتیاج به انسولین و بستری شدن در بیمارستان برای کنترل قند باشه.... پس توصیه این هست که تحت نظر یک فوق تخصص غدد کنترل قندتون رو ادامه بدید و توصیه دوم این هست که حتی اگه بعد از مصرف دارو قند خونتون کنترل نشد فوری پزشکتون رو عوض نکنید!!! عوض کردن پزشک معالج جز سردرگمی در طی مراحل درمان نتیجه دیگه ای به همراه نداره! کنترل قند هم چیزینیست که با یکبار مراجعه به متخصص توقع داشته باشید انجام بشه...بازخورد نتایج درمان در مورد فرد تحت درمان کمک می کنه که متخصص غدد بتونه درمان مناسب برای اون فرد رو در نظر بگیره....پس حتما تحت نظر یک فوق تخصص غدد باشید و پزشکتون رو عوض نکنید...در ضمن توصیه های پزشکتون رو حتما جدی بگیرید نه اینکه به قول خودتن 50% توصیه ها رو عمل کنید و بقیه رو پشت گوش بندازید!:4:

mrmmnb
19-02-2012, 21:51
ضمن تشکر باید بگم قبلا اینجوری بودم که با قطع خوب میشدم اما الان با قطعش وضع بهتر نشده ضمنا دکتر الرژي من تهران هست خودم شهرستان و به طبع باید برم همون متخصص گوارش
با تشکر

heical
19-02-2012, 23:09
ضمن تشکر باید بگم قبلا اینجوری بودم که با قطع خوب میشدم اما الان با قطعش وضع بهتر نشده ضمنا دکتر الرژي من تهران هست خودم شهرستان و به طبع باید برم همون متخصص گوارش
با تشکر

سلام دوست عزیزم....با توجه به اینکه می فرمایید الآن با قطع مصرف دارو کماکان مشکلتون ادامه داره، پس حتما تشریف ببرید نزد فوق تخصص گوارش یا متخصص داخلی تا بیشتر بررسی بشه....

O.K
20-02-2012, 04:28
سلام دکتر جان....
از بذل عنایت شما سپاسگذارم....چیزی که بنده از صحبتهای دوست عزیزمان برداشت کردم این بود که با مصرف دارو دچار اسهال میشن و با قطع دارو مشکلشون رفع میشه (که البته شاید بنده منظور ایشون رو خوب متوجه نشدم) :5:

درست هست، شما صحیح میفرمایید، ولی من نیتم کلا این بود که ایشان نزد کسی بروند که یک رویکرد کلی تر به اسهال داشته باشد.

O.K
20-02-2012, 04:40
با عرض سلام

با تشکر

با سلام
خوب بنظر میرسد که به هر دلیلی درمان و کنترل قند خون شما تاکنون موفق نبوده است.
من تا تمام جزییات را ندانم و شما را معاینه نکنم نمیتوانم برای شما طرح درمان بریزم.
حتی با احراز شرایط فوق هم ترجیح میدهم شما را یک فوق تخصص غدد درمان کند زیرا تخصص بنده چیز دیگری است.
بهرحال بنظر میرسد که گزینه تزریق انسولین را باید احتمالا در نظر گرفت....

mz1360
21-02-2012, 17:10
سلام

من دنبال خرید این موارد هستم در صورت امکان بهترین را نام ببرید.

1- خمیر دندان خیلی خوب ... و بعد دهان را خشک نکند.

2- دهانشوی خیلی خوب که باز باعث خشکی دهان نشود و خوشبو کننده دهان هم باشد.

3- پاک کننده رنگ چای و قهوه ... من چند تا خمیر دندان سفید کننده خریدم ولی هیچ کدام تمیز نمیکنند باید یک ساعت بسابم ولی در دندانپزشکی یک خمیر سبز رنگ دیدم که دندانپزشک از ان استفاده کرد و سریع رنگها تمیز شدند اسم این چی هست آیا داروخانه ها دارند.

heical
21-02-2012, 21:28
سلام

من دنبال خرید این موارد هستم در صورت امکان بهترین را نام ببرید.

1- خمیر دندان خیلی خوب ... و بعد دهان را خشک نکند.

2- دهانشوی خیلی خوب که باز باعث خشکی دهان نشود و خوشبو کننده دهان هم باشد.

3- پاک کننده رنگ چای و قهوه ... من چند تا خمیر دندان سفید کننده خریدم ولی هیچ کدام تمیز نمیکنند باید یک ساعت بسابم ولی در دندانپزشکی یک خمیر سبز رنگ دیدم که دندانپزشک از ان استفاده کرد و سریع رنگها تمیز شدند اسم این چی هست آیا داروخانه ها دارند.

دوست عزیزم... بر اساس قوانین سایت معرفی هرگونه محصول تجاری در این انجمن خلاف مقررات و قوانین بخش هست....در این مورد می توانید با دندانپزشک خودتان مشورت نمایید.

armin_80008
24-02-2012, 01:04
سلام
كراتين ويتامين موي سر كه براي تقويت موي سر هستش اطلاعاتي در موردش ميخواستم هموني كه تو حموم ميزنن 20 دقيقه ميذارن روي سر
اوني كه براي صافكردن مو هستش نميخوام

heical
24-02-2012, 12:11
سلام دوست عزیزم....
کراتین ماده اصلی سازنده مو و ناخن هست ولی مصرف خارجیش تاثیری روی مو نداره....چندین بار بحث شده و عرض کردیم که گول تبلیغات مختلفی که در مورد انواع و اقسام شامپوها و ترکیبات ویتامینه میشه رو نخورید.... همه این تبلیغات جنبه تجاری دارن و از نظر علمی ثابت شده نیستن....کراتینه کردن مو هم صرفا می تونه به نرم شدن و رفع وز وزی بودن مو کمک کنه .... همین!

prince_0f_darks
26-02-2012, 18:44
درود
دوستان عزیز یکی از اشناهای من رفته قرص ویگارکس رو گرفته vigrex برای حجیم کردن الت تناسلیش ! حالا چند روزی هم هست مثل اینکه داره مصرف میکنه میخوایم بدونیم اصلا این دارو کاری میکنه یا کلا کشک هست؟
و اینکه آیا داروی دیگه ای هست که واقعی باشه ؟ اون هم تو این مملکت؟

heical
26-02-2012, 20:42
سلام دوستم....
کلا بحث پیرامون ترکیبات تجاری در این تاپیک مجاز نیست....vigrx هم که شما می فرمایید یک داروی گیاهی هست و با توجه به اینکه داروهای گیاهی در هیچ مورد خاصی برای درمان بیماری مورد تایید FDA یا ارگانهای خاص دیگه نیستند، بنده حقیر صلاحیت ندارم در موردش اظهار نظری بکنم.... به هر صورت اگه دکترشون صلاح دونستن که استفاده بشه حتما مورد جالبی در اون دیدن یا در اثر مطالعه نتایج به این نتیجه رسیدن که دارو برای دوستتون می تونه مفید فایده باشه!

strong2007
28-02-2012, 12:36
باسلام ودرودفراوان

سوال بنده راجع به کمردردورگ سیاتیکه.
بنده 7سال پیش دراثرورزش(بدنسازی)دچاردیسک کمر خفیف شدم.
ازهمون زمان ورزشو رها کردم.
به مرورزمان وطی این 7سال وزنم زیادشدتا اینکه پارسال در زمستان قسمت چپ کمرم موقع ایستادن ثابت درطولانی مدت دردشدیدی میگرفت وبه پاهام میزد وکف پام سر وبی حس میشد.(علتش رو نمیدونم که آیا به خاطرسرما بود ویا وزنم)
اما باگذشت زمستان دوباره حالم خوب شد تااینکه امسال وزنم 10کیلو بیشتر شد والان که فصل سرماست به همون دردشایدم بدتر دچار شدم.البته اضافه وزنم بخاطر پرخوری بعد ازازدواجم بوده.
الان راستش کل پای چپم توراه رفتن وایستادن ثابت سروبی حس میشه
لطفا راهنمایی بفرمایید که برای بهبود بی حسی پام راهی وجود داره یانه!
قرصی یا دارویی یاتغذیه ای!
توصیه های لازم رو بفرمایید.
با تشکر

heical
28-02-2012, 12:46
باسلام ودرودفراوان

سوال بنده راجع به کمردردورگ سیاتیکه.
بنده 7سال پیش دراثرورزش(بدنسازی)دچاردیسک کمر خفیف شدم.
ازهمون زمان ورزشو رها کردم.
به مرورزمان وطی این 7سال وزنم زیادشدتا اینکه پارسال در زمستان قسمت چپ کمرم موقع ایستادن ثابت درطولانی مدت دردشدیدی میگرفت وبه پاهام میزد وکف پام سر وبی حس میشد.(علتش رو نمیدونم که آیا به خاطرسرما بود ویا وزنم)
اما باگذشت زمستان دوباره حالم خوب شد تااینکه امسال وزنم 10کیلو بیشتر شد والان که فصل سرماست به همون دردشایدم بدتر دچار شدم.البته اضافه وزنم بخاطر پرخوری بعد ازازدواجم بوده.
الان راستش کل پای چپم توراه رفتن وایستادن ثابت سروبی حس میشه
لطفا راهنمایی بفرمایید که برای بهبود بی حسی پام راهی وجود داره یانه!
قرصی یا دارویی یاتغذیه ای!
توصیه های لازم رو بفرمایید.
با تشکر

سلام دوست عزیزم....
با این شرح حالی که شما دادید توصیه می کنم دنبال قرص و دارو و تغذیه و اینجور چیزها نباشید و هرچه زودتر به یک متخصص جراح مغز و اعصاب مراجعه بفرمایید....
موفق و پیروز باشید.

strong2007
28-02-2012, 13:12
سلام دوست عزیزم....
با این شرح حالی که شما دادید توصیه می کنم دنبال قرص و دارو و تغذیه و اینجور چیزها نباشید و هرچه زودتر به یک متخصص جراح مغز و اعصاب مراجعه بفرمایید....
موفق و پیروز باشید.

راستش قبلا دکتر رفتم وعکس وام آر آی وهمه چی انداخته بودم.
به من گفته بود که مدارا کن وچیز سنگین بلند نکن وکلی مسکن مثل ناپروکسن و... داد.
اما الن دوباره پام درد گرفته وبی حس میشه.
فکر کنم رگ سیاتیکه.
میخواست بدونم این مدارا رو که دکتر گفته چطورانجام بدم.
باتشکر

O.K
29-02-2012, 10:19
اگر مدت مدارا عموما محدود به 12 هفته است و بعد از آن درد غیر قابل تحمل یا بی حسی از علایمی است که نشان میدهد باید در درمان تجدید نظر شود .
عمل جراحی دیسک در این موارد یکی از گزینه هاست که البته این فقط جهت اطلاع جنابعالی است نه یک تجویز از طرف ما.

The Captain
29-02-2012, 18:15
سلام

زردی بدن و کمی چشم ها ، پر رنگ شدن ادرار و سفیدی مدفوع نشانه ی چه بیماری ای هست ؟

با تشکر

heical
29-02-2012, 20:19
سلام

زردی بدن و کمی چشم ها ، پر رنگ شدن ادرار و سفیدی مدفوع نشانه ی چه بیماری ای هست ؟

با تشکر

این تابلویی که شما می فرمایید ایکتر یا همون یرقان یا زردی هست که باید علتش بررسی بشه که علت زمینه ایش چی بوده و چرا بوجود اومده مثلا انسداد کیسه صفرا بوده؟ هپاتیت بوده؟ یا مشکل دیگه ای بوده که یرقان ایجاد شده.... بنابراین باید سریعتر به یک فوق تخصص گوارش مراجعه بفرمایید تا بررسی های بیشتر انجام بگیره....

The Captain
29-02-2012, 20:29
هپاتیت A درمان داره ؟

با تشکر

heical
29-02-2012, 20:55
هپاتیت A درمان داره ؟

با تشکر

عزیزم سلام....
برای هپایتیت A درمان خاصی وجود نداره و بدن خودش می تونه بر علیه ویروسش وارد عمل بشه و خودش رو خوب کنه ...درمانی هم اگه احتیاج باشه بیشتر علامتی هستن..خوشبختانه هپاتیت A بر عکس هپاتیت ب و سی زیاد خطرناک نیست و در بیشتر موارد خود به خود خوب میشه و حالت ازمان پیدا نمی کنه...بنابراین زیاد احتیاج به نگرانی نیست ولی به هر صورت باید در دوران بیماری رعایت کرد که بیمار زودتر بهبود پیدا کنه و در ضمن مراقب باشه که اطرافیانش رو درگیر نکنه....

Mostafait
02-03-2012, 14:04
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم! (بازم من با یکی از سوالاتم اومدم)

دوستان عزیز چند سال پیش (حدود دو سال و نیم پیش) اگه یادتون باشه آنفولانزای خوکی یا همچنین چیزی اومد! که اکثرا مریض میشدن! رفتیم دکتر و پزشک میگفت که آنفولانزای خفیف هستش و چندتا قرص و ... دادو خوب شد! از اون به بعد من موندم و این سرماخوردگی های پی در پی!
یک هفته گلو درد - یک هفته سرماخوردگی - یک هفته سالم- مجددا تکرار

که در سال اول 7-8 بار سرما خوردم!

همین طور کمتر شد تا اینکه این پزشکمون گفت.که حساسیته!!!ویروسی!

میخواستم بدونم که مصرف کلرفنرامین آیا عوارض خاصی دارد برای جلوگیری از این جساسیت؟!
آنتی بیوتیک ها برای درمان این چیزها خوب نیست؟!

برای ضدعفونی کردن محیط از چی میشه استفاده کرد/>!؟

heical
02-03-2012, 22:49
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم! (بازم من با یکی از سوالاتم اومدم)

دوستان عزیز چند سال پیش (حدود دو سال و نیم پیش) اگه یادتون باشه آنفولانزای خوکی یا همچنین چیزی اومد! که اکثرا مریض میشدن! رفتیم دکتر و پزشک میگفت که آنفولانزای خفیف هستش و چندتا قرص و ... دادو خوب شد! از اون به بعد من موندم و این سرماخوردگی های پی در پی!
یک هفته گلو درد - یک هفته سرماخوردگی - یک هفته سالم- مجددا تکرار

که در سال اول 7-8 بار سرما خوردم!

همین طور کمتر شد تا اینکه این پزشکمون گفت.که حساسیته!!!ویروسی!

میخواستم بدونم که مصرف کلرفنرامین آیا عوارض خاصی دارد برای جلوگیری از این جساسیت؟!
آنتی بیوتیک ها برای درمان این چیزها خوب نیست؟!

برای ضدعفونی کردن محیط از چی میشه استفاده کرد/>!؟

سلام عزیزم.....
راستش من که آخرش نفهمیدم مشکل شما چی بود! حساسیت؟ ویروس؟ آنفلانزای مرغی؟ یا چیز دیگه.....به هر صورت با توجه به اینکه تحت نظر پزشک هستید قاعدتا نظر ایشون ملاک هست.... به هر حال در مورد سوالتون باید بگم که هر دارویی شما حساب کنید عوارض خاص خودش رو داره....شایعترین عارضه کلرفنیرامین هم سرگیجه و خواب آلودگی هست....البته به میزان کمتر هم ممکنه عوارض دیگه ای هم بروز کنه مثل خشکی دهان، تهوع، استفراغ، احتباش ادرار، تاری دید و از این قبیل عوارض.... به هر حال باید دید که حساسیت به چه چیزی وجود داره و از اون ماده دوری کرد....
در مورد آنتی بیوتیک هم باید عرض کنم که خیر آنتی بیوتیک در مورد حساسیت یا بیماری های ویروسی کاربردی نداره....
در مو.رد ضد عفونی کردن محیط هم باید عرض کنم که روش های ضد عفونی و گند زدایی مختلفی وجود داره مثلا استفاده از فیلترهای مختلف یا استفاده از اشعه ماورا بنفش یا استفاده از مواد شیمیایی مختلف و غیره؛ که بسته به موقعیت و شرایط محلی که قراره ضد عفونی بشه از یک یا چند تا از این روشها استفاده میشه....در واقع باید دید که در اون محیط خاص استفاده از چه روشی بهتر و مقرون به صرفه تر هست.....
باز هم سوالی باشه در خدمتم...

FARIBA.M
02-03-2012, 23:32
سلام دکتر جون.
عرض به خدمتتون که ما حدود یه سال پیش کاشف بعمل اومد دیسک کمر داریم. (نگی خودت فهمیدی بعدا ام آری گرفتن ازم دکتر تشخیص داد!) کار خاصی نکرد قرص داد منو فرستاد خونه!
یه بارم بیمارستان پیامبران که رفته بودم برگشت دکتره گفت خانم 90% مردم دیسک کمر دارن خبر ندارن زیاد سخت نگیر!
ما هم سخت نگرفتیم. قرصها رو خوردیم و دوره اش تموم شد دردم هم تسکین پیدا کرد. اما مدتیه دوباره شروع شده.
حالا میخوام بدونم که چی درد دیسک کمر رو تشدید میکنه؟
راه رفتن واسش بده؟
تا چند کیلو میتونم بار بردارم؟
ورزش چی؟ ورزشی هست که این ناراحتی رو تشدید کنه؟ البته مربیم یه تعداد از ورزشها رو ممنوع کرده ولی بازم چون اون دکتر نیست و دکترهای ارتوپد کلا انگار با ورزش میونه خوبی ندارند کسی رو ندارم ازش بپرسم.
ورزشی که پا رو حرکت میده مثل سیم کش یا اسکی فضایی (اگه بلد باشین چی هستن و باشگاه رفته باشین) میتونه به کمری که دیسک داره آسیب بزنه؟
با تشکر فریبا

Mostafait
03-03-2012, 10:02
سلام عزیزم.....
راستش من که آخرش نفهمیدم مشکل شما چی بود! حساسیت؟ ویروس؟ آنفلانزای مرغی؟ یا چیز دیگه.....به هر صورت با توجه به اینکه تحت نظر پزشک هستید قاعدتا نظر ایشون ملاک هست.... به هر حال در مورد سوالتون باید بگم که هر دارویی شما حساب کنید عوارض خاص خودش رو داره....شایعترین عارضه کلرفنیرامین هم سرگیجه و خواب آلودگی هست....البته به میزان کمتر هم ممکنه عوارض دیگه ای هم بروز کنه مثل خشکی دهان، تهوع، استفراغ، احتباش ادرار، تاری دید و از این قبیل عوارض.... به هر حال باید دید که حساسیت به چه چیزی وجود داره و از اون ماده دوری کرد....
در مورد آنتی بیوتیک هم باید عرض کنم که خیر آنتی بیوتیک در مورد حساسیت یا بیماری های ویروسی کاربردی نداره....
در مو.رد ضد عفونی کردن محیط هم باید عرض کنم که روش های ضد عفونی و گند زدایی مختلفی وجود داره مثلا استفاده از فیلترهای مختلف یا استفاده از اشعه ماورا بنفش یا استفاده از مواد شیمیایی مختلف و غیره؛ که بسته به موقعیت و شرایط محلی که قراره ضد عفونی بشه از یک یا چند تا از این روشها استفاده میشه....در واقع باید دید که در اون محیط خاص استفاده از چه روشی بهتر و مقرون به صرفه تر هست.....
باز هم سوالی باشه در خدمتم...

رفیق من کافی نت دارم! انواع و اقسام آدم مریض هم میاد اینجا! خودم شک کردم که بیمارستان زدم یا کافی نت!

شما چه روشی برای ضد عفونی پیشنهاد میکنید؟! این مواد ضد عفونی شیمیایی هستن آیا عوارض هم دارند!؟

با تشکر!

farid2010
03-03-2012, 10:25
رفیق من کافی نت دارم! انواع و اقسام آدم مریض هم میاد اینجا! خودم شک کردم که بیمارستان زدم یا کافی نت!

شما چه روشی برای ضد عفونی پیشنهاد میکنید؟! این مواد ضد عفونی شیمیایی هستن آیا عوارض هم دارند!؟

با تشکر!
دوست عزیز شما که اینقدر مریض میشوید و علت ان را کافی نت خود میدانید بهتر است سری به امارات بزنید و دستگاه مخصوص ضد عفونی هوا را بخرید و در محل کار استفاده کنید
این رویه را فومیگیشن مینامند که قبلا برای کشتن انگل استفاده میشد ولی جدیدا برای کشتن ویروس و باکتری هم استفاده میشود اینطور که میدانم ماشین های کوچک ان که مخصوص محل های کوچک هست هم به بازار امده ما در بیمارستان از ماشین های بزرگ استفاده میکنیم مخصوصا بعد از مریض عفونی
مرسی

Mostafait
03-03-2012, 10:43
با تشکر از دوست خوبمون! از طریق پیام خصوصی آمار دستگاه رو میگیرم!

یک سوال دیگه داشتم: آیا حساسیت نسبت به خمیر دندان ها هم می تواند باشد؟! آیا نحوه استفاده آن و ... در التهاب گلو تاثیر گذار هست؟!
آخه هر وقت من مسواک میزنم بزاق زیادی دهنم ترشح میکنه! و تقریبا همین حالتی میشه که الان هستم!مزه دهن و خشکی و ...!

این سوالات رو برای افزایش اطلاع خودم میپرسم! اگه مشکلی بود جواب ندید!

mohsen_toop
03-03-2012, 21:22
دکتر ما اول گلو درمون هست
انتهای گلو احساس خشکی دارم
درمون خونه ای چیه تا بدتر نشده و نخواد به دکتر بریم
قرص چی بخورم
ممنون

heical
04-03-2012, 05:35
سلام دکتر جون.
عرض به خدمتتون که ما حدود یه سال پیش کاشف بعمل اومد دیسک کمر داریم. (نگی خودت فهمیدی بعدا ام آری گرفتن ازم دکتر تشخیص داد!) کار خاصی نکرد قرص داد منو فرستاد خونه!
یه بارم بیمارستان پیامبران که رفته بودم برگشت دکتره گفت خانم 90% مردم دیسک کمر دارن خبر ندارن زیاد سخت نگیر!
ما هم سخت نگرفتیم. قرصها رو خوردیم و دوره اش تموم شد دردم هم تسکین پیدا کرد. اما مدتیه دوباره شروع شده.
حالا میخوام بدونم که چی درد دیسک کمر رو تشدید میکنه؟
راه رفتن واسش بده؟
تا چند کیلو میتونم بار بردارم؟
ورزش چی؟ ورزشی هست که این ناراحتی رو تشدید کنه؟ البته مربیم یه تعداد از ورزشها رو ممنوع کرده ولی بازم چون اون دکتر نیست و دکترهای ارتوپد کلا انگار با ورزش میونه خوبی ندارند کسی رو ندارم ازش بپرسم.
ورزشی که پا رو حرکت میده مثل سیم کش یا اسکی فضایی (اگه بلد باشین چی هستن و باشگاه رفته باشین) میتونه به کمری که دیسک داره آسیب بزنه؟
با تشکر فریبا

سلام فریبا جان....
نگی ما هرچی میشه میگیم برید دکتر....خوب قاعدتا در طول زمان وضعیت دیسکتون تغییر کرده و باید بررسی بشه که در چه مرحله ای هست و بر اساس اون درمان انجام بشه....
به هر حال خیلی چیزها درد کمر رو تشدید می کنن...به طور کلی هر چیزی که به ستون فقرات شما فشار وارد کنه براتون مضره مثل پیاده روی طولانی مدت؛ ورزشهایی که به ستون فقرات فشار میارن، نشستن طولانی مدت، وضعیت خوابیدن، بلند کردن اجسام سنگین، کفش نامناسب، اضافه وزن و ...
اینا چیزای کلی بود و باز هم بسته به محل بیرون زدگی دیسک توصیه های مختلفی میشه کرد.... پیاده روی کوتاه می تونه کمک کننده باشه ولی نه به صورت طولانی مدت و بهتره در داخل استخر پیاده روی انجام بشه....بلند کردن بار هم که عرض کردم مشکل زا هست و بهتره ترفندی بیندیشید که بار کمتری بر دارید و حتی المقدور به جای بلند کردن بار اون رو هل بدید.... در مورد ورزش هم که باید ببینید کجای ستون فقراتتون مشکل پیدا کرده و با فیزیوتراپی و ورزشهای کششی سعی کنید عضلات اون ناحیه رو تقویت کنید...در مورد این حرکت ورزشی که شما فرمودید اطلاعی ندارم و متوجه منظورتون نشدم که چه حرکتی هست..با مربی ورزش یا پزشکتون هماهنگ کنید....

heical
04-03-2012, 05:38
با تشکر از دوست خوبمون! از طریق پیام خصوصی آمار دستگاه رو میگیرم!

یک سوال دیگه داشتم: آیا حساسیت نسبت به خمیر دندان ها هم می تواند باشد؟! آیا نحوه استفاده آن و ... در التهاب گلو تاثیر گذار هست؟!
آخه هر وقت من مسواک میزنم بزاق زیادی دهنم ترشح میکنه! و تقریبا همین حالتی میشه که الان هستم!مزه دهن و خشکی و ...!

این سوالات رو برای افزایش اطلاع خودم میپرسم! اگه مشکلی بود جواب ندید!

همونطور که فرید جان فرمودن می تونید از دستگاه های تصفیه هوا استفاده کنید و همینطور از مواد شیمیایی که برای ضد عفونی کردن سطوح استفاده میشه و با مارکهای مختلف توی بازار قابل تهیه هست استفاده کنید.

heical
04-03-2012, 05:39
دکتر ما اول گلو درمون هست
انتهای گلو احساس خشکی دارم
درمون خونه ای چیه تا بدتر نشده و نخواد به دکتر بریم
قرص چی بخورم
ممنون

خوب پسر خوب آخه همینطوری که نمیشه!!! باید مشخص بشه گلودرد علتش چیه! نمیشه که سر خود درمان کرد!:17: شما تشریف ببرید پیش متخصص گوش و حلق و بینی تا بررسی بیشتر انجام بشه و علت گلودردتون پیدا بشه

FARIBA.M
04-03-2012, 06:32
سلام
از راهنماییهاتون ممنونم. خوب تحت نظر دکتر ارتوپد که هستم. چند روزه بود به سلامتی و میمنت رگ سیاتیکم هم گرفته که اصلا نفس بزور میکشم. کلا نیم سانت هم نمی تونم دولا بشم. رفتم پیش درکت ارتوپدم دیشب سه تا آمپول dexadic داده یه روز در میون بزنم. یکیشو زدم هنوز اثر نکرده. یعنی طبیعیه؟ یا این آمپول اصلا واسه درد من کارساز نیست؟
اصلا وقتی رگ سیاتیک میگیره چه کاری دردش رو تسکین میده؟ گرم نگه داشتن کمر خوبه؟ کمربند طبی ام رو بسته ام یعنی دردم رو تشدید نمیکنه؟ یه جا واسه ماساژ تو نت پیدا کردم که یه سری مطالب تخصصی هم در مورد دردهای استخوانی نوشته بود و ایمیل و تلفن داده بود که هر کی بخواد ماساژور واسش بفرستن. نظرتون در مورد ماساژ تخصصی چیه اثر داره یعنی؟
تو این وضعیت که رگ سیاتیک میگیره بهترین روش خوابیدن به چه شکلیه؟ من که اصلا با این وضعیت راه هم نمیتونم برم تا خوب نشم ورزش تعطیله.
ممنون از راهنماییهاتون.
با تشکر فریبا

O.K
04-03-2012, 16:38
با سلام
اگر درد سیاتیک شما مربوط به دیسک کمرتان باشد ممکن است با آمپول دگزامتازون که میزنید قدری بهتر شود.
به هیچ عنوان سراغ ماساژ نروید. ماساژ و هرگونه دستکاری دیگری در زمانیکه درد شدید در اثر دیسک و اکثر دلایل دیگر وجود دارد ممنوع است و میتواند بالقوه خطرناک باشد.
کمربند طبی و گرم نگه داشتن و.... هیچ اثری نخواهد داشت.
اصولا توصیه میشود حداکثر دو تا سه روز استراحت نمایید روی زمین سفت بدون تشک و بصورت طاقباز ، یا به پهلو با جمع کردن پا به داخل شکم مانند جنین و یا هر وضعیت دیگری که در آن درد کمتری دارید.
غیر از اینها وقتی درد برطرف شد ادامه ورزشها با نظر متخصص طب فیزیکی و در صورت صلاحدید ایشان فیزیوتراپی توصیه میشود و اگر درد غیر قابل تحمل بیش از 12 هفته طول بکشد یا علایم عصبی مانند بی حسی یا ضعف حرکتی در پا، یا مشکلات دفع ادرار یا مدفوع رخ دهد ، آنگاه دیسک باید عمل شود.

faridjoon
05-03-2012, 20:23
سردرد مزمن
نمیدونم اسمشو چی بذارم ولی من در سال یک یا دوبار یک سردردوحشتناکی میگیرم
اخرین بار فروردین پارسال بود بعد یه جوریه که دو ط رف سرم و شقیقه هادرد شدید میگیره
بطوری که صورتم خواب میری یک درد غیر قابل تحمل
از حدود 5 سال پیش من ان ممشکل رو دارم
و عجیب اینه که فقط یک یا دوبار درسال این اتفاق مییوفته و هربار بدتر این درد بعد از حدود 3-4 ساعت بهتر میشه
من الان باید به چه دکتری مراجعه کنم؟
چیزی خودم حس میکنم اینه که در معرض باد قرار گرفتن بسیار تحریکش میکنه یادمه دوران دبیرستان تابستونا میرفتم حموم میومدمبیرون و جلو کولر وا میساردم موهامو شونه میزدم و ژل می مالیدم

Bastian31
05-03-2012, 21:04
من در ناحیه بیضه احساس درد داشتم،بعد از مراجعه به دکتر و انجام سنوگرافی ،دکتر گفت که واریکوسل داری و باید عمل کنی، ظاهرآ چند نوع داره واریکوسل نمیدونم این نوع چنده، چیزی توی برگه سنوگرافی ننوشته،اما دکتر هم گفت اگه میخوای عمل کنی بهم بگو، نمیدونم اصلا لازم هست عمل بکنم یا نه، چون دکتر به اختیار خودم گذاشت، میخوام بدونم عملش چطوریه، عوارض خاص و مشکلی ایجاد نمیکنه و... اگر مورد خاصی هست ممنون میشم راهنمایی کنید.
در مورد علتش هم اگر ممکنه توضیح بدید.

O.K
06-03-2012, 02:05
سردرد مزمن
نمیدونم اسمشو چی بذارم ولی من در سال یک یا دوبار یک سردردوحشتناکی میگیرم
اخرین بار فروردین پارسال بود بعد یه جوریه که دو ط رف سرم و شقیقه هادرد شدید میگیره
بطوری که صورتم خواب میری یک درد غیر قابل تحمل
از حدود 5 سال پیش من ان ممشکل رو دارم
و عجیب اینه که فقط یک یا دوبار درسال این اتفاق مییوفته و هربار بدتر این درد بعد از حدود 3-4 ساعت بهتر میشه
من الان باید به چه دکتری مراجعه کنم؟
چیزی خودم حس میکنم اینه که در معرض باد قرار گرفتن بسیار تحریکش میکنه یادمه دوران دبیرستان تابستونا میرفتم حموم میومدمبیرون و جلو کولر وا میساردم موهامو شونه میزدم و ژل می مالیدم

شما نزد متخصص اعصاب باید بروید.....

O.K
06-03-2012, 02:08
من در ناحیه بیضه احساس درد داشتم،بعد از مراجعه به دکتر و انجام سنوگرافی ،دکتر گفت که واریکوسل داری و باید عمل کنی، ظاهرآ چند نوع داره واریکوسل نمیدونم این نوع چنده، چیزی توی برگه سنوگرافی ننوشته،اما دکتر هم گفت اگه میخوای عمل کنی بهم بگو، نمیدونم اصلا لازم هست عمل بکنم یا نه، چون دکتر به اختیار خودم گذاشت، میخوام بدونم عملش چطوریه، عوارض خاص و مشکلی ایجاد نمیکنه و... اگر مورد خاصی هست ممنون میشم راهنمایی کنید.
در مورد علتش هم اگر ممکنه توضیح بدید.

در همین تاپیک بگردید بارها درباره واریکوسل و درمان آن توضیح داده شده.
بطور خلاصه اولین کاری که باید بکنید اینست که یک آزمایش اسپرم بدهید زیرا مهمترین دلیل برای عمل واریکوسل عقیمی است که با عمل معمولا برطرف میشود.
عمل واریکوسل عموما ساده است و عبارت است از بستن وریدهای بیضه از طریق برش کوچکی روی شکم.
در مورد اینکه چه نوع واریکوسلی دارید زیاد وسواس بخرج ندهید. ولی اگر واریکوسل شما محدود به سمت راست است هرچه سریعتر یک متخصص اورولوژی را ببینید زیرا غیر معمول است.

Mostafait
06-03-2012, 10:55
دکتر برای پر کردن ذخایر گلیکوژن عضله. از چه موادی باید استفاده کرد؟ بلافاصله بعد از تمرین سخت که ذخایر خالی میشن یا اینکه ...؟

با تشکر!

Bastian31
06-03-2012, 18:27
در همین تاپیک بگردید بارها درباره واریکوسل و درمان آن توضیح داده شده.
بطور خلاصه اولین کاری که باید بکنید اینست که یک آزمایش اسپرم بدهید زیرا مهمترین دلیل برای عمل واریکوسل عقیمی است که با عمل معمولا برطرف میشود.
عمل واریکوسل عموما ساده است و عبارت است از بستن وریدهای بیضه از طریق برش کوچکی روی شکم.
در مورد اینکه چه نوع واریکوسلی دارید زیاد وسواس بخرج ندهید. ولی اگر واریکوسل شما محدود به
سمت راست است هرچه سریعتر یک متخصص اورولوژی را ببینید زیرا غیر معمول است.

توی برگه سنوگرافی نوشته " تصویر واریکوسل بقطر 2/45 م م در طرف چپ دیده می شود."

این انجام آزمایش اسپرم چطوری هست، از توی همین سنوگرافی نمی تونن بفهمن که میزان اسپرم ها چطوریه و اینکه آیا واریکوسل باعث عقیمی شده یا نه؟
میشه در مورد این آزمایش توضیح بدید، در ضمن مگر همین دکتر نباید خودش درخواست این آزمایش رو بکنه پیش از انجام عمل؟!

Mr.SaeeD
06-03-2012, 19:20
سلام
خسته نباشید
پدر من کلیه هایش پروتئین دفع میکنه و الان یه سه ماهی میشه که از لحاظ غذایی رعایت میکنه ولی بازم میزان پروتئین بدنش پایین نیومده , حالا خواستم بدونم از لحاظ غذایی چه عذاهایی باید بخوره و چه نخوره؟
در ضمن مرتب هم شیر میخوره میخواستم بدونم تاثیر در پروتئین بدنش داره یا نه؟

FARIBA.M
06-03-2012, 19:42
سلام
ببخشید میخواستم بدونم کسی که آرتروز گردن داره چجور بالشی باید زیر سرش بذاره سفت یا نرم؟
این بالشهایی که توی مراکز پزشکی فروخته میشه بدرد بخور هست؟
با تشکر فریبا

faridjoon
06-03-2012, 19:46
شما نزد متخصص اعصاب باید بروید.....

بخشید مغزو اعصاب یا اعصاب و روان؟

O.K
07-03-2012, 03:50
توی برگه سنوگرافی نوشته " تصویر واریکوسل بقطر 2/45 م م در طرف چپ دیده می شود."

این انجام آزمایش اسپرم چطوری هست، از توی همین سنوگرافی نمی تونن بفهمن که میزان اسپرم ها چطوریه و اینکه آیا واریکوسل باعث عقیمی شده یا نه؟
میشه در مورد این آزمایش توضیح بدید، در ضمن مگر همین دکتر نباید خودش درخواست این آزمایش رو بکنه پیش از انجام عمل؟!

آنچه در سونوگرافی نوشته شده نه ربطی به شمار ش اسپرم دارد و نه شدت واریکوسل.
آزمایش اسپرم هم با مشاهده مستقیم اسپرمها در مایع منی زیر میکروسکوپ صورت میگیرد و قاعدتا حتما قبل از عمل واریکوسل بایستی درخواست شود.

O.K
07-03-2012, 03:53
سلام
خسته نباشید
پدر من کلیه هایش پروتئین دفع میکنه و الان یه سه ماهی میشه که از لحاظ غذایی رعایت میکنه ولی بازم میزان پروتئین بدنش پایین نیومده , حالا خواستم بدونم از لحاظ غذایی چه عذاهایی باید بخوره و چه نخوره؟
در ضمن مرتب هم شیر میخوره میخواستم بدونم تاثیر در پروتئین بدنش داره یا نه؟

با سلام
دقع پروتیین توسط کلیه معمولا یک بیماری مزمن است که ارتباطی به رژیم غذایی ندارد مگر اینکه این مشکل در جریان بیماری دیابت بوجود آمده باشد که آنگاه دیابت البته نیاز به رژیم غذایی دارد.
مصرف یک یا دولیوان شیر در روز برای پدرتان احتمالا مفید است ولی بیش از این مقادیر از آنجاییکه ممکن است بار پروتیینی کلیه را زیاد کند بهتر است با متخصص کلیه شان مشورت کنید.

O.K
07-03-2012, 03:54
سلام
ببخشید میخواستم بدونم کسی که آرتروز گردن داره چجور بالشی باید زیر سرش بذاره سفت یا نرم؟
این بالشهایی که توی مراکز پزشکی فروخته میشه بدرد بخور هست؟
با تشکر فریبا

با سلام
هر بالشی که استقاده میکنید باید سر را در وضعیت خنثی نگه دارد یعنی نه خم شده به جلو نه طرفین و نه عقب....

O.K
07-03-2012, 03:55
بخشید مغزو اعصاب یا اعصاب و روان؟

قطعا مغز و اعصاب.
متخصص داخلی مغز و اعصاب نه جراحی مغز و اعصاب و نه اعصاب و روان.

hamidbarca
07-03-2012, 22:45
ببخشید نمیدونم میشه این سوال رو اینجا پرسید یا نه ولی اگه جواب بدید ممنون میشم چون این سوال رو ادم روش نمیشه از هرکسی بپرسه
میخواستم بدونم تو مواقع اضطراری برای پیشگیری از باردار شدن 4 تا قرص ld بعد از اون عمل خورده بشه و بعد 12 ساعت هم 4 تای دیگه خورده بشه کافیه یا باید همه قرص ها رو تا آخر بسته خورد؟

Bastian31
08-03-2012, 01:00
آنچه در سونوگرافی نوشته شده نه ربطی به شمار ش اسپرم دارد و نه شدت واریکوسل.
آزمایش اسپرم هم با مشاهده مستقیم اسپرمها در مایع منی زیر میکروسکوپ صورت میگیرد و قاعدتا حتما قبل از عمل واریکوسل بایستی درخواست شود.

روز گذشته به پزشکم در بیمارستان مراجعه کردم و گفت بستری بشو برای عمل اما من قبول نکردم،از عمل می ترسم، بعد از این حرف شما که گفتید دلیل انجام عمل اینکه فرد دچار عقیمی باشه، اما این دکتر که ارولوژیست بسیار ماهری هم هست اصلا این آزمایش رو درخواست نکرده،خب پس چرا باید عمل کنم؟!
اگر عمل نکنم چه اتفاقی می افته، ممکنه خودش به مرور زمان خوب بشه؟!

O.K
08-03-2012, 03:45
ببخشید نمیدونم میشه این سوال رو اینجا پرسید یا نه ولی اگه جواب بدید ممنون میشم چون این سوال رو ادم روش نمیشه از هرکسی بپرسه
میخواستم بدونم تو مواقع اضطراری برای پیشگیری از باردار شدن 4 تا قرص ld بعد از اون عمل خورده بشه و بعد 12 ساعت هم 4 تای دیگه خورده بشه کافیه یا باید همه قرص ها رو تا آخر بسته خورد؟

دقیقا به همین ترتیبی که فرمودید باید عمل کنید. یعنی 4 قرص هرچه زودتر بعد از نزدیکی و 4 قرص دوازده ساعت بعد. لازم نیست مصرف قرصها را ادامه دهید.
برای این اقدام 72 ساعت از زمان نزدیکی وقت دارید ولی هرچه دیرترمصرف قرصها را شروع کنید احتمال موفقیت درمان کمتر میشود.
بعد از چند روز از مصرف قرصها دچار خونریزی میشوید که مانند عادت ماهیانه است.
اگر این اتفاق نیفتاد باید تست حاملگی بدهید.

O.K
08-03-2012, 03:50
روز گذشته به پزشکم در بیمارستان مراجعه کردم و گفت بستری بشو برای عمل اما من قبول نکردم،از عمل می ترسم، بعد از این حرف شما که گفتید دلیل انجام عمل اینکه فرد دچار عقیمی باشه، اما این دکتر که ارولوژیست بسیار ماهری هم هست اصلا این آزمایش رو درخواست نکرده،خب پس چرا باید عمل کنم؟!
اگر عمل نکنم چه اتفاقی می افته، ممکنه خودش به مرور زمان خوب بشه؟!

واریکوسل به مرور زمان خوب نمیشود و درمانی به جز جراحی ندارد.
موارد لزوم عمل واریکوسل عبارتند از درد شدید و یا عقیمی. عقیمی هم اگر تا بحال رخ نداده باشد احتمال ایجاد آن در آینده هست.
من نمیدانم چرا پزشکتان آزمایش اسپرم درخواست نکرده ولی اصولا بدون اطلاع از وضعیت اسپرم بیمار عمل توصیه نمیشود مگر اینکه بیمار درد شدید داشته باشد.

Bastian31
08-03-2012, 07:37
واریکوسل به مرور زمان خوب نمیشود و درمانی به جز جراحی ندارد.
موارد لزوم عمل واریکوسل عبارتند از درد شدید و یا عقیمی. عقیمی هم اگر تا بحال رخ نداده باشد احتمال ایجاد آن در آینده هست.
من نمیدانم چرا پزشکتان آزمایش اسپرم درخواست نکرده ولی اصولا بدون اطلاع از وضعیت اسپرم بیمار عمل توصیه نمیشود مگر اینکه بیمار درد شدید داشته باشد.

من تا الان و در طول یک ماه گذشته که متوجه این مسئله شدم فقط سه بار درد شدید داشتم.در واقع دوبار. نمی دونم این دکتر چرا بی توجه به این مسائل میگه باید عمل کنی. حالا به نظر شما کار درست چیه؟ من چه کنم.

hamidbarca
08-03-2012, 08:50
دقیقا به همین ترتیبی که فرمودید باید عمل کنید. یعنی 4 قرص هرچه زودتر بعد از نزدیکی و 4 قرص دوازده ساعت بعد. لازم نیست مصرف قرصها را ادامه دهید.
برای این اقدام 72 ساعت از زمان نزدیکی وقت دارید ولی هرچه دیرترمصرف قرصها را شروع کنید احتمال موفقیت درمان کمتر میشود.
بعد از چند روز از مصرف قرصها دچار خونریزی میشوید که مانند عادت ماهیانه است.
اگر این اتفاق نیفتاد باید تست حاملگی بدهید.
خیلی ممنون از جوابتون فقط یه سوال دیگه داشتم
در طول رابطه از کا ندوم استفاده شده حالا اگه کلا اتفاقی نیافتاده باشه یعنی اسپرمی اصلا وارد نشده باشه باز هم خونریزی بعد چند روز اتفاق میافته یا نه دیگه؟

O.K
08-03-2012, 17:17
بله خونریزی اتفاق خواهد افتاد ، چه حاملگی در کار باشد و چه نباشد....

دوحه
08-03-2012, 21:22
سلام
واسه سفید کردن پوست یک کرم سفید کننده خوب رو معرفی کنید با تشکر

heical
08-03-2012, 21:35
من تا الان و در طول یک ماه گذشته که متوجه این مسئله شدم فقط سه بار درد شدید داشتم.در واقع دوبار. نمی دونم این دکتر چرا بی توجه به این مسائل میگه باید عمل کنی. حالا به نظر شما کار درست چیه؟ من چه کنم.

خوب عزیزم بهتر بود که اسپرمو گرام هم تهیه می کردن ازتون....به هر حال با توجه به اینکه شما درد دارید و واریکوسل هم چیزیه که ممکنه عقیمی ایجاد کنه و عمل خیلی راحتی هم داره بهتره به توصیه پزشک معالجتون عمل کنید و عمل رو انجام بدید تا خیالتون هم راحت باشه....

heical
08-03-2012, 21:38
سلام
واسه سفید کردن پوست یک کرم سفید کننده خوب رو معرفی کنید با تشکر

معرفی هرگونه محصولات تجاری در این بخش ممنوع هست دوست من.....می تونید از طریق داروخانه اطلاعات مورد نظرتون رو کسب کنید.

Dexter_A.M.S
11-03-2012, 16:46
با سلام خدمت دوستان
اگر کلسترول خون بر روی 230 باشد آیا نامطلوب هست یا نه و اگر نامطلوب هست چطور باید کنترل شود
با سپاس

heical
11-03-2012, 22:34
با سلام خدمت دوستان
اگر کلسترول خون بر روی 230 باشد آیا نامطلوب هست یا نه و اگر نامطلوب هست چطور باید کنترل شود
با سپاس

سلام عزیزم....
احتمالا منظور شما کلسترول تام هست....خوب طبیعتا هرچه سطح کلسترول تام بالاتر بره خطر افزایش مشکلات قلبی-عروقی رو بالاتر می بره...در مورد شما این میزان یه حالت بینابینی هست..... البته برای اظهار نظر دقیقتر بهتر بود که میزان HDL و LDL و تری گلیسرید هم جداگانه مشخص می شد تا معلوم بشه نسبت این ریسک فاکتورها به هم چطوره.....
و اما در مورد کنترل در مرحله اول رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسب می تونه کمک کننده باشه و بعد از اون اگه کنترل نشد میشه از داروهای فوق العاده خوبی که امروزه در دسترس هستن استفاده کرد که بسته به نوع افزایش چربی خون از داروهای مختلفی استفاده میشه....

Dexter_A.M.S
12-03-2012, 05:27
سلام عزیزم....
احتمالا منظور شما کلسترول تام هست....خوب طبیعتا هرچه سطح کلسترول تام بالاتر بره خطر افزایش مشکلات قلبی-عروقی رو بالاتر می بره...در مورد شما این میزان یه حالت بینابینی هست..... البته برای اظهار نظر دقیقتر بهتر بود که میزان HDL و LDL و تری گلیسرید هم جداگانه مشخص می شد تا معلوم بشه نسبت این ریسک فاکتورها به هم چطوره.....
و اما در مورد کنترل در مرحله اول رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسب می تونه کمک کننده باشه و بعد از اون اگه کنترل نشد میشه از داروهای فوق العاده خوبی که امروزه در دسترس هستن استفاده کرد که بسته به نوع افزایش چربی خون از داروهای مختلفی استفاده میشه....
HDL 62
LDL 140
Triglycerides 75

heical
12-03-2012, 09:33
HDL 62
LDL 140
Triglycerides 75

دوست عزیزم سلام.....
بهتر بود سن و جنس هم مشخص می شد ولی خیلی مهم نیست.... در مورد شما LDL تون یک مقدار بالاتر از محدوده نرمال هست و باید کاهش پیدا کنه ولی در عین حال نسبت LDL/HDL شما یک مقدار خوب هست و میشه گفت خطر عوارض قلبی-عروقی وقتی این نسبت پایین باشه خیلی کمتر میشه.... پس زیاد جای نگرانی نیست ولی بهتره باز هم LDL رو پایین بیارید و به زیر 100 برسونید.... با رژیم غذایی مناسب و ورزش می تونید این کار رو انجام بدید...

Dexter_A.M.S
12-03-2012, 10:07
سن 28 سال و جنس هم مرد

Dexter_A.M.S
12-03-2012, 10:21
اینم بقیه تست ها
FBS 84
BUN 14
NA 140
K 4.6
BILIRUBIN TOTAL 0.57
BILIRUBIN Direct 0.09
S.G.O.T 28
S.G.P.T (ALT) 29
Alkaline Phosphatase 210
Total Protein 7.3
Albumin 4.7
Globulin 2.6
A/g Ratio 1.8

iceman
12-03-2012, 13:40
سلام عزیزان این نتیجه ی آزمایش ام آر ای مغز از مادرم هستش

محبت میکنید بفرمایید که این نتیجه معنی و مفهومش چیه؟نگران هستم ممنون میشم وسم بگید این نتیجه چی میگه

cerebral hemispheres:few tiny hypersignal t2w and flair subcortical and deep cerebral white matter lesions as non-specific finding which could be seen in migraine headache
no hydrocephalus , mass or midline structural shift , possibility of vasculitis or demyelinating disease should be ruled out clinically

FARIBA.M
12-03-2012, 15:23
سلام
میخواستم بدونم کسی که دیسک کمر داره پیاده روی واسش ضرر داره؟ کلا چه حرکاتی واسه این درد باعث تشدیدش میشه؟ دکترهای ارتوپد متاسفانه کاری جز زدن آمپول و دادن قرص آرامبخش از قرار معلوم بلد نیستند.
با تشکر فریبا

O.K
13-03-2012, 11:00
سلام عزیزان این نتیجه ی آزمایش ام آر ای مغز از مادرم هستش

محبت میکنید بفرمایید که این نتیجه معنی و مفهومش چیه؟نگران هستم ممنون میشم وسم بگید این نتیجه چی میگه

cerebral hemispheres:few tiny hypersignal t2w and flair subcortical and deep cerebral white matter lesions as non-specific finding which could be seen in migraine headache
no hydrocephalus , mass or midline structural shift , possibility of vasculitis or demyelinating disease should be ruled out clinically

با این نتیجه نه میتوان گفت مادر شما به بیماری خاصی مبتلا است و نه میتوان احتمال همه تشخیصها را منتفی دانست. این دو جمله است در باره یک آدم زنده با کلیه پیچیدگیهای آن که بنده ندیده ام و معاینه نکرده ام.
شاید تنها بتوان گفت که مادرتان تومور مغزی ندارد و سکته مغزی هم نکرده.بیش از این بنده نمیتوانم اظهار نظری بکنم.
بهرحال تفسیر نتیجه هر آزمایشی بر عهده پزشک معالج است و لاغیر مگر اینکه پزشک معالج درخواست مشاوره و همفکری کرده باشد آنهم با دادن کلیه اطلاعات بالینی بیمار در سطح حرفه ای.

Dexter_A.M.S
13-03-2012, 17:43
اینم بقیه تست ها
FBS 84
BUN 14
NA 140
K 4.6
BILIRUBIN TOTAL 0.57
BILIRUBIN Direct 0.09
S.G.O.T 28
S.G.P.T (ALT) 29
Alkaline Phosphatase 210
Total Protein 7.3
Albumin 4.7
Globulin 2.6
A/g Ratio 1.8
منتظر پاسخ
با سپاس

O.K
14-03-2012, 04:21
این آزمایشات به ظاهر نرمال هستند ولی پاسخ ما همان است که همیشه گفته ایم.
تفسیر نتیجه آزمایش بر عهده پزشکی است که آزمایش را بعد از اخذ شرح حال و معاینه بیمار درخواست کرده است.

strong2007
18-03-2012, 16:01
باسلام
لطفاعوارض ومشکلات ناشی از قرص آکوتان برای خانم هارو بفرمایید.
من فقط میدونم نبایدتا1سال باردار شن اما عوارض دیگه؟....
آیا سردردنیز جز این عوارض است.
(دکترمربوطه جهت ازبین بردن جوش صورت تجویزکرده)
باتشکر

heical
18-03-2012, 19:57
باسلام
لطفاعوارض ومشکلات ناشی از قرص آکوتان برای خانم هارو بفرمایید.
من فقط میدونم نبایدتا1سال باردار شن اما عوارض دیگه؟....
آیا سردردنیز جز این عوارض است.
(دکترمربوطه جهت ازبین بردن جوش صورت تجویزکرده)
باتشکر

سلام عزیزم....
همونطور که خودتون فرمودید مهمترین چیزی که در مورد این دارو وجود داره همون مساله بارداری هست که با توجه به اینکه دارو می تونه ناهنجاری های جنینی ایجاد کنه مطلقا باید از بارداری خودداری کرد.... و اما هر دارویی عوارض و احتیاطات خاص خودش رو داره... ایزوترتینوئین هم عوارضی در پی داره مثلا می تونه باعث خشکی پوست و چشم و لب و بینی و دهان بشه(یعنی کلا مناطقی که توسط لایه های پوست مفروش شده) یا می تونه باعث دردهای مفصلی و عضلانی بشه، می تونه ایجاد سردرد کنه(که خودتون اشاره کردید) و همینطور حساسیت پوست به آفتاب ایجاد می کنه، می تونه سطح تریگیلسرید و کلسترول خون رو بالا ببره؛..عوارض دیگه ای مثل تهوع و استفراغ و افزایش ریزش مو و احساس خستگی و اختلالات بینایی و عوارض کبدی و غیره هم می تونه ایجاد بشه.... کلا بخوایم همه عوارض رو بررسی کنیم جاش توی این تاپیک نیست و به صورت خلاصه بعضی از عوارض دارو رو خدمتتون عرض کردم...
به هر صورت بید پزشک بررسی کنه که کلا منافع و مضرات دارو نسبت به وضعیت بیمار چطور هت و آیا لازم هست که درمان با دارو انجام بشه یا نه که در مورد شما لازم بوده که تجویز کردن....
به هر صورت از 1 ماه قبل از شروع درمان و حداقل 2 ماه بعد از پایان درمان با این دارو حتما از حداقل 2 روش پیشگیری از بارداری استفاده کنید؛ تحت نظر پزشک باشید؛ با صلاحدید پزشکتون در فواصل منظم تست های کارکرد کبد و سطح چربی های پلاسما رو انجام بدید؛ بدون مشورت با پزشکتون از مصرف داروهای دیگه به صورت همزمان با این دارو خودداری کنید؛ دقیقا مثل قضیه بارداری باید در طول مدت درمان و ماه بعد از اون از اهدای خون خودداری کنید؛ سعی کنید کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید و از ترکیبات ضد آفتاب استفاده کنید و همونطور از چیزهایی که باعث تحریک پوست میشه دوری کنید (مثلا کیسه کشیدن شب عید!!)
کلا اینها چیزهایی بود که به نظرم بد نبود در مورد این دارو گفته بشه....باز هم مساله ای بود در خدمت هستیم

[Masoud]
19-03-2012, 15:37
دکی یک فکری به حال حافظه ما بکن ، روز به روز دارد ضعیف تر میشود

یک کلمه در عرض نیم ساعت فراموش میکنم و خلاصه اعصاب برای ما نگذاشته:109:

heical
19-03-2012, 16:54
;6539779']دکی یک فکری به حال حافظه ما بکن ، روز به روز دارد ضعیف تر میشود

نه عمو مسعود معلومه که فراموشکاری!:71: کل سال یادت نبود یه دفعه دم عیدی یادت افتاد که حافظت ضعیفه؟!!:71::4: در کل اگه راهی پیدا کردی به ما هم بگو....:109: البته یه سری داروهای گیاهی مثل جینکو بیلوبا هم هست تو بازار دارویی که البته من خیلی نمی تونم راجع بهشون نظر بدم چون نه خوبی ازشون دیدم و نه بدی...
در کل هرچه بیشتر کارای ذهنی و فکری انجام بدی بهتره عمو جون چون کمک می کنه به بهبود حافظه...تغذیه و ورزش هم فراموش نشه....

SaLaR
19-03-2012, 17:06
دکتر هیکل عزیز علت اصلی سفیدی مو در سن پایین چیه و آیا راه جلوگیری داره؟

heical
19-03-2012, 17:28
دکتر هیکل عزیز علت اصلی سفیدی مو در سن پایین چیه و آیا راه جلوگیری داره؟

سلام عزیزم...
عرضم به خدمت شما که سفیدی زود هنگام مو (که در نژاد ما که سفید پوست هستیم زیر 20 سال حساب میشه) می تونه دلایل مختلفی داشته باشه...ممکنه مساله ارثی باشه که قاعدتا کاری از دستمون بر نمیاد...ولی گاهی هم ممکنه سفیدی مو یک علتی داشته باشه که قابل رفع باشه...مثلا از چیزهایی که می تونن باعث سفیدی زودهنگام مو بشن میشه کمبودهای تغذیه ای رو ذکر کرد مثل ویتامین ب 12 و ب 5 و روی و منگنز؛ یا مثلا رژیم های سخت و طولانی مدت، بیماری های غدد داخلی مثل پرکاری تیروئید، کم خونی، استعمال دخانیات، فشارهای روحی و روانی و استرس و یا حتی گاهی اوقات استفاده از مواد شیمیایی خاص یا شامپوهای غیر استاندارد می تونن باعث این مشکل بشن.....
در مورد راه جلوگیری هم که با توجه به مطالبی که عرض کردم خدمتتون باید ببینید مساله ارثی هست یا نه...اگه ارثی هست که هیچ وگرنه می تونید با مراجعه به طبیب حاذق بررسی کنید که علت اولیه ایجاد سفیدی مو چی بوده...
موفق باشید

SaLaR
19-03-2012, 17:40
سلام عزیزم...
عرضم به خدمت شما که سفیدی زود هنگام مو (که در نژاد ما که سفید پوست هستیم زیر 20 سال حساب میشه) می تونه دلایل مختلفی داشته باشه...ممکنه مساله ارثی باشه که قاعدتا کاری از دستمون بر نمیاد...ولی گاهی هم ممکنه سفیدی مو یک علتی داشته باشه که قابل رفع باشه...مثلا از چیزهایی که می تونن باعث سفیدی زودهنگام مو بشن میشه کمبودهای تغذیه ای رو ذکر کرد مثل ویتامین ب 12 و ب 5 و روی و منگنز؛ یا مثلا رژیم های سخت و طولانی مدت، بیماری های غدد داخلی مثل پرکاری تیروئید، کم خونی، استعمال دخانیات، فشارهای روحی و روانی و استرس و یا حتی گاهی اوقات استفاده از مواد شیمیایی خاص یا شامپوهای غیر استاندارد می تونن باعث این مشکل بشن.....
در مورد راه جلوگیری هم که با توجه به مطالبی که عرض کردم خدمتتون باید ببینید مساله ارثی هست یا نه...اگه ارثی هست که هیچ وگرنه می تونید با مراجعه به طبیب حاذق بررسی کنید که علت اولیه ایجاد سفیدی مو چی بوده...
موفق باشید
مرسی.
حدود 25 سالمه و خیلی از موهام ظرف 6 ماه گذشته داره سفید میشه .
میگن جو گندمی قشنگه ولی در روابط اجتماعی :16: میگن چند تا بچه داری.:40:
دخانیات، فشارهای روحی و روانی و استرس رژیم های سخت و طولانی مدت اینا بیشتره
ارث رو هم فکر کنم هست.
خودم هم موندم موها رو که تو آسیاب سفید نکردم :17:

strong2007
25-03-2012, 13:03
سلام عزیزم....
همونطور که خودتون فرمودید مهمترین چیزی که در مورد این دارو وجود داره همون مساله بارداری هست که با توجه به اینکه دارو می تونه ناهنجاری های جنینی ایجاد کنه مطلقا باید از بارداری خودداری کرد.... و اما هر دارویی عوارض و احتیاطات خاص خودش رو داره... ایزوترتینوئین هم عوارضی در پی داره مثلا می تونه باعث خشکی پوست و چشم و لب و بینی و دهان بشه(یعنی کلا مناطقی که توسط لایه های پوست مفروش شده) یا می تونه باعث دردهای مفصلی و عضلانی بشه، می تونه ایجاد سردرد کنه(که خودتون اشاره کردید) و همینطور حساسیت پوست به آفتاب ایجاد می کنه، می تونه سطح تریگیلسرید و کلسترول خون رو بالا ببره؛..عوارض دیگه ای مثل تهوع و استفراغ و افزایش ریزش مو و احساس خستگی و اختلالات بینایی و عوارض کبدی و غیره هم می تونه ایجاد بشه.... کلا بخوایم همه عوارض رو بررسی کنیم جاش توی این تاپیک نیست و به صورت خلاصه بعضی از عوارض دارو رو خدمتتون عرض کردم...
به هر صورت بید پزشک بررسی کنه که کلا منافع و مضرات دارو نسبت به وضعیت بیمار چطور هت و آیا لازم هست که درمان با دارو انجام بشه یا نه که در مورد شما لازم بوده که تجویز کردن....
به هر صورت از 1 ماه قبل از شروع درمان و حداقل 2 ماه بعد از پایان درمان با این دارو حتما از حداقل 2 روش پیشگیری از بارداری استفاده کنید؛ تحت نظر پزشک باشید؛ با صلاحدید پزشکتون در فواصل منظم تست های کارکرد کبد و سطح چربی های پلاسما رو انجام بدید؛ بدون مشورت با پزشکتون از مصرف داروهای دیگه به صورت همزمان با این دارو خودداری کنید؛ دقیقا مثل قضیه بارداری باید در طول مدت درمان و ماه بعد از اون از اهدای خون خودداری کنید؛ سعی کنید کمتر در معرض نور خورشید قرار بگیرید و از ترکیبات ضد آفتاب استفاده کنید و همونطور از چیزهایی که باعث تحریک پوست میشه دوری کنید (مثلا کیسه کشیدن شب عید!!)
کلا اینها چیزهایی بود که به نظرم بد نبود در مورد این دارو گفته بشه....باز هم مساله ای بود در خدمت هستیم

باعرض سلام وتبریک سال نو
ممنون از راهنمایی وپاسختون اما درمورد عوارض مصرف قرص وبارداری این است که آیا پس از اتمام دوره مصرف دارو تاچه مدت نمیتوان باردار شد؟
چون بنده از کسی شنیدم که خانمی پس از دو دوره مصرف آکوتان بعداز دو سال باردار شد ونوزادش کمی سنگین وزن تر ونامتعادل تر بدنیا اومد.
حالا واقعا نمیدونم دلیل این مصرف قرصها بوده یا...
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

RaShA
25-03-2012, 13:06
دکتر سلام
دستم به دامنت گوشام کیپ شده واضع صداها رو نمیشنوم باید صدا بلند باشه تا بفهمم:40:

nardos
25-03-2012, 13:29
با عرض سلام دکتر عزیز دیروز در اتاق عمل هنگام پرپ بیمار برای انجام عمل لیپولیز و ساکشن مشاهده شد از واژن مریض دو تا نخ آویزوونه به جراح که حرف زدیم متفق القول شدیم IUD برای جلوگیری از بارداری هستش....حالا خواستم اطلاعاتی در مورد این دارو و اثرش و این که کی باید از این استفاده کرد؟؟؟

FARIBA.M
25-03-2012, 13:51
دکتر جون یه گوشه چشمی به پست 5445 (http://sat.se.tc/showpost.php?p=6524653&postcount=5445) بندازین لطفا.:53:
با تشکر فریبا

D@mneD
25-03-2012, 20:59
نوشته اصلی توسط [Masoud] http://sat.se.tc/images/modernheaven/buttons/viewpost.gif (http://sat.se.tc/showthread.php?p=6539779#post6539779)
دکی یک فکری به حال حافظه ما بکن ، روز به روز دارد ضعیف تر میشود

با اجازه ی دکی میخوام یکی از تجربه های خودم رو برای مسعود قاجار بازگو کنم.:4:
مسعود جان منم این مشکل رو داشتم مال من از مال تو خیلی خیلی بدتر بود 2 ثانیه فراموش میکردم!بدجوری اعصبام خورد شده بود!من بدن سازی کار میکنم و اون موقع توی حجم هم بودم یه خورده خودم رو لاغر کردم و چربی سوزی کردم و تغذیه رو بهتر کردم حافظم بهتر شد البته چربی خونم اون موقع وحشتناک بالا بود که خودمو لاغر کردم اومد پایین.
برو یه ازمایش بده ببین چربی خونی چیزی نداری؟
البته تغذیه رو یه خورده تغییر دادم مثلا زردی تخم مرغ نمی خوردم الان توی روزی های معمولی 2 تا میخورم و یکی هم سبزیجات و میوه بیشتر میخورم.امتحان کن این چیزایی رو که گفتم شاید تو هم جواب گرفتی.البته من تمرینات هوازی رو هم اظافه کردم که همگی میدونیم تمرینات هوازی باعث گردش خون به شکل بهتری توی بدن میشه.خلاصه این که مغز هم مثل بدن به ویتامین و مواد دیگه و در کنارش یکسری تمرینات مغزی احتیاجات داره تا به عملکردش به نحوه خوبی ادامه بده و حتی باعث بالا رفتن سطح دقت و هوشی بشه.
یکی هم سعی کن به همه چیز حتی چیزهای خیلی ریز هم دقت کنی چه توی دنیای مجازی چه توی دنیای طبیعی هیچ چیز حتی یک مورد کوچیک رو هم از دست نده.این باعث تقویت مغز و بهبود عملکردش میشه.
به این سایت ها هم یه نگاهی بنداز:
http://www.askmen.com/sports/health_200/215_mens_health.html
http://www.thegreatcourses.com/tgc/courses/course_detail.aspx?cid=1651&ai=66836&cm_mmc=googleadwords-_-G.NonBrand%20-%20OptimizingBrainFitness_995Test-_-Brain%20Exercises-_-brain%20exercises&gclid=CMeguaXMgq8CFYZG3godN1A_3A
http://www.fi.edu/learn/brain/exercise.html
یکی سری از تمرینات مغزی رو توضیح داده برای بهبود عملکرد مغز.

D@mneD
25-03-2012, 21:07
حالا بیام رو مشکل خودم.
من حدود چن ماه پیش مفصل هر دو شانه و هر دو زانو رو زدم داغون کردم و مصدوم شدم.
از وقتی که درد رو احساس کردم دیگه بدن سازی رو گذاشتم کنار تا بهتر بشم.
زانو وقتی از پله یا سر بالایی میرم درد میکنه و دردش تا وقتی که یه خورده بشینم و استراحت کنم ادامه پیدا میکنه.شونم هم حتی وقتی یه کیلو وسایل بر میدارم درد میکنه بعضی وقتا خود به خود.یه مکمل گلوکوزامین گرفتم یه خورده بهتر شد ولی هنوز هم درد میکنن.زانوم موقع نشستن صدا میده و شونم هم موقع چرخوندن.البته شونه ی راستم از بچگی صدا میداد ولی درد نمی کرد الان پدرم رو در اورده.
چیکار میتونم بکنم برای اینکه مفصل شونه هام و زانوم بهتر بشن و باز سازی بشن؟

D@mneD
25-03-2012, 21:38
دکتر جون یه گوشه چشمی به پست 5445 (http://sat.se.tc/showpost.php?p=6524653&postcount=5445) بندازین لطفا.:53:
با تشکر فریبافریبا خانم من فکر نمیکنم پیاده روی مشکلی داشته باشه.
فقط در صورتی که به کمر فشار بیاد باعث افزایش درد میشه مثلا به جای نشستن و بر داشتن وسایل از ناحیه ی باسن و کمر خم شدن و برداشتن!جا به جایی وسایل سنگین با بالا تنه جای خواب نامناسب جوری که به کمر فشار بیاد و در حالت خم قرار بگیره.
خلاصه اینکه به هیچ وجه نباید بزارین به کمرتون فشار بیاد.هر وقت احساس درد کردین فوری حالت بدن رو تغییر بدین.
سعی کنین جای خوابتون یه جوری باشه که پشت و کمر و پاتون در یک زاویه ی صاف قرار بگیره اگر روی تخت خواب میخوابین سعی کنین تشک شما تشک طبی باشه و راحت.
موقع نشستن روی صندلی هم سعی کنین صاف بشینین.
اصولا با توجه به تجربه ی من وقتی عضلات فیله ی کمر ضعیف باشه تمام فشار میوفته روی دیسک کمر که این باعث درد میشه.میتونید یک سری از تمریناتی که برای فیله ی کمر هست رو برای تقویت عضلات فیله ی کمر انجام بدین و درد رو تا حدودی کاهش بدین.
البته این چیزهایی که گفتم تجربیات خودم هست و میتونه اشتباه هم باشه.
یه ویدیو هم میزارم براتون سعی کنین اون حرکاتی که توی ویدیو نشون داده میشه رو با ارومی و به دقت انجام بدین.

دوحه
27-03-2012, 12:30
سلام
من رنگ پوستم سبزه هست و توی آفتاب هم که میرم پوستم تیره تر میشه!!!
آیا راهکارهایی با پیشرفت روز افزون علم پزشکی هست که اولا پوستم توی آفتاب تیره نشه
دوما پوستم سفید بشه؟؟؟سوال دومم: من مسواک میزنم ولی پایین دندانهام زرد هست چه راهکارهایی وجود داره برای سفید کردن دندانهام؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

O.K
27-03-2012, 13:45
باعرض سلام وتبریک سال نو
ممنون از راهنمایی وپاسختون اما درمورد عوارض مصرف قرص وبارداری این است که آیا پس از اتمام دوره مصرف دارو تاچه مدت نمیتوان باردار شد؟
چون بنده از کسی شنیدم که خانمی پس از دو دوره مصرف آکوتان بعداز دو سال باردار شد ونوزادش کمی سنگین وزن تر ونامتعادل تر بدنیا اومد.
حالا واقعا نمیدونم دلیل این مصرف قرصها بوده یا...
لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

با سلام
مصرف این دارو هیچ ربطی به وزن نوزاد دوست شما نداشته است.
اصولا از یکماه قبل از شروع مصرف رواکوتان تا یک ماه بعد از اتمام آن نباید باردار شد و در تمام این مدت باید از دو وسیله پیشگیری به طور همزمان استفاده کرد که یکی از آنها حتما باید قرص باشد. قبل از شروع درمان هم میبایستی آزمایش حاملگی منفی باشد و در بسیاری کشورها بیمار خانم باید امضا بدهد که در طول درمان و تا یکماه بعد از قطع آن باردار نخواهد شد.

O.K
27-03-2012, 13:48
حالا بیام رو مشکل خودم.
من حدود چن ماه پیش مفصل هر دو شانه و هر دو زانو رو زدم داغون کردم و مصدوم شدم.
از وقتی که درد رو احساس کردم دیگه بدن سازی رو گذاشتم کنار تا بهتر بشم.
زانو وقتی از پله یا سر بالایی میرم درد میکنه و دردش تا وقتی که یه خورده بشینم و استراحت کنم ادامه پیدا میکنه.شونم هم حتی وقتی یه کیلو وسایل بر میدارم درد میکنه بعضی وقتا خود به خود.یه مکمل گلوکوزامین گرفتم یه خورده بهتر شد ولی هنوز هم درد میکنن.زانوم موقع نشستن صدا میده و شونم هم موقع چرخوندن.البته شونه ی راستم از بچگی صدا میداد ولی درد نمی کرد الان پدرم رو در اورده.
چیکار میتونم بکنم برای اینکه مفصل شونه هام و زانوم بهتر بشن و باز سازی بشن؟

تا زمانی که تشخیص بیماری شما داده نشده باشد هیچ راهنمایی نمیتوان کرد.
در زانو شانه دهها عنصر شامل استخوان ، رباط ، تاندون و غضروف و بورس وجود دارد که هریک دچار آسیبهای مختلف میتوانند بشوند
مانند همیشه توصیه ما مراجعه به پزشک متخصص است و قطعی نمودن تشخیص. درمان و ورزشی که برای یکی از این حالات میتواند مفید باشد ممکن است برای دیگری کاملا مضر باشد.
گلوکوزامین هم هیچ تاثیری در هیچیک از مشکلات شما ندارد.

O.K
27-03-2012, 13:50
سلام
من رنگ پوستم سبزه هست و توی آفتاب هم که میرم پوستم تیره تر میشه!!!
آیا راهکارهایی با پیشرفت روز افزون علم پزشکی هست که اولا پوستم توی آفتاب تیره نشه
دوما پوستم سفید بشه؟؟؟سوال دومم: من مسواک میزنم ولی پایین دندانهام زرد هست چه راهکارهایی وجود داره برای سفید کردن دندانهام؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

باسلام
تنها میتوانیم برای تیره تر نشدن پوستتان تحت اثر نور خورشید راهنماییتان کنیم که آنهم به سادگی مصرف کرم ضد آفتاب است هر دو ساعت یکبار تازمانیکه زیر نور آفتاب هستید.
دندانهایتان را به دندانپزشک نشان دهید و اگر جرمگیری لازم داشت انجام دهید ولی به دنبال تغییر دادن رنگ طبیعی دندانتان نباشید.

O.K
27-03-2012, 13:51
دکتر سلام
دستم به دامنت گوشام کیپ شده واضع صداها رو نمیشنوم باید صدا بلند باشه تا بفهمم:40:

با سلام
نزد پزشک تشریف ببرید....

O.K
27-03-2012, 13:56
با عرض سلام دکتر عزیز دیروز در اتاق عمل هنگام پرپ بیمار برای انجام عمل لیپولیز و ساکشن مشاهده شد از واژن مریض دو تا نخ آویزوونه به جراح که حرف زدیم متفق القول شدیم IUD برای جلوگیری از بارداری هستش....حالا خواستم اطلاعاتی در مورد این دارو و اثرش و این که کی باید از این استفاده کرد؟؟؟
با سلام

IUD یک دارو نیست بلکه وسیله ضد بارداری است که در رحم قرار میگیرد و با ایجاد التهاب در مخاط رحم از لانه گزینی جلوگیری میکند و آنرا میتوان تا سالها نگه داشت.
اصولا در خانمی که عفونتهای لگنی داشته باشد یا هنوز بچه دار نشده باشد یا دچار اختالات آناتومیک در ناحیه تناسلی باشد یا هرگونه بدخیمی در رحم یا لگن داشته باشد تجویز نمیشود.
نخهایی که دیده اید برای اینست که وسیله را بتوان با کشیدن آنها خارج کرد.

kazemdanesh
27-03-2012, 15:33
حدود 1 سال پیش متوجه شدم ناخن هم حالت شیار شیار البته نه چندان محسوس داره. بیشتر شبیه دون دون شدن بود. بعد از یک مدت که چند ناخن دیگرم درگیر شد به متخصص پوست مراجعه کردم و تشخیص پسوروزیازیس دادن و گفتن برای شما پوستی نیست و...
دارویی دادن که فکر کنم جز استروئیدها بود و باید روزی دوبار به ناخنم می مالیدم اما دیگه حوصلم سررفت و استفاده نکردم
الان مدتی هست که پوست صورت مخصوصا اطراف بینیم و لپ هام پوست پوست میشه. نمیدونم چیکار کنم. نرم کننده هم میزنم اما هیچ فایده ای نداره. حموم برم با صابون صورت خشک تمیزش کنم شاید فقط یک روز مشکل نداشته باشم اما مجددا پوست پوست میشه که از قیافه میندازه.
راهنمایی بفرمایید ایا ممکن است پسوروزیازیس پوستی باشه؟ اگه باشه که بیچارم گویا درمان نداره

O.K
28-03-2012, 10:58
بله کاملا امکان دارد که پسوریازیس پوستی باشد و اصلا هم بیچاره نشده اید چون با اینکه پسوریازیس ریشه کن نمیشود ولی قابل در مان است و در اکثر موارد میتوان آنرا تحت کنترل نگه داشت.
البته تشخیصهای دیگر مانند درماتیت سبورییک (شوره) هم در مورد شما مطرح هستند ولی بهرحال راه حل شما اینست که نزد متخصص پوست بروید و دایم هم با ایشان در ارتباط باشید.
نکته بسیار مهم مصرف ضد آفتاب به صورت دایم است.

nardos
28-03-2012, 15:13
با سلام

IUD یک دارو نیست بلکه وسیله ضد بارداری است که در رحم قرار میگیرد و با ایجاد التهاب در مخاط رحم از لانه گزینی جلوگیری میکند و آنرا میتوان تا سالها نگه داشت.
اصولا در خانمی که عفونتهای لگنی داشته باشد یا هنوز بچه دار نشده باشد یا دچار اختالات آناتومیک در ناحیه تناسلی باشد یا هرگونه بدخیمی در رحم یا لگن داشته باشد تجویز نمیشود.
نخهایی که دیده اید برای اینست که وسیله را بتوان با کشیدن آنها خارج کرد.

تشکر از راهنماییتون ولی من جواب سوال خودم رو که چه ضروری داشت این خانم هنگام عمل هم این را در واژن خود نگه داشته بود؟؟ تا چه مدت بعد و یا قبل از برقراری رابطه باید در واژن باشد؟؟؟در حین رابطه که نباید در واژن باشد؟؟؟

Kapata
28-03-2012, 22:12
می خواستم بدونم اگه آسیب به زردپی آشیل پام زده باشم تا چند وقت نباید ورزش بکنم و چه قدر طول می کشه که ترمیم بشه.
مشکل حرکتی ندارم . کمی درد می کنه .

O.K
30-03-2012, 17:03
تشکر از راهنماییتون ولی من جواب سوال خودم رو که چه ضروری داشت این خانم هنگام عمل هم این را در واژن خود نگه داشته بود؟؟ تا چه مدت بعد و یا قبل از برقراری رابطه باید در واژن باشد؟؟؟در حین رابطه که نباید در واژن باشد؟؟؟

من به شما عرض کردم که این وسیله در رحم قرار میگیردنه در واژن و به مدت 3-5 سال در جای خود میماند و مصرف آن مانند کاندوم محدود به زمان فعالیت جنسی نیست.
نخی که به انتهای این وسیله متصل است در واژن قرار میگیرد برای دسترسی پزشک به آن جهت خارج سازی.
آی یو دی توسط پزشک یا ماما در محل قرار میگیرد و خارج میشود.

O.K
30-03-2012, 17:14
می خواستم بدونم اگه آسیب به زردپی آشیل پام زده باشم تا چند وقت نباید ورزش بکنم و چه قدر طول می کشه که ترمیم بشه.
مشکل حرکتی ندارم . کمی درد می کنه .
این کاملا بستگی دارد به درجه آسیبی که به تاندون شما وارد آمده و ممکن است تا 8 هفته نیاز به این باشد که شما از ورزش و دوندگی خودداری کنید که البته این در موارد خفیف بسیار کوتاهتر خواهد بود.
میتوانید به آدرس زیر رفته و مطالب بسیار مفید آنرا بخوانید:

http://www.achillestendon.com/TreatingInjuries.html

Ard@lan
01-04-2012, 11:00
سلام

آنتی‌بیوتیک مورد استفاده برای عفونت دستگاه ادرار یا همونurinary infection یا bladder inflammation چی‌ هست؟

علائم رو به خوبی‌ میشناسم و آنتی بیوتیک موجود آزیترومایسین هست و سیفیکسیم

پیشاپیش از پسختون ممنونم

O.K
01-04-2012, 13:49
با سلام
تشخیص عفونت ادراری فقط با آزمایش و کشت ادرار ممکن است و درمان کورکورانه آن اغلب به پیدایش مقاومت در میکروب مربوطه می انجامد به شکلی که درمان بسیار مشکل میشود.

اصولا مراحل درمان عفونتهای ساده ادراری به این صورت استکه نمونه ادرار بیمار قبل از مصرف هر آنتی بیوتیکی جهت کشت ارسال میشود و بعد بسته به سن و جنس و وزن و چندین فاکتور دیگر یک آنتی بیوتیک شروع میشود و بعد از دو تا سه روز که جواب کشت معلوم شد و مشخص شد که باکتری به چه آنتی بیوتیکی حساس است در صورت لزوم دارو تغییر خواهد کرد.
ضمنا علایمی که شما میگویید میشناسید برای ما دهها معنی دیگر غیر از عفونت ادراری میتواند داشته باشد پس از شما تقاضا میکنم تشخیص را بر عهده پزشک معالجتان بگذارید.
عفونتهای ادراری یک فصل بسیار قطور و طویل در علم طب عفونی ، داخلی و اورولوژی هستند که متاسفانه خیلی سرسری گرفته میشوند و هر کسی با قدری سوزش و تکرر ادرار تصور میکند تشخیص عفونت ادراری را میتواند برای خود یا اطرافیانش مطرح کند.
طبق معمول توصیه ما مراجعه به پزشک است و دریافت تشخیص و درمان صحیح.
ضمنا هیچیک از دو دارویی که نام بردید برای مرحله اول درمان توصیه نمیکنیم.

goodson
01-04-2012, 17:26
سلام ميخواستم بدونم عوارضي كه در باره مصرف قرص فينسترايد ميگن صحت داره و ايا واقعا مصرف اين دارو در درمان ريزش مو موثر هست مرسي

O.K
02-04-2012, 04:12
در مورد درمان ریزش مو، قرص فیناستراید و عوارض آن قبلا در انجمن به اندازه کافی بحث شده و میتوانید آنرا پیدا کنید.
ضمنا نیازی به ارسال دو پست و ایجاد تاپیک مجزا نبود

reza6095
02-04-2012, 13:40
سلام .
من یه هفته پیش عمل جراحی سینوس پیلونیدال انجام دادم ....
الان بعد از یه هفته هنوز ترشح داره و گاز روی زخم خونی میشه ....
این طبیعیه یا مشکل داره ؟
ممنون میشم یه راهنمایی کنید .

FARIBA.M
02-04-2012, 15:02
سلام عرض شد.
بنده حدود یه ماه قبل از عید پیش دکتر ارتوپد رفتم که یه بسته کپسول غضروف ساز و کلسیم دی بهم داد.
وقتی غضروف ساز رو مینوشت گفت قند ندارین گفتم نه ولی شنیده بودم که این غضروف سازها مثل اینکه قند رو بالا میبرند ولی دیگه نه اینجوری که من دیدم.
خوب تا جایی که میدونم از عوارض داشتن دیابت ادرار بیش از حده و بقدری از وقتی این کپسول رو شروع کردم دچار تکرر ادرار شدم که یه شب راحت نداشتم حتی بعد از اتمام اون کپسول و ادامه کلسیم دی هنوز این وضعیت ادامه داره یعنی ممکنه که عوارض این دارو بطور دراز مدت موندگار بشه؟
با تشکر فریبا

O.K
03-04-2012, 13:51
سلام .
من یه هفته پیش عمل جراحی سینوس پیلونیدال انجام دادم ....
الان بعد از یه هفته هنوز ترشح داره و گاز روی زخم خونی میشه ....
این طبیعیه یا مشکل داره ؟
ممنون میشم یه راهنمایی کنید .

با سلام
نگران نباشید
شما تا هفته ها دچار ترشح از زخم خواهید بود.
فقط به طور مرتب با پزشکتان در ارتباط باشید که از ترمیم زخم و عدم بروز عفونت مطمئن شوید.
از مصرف بتادین و محلولهای ضد عفونی هم خودداری کنید.
زخم را تنها با سرم نمکی شستشو دهید.

O.K
03-04-2012, 13:55
سلام عرض شد.
بنده حدود یه ماه قبل از عید پیش دکتر ارتوپد رفتم که یه بسته کپسول غضروف ساز و کلسیم دی بهم داد.
وقتی غضروف ساز رو مینوشت گفت قند ندارین گفتم نه ولی شنیده بودم که این غضروف سازها مثل اینکه قند رو بالا میبرند ولی دیگه نه اینجوری که من دیدم.
خوب تا جایی که میدونم از عوارض داشتن دیابت ادرار بیش از حده و بقدری از وقتی این کپسول رو شروع کردم دچار تکرر ادرار شدم که یه شب راحت نداشتم حتی بعد از اتمام اون کپسول و ادامه کلسیم دی هنوز این وضعیت ادامه داره یعنی ممکنه که عوارض این دارو بطور دراز مدت موندگار بشه؟
با تشکر فریبا

با سلام
قبلا هم عرض شد که این کپسولها ایجاد بیماری دیابت نمیکنند و اثر ثابت شده ای هم برروی قند خون حتی در بیماران دیابتی ندارند.
شما اگر دچار تکرر ادرار شده اید آنرا به حساب کپسولهای غضورف ساز نگذارید بلکه به پزشک مراجعه نمایید و از نظر عفونت ادراری و نیز بیماری دیابت بررسی شوید.
ضمنا توقع هیچگونه معجزه ای هم از این کپسولها نداشته باشید.

goodson
03-04-2012, 18:36
در مورد درمان ریزش مو، قرص فیناستراید و عوارض آن قبلا در انجمن به اندازه کافی بحث شده و میتوانید آنرا پیدا کنید.
ضمنا نیازی به ارسال دو پست و ایجاد تاپیک مجزا نبود
حداقل خوشحال ميشدم اگه شما هم نظرتون رو ميگفتيد بهرحال نظر شما به عنوان يه كارشناس ارجحيت داره به ديگران

O.K
04-04-2012, 06:05
حداقل خوشحال ميشدم اگه شما هم نظرتون رو ميگفتيد بهرحال نظر شما به عنوان يه كارشناس ارجحيت داره به ديگران

اتفاقا من تصور میکنم قبلا در باره این دارو و کلا ریزش مو نظرم را گفته ام.
ریزش موی آندروژنیک (مردانه) علاج ناپذیر است و هیچگونه درمانی برای آن وجود ندارد و تنها راه حل نسبتا بلند مدت برای آن کاشت مو است که موفقیت آنهم بطور صد در صد قابل تضمین نیست.
داروی فیناستراید ( با نام تجاری پروپشیا، و دهها نام دیگر از کشورهای مختلف و کارخانه های مختلف) هم هیچ اثر دراز مدتی بر ریزش مو ندارد و به محض قطع مصرف آن ریزش مو با شدت بیش از قبل عود میکند.
کاهش میل جنسی، کاهش تعداد اسپرم و عقیمی ، مشکلات پروستات و حتی در مواردی سرطان پروستات به عنوان عوارض جانبی این دارو ذکر شده اند.

دوحه
04-04-2012, 06:12
سلام
لطفآ بفرمایید خوردن چه چیزهایی باعث سیری میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟و چه چیزهایی حجم معده رو سریع تر پر میکنه؟؟؟؟؟مرسی

سلام
آیا نون جو برای لاغری مفیدتره یا نون سبوس دار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

سلام
آیا خوردن قارچ به صورت اب پز به میزان دلخواه چاق کننده هست؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

O.K
05-04-2012, 07:07
سلام
لطفآ بفرمایید خوردن چه چیزهایی باعث سیری میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟و چه چیزهایی حجم معده رو سریع تر پر میکنه؟؟؟؟؟مرسی

سلام
آیا نون جو برای لاغری مفیدتره یا نون سبوس دار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

سلام
آیا خوردن قارچ به صورت اب پز به میزان دلخواه چاق کننده هست؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

با سلام
کلا غذاهایی که فیبر بیشتر داشته باشند در لاغری کمک کننده تر هستند بنابر این نان سبوس دار و سبزیجات و حبوبات را توصیه میکنیم.
خوردن قارچ به تنهایی بعید است ایجاد چاقی کند.
کلا اگر یک غذای پروتیین دار مانند تخم مرغ و شیر کم چربی در هنگام صبحانه بخورید دیرتر گرسنه میشوید تا غذاهای شیرین و پر کالری.

ضمنا شما پست قبلیتان را که به دلیل عدم رعایت مقررات حذف شده بود مجددا ارسال کردید که البته مجددا حذف شد . فکر میکنم وقت آن باشد که به تاپیک مقررات انجمن سری بزنید.

D@mneD
05-04-2012, 12:21
درود
بنده درباره ی سوزش قسمت چپ سینه و همان قلب سوال داشتم.
این سوزش به چه دلیلی می تواند باشد؟

دوحه
05-04-2012, 14:10
باسلام
تنها میتوانیم برای تیره تر نشدن پوستتان تحت اثر نور خورشید راهنماییتان کنیم که آنهم به سادگی مصرف کرم ضد آفتاب است هر دو ساعت یکبار تازمانیکه زیر نور آفتاب هستید.
دندانهایتان را به دندانپزشک نشان دهید و اگر جرمگیری لازم داشت انجام دهید ولی به دنبال تغییر دادن رنگ طبیعی دندانتان نباشید.
سلام
به نظر شما پیش متخصص پوستی که معمولا توی بیمارستانها هستند برم نتیجه بهتری میگیرم یا توی کلینیک تخصصی پوست؟؟؟
آیا کلیه متخصصان پوست،تخصصی هم در مورد مو دارند؟؟؟مرسی از راهنمایی های برادرانه تان

babaiy
06-04-2012, 09:15
با سلام دختر 4ساله ای دارم که چند ماهه دل درد داره البته همیشگی نیست و معمولا بعد از صبحانه از درد ناحیه سردل(بالای معده)شکایت میکنه علت چیه و به کدام متخصص باید مراجعه کنم.متشکرم

O.K
06-04-2012, 11:59
درود
بنده درباره ی سوزش قسمت چپ سینه و همان قلب سوال داشتم.
این سوزش به چه دلیلی می تواند باشد؟

با سلام
درد و سوزش قفسه سینه دهها دلیل میتواند داشته باشد که بسته به سن و سال ، سلامت عمومی و سوابق هر بیماری فرق میکند و هرد دردی در قفسه سینه مربوط به قلب نیست.
شایعترین دلایل درد سینه در جوانان مسایل اضطرابی است. بخصوص اگر درد به فعالیت ارتباط نداشته باشد و لحظه ای باشد و حالت سوزش داشته باشد و نه درد. البته این به این معنا نیست که درد سینه در جوانان نیاز به بررسی ندارد.
دلایل دیگر درد مشخصا مسایل قلبی و ریوی و ..... هستند که هریک در چارچوب تشخیصی خود باید بررسی شوند.

O.K
06-04-2012, 12:01
سلام
به نظر شما پیش متخصص پوستی که معمولا توی بیمارستانها هستند برم نتیجه بهتری میگیرم یا توی کلینیک تخصصی پوست؟؟؟
آیا کلیه متخصصان پوست،تخصصی هم در مورد مو دارند؟؟؟مرسی از راهنمایی های برادرانه تان

با سلام
تفاوتی بین متخصص پوست در بیمارستان و مطب نیست و اصولا این بیمار است که فرق میکند.
بیمار سرپایی باید به مطب مراجعه نماید و بصورت دوره ای با متخصص خود در ارتباط باشد.
تخصص پوست در ایران شامل مو هم میشود.

O.K
06-04-2012, 12:05
با سلام دختر 4ساله ای دارم که چند ماهه دل درد داره البته همیشگی نیست و معمولا بعد از صبحانه از درد ناحیه سردل(بالای معده)شکایت میکنه علت چیه و به کدام متخصص باید مراجعه کنم.متشکرم
با سلام
در دختر چهار ساله ایکه مرتبا دل درد میگیرد باید در درجه اول عفونتهای ادراری را بررسی و رد کرد.
تشخیصها و اقدامات پیچیده تر از قبیل آزمایشات خون و مدفوع و سونوگرافی و .....نیز بعد از معاینه وشرح حال دقیق توسط متخصص اطفال مطرح میشوند.
در بسیاری از موارد دلیل خاصی برای درد پیدا نمیشود و درد خودبخود از بین میرود. در هر حال این مورد بعد از بررسی همه جانبه مطرح میشود و نه در مراجعه و قدم اول.
همانطورکه عرض کردم باید نزد متخصص اطفال تشریف ببرید.

ابسولوت
06-04-2012, 12:13
با درود
درمان تعرق زیاد زیر بغل که با استفاده از مام و پودر و اسپری هم جوابگو نیست چیه؟؟ و همیشه زیر بغل خیسه !!
لیزر کردن زیر بغل یا بوتاکس !!
کدوم؟
جنسیت بیمار : زن

sukute_shab_ir
06-04-2012, 12:22
برای رفع ترک پوست باید چیکار کرد؟ دقت کنید رفع نه جلو گیری!

ابسولوت
06-04-2012, 13:47
با درود
درمان تعرق زیاد زیر بغل که با استفاده از مام و پودر و اسپری هم جوابگو نیست چیه؟؟ و همیشه زیر بغل خیسه !!
لیزر کردن زیر بغل یا بوتاکس !!
کدوم؟
جنسیت بیمار : زن
با درود مجدد .. توی یک سایت تجاری پزشکی در مورد دستگاهی به اسم
یونتوفورز

تبلیغ کرده بود که موثره !! استادهای محترم ازین سیستم اطلاعی دارند واقعا جواب می ده یا نه !!؟ اینم (http://www.iontophoresis.ir)سایت اون شرکتی که اون رو ارائه می ده

دوحه
06-04-2012, 20:55
سلام
لطفآ بهترین دندان پزشک رو در شیراز معرفی کنید
میخوام جرم گیری کنم
لطفا آدرس رو هم ذکر کنید.با تشکر

O.K
07-04-2012, 11:34
سلام
لطفآ بهترین دندان پزشک رو در شیراز معرفی کنید
میخوام جرم گیری کنم
لطفا آدرس رو هم ذکر کنید.با تشکر

جناب دوحه
برای آخرین بار از شما تقاضا میکنم به مقررات انجمن احترام بگذارید.
ظرف یکی دو هفته گذشته چندین پست شما با همین مضمون حذف و به شما تذکر داده شد.
این انجمن صرفا جهت ارتقای معلومات پزشکی افراد فعالیت میکند و به مسایل بازاری و انتفاعی و شهرت افراد و محصولات تجاری و..... نمیپردازد.

O.K
07-04-2012, 11:36
با درود مجدد .. توی یک سایت تجاری پزشکی در مورد دستگاهی به اسم
یونتوفورز

تبلیغ کرده بود که موثره !! استادهای محترم ازین سیستم اطلاعی دارند واقعا جواب می ده یا نه !!؟ اینم (http://www.iontophoresis.ir)سایت اون شرکتی که اون رو ارائه می ده

معرفی محصولات تجاری در انجمن جایز نمیباشد و این وسیله هم یک ابزار استاندارد طبی نیست که پزشکان بی طرف در باره آن اظهار نظر نمایند.
مشکل ایشان راه حل آسانی ندارد و با مراجعه به متخصص پوست و دریافت داروهای خاصی ممکن است قدری بهتر شود.
البته بعد از اینکه مطمئن شوند مشکلات دیگری از قبیل تیرویید و ... در کار نیست.

O.K
07-04-2012, 11:37
برای رفع ترک پوست باید چیکار کرد؟ دقت کنید رفع نه جلو گیری!

منظور شما از ترک پوست به هیچوجه واضح نیست و تا شما معاینه نشوید نمیتوانید با یک سطر سوال توقع درمان داشته باشید.
لذا به پزشک مراجعه نمایید.

armin_619
07-04-2012, 14:28
سلام دوستان
من پاهام کمی پرانتزی هست
پیش دکتر ارتوپد رفته بدوم اگه درست یادم باشه گفت که فاصله بین زانوهای من حدود 5 سانت هست و خفیف هست، حالت مشکل دار از 7.5 سانت به بعد هست. بهش گفتم مشکلی با بدنسازی ندارم گفت نه هیچ مشکلی
خواستم از شما هم این سؤال رو بپرسم که مطمئن تر شم. چون از این هفته میریم باشگاه بدنسازی رو شروع کنم .آیا تمرینهای پا مشکلی برای من نداره و آیا حرکت خاص یا موردی هست که نیاز باشه من بیشتر احتیاط کنم.
با تشکر