کاربر طلایی

PDA

مشاهده کامل : پاسخ به سوالات پزشكي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27

O.K
24-07-2010, 14:37
سلام دكتر عزيز خواستم بدونم من به علت كار در اتاق عمل به عنوان اسكراب استرس و روحيه خرابي گاهي اوقات بهم دست ميده كه منشا عاطفي داره خواستم بدونم براي درمان ايا ميتونم از داروهاي ارامبخش و روحي استفاده كنم؟؟؟؟ در ضمن داروي reSpiridone چه دارويي هست؟؟ عوارض داره؟؟

با سلام
من رابطه بين كار در اطاق عمل و مسايل عاطفي را نميفهمم مگر اينكه منظورتان اين باشد كه از ديدن صحنه هاي اعمال جراحي و خون و .... بقول معروف منقلب ميشويد كه در اين مورد به هيچ عنوان دارويي تجويز نميشود و با مشاوره و صبر و شناخت درماني اين حالات قابل درمان هستند.
ضمن اين كه ما در اين انجمن به هيچ عنوان هيچ دارويي تجويز نميكنيم
رسپيريدون يك داروي ضدجنون است كه نسل جديد اين داروهاست و عوارض آن به حداقل رسانده شده.
از عوارض آن ميتوان به خواب آلودگي ، تهوع ، سرگيجه، كاهش ميل جنسي، افزايش وزن، خشكي دهان، تاري ديد و.... اشاره كرد كه البته همه اينها در همه بيماران بروز نميكنند.
ميتوانيد جهت اطلاعات بيشتر وبسايت زير را هم ببينيد:
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/meds/a694015.html

O.K
24-07-2010, 14:55
با سلام خدمت دکتر عزیزم
دکتر جان می شه تمام علائم بیماری کاستریت(داخلی) رو برام بگین!؟
مرسی.

با سلام
گاستريت از يك بيماري بي علامت تا درد بالاي شكم كه با خوردن غذا بدتر ميشود ، سوزش سردل، تهوع و كاهش اشتها و خونريزي معده ميتواند متفاوت باشد.

horaman
25-07-2010, 20:32
با سلام با توجه به گرمای هوا ایا گرفتن روزه از لحاظ پزشکی درسته ؟؟ ایا بی ابی با توجه به گرما و طولانی بودن ساعت روزه برای بدن مضر نیست؟

O.K
26-07-2010, 15:38
با سلام
با تغذيه صحيح در هنگام افطار و سحر و مصرف آب كافي يك فرد سالم نبايد نگراني خاصي در باره روزه در هواي گرم داشته باشد....

mohammad_2000
26-07-2010, 23:40
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و استادان عزیز این انجمن
سوال :
قرص puritan's pride برای چاق شدن مصرف میشه چگونه قرصیه؟ از چه موادی تشکیل شده ؟ و عوارض جانبی داره ؟ اگه دختر مصرف کنه ضرر یا عوارضی داره در آینده ؟ لطفاً همه موارد رو کامل جواب بدیت مثل همیشه که کمک میکنید
منتظر جوابهای کامل شما هستم
ممنون از اینکه کمک میکنید

Saeed_Med82
27-07-2010, 02:24
با سلام
با تغذيه صحيح در هنگام افطار و سحر و مصرف آب كافي يك فرد سالم نبايد نگراني خاصي در باره روزه در هواي گرم داشته باشد....
از نظر پزشکی شما روزه رو توصیه میکنید؟حالا فرقی نداره تو چه فصلی باشه!!!آخه اگه بحث مسائل شرعی هست میشه یه چیزی گفت اما وقتی پای مسائل علمی میاد وسط خیلی ایراد ها هست که میشه بهش گرفت....

ALI_254
27-07-2010, 15:22
سلام
از دوستان و کسانی که اطلاع دارند اگه میشه یه صابون خوب برای شستشوی صورت معرفی کنند که پوست رو شاداب نگه داره و از جوش صورت هم جلوگیری کنه
ممنون

Mostafait
27-07-2010, 20:03
با سلام. بازم من اومدم سوال کنم!

دکتر این غده ی تیروئید کارش چیه؟؟؟؟؟ :5:

horaman
27-07-2010, 21:13
با سلام ایا در داروخانه ها اسپری خوشبو کننده دهان موجوده / در ضمن ایا برای گلو و مخاط ضرر نداره در ضمن قیمتش چقدر؟

O.K
28-07-2010, 00:57
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و استادان عزیز این انجمن
سوال :
قرص puritan's pride برای چاق شدن مصرف میشه چگونه قرصیه؟ از چه موادی تشکیل شده ؟ و عوارض جانبی داره ؟ اگه دختر مصرف کنه ضرر یا عوارضی داره در آینده ؟ لطفاً همه موارد رو کامل جواب بدیت مثل همیشه که کمک میکنید
منتظر جوابهای کامل شما هستم
ممنون از اینکه کمک میکنید

با سلام
بنده با اين محصولات هيچگونه آشنايي ندارم چون اينها داروهاي استاندارد پزشكي نبوده صرفا فراورده هاي تجارتي و تبليغاتي هستند ولي جهت پاسخ به شما جستجويي در اينترنت انجام دادم.
متوجه شدم كه اين نام يك دارو نيست بلكه نام يك شركت دارويي است كه دهها محصول توليد ميكند.
به لينك زير سر بزنيد:
http://www.puritan.com/categories
من چطور بدانم شما كداميك از اين محصولات را مصرف ميكنيد تا بتوانم شما را راهنمايي كنم؟؟؟؟

O.K
28-07-2010, 00:59
از نظر پزشکی شما روزه رو توصیه میکنید؟حالا فرقی نداره تو چه فصلی باشه!!!آخه اگه بحث مسائل شرعی هست میشه یه چیزی گفت اما وقتی پای مسائل علمی میاد وسط خیلی ایراد ها هست که میشه بهش گرفت....

همانطوركه گفتم من از نظر پزشكي ايرادي در روزه گرفتن يك فرد سالم با تغذيه صحيح و مصرف آب كافي نميبينم

O.K
28-07-2010, 01:02
از دوستان و کسانی که اطلاع دارند اگه میشه یه صابون خوب برای شستشوی صورت معرفی کنند که پوست رو شاداب نگه داره و از جوش صورت هم جلوگیری کنه

با سلام ایا در داروخانه ها اسپری خوشبو کننده دهان موجوده / در ضمن ایا برای گلو و مخاط ضرر نداره در ضمن قیمتش چقدر؟

قبلا بارها گفته شده كه معرفي محصولات تجارتي و بحث پيرامون قيمتها و اماكن و ..... در انجمن جايز نيست.
تجويز دارو هم در انجمن ممنوع است.
در مورد عوارض هر دارويي بايد ماده فعال آن دارو را معرفي نماييد تا بتوانيم راهنماييتان كنيم.

O.K
28-07-2010, 01:04
با سلام. بازم من اومدم سوال کنم!

دکتر این غده ی تیروئید کارش چیه؟؟؟؟؟ :5:

با سلام
بطور خلاصه غده تيروييد وظيفه تنظيم سوخت وساز بدن را برعهده دارد و كمكاري يا پركاري آن ميتواند اثرات شديد و قابل ملاحظه اي در تمام سيستمهاي بدن داشته باشد.
من شخصا آنرا به كاربراتور بدن تشبيه ميكنم....

Mostafait
28-07-2010, 11:10
دوست عزیز در چه حالت سوخت و ساز بدن رو میبره بالا؟

وقتی که سوخت و ساز بالا باشه باید مصرف قند بدن در چه حد باشه!!!

O.K
28-07-2010, 13:53
غده تيروييد بسته به نياز انرژي بدن سوخت و ساز را تنظيم ميكند.
اين يك تابع پيچيده از مصرف قند و چربي و پروتيين در اعضاي مختلف است كه توسط غده هيپوفيز در مغز تنظيم ميشود.
تيروييد تنظيم كننده نياز به مصرف قند نيست بلكه برنامه ريزي مصرف انواع مواد غذايي در سطح سلولي را برعهده دارد و شما نميتوانيد از روي كاركرد تيروييد ميزان نياز به مصرف قند را معين كنيد...

nardos
28-07-2010, 18:09
سلام دكتر عزيز به يكي از اقوام من كه جوان 23 ساله هست 4 عدد آمپول تزريق عضلاني به اسم Fluanxol Depot فلوانكسول دكونات تجويز شده خواستم بدونم چه بيماري بوده و اين دارو چيست مكانيسم اثر و عوارض...كلا توضيح كاملي ميخواستم ممنون

O.K
28-07-2010, 23:11
با سلام
اين دارو يك داروي ضد جنون قوي با اثر طولاني است كه در افراد اسكيزوفرنيك كه نميتوان به مصرف منظم دارو توسط آنها اعتماد كرد تجويز ميشود.
اسكيزوفرني همان بيماري جنون است كه طي آن ارتباط بيمار با واقعيت قطع شده دچار هذيان و توهم ميشود و اين دارو بخصوص در بيماراني كاربرد دارد كه علايم منفي دارند. منظور از علايم منفي كاهش تحرك بيمار، كاهش ارتباط با اطرافيان ، كاهش تكلم و مشابهات آن است.
اختلالات حركتي به صورت لرزشهاي شبيه پاركينسون در اثر مصرف اين دارو ايجاد ميشوند كه البته يكي از آثار جانبي شايع داروهاي ضد جنون هستند . مصرف طولاني اين دارو البته منجر به كاهش و تحمل نسبت به اين عارضه جانبي خواهد شد.
عوارض جانبي ديگر از جمله خواب آلودگي و بي حالي در اين دارو به حداقل رسانده شده اند.
ديگر اطلاعات در مورد اين دارو را مثلادر سايت زير ميتوانيد بخوانيد ولي از بابت ترجمه شرمنده ام.

http://home.intekom.com/pharm/lundbeck/fluanxdp.html

*avin*
29-07-2010, 00:01
سلام:
بهترین دکتر کلیه ایران رو کسی میدونه کیه؟؟؟
ادرس و شماره تماس هم ازش میخوام
باسپاس :53:

O.K
29-07-2010, 01:13
همكار محترم
لطفا به مقررات انجمن احترام بگذاريد.
معرفي اشخاص و مراكز انتفاعي در انجمن ممنوع ميباشد.

*avin*
29-07-2010, 17:16
همكار محترم
لطفا به مقررات انجمن احترام بگذاريد.
معرفي اشخاص و مراكز انتفاعي در انجمن ممنوع ميباشد.
جدی؟؟؟؟
مگه میخوای اینجا تبلیغ کنی؟؟؟؟
مادر خانوم من مشکل کلیه داره و اکثر دکترها میگن سرطان کلیه داره،ما گفتیم ببریمش پیش دکتری که خیلیها ازش نتیجه گرفتن،چون نمیشناختم همچین دکتری رو به این قسمت رجوع کردم ،حالا شما تو این وضع واسه من انتفاعی و غیر انتفاعی میکنی؟؟؟؟
واقعا متاسفم

در ضمن قانون من در آوردی و شماه هفت شما میگه
7- از قرار دادن آدرس مطب – شماره تلفن شخصي- تبليغات مراكز تشخيصي و درماني – تبليغات محصولات دارويي و بهداشتي و تجهيزات و... قويا خودداري نماييد.

من ادرس مطب و شماره تلفنی قرار دادم؟؟؟
من مرکز تشخیصی و در مانی رو تبلیغ کردم؟؟؟
محصول داروئی تبلیغ کردم؟؟؟
سوالی رو نمیتونی جواب بدی الکی نپیچون دوست من

"AmirHesam"
29-07-2010, 17:28
سلام.

نمیدونم سوال پوست صورت هم میشه یا نه !!! اگه نمیشه ببخشید که اینجا مطرح کردم
آقای دکتر صورت داداش 16 ساله ما مشکل داره

صورتش جوش میزنه دستکاری نمیکنه سیاه میشه میمونه رو صورتش دستکاری میکنه جا میندازه !!!! صورتش چربه البته به نظرم.از صابون هم زیاد استفاده کرده و پیش چند متخصص رفته و صورتش خوب شده ولی دیگه استفاده نکرده برگشته به حالت قبل.

حالا داروهای پزشکی از جمله مایع کاسنی و صابون ختمی و چند تا چیز دیگه که یکیشم باید دود کنه.

نظر شما چیه ؟ چطور خوب میشه ؟

nimahandsomboy
29-07-2010, 21:27
با سلام

ایا مصرف قرص های خواب اور doneurin 10 ضرر داره؟

یکی از دوستای من فکرش زیاد مشغوله وقتی که این قرص ها رو میخوره خیلی حالش بهتر میشه

میگه چون فکرم مشغول میشه نمیتونم بخوابم به خاطر همین قرص میخورم

Kapata
29-07-2010, 21:52
آیا شستن کشاله ران با سیتریماید سی برای رفع بو این قسمت کار درستی هست .
برای رفع بوی این قسمت راهنمایی بفرمایید.

saman2070
29-07-2010, 23:03
باسلام

برای درمان لکنت زبان کودکان 3ساله باید به کدام پزشک متخصص مراجعه کرد؟

O.K
30-07-2010, 00:56
جدی؟؟؟؟
مگه میخوای اینجا تبلیغ کنی؟؟؟؟
مادر خانوم من مشکل کلیه داره و اکثر دکترها میگن سرطان کلیه داره،ما گفتیم ببریمش پیش دکتری که خیلیها ازش نتیجه گرفتن،چون نمیشناختم همچین دکتری رو به این قسمت رجوع کردم ،حالا شما تو این وضع واسه من انتفاعی و غیر انتفاعی میکنی؟؟؟؟
واقعا متاسفم

در ضمن قانون من در آوردی و شماه هفت شما میگه
7- از قرار دادن آدرس مطب – شماره تلفن شخصي- تبليغات مراكز تشخيصي و درماني – تبليغات محصولات دارويي و بهداشتي و تجهيزات و... قويا خودداري نماييد.

من ادرس مطب و شماره تلفنی قرار دادم؟؟؟
من مرکز تشخیصی و در مانی رو تبلیغ کردم؟؟؟
محصول داروئی تبلیغ کردم؟؟؟
سوالی رو نمیتونی جواب بدی الکی نپیچون دوست من

بنده نه با شما كه عنوان مديريت را در سايت يدك ميكشيد بحثي ميكنم و نه پاسخي براي شما دارم.
پست شما را هم حذف يا ويرايش نميكنم كه ديگر عزيزان هم از لحن دلنشين و استدلالات قوي شما استفاده كرده خود به قضاوت بنشينند. ولي از بابت تغيير مقررات انجمن تحت نظارت خودم شرمنده ام....

O.K
30-07-2010, 01:02
سلام.

نمیدونم سوال پوست صورت هم میشه یا نه !!! اگه نمیشه ببخشید که اینجا مطرح کردم
آقای دکتر صورت داداش 16 ساله ما مشکل داره

صورتش جوش میزنه دستکاری نمیکنه سیاه میشه میمونه رو صورتش دستکاری میکنه جا میندازه !!!! صورتش چربه البته به نظرم.از صابون هم زیاد استفاده کرده و پیش چند متخصص رفته و صورتش خوب شده ولی دیگه استفاده نکرده برگشته به حالت قبل.

حالا داروهای پزشکی از جمله مایع کاسنی و صابون ختمی و چند تا چیز دیگه که یکیشم باید دود کنه.

نظر شما چیه ؟ چطور خوب میشه ؟
با سلام
جوشهاي غرور جواني در اين سن اكثرا به اوج شدت خود ميرسند و اكثر جوانان در درمان آنها تعجيل فراوان و بيموردي دارند زيرا اين جوشها چنانچه دستكاري نشوند بدون بجا گذاشتن آثاري ظرف چندين سال از بين خواهند رفت و كلا بيماري مرتفع خواهد شد.
چنانچه اين جوشها بدون دستكاري هم آثار واضح بجاي ميگذارند شايد جايز باشد كه تحت نظر متخصص پوست به صورت طولاني مدت مورد درمان موضعي يا حتي خواركي قرار گيرند.
اينكه با درمان خوب ميشوند خود علامت بسيار خوبي است و نشان ميدهد كه درمان برخلاف عده بسياري از بيماران در بيمار شما موثر است.
در مورد سطر آخر كه از مايع كاسني و صابون ختمي نام برديد تجربه اي ندارم و مخصوصا منظور شما از دودكردن دارو را هم متوجه نميشوم....

O.K
30-07-2010, 01:07
با سلام

ایا مصرف قرص های خواب اور doneurin 10 ضرر داره؟

یکی از دوستای من فکرش زیاد مشغوله وقتی که این قرص ها رو میخوره خیلی حالش بهتر میشه

میگه چون فکرم مشغول میشه نمیتونم بخوابم به خاطر همین قرص میخورم

با سلام
Doneurin يا همان Doxepin يك داروي ضد افسردگي است كه حتما بايد تحت نظر پزشك مصرف شود.
درست است كه در كوتاه مدت ممكن است خواب آور باشد ولي به هيچعنوان دارويي نيست كه مصرف كوتاه مدت و به اصطلاح هر از چند وقت آن توصيه شود.
مصرف منظم آنهم همانطور كه گفتم حتما بايد به دليل خاصي و با تشخيص خاصي از جمله افسردگي و تحت نظر روانپزشك و به مدتي معلوم انجام شده دوز آن بدقت تنظيم گردد.
ضمنا اگر دوست شما خانم است ميبايستي از حامله شدن حين مصرف اين دارو خودداري نمايد زيرا اختلالات جنيني در اثر مصرف اين دارو ديده شده است.

m007
30-07-2010, 01:15
سلام
دکتر لطفا در مورد رواکوتان کمی توضیج دهید(عوارض جانبی و غیره) ایا درمانش قطعی است بعد از دوره 6 ماهه؟؟
ممنون

O.K
30-07-2010, 01:17
آیا شستن کشاله ران با سیتریماید سی برای رفع بو این قسمت کار درستی هست .
برای رفع بوی این قسمت راهنمایی بفرمایید.

مصرف طولاني مدت محلولهاي ضد عفوني و ضد باكتريال ميتوانند منجر به عوارض پوستي از قبيل التهابات جلدي شوند .
از آن مهمتر از بين بردن ميكروبهاي مفيد سطح پوست با اين داروها ميتواند زمينه ساز رشد ميكروبهاي بيماريزا و عفونتهاي مقاوم پوستي شود.
توصيه ميكنم استفاده از اين محلول را كنار گذاشته، حداكثر از صابونهاي آنتي باكتريال استفاده نماييد و روزانه چند نوبت با آب گرم و اين صابونها محل را شستشو دهيد.
چنانچه مشكلتان برطرف نشد حتما نزد پزشك برويد تا با نمونه برداري از محل و كشت ميكروبي ، عامل مولد بوي نامطبوع را شناسايي و درمان نمايند.
ضمنا اگر همراه اين بو از ترشحات چركي يا التهاب پوست هم اثري ميبينيد در مرحله اول به پزشك مراجعه نماييد و از درمان هاي خانگي بپرهيزيد.

O.K
30-07-2010, 01:18
باسلام

برای درمان لکنت زبان کودکان 3ساله باید به کدام پزشک متخصص مراجعه کرد؟

با سلام
درمان صحيح لكنت زبان مستلزم يك كار تيمي متشكل از متخصص اطفال ، مشاور روانشناسي و گفتاردرمانگر است.
توصيه ميكنم از مراجعه به متخصص اطفال شروع كنيد...

shervin0311
30-07-2010, 01:21
با سلام خدمت دکتر امید عزیز »

عزیز مردی 50 ساله دچار دو بینی شده است و اجسام رو دوتایی می بیند و وقتی چشم چپ رو می بنده درست می بینه .....چشم چپ او هم دچار انحراف کمی شده است ...

پیش دکتر داخلی رفتیم میگه علتش فشار بالای خون سبب شده .....فشار روی 16 /8 بود ....قرص فشار تجویز کردند مصرف کرد اما نتیجه نگرفت .....

نزد متخصص چشم رفتیم فرمودند اتحمال ویروس وجود داره ......قرص ویتامین A تجویز کردند و گفتند چشم چپ رو ببندید و بعد از دو روز باز کنید .....

این کار هم انجام شد باز نتیجه ایی در بر نداشت ...الان می گه باید برید پیش دکتر مغز و اعصاب .....

نظر شما در این رابطه چیه /؟ این موضوع باعث رنج بسیار این بیمار شده ؟ راه درمانش به چه صورت هست ؟

با تشکر

O.K
30-07-2010, 01:28
سلام
دکتر لطفا در مورد رواکوتان کمی توضیج دهید(عوارض جانبی و غیره) ایا درمانش قطعی است بعد از دوره 6 ماهه؟؟
ممنون

با سلام
رواكوتان دارويي است كه با ايجاد تغيير در روند رشد و تكثير سلولهاي پوست بخصوص غدد چربي پوست تاثير بسزايي در درمان جوشهاي غرور جواني دارد.
از موارد ديگري كه در مورد آن ذكر ميشود از بين بردن باكتريهاي مولد جوش در سطح پوست و غدد چربي است و همچنين اثرات ضد التهابي.
عوارض جانبي مهم آن تغيير در چربيهاي خون و كاركرد كبد است و نيز اختلالات شديد جنيني .
بنابراين چربيهاي خون و كاركرد كبد بايد بطور دوره اي چك شوند.
درمان با اين دارو در ماه اول با افزايش شدت بيماري همراه است كه امري طبيعي است.
با تكميل دوره درمان كه حدودا 10 ماه است 95 درصد بيماران بطور كامل درمان ميشوند. از اين عده حدود 25 درصد عود كرده نيازمند تكرار دوره درمان ميشوند.
ديگر عوارض جانبي اين دارو را در لينك زير ببينيد:
http://www.acne.org/accutane-side-effects.html

O.K
30-07-2010, 01:35
با سلام خدمت دکتر امید عزیز »

عزیز مردی 50 ساله دچار دو بینی شده است و اجسام رو دوتایی می بیند و وقتی چشم چپ رو می بنده درست می بینه .....چشم چپ او هم دچار انحراف کمی شده است ...

پیش دکتر داخلی رفتیم میگه علتش فشار بالای خون سبب شده .....فشار روی 16 /8 بود ....قرص فشار تجویز کردند مصرف کرد اما نتیجه نگرفت .....

نزد متخصص چشم رفتیم فرمودند اتحمال ویروس وجود داره ......قرص ویتامین A تجویز کردند و گفتند چشم چپ رو ببندید و بعد از دو روز باز کنید .....

این کار هم انجام شد باز نتیجه ایی در بر نداشت ...الان می گه باید برید پیش دکتر مغز و اعصاب .....

نظر شما در این رابطه چیه /؟ این موضوع باعث رنج بسیار این بیمار شده ؟ راه درمانش به چه صورت هست ؟

با تشکر

با سلام خدمت شروين عزيز
اين بيمار هرچه سريعتر نياز به مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و انجام MRI دارد.
من با هيچيك از تشخيصهاي فوق نميتوانم موافقت كنم.
ابتدا بايد معلوم شود كه ايشان دچار سكته مغزي يا تومور مغزي نشده اند.
بسيار بعيد است كه علت اوليه دوبيني در خود چشم باشد بلكه دوبيني ها عمدتا از مغز و ساقه مغز منشا ميگيرند.
من حتي احساس ميكنم شايد بررسي تحت بستري در بخش مغز و اعصاب براي ايشان بهتر است تا بصورت سرپايي.
بشتابيد....

nardos
30-07-2010, 12:00
دكتر عزيز لطفا جواب پيغام خصوصي بنده را بدهيد
اسم بيمارستان ميمنت ميباشد..بيمارستان روانپزشكي

O.K
30-07-2010, 23:59
ميتوانيد پاسخ را مطالعه نماييد....

*avin*
31-07-2010, 00:05
بنده نه با شما كه عنوان مديريت را در سايت يدك ميكشيد بحثي ميكنم و نه پاسخي براي شما دارم.
پست شما را هم حذف يا ويرايش نميكنم كه ديگر عزيزان هم از لحن دلنشين و استدلالات قوي شما استفاده كرده خود به قضاوت بنشينند. ولي از بابت تغيير مقررات انجمن تحت نظارت خودم شرمنده ام....
اخه پاسخی نداری که بدی
سوال منو بذار کنار قوانینت بعد ببین کجاش ایراد داشت.

O.K
31-07-2010, 11:09
جناب edit
همانطور كه گفتم پستهاي شما را خطاب به خودم حذف يا ويرايش نميكنم تا حمل بر اين نشودكه از اختيارات مديريتي خودم در جهت سانسور انتقادات و.... استفاده كرده ام.
اما نميتوانم اجازه دهم كه اين تاپيك را ميدان نبرد لفظي با ديگر كاربران نماييد زيرا گويا ادبيات شما در پاسخ به هر كس با شما مودبانه صحبت ميكند ادبيات پرخاش و توهين است ...
فعلا تا آثار اصلاح در لحن و همانطور كه گفتم ادبيات شما را نبينم از ادامه گفتگو خودداري ميكنم چون اين زبان شما را متاسفانه نه پدر و مادر ونه جامعه و مدرسه و دانشگاه به بنده آموخته است. پس قادر به گفتگو و نگارش به اين زبان نيستم.
موفق باشيد...

milan pc
31-07-2010, 11:33
سلام
ببخشید قارچ پوستی دارم و دکتر رفتم بهم داروی ترکیبی داده که دو تا محلوله
اما هر بار که میزنم تا مدتی لکه ها غیب میشن ولی دوباره برمیگرده
الان تقریبا 5 الی 6 ساله این مشگل رو دارم
ایا درمان قطعی داره
البته یکی از دوستان میگفت مشگل از کبد منه اخه من یه دوره بدنسازی رفتم و از اون موقع شروع شد
ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن در مورد تهیه دارو هم هیچ مشگلی ندارم چون داروخانه نغل دست ماست و با دکی دوستم
ممنون

O.K
31-07-2010, 15:00
سلام
ببخشید قارچ پوستی دارم و دکتر رفتم بهم داروی ترکیبی داده که دو تا محلوله
اما هر بار که میزنم تا مدتی لکه ها غیب میشن ولی دوباره برمیگرده
الان تقریبا 5 الی 6 ساله این مشگل رو دارم
ایا درمان قطعی داره
البته یکی از دوستان میگفت مشگل از کبد منه اخه من یه دوره بدنسازی رفتم و از اون موقع شروع شد
ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن در مورد تهیه دارو هم هیچ مشگلی ندارم چون داروخانه نغل دست ماست و با دکی دوستم
ممنون
با سلام
اگر مطمئن هستيد كه اين بيماري يك قارچ پوستي است بايد عرض كنم كه به كبد شما ارتباطي ندارد.
مشكل اصلي احتمالا از دو ناحيه است:
1.عدم مصرف داروي مناسب
2.عدم مصرف دارو به مدت لازم چون اكثر بيماريهاي پوستي ظرف مدت كمي پس از استفاده بهتر شده اين شبهه را ايجاد ميكنند كه بيماري خوب شده و نيازي به ادامه درمان نيست.
بنابراين بايد شما پس از چند روز عدم مصرف هيچ گونه دارو به پزشكتان مجددا مراجعه نماييد تا از ضايعات پوستي نمونه برداري نموده آزمايش نمايند و نوع قارچ را بدقت تشخيص دهند و سپس داروي درست را با مدت صحيح تجويز نمايند تا خوب شويد.
بيماريهاي قارچي درمان ميشوند....

Mostafait
01-08-2010, 12:15
سلام دکتر!

بدن انسان کراتین تولید می کند؟

اگر تولید می کند:
آیا مصرف مکمل های کراتین باعث می شود که خود بدن برای تولید کراتین ضعیف شود؟!

با تشکر!

sheldoon
01-08-2010, 14:00
سلام و خسته نباشید
من 23 سالمه و مجرد و ورزشم فوتبال .
من ویتامین مصرف میکنم .
ویتامین E هر روز با غذا و فارماتون یک روز درمیون (روزایی که تمرین دارم).
چند نفری بودن که میگفتن نخور بدنت خودش باید اینارو تامین کنه و ضرر داره .
به نظر شما مصرف این دو ویتامین عوارض و یا ضرر داره ؟ و یا خیر ؟
با تشکر

O.K
02-08-2010, 00:20
سلام دکتر!

بدن انسان کراتین تولید می کند؟

اگر تولید می کند:
آیا مصرف مکمل های کراتین باعث می شود که خود بدن برای تولید کراتین ضعیف شود؟!

با تشکر!
با سلام
پاسخ سوال شما بسيار مشكل است زيرا كراتين از اجزاي پيچيده ترين واكنشهاي بيوشيميايي متابوليسم چربي است.
حتي اگر توليد كراتين در بدن تضعيف شود من نميدانم اصولا با عارضه اي همراه است يا نه.
بطور خلاصه اين در تخصص يك متخصص تغذيه يا بيوشيمي است كه در اين مورد اظهار نظر نمايد نه يك پزشك .

O.K
02-08-2010, 00:22
سلام و خسته نباشید
من 23 سالمه و مجرد و ورزشم فوتبال .
من ویتامین مصرف میکنم .
ویتامین E هر روز با غذا و فارماتون یک روز درمیون (روزایی که تمرین دارم).
چند نفری بودن که میگفتن نخور بدنت خودش باید اینارو تامین کنه و ضرر داره .
به نظر شما مصرف این دو ویتامین عوارض و یا ضرر داره ؟ و یا خیر ؟
با تشکر

با سلام
دوست جوان من
من مطمئنم كه اگر شما يك تغذيه بسيار عادي و معمولي داشته باشيد و هيچ ويتاميني مصرف نكنيد دچار هيچگونه عارضه اي نخواهيد شد.
در مورد ويتامين اي بايد اول بگوييد كه به چه ميزان مصرف ميكنيد و در فارماتون چه مقدار ويتامين اي وجود دارد تا من بتوانم بگويم خطر مسموميت با ويتامين اي براي شما وجود دارد يا خير.

sheldoon
02-08-2010, 01:04
با سلام
دوست جوان من
من مطمئنم كه اگر شما يك تغذيه بسيار عادي و معمولي داشته باشيد و هيچ ويتاميني مصرف نكنيد دچار هيچگونه عارضه اي نخواهيد شد.
در مورد ويتامين اي بايد اول بگوييد كه به چه ميزان مصرف ميكنيد و در فارماتون چه مقدار ويتامين اي وجود دارد تا من بتوانم بگويم خطر مسموميت با ويتامين اي براي شما وجود دارد يا خير.
ممنون از پاسختون
فارماتون :
٫1
عصاره جینسنگ با غلظت بالا. ۲٫ دی متیل آمینو اتانول بی تارتارات.
۳٫ مواد دخیل در متابولیسم. (ویتامین ها، مواد معدنی، عناصر کمیاب)
۴٫ مواد موثر در متابولیسم چربی ها که سبب برداشت یا کاهش ذخابر چربی کبد می شوند. (کولین، اینوزیتول، لینولئیک اسید)

ویتامین E-400 روزی 1 دونه با غذا میخورم .
با این طرز فکر که به بدنم کمک کنم . حالا به نظر شما خوردن خودسرانه این ویتامین ها میتونه ضرر داشته باشه ؟

O.K
02-08-2010, 11:20
هنوز شما به من نگفته ايد كه در فارماتون چه مقدار ويتامين اي وجود دارد چون مسئله مسموميت با اين ويتامين وجود دارد.
ميزان توصيه شده ويتامين اي در شبانه روز 20 ميليگرم است ولي شما داريد 400 ميليگرم در روز استفاده ميكنيد. البته اين مقدار بازهم يك دوز سمي نيست ولي واقعا بايد ديد بدن شما نياز به اين همه ويتامين اي دارد يا نه و نيز افزودن مقادير بيشتر ويتامين اي از طريق مصرف فارماتون آنرا در دوز سمي قرار ميدهد يا خير.
بازهم ميگويم اگر يك فرد سالم و عادي با تغذيه نرمال هستيد عدم مصرف اين ويتامينها و محصولات رنگارنگ باعث هيچ آسيبي نخواهد شد.

yekta
04-08-2010, 11:20
سلام من از لنز طبی نرم استفاده می کنم و برای شستشو از محلول bausch and lomb multiplus یا opti free express استفاده می کنم
یکی از دوستام چند وقت پیش گفت که هر ماه 1 بار از قرص لنز برای شستشو استفاده کنم میخواستم طریقه استفاده از قرص لنز را برام توضیح بدید و اینکه چه عملکردی دارد
ممنون

O.K
04-08-2010, 13:24
با سلام
من در مورد تك تك اين محصولات اطلاعي ندارم و شما بايد به بروشور راهنماي اين محلول كه حتما در جعبه آن موجود است مراجعه نماييد تا بدانيد كه به چه صورت و به چه فاصله اي ميبايست آنرا مصرف كنيد.
اصولا لنزهاي طبي در اثر تماس با سطح چشم پروتيينهاي قرنيه را به خود جذب ميكنند كه ميتواند محيطي براي آلودگي ميكروبي لنز و همچنين كاهش شفافيت لنز شوند.
اين محلولهاي شستشو كار ضد عفوني و پاك كردن سطح لنز از ترشحات و پروتيينها را بر عهده دارند.

sukute_shab_ir
04-08-2010, 14:59
سلام
آیا راهی هست که دختر جوانی که ضعف رحم دارد و تخمک آن اسپرم را قبول نمی کنم و توانایی باردار شدن را ندارد

آیا راه حل داره یا نه؟
لطفا کمک کنید!
سن 18 سال

O.K
04-08-2010, 17:30
با سلام
در مورد باروري يك دختر 18 ساله بسيار زود قضاوت نكنيد.
بيماري تحت عنوان ضعف رحم و قبول نكردن اسپرم طبق تعريفي كه كرديد وجود دندارد.
بنظر ميرسد كه هيچ تشخيص قطعي براي بيمار شما مطرح نيست چون اينها حرف يك پزشك متخصص نميتواند باشد.
ابتدا نتيجه بررسيها و آزمايشها و تشخيص قطعي پزشك را مطرح فرماييد تا بتوانيم راهنماييتان كنيم.

sukute_shab_ir
04-08-2010, 22:57
میشه آدرس ها و مراکز و دکتر هایی که میشه مراجعه کرد رو بهم دید؟

O.K
05-08-2010, 00:06
در مسئله ناباروري هم زن و هم مرد بايد با هم بررسي شوند.
ميتوانيد به اتفاق همسر خود به نزد متخصص زنان و زايمان و نازايي برويد تا بررسيهاي اوليه را شروع كنند . آنگاه اگر مشكلي در شوهر پيدا شد به متخصص اورولوژي ارجاع خواهد گرديد.
معرفي اشخاص و مراكز خصوصي و انتفاعي در انجمن ممنوع ميباشد. لطفا درخواست نفرماييد.
اطلاعات مورد نظرتان را در مورد متخصصين زنان، اورولوژي و مراكز ناباروري ميتوانيد از نظام پزشكي شهرتان دريافت نماييد.

bh61
05-08-2010, 01:27
عرض ادب و احترام خدمت پزشک محترم بخش.من جوانی هستم 23 ساله مذکر.لاغر اندام.چاقی من موضعی است عنی از ناحیه شکم و سینه و پهلو ها.دارای دستانی لاغر می باشم.با توجه به استخوان بندی لاغر سوالم اینه که چه اقدامی بکنم که استخوان بندی بدنم پر بشه از مچ دست به بالا لاغرم پاهامم همینطور چکار کنم کمکم کنید!

O.K
05-08-2010, 11:19
با سلام خدمت دوست مودب و با محبتم
دوست عزيزم ، من تخصصي در چاقي و لاغري ندارم و اكيدا توصيه ميكنم از چاق شدن بپرهيزيد بخصوص اگر آنطور كه ميگوييد استخوان بندي بدنتان لاغر است ، چاق شدن شما باين معني خواهد بود كه در سوخت و ساز بدنتان بايد دستكاري شود كه امري بسيار خطرناك است .
اگر از من ميشنويد نزد متخصص تغذيه رفته با يك رژيم غذايي درست و برنامه ورزشي شكم و پهلوهاي خود را هم لاغر كنيد.

mazrooee
12-08-2010, 16:05
سلام
اقای دکتر مصرف خمیردندان های رایج مثل پونه و داروگر باعث خشکی شدید محیط دهان بنده میشود تا حدی که اصلا گاهی اوقات از مسواک زدن منصرف میشوم
ایا خمیردندان خاصی که باعث بروز این مشکل نگردد سراغ دارید؟
متشکرم

O.K
12-08-2010, 16:28
سلام
اقای دکتر مصرف خمیردندان های رایج مثل پونه و داروگر باعث خشکی شدید محیط دهان بنده میشود تا حدی که اصلا گاهی اوقات از مسواک زدن منصرف میشوم
ایا خمیردندان خاصی که باعث بروز این مشکل نگردد سراغ دارید؟
متشکرم

با سلام
ضمن اينكه معرفي محصولات تجاري و ماركها در انجمن جايز نميباشد بايد خدمتتان عرض كنم كه اين اولين بار است كه من ميشنوم كسي با مصرف خمير دندان دچار خشكي دهان ميشود.
البته بنده دندانپزشك نيستم كه با قاطعيت بگويم خمير دندان خشكي دهان ايجاد نميكند .
بهرحال توصيه ميكنم در اين مورد با يك دندانپزشك مشورت فرماييد.

arubarzann
15-08-2010, 09:53
با درود
آیا انواع و اقسام ویتامینهای جوشانی که با مارکهای مختلف وارد شده اند و به اسم آلمانی و سوئیسی ارائه میشن قابل اعتماد هستند؟آیا مصرف اونها مشکلی نداره؟از لحاظ کیفیت خوب هستند؟ مثلا در حد مولتی ویتامینهایی مثل نیچر مید یا فارماتون هستند؟

با سپاس

گربه
16-08-2010, 22:47
سلام
یه سوال من مدتی هست زیاد با گردنم بازی میکنم و قرچ قلوچ صدا میده
عادت هم کردم نخام اینکار رو هم بکنم گردنو که تکون میدم اینجوری میشه
خیلی خستم کرده نمیدونم باید چه جوری از شرش خلاص بشم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

O.K
16-08-2010, 23:15
با درود
آیا انواع و اقسام ویتامینهای جوشانی که با مارکهای مختلف وارد شده اند و به اسم آلمانی و سوئیسی ارائه میشن قابل اعتماد هستند؟آیا مصرف اونها مشکلی نداره؟از لحاظ کیفیت خوب هستند؟ مثلا در حد مولتی ویتامینهایی مثل نیچر مید یا فارماتون هستند؟

با سپاس

با سلام
اينجا دو مسئله جدا وجود دارد:
1. مصرف ويتامينهاي مختلف با دوزهاي مختلف كه ميتواند به مسموميت با مواد ويتاميني منجر شود.
2.مسئله ماركها و محصولات موجود در بازار كه با توجه به واردات قاچاق و خارج از نظارت احتمال تقلب و دهها مشكل ديگر را به همراه دارند و امروزه بازار اينگونه فراورده ها كه اكثرا هم حالت تجارتي دارند مانند بازار عطر و ادوكلن شده است كه تقريبا راهي وجود ندارد كه تقلبي و اصلي را بتوان تشخيص داد مگر اينكه از اصحاب خيابان ناصر خسرو سابق باشيد يا ....
بهرحال من بارها گفته ام كه يك فرد جوان بدون بيماري خاص با يك تغذيه معمولي و سالم به هيچ وجه نيازي به مصرف اين مواد نخواهد داشت.

O.K
16-08-2010, 23:18
سلام
یه سوال من مدتی هست زیاد با گردنم بازی میکنم و قرچ قلوچ صدا میده
عادت هم کردم نخام اینکار رو هم بکنم گردنو که تکون میدم اینجوری میشه
خیلی خستم کرده نمیدونم باید چه جوری از شرش خلاص بشم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

با سلام
شما چنانچه با قدرت اراده و خواست شخصي نتوانيد اين عادت را كنترل كنيد بايد به روانپزشك مراجعه نماييد تا از طريق رفتار درماني اين عادت را براي شما از بين ببرند.

arubarzann
17-08-2010, 08:19
با درود
علت اینکه موقع خواب بینی میگیره چیه؟ آیا درمان داره؟

با سپاس

O.K
17-08-2010, 13:18
علت گرفتگي بيني هنگام خواب احتقان مخاطات بيني است و در اثر گشاد شدن عروق بيني و پرخوني آنها در نتيجه وضعيت افقي بدن است كه در اين حالت عروق حجم بيشتري از حفره هاي بيني را اشغال كرده ايجاد گرفتگي ميكنند.
در درجه اول بايد از قطره هاي بيني به شدت پرهيز كنيد زيرا بعد از 4 روز باعث اعتياد مخاط بيني خواهند شد و اگر اين اتفاق بيفتد حدود 3 هفته بايد قطره مصرف نشود تا اثر آن از بين برود.
براي بهبود اين وضعيت ميتوان يك قاشق پماد ويكس را در آب جوش حل كرد و بلافاصله قبل از خواب بخور داد .
اگر با اين دستور بهتر نشديد به نزد متخصص گوش و حلق وبيني برويد

mansourstar
18-08-2010, 02:37
با سلام
من حدود 2 ماهه كه چشم سمت چپم پلكش به تكرار توي شبانه روز كشيده ميشه به دو طرف و تند تند ميزنه پشت هم.امانم رو بريده واسه همين چشمم رو ميبندم كه كشيده نشه بايد چي كنم ؟؟

دوم هم حدود 1 سالي هست شايد ديده باشيد بعضي ها فك دهانشون يهو گير ميكنه و صدا ميكنه.مال مينم 1 سال هست اين شكلي شده.اوايل خيلي كمتر بود.بهد شد روزي يكي و كم كم 2 و سه و بيشمار.الان حتي موقع غذا خوردن به محض اينكه دهنم رو وا ميكنم فورا گير ميكنه .طوري كه دهنم اصلا بسته نميشه بايد با دست اينقدر فك لعنتيم رو اينور و اونور و بالا پايين كنم كه با يه صداي بلند و درد البته سر جاش برگرده و دو باره و دوباره همين.خيلي اذيتم ميكنه

خواهشن چاره اي برام هست بگيد
واسه فك پيش دكتر رفتم گفت درمان نداره.آخه مگه ميشه؟
واسه پلك زدن هم فقط گفتن مال اعصابته.خوب اينو كه منم ميدونم.اما راه درمان پس چي ؟؟

behzad-1385
18-08-2010, 15:02
مردهایی که دچار سکته قلبی شده اند واز مرگ رهایی پیدا کرده اند وقلب انها بزرگ شده است ایا بعد از مدتی استراحت به اندازه اولیه بر می گر دد

O.K
18-08-2010, 23:46
با سلام
من حدود 2 ماهه كه چشم سمت چپم پلكش به تكرار توي شبانه روز كشيده ميشه به دو طرف و تند تند ميزنه پشت هم.امانم رو بريده واسه همين چشمم رو ميبندم كه كشيده نشه بايد چي كنم ؟؟

دوم هم حدود 1 سالي هست شايد ديده باشيد بعضي ها فك دهانشون يهو گير ميكنه و صدا ميكنه.مال مينم 1 سال هست اين شكلي شده.اوايل خيلي كمتر بود.بهد شد روزي يكي و كم كم 2 و سه و بيشمار.الان حتي موقع غذا خوردن به محض اينكه دهنم رو وا ميكنم فورا گير ميكنه .طوري كه دهنم اصلا بسته نميشه بايد با دست اينقدر فك لعنتيم رو اينور و اونور و بالا پايين كنم كه با يه صداي بلند و درد البته سر جاش برگرده و دو باره و دوباره همين.خيلي اذيتم ميكنه

خواهشن چاره اي برام هست بگيد
واسه فك پيش دكتر رفتم گفت درمان نداره.آخه مگه ميشه؟
واسه پلك زدن هم فقط گفتن مال اعصابته.خوب اينو كه منم ميدونم.اما راه درمان پس چي ؟؟

با سلام
منظور شما را از كشيده شدن پلك به دوطرف نميتوانم بفهمم ولي اگر پرش پلك داريد به احتمال زياد عصبي است ولي اينكه شما چگونه بايد درمان شويد را در يك جمله و يك پارگراف نميتوان گفت.
تمرينات relaxation و آرامبخشهاي گياهي مانند گل گاو زبان براي اين موارد مناسب هستند ولي اگر بهبود نيابيد بايد نزد پزشك متخصص اعصاب و روان برويد.
در مورد فك شما حتما بايد به متخصص جراحي فك و صورت مراجعه نماييد زيرا علايم شما با بي ثباتي مفصل فك مطابقت دارد و به احتمال زياد قابل درمان است.

O.K
18-08-2010, 23:48
مردهایی که دچار سکته قلبی شده اند واز مرگ رهایی پیدا کرده اند وقلب انها بزرگ شده است ایا بعد از مدتی استراحت به اندازه اولیه بر می گر دد

كاملا بستگي به وسعت بافتي سكته دارد و نيز عملكرد قلب پيش و پس از سكته ولي در موارد بسيار زيادي گشادي قلب به ميزان قابل قبولي بهبود پيدا ميكند.

mansourstar
19-08-2010, 01:29
با سلام
منظور شما را از كشيده شدن پلك به دوطرف نميتوانم بفهمم ولي اگر پرش پلك داريد به احتمال زياد عصبي است ولي اينكه شما چگونه بايد درمان شويد را در يك جمله و يك پارگراف نميتوان گفت.
تمرينات relaxation و آرامبخشهاي گياهي مانند گل گاو زبان براي اين موارد مناسب هستند ولي اگر بهبود نيابيد بايد نزد پزشك متخصص اعصاب و روان برويد.
در مورد فك شما حتما بايد به متخصص جراحي فك و صورت مراجعه نماييد زيرا علايم شما با بي ثباتي مفصل فك مطابقت دارد و به احتمال زياد قابل درمان است.

با تشكر
آره درست گفتيد
پرش پلك دارم.خيلي وحشتناك.ولي به شكلي نيست كه مثل همين پلك زدن عادي باز و بسته بشه.فقط گوشه ي سمت چپ پلك به سمت چپ صورت مدام كشيده ميشه يا همون ميپره
واسه ي فك بايد عمل جراحي عم صورت بگيره يعني ؟؟؟

HesaM
19-08-2010, 04:33
حالا که اینجا رو دیدم یادم اومد یه سوال داشتم:4:
نمیدونم چرا ولی یکی دو ماهه که جوش های بدنم خیلی زیاد شده. مخصوصا پشت کمرم. صورتم هم یخورده داره. البته یه مدت زیادی بود که اصلا صورتم جوش نمیزد:17: بنظرتون چه غذاهایی یا هوایی تاثیر داره؟

Moj_Bahr
19-08-2010, 22:55
با سلام

می خواستم بپرسم که برای خانم هایی که که قرص ld یا hd را اصلا مصرف نمی کنند اگر نزدیکی انجام شود ایا با خوردن 2 عدد قرص ld بعد از نزدیکی احتمال بارداری به طور کامل از بین میرود یا خیر ...؟

ممنون میشم به طور کامل توضیح بدین

O.K
20-08-2010, 00:53
با تشكر
آره درست گفتيد
پرش پلك دارم.خيلي وحشتناك.ولي به شكلي نيست كه مثل همين پلك زدن عادي باز و بسته بشه.فقط گوشه ي سمت چپ پلك به سمت چپ صورت مدام كشيده ميشه يا همون ميپره
واسه ي فك بايد عمل جراحي عم صورت بگيره يعني ؟؟؟

خير، مراجعه به جراح فك و صورت لزوما به معناي عمل جراحي برروي فك نيست....

behnam56a
20-08-2010, 00:55
سلام یکی از بستگان ما موهاش سفید میشد ودکتر بهش قرص زینک داد وسیاه شد این قرص چیه وایا واقعا تاثیر داره؟

O.K
20-08-2010, 00:55
حالا که اینجا رو دیدم یادم اومد یه سوال داشتم:4:
نمیدونم چرا ولی یکی دو ماهه که جوش های بدنم خیلی زیاد شده. مخصوصا پشت کمرم. صورتم هم یخورده داره. البته یه مدت زیادی بود که اصلا صورتم جوش نمیزد:17: بنظرتون چه غذاهایی یا هوایی تاثیر داره؟

گرمي هوا و استفاده از لباسهاي نايلوني و چسبان كه تنفس پوستي را مختل ميكنند از عوامل جوشهاي ناحيه كمر و پشت هستند.
از لحاظ غذايي هيچ غذاي خاصي بطور علمي ثابت نشده كه باعث جوش صورت شود ولي از لحاظ عملي و تجربي بسياري از غذاها مانند شيريني ها و شكلات و غذاهاي چرب و ادويه جات را با جوش مرتبط ميدانند.

O.K
20-08-2010, 01:01
با سلام

می خواستم بپرسم که برای خانم هایی که که قرص ld یا hd را اصلا مصرف نمی کنند اگر نزدیکی انجام شود ایا با خوردن 2 عدد قرص ld بعد از نزدیکی احتمال بارداری به طور کامل از بین میرود یا خیر ...؟

ممنون میشم به طور کامل توضیح بدین

با سلام
در اين مورد قبلا در انجمن چندين بار توضيح داده شده.
خوردن 2 عدد قرص LD تنها نيمي از اقدام لازم است و اين دو قرص بايد 12 ساعت بعد از مرتبه اول هم تكرار شود و كل اين درمان بايد ظرف 72 ساعت صورت گيرد تا حداكثر تاثير را داشته باشد.
ضمنا هرچه در اين 72 ساعت تاخير بيشتر صورت گيرد احتمال تاثيردرمان كمتر ميشود.
در مورد قرص HD مقدار مصرف يك قرص با تكرار در 12 ساعت بعد است/
درصد پيشگيري بسيار بالاست ولي هرگز به 100 درصد نميرسد.
اگر با مصرف دارو دچار تهوع شديد و استفراغ شديد نيازي نيست فكر نكنيد كه دارو را برگردانده ايد و نيازي به تكرار دارو نخواهد بود.

O.K
20-08-2010, 01:06
سلام یکی از بستگان ما موهاش سفید میشد ودکتر بهش قرص زینک داد وسیاه شد این قرص چیه وایا واقعا تاثیر داره؟

با سلام
اين قرص روي هست و من در مورد ارتباط آن با سفيدي مو اطلاع خاصي ندارم....

hamidreza
20-08-2010, 03:31
سلام
يك سئوال جنسي داشتم.آيا زنان علاوه بر ارضا فيزيكي جنسي داراي ارضا روحي و رواني جنسي هم هستن؟ و در صورت داشتن چطور ارضا مي شوند؟آيا درست است كه بگوييم اگه كسي از لحاظ فيزيكي ارضا شود از لحاظ روحي هم ارضا شده؟در صورت امكان علمي توضيح دهيد

O.K
20-08-2010, 14:34
با سلام
سوال خود را بايد در بخش روانشناسي مطرح كنيد زيرا اين سوال ارتباط موضوعي با علم طب ندارد....

MR.MAHMOOD
21-08-2010, 13:20
با سلام خدمت شما
البته میدونم که این سوال به نوعی تخصوصیه اما چون وقت دکتر دو روز دیگست منم طاقت ندارم در صورت امکان
یکی از اعضای خانواده ی من تومور مغزی داشت که حدود دو ماه پیش عمل کرد و در جواب پاتولوژی هم نوع تومور رو خوشخیم عنوان کرد طبق گفته ی دکتر چند روز پیش یک ام ار ای از بیمار گرفتیم که جوابش امروز بدستمون رسید حالا سوال اینه که معنی این پاراگراف چیه چون بقیه قسمت ها طبیعی بود این خط از بقیه هم پر رنگتر بده !
نواحی با سیگنال هیپراینتنس، منطبق بر فرونتوپاریتال چپ بدون mass effect به نفع شکل ضایعات قبلی مشاهده میشود.در سایر نواحی سیگنال ماده سفید و خاکستری طبیعی است
در صورت اصلاع داشتن لطفا جواب دهید
سپاسگذار

doodkar
21-08-2010, 16:04
سلام
دکتر تو آزمایش GTT میزان در 90 دقیقه پایین تر از حد نرمال بوده. بقیه موارد در رنج نرمال بوده. تفسیرش به چه صورت میشه ؟ ممنون

armin_80008
21-08-2010, 19:02
مهره گردن کمر MRI گرفتم این تو جوابش بنظرم غیر عادی میامد یعنی چی؟
Nerve root foraminae are unremarkable .visible cord is okay
یعنی چی؟
کامل تو پیغام خصوصی هست

O.K
21-08-2010, 19:51
با سلام خدمت شما
البته میدونم که این سوال به نوعی تخصوصیه اما چون وقت دکتر دو روز دیگست منم طاقت ندارم در صورت امکان
یکی از اعضای خانواده ی من تومور مغزی داشت که حدود دو ماه پیش عمل کرد و در جواب پاتولوژی هم نوع تومور رو خوشخیم عنوان کرد طبق گفته ی دکتر چند روز پیش یک ام ار ای از بیمار گرفتیم که جوابش امروز بدستمون رسید حالا سوال اینه که معنی این پاراگراف چیه چون بقیه قسمت ها طبیعی بود این خط از بقیه هم پر رنگتر بده !
نواحی با سیگنال هیپراینتنس، منطبق بر فرونتوپاریتال چپ بدون mass effect به نفع شکل ضایعات قبلی مشاهده میشود.در سایر نواحی سیگنال ماده سفید و خاکستری طبیعی است
در صورت اصلاع داشتن لطفا جواب دهید
سپاسگذار

با سلام
ديدن ناحيه Hyperintense در مغز ميتواند هر معني اي از يك التهاب ساده بعد از عمل تا عود تومور داشته باشد.
تفسير صرفا بر عهده پزشك معالج ميباشد.

O.K
21-08-2010, 19:53
سلام
دکتر تو آزمایش GTT میزان در 90 دقیقه پایین تر از حد نرمال بوده. بقیه موارد در رنج نرمال بوده. تفسیرش به چه صورت میشه ؟ ممنون

با سلام
اين مورد به معني مشكل خاصي نيست و البته تفسير قطعي بر عهده پزشك معالج است.

O.K
21-08-2010, 19:55
مهره گردن کمر MRI گرفتم این تو جوابش بنظرم غیر عادی میامد یعنی چی؟
Nerve root foraminae are unremarkable .visible cord is okay
یعنی چی؟
کامل تو پیغام خصوصی هست

پاسخ MRI شما نرمال بنظر ميرسد و جمله فوق هم به همين معناست.
تفسير نتيجه هر آزمايشي بر عهده پزشك معالج است.....

godman757
27-08-2010, 13:30
سلام
مدتی بود درد معده داشتم و حالت تهو بعد از رفتن به بیمارستان بد تهران کلینیک اقایان مثلا دکتر تشخیص زخم عثنی اشر دارم متاسفانه اینقدر پزشکهای اورژانس و پزشک متخصصی که من رو ویزیت کرد وظیفه شناس بودن که حتی تشخیصشون رو به خودم نگفتن و لطف کردن به پرستارها گفتن, العان قرص امپرازول رو صبحها و قرص کلیدینیوم - سی رو قبل از غذا میخورم
دوتا درخواست دارم که
1.یه پزشک متخصص با وجدان به من معرفی کنید
2.و در مورد این بیماری و مدت درمانش و غذاهای که بهتره مصرف کنم و مصرف نکنم رو بفرماید

O.K
27-08-2010, 17:57
با سلام
معرفي اشخاص و مراكز انتفاعي در انجمن جايز نيست.
دوم اينكه شما بايد از سه چيز به طور قطعي پرهيز كنيد : قهوه ، الكل و سيگار.
پرهيز چهارم عبارت است از هر ماده غذايي كه خودتان تجربه كرده ايد كه ناراحتيتان را تشديد ميكند.
بطور كلي در درمان زخم معده و اثني عشر بايد يك آزمايش خون جهت آلودگي هليكوباكتر گرفت كه عامل ايجاد وشكست درمان زخم هاست و دو هفته آنتي بيوتيك دقيق نياز دارد تا ريشه كن شود.
ظرف چهار هفته هم اگر با درمان امپرازول و در صورت نياز آنتي بيوتيك بهبود نيافتيد بايد آندوسكوپي شويد.

peyman_1360
27-08-2010, 21:08
سلام و خسته نباشید

من 20 روز هست درد شکم بالای ناف شدیدتر پایینش کمتر دارم و همراه با اروغ زدن هست که درد و اروغ کم و زیاد میشه در طول روز بیشتر شبها و صبحا شدید میشه در ضمن شکمم حالت منقبض شدن داره و خودم احساس میکنم باد کرده
4 بار هم دکتر رفتم و سونوگرافی از کلیه کبد کیسه صفرا و طحال هم کردم دکتر متخصص داخلی گفتن ناراحتی معده هست

در ضمن من اسهال و حالت تهوع هم ندارم ولی عوضش استرس شدیدی دارم که همینطور بمونم

ایا میتونه سرطان روده یا معده باشه؟/
من که حسابی ترسیدم
لطفا راهنمایی کنید

سلام و خسته نباشید

من 20 روز هست درد شکم بالای ناف شدیدتر پایینش کمتر دارم و همراه با اروغ زدن هست که درد و اروغ کم و زیاد میشه در طول روز بیشتر شبها و صبحا شدید میشه در ضمن شکمم حالت منقبض شدن داره و خودم احساس میکنم باد کرده
4 بار هم دکتر رفتم و سونوگرافی از کلیه کبد کیسه صفرا و طحال هم کردم دکتر متخصص داخلی گفتن ناراحتی معده هست

در ضمن من اسهال و حالت تهوع هم ندارم ولی عوضش استرس شدیدی دارم که همینطور بمونم

ایا میتونه سرطان روده یا معده باشه؟/
من که حسابی ترسیدم
لطفا راهنمایی کنید

با سلام مجدد

امروز هم در مدفوع خون روشن دیدم بصورت لخته تا حالا این مورد نداشتم تو این 20 روز

29 سال سن هم دارم تا قبل اینم هیچ مشکل گوارشی نداشتم از همین 20 روز پیش شروع شد

لطفا راهنمایی بفرمایید

O.K
28-08-2010, 15:02
با سلام
شما صددرصد نياز به آندوسكوپي و كولونوسكوپي داريد و اصلا اين دو كار بخصوص آندوسكوپي معده نبايد به تاخير بيفتد.
در سن 29 سالگي سرطان معده يا روده بزرگ بعيد است ولي غير ممكن نيست.
خون روشن در مدفوع در صورتي كه از معده باشد نشاندهنده خونريزي شديد است كه عموما بيمار به سرعت دچار شوك ميشود ولي اگر از نواحي پايينتر از معده باشد ممكن است علل ديگر از جمله تومورهاي خوشخيم يا بدخيم داشته باشد.....
هيچگونه روش جايگزيني را براي آندوسكوپي و كولونوسكوپي نپذيريد و توقع هم نداشته باشيد.

behzad-1385
28-08-2010, 15:34
قلب شخصی که سکته کرده و30 در 100 قلب از کار افتاده ایا با استراحت زیاد به حالت 100 در 100 بر می گردد

amiro63
28-08-2010, 15:47
سلام
یه چند وقته تو خواب گریه می کنم..قبلا هم اینجوری میشدم ولی دو سه هفته ی یه بار
الان شدیدتر شده تقریبا هرروز
به نظرتون برم پیش دکتر اعصاب روان یا به مرور خوب می شم؟
مرسی

newmj2
28-08-2010, 18:55
من رنگ مو زدم به صورتم برای رنگ ریش ولی یه قسمتی از اطراف لبم به شدت قرمز و تا حدی متورم شده و دو روزم هست اینجوری هر کاری کردم از پوست خیار تا پمادهای دم دست ولی اصلا بهتر نشده..از چی برای این استفاده کنم؟آیا پماد یا کرم خاصی هیت که مصرف کنم؟؟

peyman_1360
28-08-2010, 22:29
با سلام
شما صددرصد نياز به آندوسكوپي و كولونوسكوپي داريد و اصلا اين دو كار بخصوص آندوسكوپي معده نبايد به تاخير بيفتد.
در سن 29 سالگي سرطان معده يا روده بزرگ بعيد است ولي غير ممكن نيست.
خون روشن در مدفوع در صورتي كه از معده باشد نشاندهنده خونريزي شديد است كه عموما بيمار به سرعت دچار شوك ميشود ولي اگر از نواحي پايينتر از معده باشد ممكن است علل ديگر از جمله تومورهاي خوشخيم يا بدخيم داشته باشد.....
هيچگونه روش جايگزيني را براي آندوسكوپي و كولونوسكوپي نپذيريد و توقع هم نداشته باشيد.

سلام و تشکر بابته راهنماییتون صبح زود رفتم بیمارستان و فوق تخصص گوارش دید منو ازمایش خون و ادرار و مدفوع هم گرفتن که جز ازمایش کشت جوابای بقیه را دید دکتر و گفت موردی نداره در ضمن اندوسکوپی هم کردم که نمونه برداشتو بهم دادن و گفتن تا 2روز ببینم رنگش عوض میشه یا نه و بعد برم مطبشون
بنظرتون این ازمایشا کافیه یا نه

در ضمن کاملا گفتن مشکل عفونت و سرطان ندارم و چیزه خاصی نیست و 2تا 3ماه ولی شاید درمانش طول بکشه

ممنون میشم نظره شما را بدونم

با تشکر از راهنمایهاتون

O.K
29-08-2010, 10:39
قلب شخصی که سکته کرده و30 در 100 قلب از کار افتاده ایا با استراحت زیاد به حالت 100 در 100 بر می گردد

نخير،
استراحت زيادحتي ممكن است باعث شود كاركرد قلب ديرتر بهبود يابد و فرد بايد تحت نظر متخصص خود فعاليتهاي روزمره را ادامه داده و افزايش دهد تا قدرت عضله باقيمانده قلب افزايش يافته تا حدودي قسمت ازكار افتاده را جبران كند.
ضمنا 30% افت عملكرد قلب خيلي زياد به نظر ميرسد، آيا در مورد اين عدد مطمئن هستيد؟؟؟

O.K
29-08-2010, 10:41
سلام
یه چند وقته تو خواب گریه می کنم..قبلا هم اینجوری میشدم ولی دو سه هفته ی یه بار
الان شدیدتر شده تقریبا هرروز
به نظرتون برم پیش دکتر اعصاب روان یا به مرور خوب می شم؟
مرسی
با سلام
ممكن است از علايم افسردگي باشد.
اگر از خستگي زياد، بيخوابي، بي اشتهايي، بيميلي به امور روزمره و عدم انرژي و انگيزه جهت انجام امور نيز رنج ميبريد بهتر است به روانپزشك مراجعه نماييد.

O.K
29-08-2010, 10:41
من رنگ مو زدم به صورتم برای رنگ ریش ولی یه قسمتی از اطراف لبم به شدت قرمز و تا حدی متورم شده و دو روزم هست اینجوری هر کاری کردم از پوست خیار تا پمادهای دم دست ولی اصلا بهتر نشده..از چی برای این استفاده کنم؟آیا پماد یا کرم خاصی هیت که مصرف کنم؟؟

احتمالا دچار حساسيت شده ايد.
ما در انجمن درمان و دارو تجويز نميكنيم.
نزد پزشك برويد....

O.K
29-08-2010, 10:45
سلام و تشکر بابته راهنماییتون صبح زود رفتم بیمارستان و فوق تخصص گوارش دید منو ازمایش خون و ادرار و مدفوع هم گرفتن که جز ازمایش کشت جوابای بقیه را دید دکتر و گفت موردی نداره در ضمن اندوسکوپی هم کردم که نمونه برداشتو بهم دادن و گفتن تا 2روز ببینم رنگش عوض میشه یا نه و بعد برم مطبشون
بنظرتون این ازمایشا کافیه یا نه

در ضمن کاملا گفتن مشکل عفونت و سرطان ندارم و چیزه خاصی نیست و 2تا 3ماه ولی شاید درمانش طول بکشه

ممنون میشم نظره شما را بدونم

با تشکر از راهنمایهاتون

با سلام
آيا در آندوسكوپي شما زخم معده يا اثني عشر ديده شد؟؟؟؟
اگر زخم نداشته ايد بايد عرض كنم كه تشخيص شما كماكان مبهم بوده حتما نياز به كولونوسكوپي خواهيد داشت.
ضمنا در موارد نسبتا ناشايعي تومورهاي روده باريك همين علايم را ايجاد ميكنند كه نه در آندوسكوپي ديده ميشوند و نه در كولونوسكوپي. در اين موارد بايد از روشهاي ديگر مانند عكس با ماده حاجب يا روشهاي فوق تخصصي مانند Capsule Enteroscopy استفاده كرد كه يك دوربين كوچك را به صورت يك كپسول به بيمار ميخورانند كه از تمام روده كوچك عكسبرداري ميكند.

peyman_1360
29-08-2010, 11:51
با سلام
آيا در آندوسكوپي شما زخم معده يا اثني عشر ديده شد؟؟؟؟
اگر زخم نداشته ايد بايد عرض كنم كه تشخيص شما كماكان مبهم بوده حتما نياز به كولونوسكوپي خواهيد داشت.
ضمنا در موارد نسبتا ناشايعي تومورهاي روده باريك همين علايم را ايجاد ميكنند كه نه در آندوسكوپي ديده ميشوند و نه در كولونوسكوپي. در اين موارد بايد از روشهاي ديگر مانند عكس با ماده حاجب يا روشهاي فوق تخصصي مانند Capsule Enteroscopy استفاده كرد كه يك دوربين كوچك را به صورت يك كپسول به بيمار ميخورانند كه از تمام روده كوچك عكسبرداري ميكند.

با سلام

دکتری که من رفتم متخصص بیماریهای گوارش و کبد و فوق تخصص اندوسکوپی و لاپاراسکوپی هست

گفت در ازمایش مدفوع هم خونی نبوده و مشکل هم چیز خاص نیست البته گفت درمان از هفته دیگه شروع میشه

البته بعد از اندوسکوپی خوب خوب که نه ولی درد شکمم کمتر شده و اروغ هم همینطور تقریبا 50% بهتر شده چون فکر کنم گازهای معده را خالی کرده باشن

اگر فکس هم داشته باشین میتونم عکسبردارها با اندوسکوپی و سونوگرافی و جواب ازمایشات خون و ادرار و مدفوع براتون بفرستم

واقعا هم از پاسختون ممنونم :53:

armin_80008
29-08-2010, 23:46
سلا م من بیماری شوره شدید دارم این بیماری جز کدام از بیماری پوستی است که در پایین این متن می یارم.: است با تشکر:شوره سر جز کدامیک از بیماری این لیست است.
.بند 1- انواع اگزماهاي وسيع وشديد
الف) در صورتي كه مزمن و مقاوم به درمان باشد معاف دائم.
ب) در ساير موارد خدمات غير رزمي.
بند 2- عفونتهاي قارچي عميق و وسيع پوست
ب) كچلي 6 ماه معاف موقت.
بند 3- هيپرئيدروز (عرق كردن كف دست) شديد معاف دائم.
بند 4- ليكن پلان پوستي و مخاطي شديد و گسترده معاف دائم.
بند 5- بسوريازيس كف دست و يا زيس‌هاي شديد و گسترده وانور سه معاف دائم.
بند 6- سل‌هاي پوستي معاف دائم.
بند 7- لوپوس اريتماتوسيستميك و لوپوس ريتمانوديسكوئيد معاف دائم.
بند 8- خال‌هاي پيكمانته آنژيوم‌هاي وسيع و غيرقابل عمل
الف) توام با اختلالات عملي و يا در سر و صورت كه كراهت منظر ايجاد كرده باشد معاف دائم.
ب) در ساير موارد خدمات غيررزمي.
بند 9- ميكوزيس فونكوئيد و ساير لنفوماي پوستي و پارابسوريازيس با پلاكهاي بزرگ معاف دائم.
بند 10- سيكاتريس‌هاي جلدي در صورتي كه وسيع و ضخيم بوده يا چسبندگي به اطراف داشته بطوري كه مانع
حمل تجهيزات و تمرينات نظامي بوده
يا تمايل به زخم شدن داشته باشد يا اختلالات عملي توليد نموده باشد معاف دائم.
بند 11- اسكلرودرمپها-آتروفي‌هاي پوستي در صورتي كه وسيع و پيش رونده باشند معاف دائم.
بند 12- ويتيليگو گسترده صورت و يا هر دو دست و يا بيش از 40% كل بدن معاف دائم.
بند 13- عوارض پوستي شديد كه در اثر اختلالات عروقي ايجاد شده باشد مانند فلبيت‌هاي عمقي
و سطحي كه با ورم مزمن اندام توام باشد معاف دائم.
بند 14- هيپودرميتهاي ندولر و شديد و منتشر و مقاوم و توام با علائم سيستميك معاف دائم.
بند 15- درماتيتهاي بولوز غيرميكروبي اكتسابي و درماتيتهاي بولوز مادرزادي و اكرودرماتيت مزمن هالوپو،
آكرودرماتيس،آنتروپاتيكا معاف دائم.
بند 16- هيپركراتوزكف هر دو دست و يا هر دو پا:
الف) در مورد شديد معاف دائم.
ب) در موارد خفيف خدمات غير رزمي.
بند 17- فرنكولوز شديد و وسيع يكسال معاف موقت
بند 18- بيماريهاي پوستي كه در حين انجام خدمت وظيفه يا در اثر حساسيت و يا مسموميت
نسبت به مواد شيميايي (شغلي،داروئي،جنگي)
ايجاد شده و به درمان مقاوم باشد معاف دائم.
بند 19-كهير
الف) همراه با آنژيوادم معاف دائم.
ب) در ساير موارد خدمات غير رزمي.
بند 20- آلويسي آرآتا همراه با كراهت منظر يا توتاليس و يا
يونيورساليس معاف دائم.
بند 21- بيماريهاي كلاژن- اسكلرودرمي ها-پلي آرتريت نودوزا، و اسكوليتهاي لنفوسيتي، و
اسكوليتهاي دارويي در صورتي كه وسيع بوده
و سبب اختلال عملي گردند معاف دائم.
بند 22- انواع آكنه وقتي كه شديد باشد و يا منظره صورت را تغيير دهد و يا اينكه ناحيه وسيعي از گردن، كتف‌ها،
سينه و پشت را فرا گرفته باشد معاف دائم.
بند 23- ليشمانيوز (سالك پوستي)
الف) فعال شش ماه معاف موقت.
ب) در صورتيكه پس از بهبودي كراهت منظر يا اختلال عملي اعضاء را ايجاد نمايد معاف دائم.
بند 24-ساركوئيدوز پوست معاف دائم
بند 25-بيماري ژنودرماتوز مانند تو بروز اسكلر وزيس ، ركلين هوزن، آلبينيسم ، اكتيوزمادرزادي،گزرودرماپيگمانت وزا،
پور فيري معاف دائم.
بند 26- ايكتيوز گسترده مادر زادي يا اكتسابي معاف دائم.

godman757
30-08-2010, 00:14
با سلام
معرفي اشخاص و مراكز انتفاعي در انجمن جايز نيست.
دوم اينكه شما بايد از سه چيز به طور قطعي پرهيز كنيد : قهوه ، الكل و سيگار.
پرهيز چهارم عبارت است از هر ماده غذايي كه خودتان تجربه كرده ايد كه ناراحتيتان را تشديد ميكند.
بطور كلي در درمان زخم معده و اثني عشر بايد يك آزمايش خون جهت آلودگي هليكوباكتر گرفت كه عامل ايجاد وشكست درمان زخم هاست و دو هفته آنتي بيوتيك دقيق نياز دارد تا ريشه كن شود.
ظرف چهار هفته هم اگر با درمان امپرازول و در صورت نياز آنتي بيوتيك بهبود نيافتيد بايد آندوسكوپي شويد.

دکتر جان چه مدتی نباید قهوه مصرف کنم
از وقتی که شروع به مصرف اون قرص ها کردم مشکلی ندارم حتی وقتی که قهوه مینوشم
حالت تهوهم وقتی بهم دست میداد که اب معدنی دماوند مصرف میکردم از وقتی اب مصرفیمون رو تقعییر دادیم مشکلم بر طرف شده امکانش هست فقط به اب دماوند حساسیت داشته باشم و زخم عثنی عشر نداشته باشم, چه طور میشه العان متوجه بشم که زخم عثنی دارم یا نه؟ (برای اطمینان و مصرف نکردن بی جای قرصها) اثار این قرصها چیه خواص و عوارضش رو میگم
اگر بخام از چربی سوزها (تقریبا یک ماه دیگر) استفاده کنم عوارضی برای این مشکلم داره در ضمن قدیما یه مقدار پرکاری تیروید داشتم که العان کنترل شده هست و به تازگی لازیک کردم

O.K
30-08-2010, 11:10
با سلام

دکتری که من رفتم متخصص بیماریهای گوارش و کبد و فوق تخصص اندوسکوپی و لاپاراسکوپی هست

گفت در ازمایش مدفوع هم خونی نبوده و مشکل هم چیز خاص نیست البته گفت درمان از هفته دیگه شروع میشه

البته بعد از اندوسکوپی خوب خوب که نه ولی درد شکمم کمتر شده و اروغ هم همینطور تقریبا 50% بهتر شده چون فکر کنم گازهای معده را خالی کرده باشن

اگر فکس هم داشته باشین میتونم عکسبردارها با اندوسکوپی و سونوگرافی و جواب ازمایشات خون و ادرار و مدفوع براتون بفرستم

واقعا هم از پاسختون ممنونم :53:

با سلام
اشتباه نكنيد، آندوسكوپي براي تخليه گاز معده نيست.
در ضمن من منظور شما را از اينكه بعد از آندوسكوپي بهتر شده ايد نميفهمم. مانند اينست كه بگوييد بعد از عكسبرداري بهتر شده ام.
شما الان تحت چه نوع درماني هستيد و نتيجه آندوسكوپي شما چه بود؟؟؟
ضمنا من هنوز نگران خون روشني هستم كه در مدفوع شما ديده شده بود....
من فكس ندارم و شما ميتوانيد فقط گزارش آندوسكوپي و آزمايشات را بصورت اتچمنت در انجمن يا بصورت پيغام خصوصي ارسال نماييد.
لطفا از قرار دادن عكسهاي آندوسكوپي و راديولوژي خودداري نموده فقط گزارش آنها را قرار دهيد.

O.K
30-08-2010, 11:12
سلا م من بیماری شوره شدید دارم این بیماری جز کدام از بیماری پوستی است که در پایین این متن می یارم.: است با تشکر:شوره سر جز کدامیک از بیماری این لیست است.
.بند 1- انواع اگزماهاي وسيع وشديد
ب) در ساير موارد خدمات غير رزمي.....

مسايل مربوط به نظام وظيفه و معافيتهاي آن به انجمن پزشكي مربوط نميشود ولي ممكن است بتوان در همين بند 1 بيماري شما را طبقه بندي كرد.
ضمنا آنچه ممكن است به نظر شما شوره شديد باشد به نظر يك پزشك ممكن است يك شوره خفيف تا متوسط بحساب بيايد.
شوره شديد را بايد ببينيد تا متوجه شويد منظور از اگزماي وسيع و شديد چيست.
با يك شوره سر بعيد ميدانم بتوانيد خود را در طبقه بندي اگزماي شديد و وسيع قرار دهيد....

O.K
30-08-2010, 11:17
دکتر جان چه مدتی نباید قهوه مصرف کنم
از وقتی که شروع به مصرف اون قرص ها کردم مشکلی ندارم حتی وقتی که قهوه مینوشم
حالت تهوهم وقتی بهم دست میداد که اب معدنی دماوند مصرف میکردم از وقتی اب مصرفیمون رو تقعییر دادیم مشکلم بر طرف شده امکانش هست فقط به اب دماوند حساسیت داشته باشم و زخم عثنی عشر نداشته باشم, چه طور میشه العان متوجه بشم که زخم عثنی دارم یا نه؟ (برای اطمینان و مصرف نکردن بی جای قرصها) اثار این قرصها چیه خواص و عوارضش رو میگم
اگر بخام از چربی سوزها (تقریبا یک ماه دیگر) استفاده کنم عوارضی برای این مشکلم داره در ضمن قدیما یه مقدار پرکاری تیروید داشتم که العان کنترل شده هست و به تازگی لازیک کردم

هيچكدام از مواردي كه ذكر كرديد منجمله آب معدني و .... عارضه زخم معده و اثني عشر ندارند.
مراحل درمان شما را قبلا به وضوج عرض كردم و راهي كه شما بايد طي كنيد را كاملا مشخص نمودم.
اين داروها ترشح اسيد معده را كاهش ميدهند و در صورتي كه زخم دركار باشد فرصتي براي التيام آنها فراهم ميكنند.
قهوه را بايد تا زمانيكه زخم شما كاملا بهبود نيافته قطع كنيد. تشخيص و بهبودي قطعي زخم با آندوسكوپي مشخص ميشود.

mamad60
30-08-2010, 13:42
با سلام . لطفا آین آزمایش رو برام کامل تحلیل کنید.
fbs:81
urea:24
creatinine:0.9
cholestrol:201
triglycerides:84
uric:3.5
hdl:44
ldl:149
t.s.h:5.5
w.b.c:1-2
r.b.c:0-1
ep cells:1-2

peyman_1360
30-08-2010, 14:37
با سلام
شما الان تحت چه نوع درماني هستيد و نتيجه آندوسكوپي شما چه بود؟؟؟
ضمنا من هنوز نگران خون روشني هستم كه در مدفوع شما ديده شده بود....
من فكس ندارم و شما ميتوانيد فقط گزارش آندوسكوپي و آزمايشات را بصورت اتچمنت در انجمن يا بصورت پيغام خصوصي ارسال نماييد.
لطفا از قرار دادن عكسهاي آندوسكوپي و راديولوژي خودداري نموده فقط گزارش آنها را قرار دهيد.

سلام و خسته نباشید خدمت شما
این جواب ازمایشاتم

biochemistry
fbs 110
bun 15
crratinnine 1.1
sodium 145
potassium 4.0
bilirubin total 0.7
indirict 0.5
direct 0.2
alkoline phosphatas 141
ast sgot 33
alt sgpt 60

parasitology
stool exam no.1 ..
conisistency:soft
color:brown
occult blood : negative
w.b.c 0-1
r.b.c 0-1
prastis: not seen

urinalysis
macroscpoic

color: yellow
appearance: semi clear
specific gravity: 1.030
p.h:5.0
پایینیاش همه neg هستن
macroscpoic
w.b.c 2-3
r.b.c 0-1
epithelial cell 0-1
bacteria: rare
mucus: many
یک قسمت قرمز رنگم هست که اگرلازم هست براتون بفرستم

اینم لیست داروییم
پنتاپرازول 20 صبح و شب قبل از صبحانه و شام یعنی روزی 2 عدد
دومپریدون 10 میلی
نیم ساعت قبل از ناهار

بعد جواب اندوسکوپیم نمیدونم کدومه اون شماره ها؟
یا اون قسمتی که دکتر پایین نوشته ؟
اگه قسمت دکتر باشه که خوندنش کار فقط دکتراس:4:

بازم ممنون از لطفتون بابته جوابها

O.K
30-08-2010, 15:11
با سلام . لطفا آین آزمایش رو برام کامل تحلیل کنید.
fbs:81
urea:24
creatinine:0.9
cholestrol:201
triglycerides:84
uric:3.5
hdl:44
ldl:149
t.s.h:5.5
w.b.c:1-2
r.b.c:0-1
ep cells:1-2

با سلام
تحليل جواب آزمايشات صرفا برعهده پزشكي است كه آنها را درخواست كرده و بنده بدون معاينه و اطلاعات كامل از شرح حال شما نميتوانم اين آزمايشات را تفسير نمايم.
لطفا به پزشكتان مراجعه نماييد.
بنظر ميرسد قدري چربي خون شما بالاست و ضمنا مشكوك هستم كه كم كاري تيروييد داشته باشيد ولي باز هم ميگويم چون شما را نديده ام و ضمنا مقادير نرمال آزمايشگاه را درج نكرده ايد نميتوانم اظهار نظر قطعي كنم.

O.K
30-08-2010, 15:12
سلام و خسته نباشید خدمت شما
این جواب ازمایشاتم

biochemistry
fbs 110
bun 15
crratinnine 1.1
sodium 145
potassium 4.0
bilirubin total 0.7
indirict 0.5
direct 0.2
alkoline phosphatas 141
ast sgot 33
alt sgpt 60

parasitology
stool exam no.1 ..
conisistency:soft
color:brown
occult blood : negative
w.b.c 0-1
r.b.c 0-1
prastis: not seen

urinalysis
macroscpoic

color: yellow
appearance: semi clear
specific gravity: 1.030
p.h:5.0
پایینیاش همه neg هستن
macroscpoic
w.b.c 2-3
r.b.c 0-1
epithelial cell 0-1
bacteria: rare
mucus: many
یک قسمت قرمز رنگم هست که اگرلازم هست براتون بفرستم

اینم لیست داروییم
پنتاپرازول 20 صبح و شب قبل از صبحانه و شام یعنی روزی 2 عدد
دومپریدون 10 میلی
نیم ساعت قبل از ناهار

بعد جواب اندوسکوپیم نمیدونم کدومه اون شماره ها؟
یا اون قسمتی که دکتر پایین نوشته ؟
اگه قسمت دکتر باشه که خوندنش کار فقط دکتراس:4:

بازم ممنون از لطفتون بابته جوابها

از اين آزمايشات چيز زيادي معلوم نيست و همه مقادير بنظر طبيعي ميايند.
آندوسكوپي جزو اينها نيست و بايد به صورت يك برگه گزارش باشد.

peyman_1360
30-08-2010, 15:24
از اين آزمايشات چيز زيادي معلوم نيست و همه مقادير بنظر طبيعي ميايند.
آندوسكوپي جزو اينها نيست و بايد به صورت يك برگه گزارش باشد.

مرسی از پاسخ سریعتون دکتر :53:

ایا تو این ازمایش نشون داده خون در مدفوع هست یا نه؟

بعد من یک ورقه اندوسکوپی دارم که 20 تا عکس رنگی داره و زیرشون نوشته داره

و همچنین دو قسمت هست به اسمهای
findings:
our
diagnosis:
که دکتر این دو تا را پر کرده من کدومشونو باید بزارم اینجا

بازم پوزش بابته سوالات زیاد

امیدوارم همیشه موفق باشید

findings:
our
diagnosis:

سلام و خسته نباشید

بعد از مصرف این قرصها این مشکلات هم اضافه شد! :4:

اسهال و یبوست و امروزم خیلی کم تب دارم

زنگ زدم دکتر گفتن دمپریدون 2 روز نخورم و پنتو پرازولم بکنم روزی 2تا و شنبه زنگ بزن:40:

متاسفانه بیشتر دکترها فقط سر سری جواب میدن برای همینه من تا حالا 6 تا دکتر عوض کردم تو 21 روز

Mohsenx2
30-08-2010, 16:23
سلام
بنده موی سرم بشدت چرب هست یعنی امروز که میرم حموم چند ساعت بعدش دوباره موهام چرب میشه و همچنین سرم شوره شدید میزنه ...

دارم موهام رو هم از دست میدم هر موقع که میرم حمام حدود 300 نخ مو رو از دست میدم و در ضمن کم کم موهام هم داره سفید میشه !

درمانی داره ؟ تا الان هم به پزشک مراجعه نکردم .

mansourstar
31-08-2010, 00:09
با سلام
آيا سايتي واسه مشاوره مسائل جنسي سراغ داريد كه زير نظر يك دكتر و روانشناسان مجرب اداره بشه و مثل اين سايتهاي مسخره نباشه كه يه يارويي واسه بيشتر لذت بردن از شنيدن و خوندن اين مسائل بيشر كيف ميكنن و پاسخ هاي بي ربط ميدن

O.K
31-08-2010, 19:27

findings:
our
diagnosis:

سلام و خسته نباشید

بعد از مصرف این قرصها این مشکلات هم اضافه شد! :4:

اسهال و یبوست و امروزم خیلی کم تب دارم

زنگ زدم دکتر گفتن دمپریدون 2 روز نخورم و پنتو پرازولم بکنم روزی 2تا و شنبه زنگ بزن:40:

متاسفانه بیشتر دکترها فقط سر سری جواب میدن برای همینه من تا حالا 6 تا دکتر عوض کردم تو 21 روز

بنده با صراحت عرض كردم كه آزمايشهاي شما به ظاهر نرمال ميباشند يعني خون در مدفوع هم ديده نشده.
ضمنا متوجه نشدم شما بالاخره اسهال داريد يا يبوست كه دو چيز كاملا متضاد هستند ولي اگر با تب توام باشند عموما نشاندهنده نوعي عفونت ميباشند كه بايد مجددا به پزشك مراجعه نماييد و معاينه شويد يعني ممكن است با بيماري قبلي شما كلا بي ارتباط باشد.
ضمنا همانطور كه گفتم از قرار دادن تصاوير خودداري نماييد زيرا قادر به تفسير آن نخواهم بود و فقط قسمتهاي مربوط به Findings و Diagnosis ‌را درج نماييد.

O.K
31-08-2010, 19:29
سلام
بنده موی سرم بشدت چرب هست یعنی امروز که میرم حموم چند ساعت بعدش دوباره موهام چرب میشه و همچنین سرم شوره شدید میزنه ...

دارم موهام رو هم از دست میدم هر موقع که میرم حمام حدود 300 نخ مو رو از دست میدم و در ضمن کم کم موهام هم داره سفید میشه !

درمانی داره ؟ تا الان هم به پزشک مراجعه نکردم .

با سلام
مشخصا بايد به پزشك مراجعه نماييد.
ما در انجمن از تجويز دارو و درمان معذوريم....
در مورد بيماري شوره هم به كرات در انجمن صحبت شده كه اگر بگرديد پيدا خواهيد كرد.

O.K
31-08-2010, 19:30
با سلام
آيا سايتي واسه مشاوره مسائل جنسي سراغ داريد كه زير نظر يك دكتر و روانشناسان مجرب اداره بشه و مثل اين سايتهاي مسخره نباشه كه يه يارويي واسه بيشتر لذت بردن از شنيدن و خوندن اين مسائل بيشر كيف ميكنن و پاسخ هاي بي ربط ميدن

با سلام
اينگونه مسايل اصولا مربوط به رشته پزشكي نيست مگر در موارد بيماريها و مشكلات فوق تخصصي روانپزشكي كه آنهم در حيطه كار انجمن نخواهد بود .
سوال خود را در بخش روانشناسي يا گفتگوي آزاد مطرح كنيد.

omid-hasmik
02-09-2010, 14:25
مدیر محترم سلام یک سوال داشتم و این که آیا امکان دارد که از یبوست شدید مشکل وباسیل پیش بیاد؟ و چطور میشه وباسیل رو درمان کرد؟ و آیا این درمانها قطعی هستند یا نه؟

O.K
02-09-2010, 15:58
با سلام
اگر منظورتان بيماري بواسير است به تاپيك زير مراجعه نماييد ، كليه مطالبي را كه بايد بدانيد در آنجا خواهيد يافت....

http://sat4u.tk/showthread.php?t=38578

♦ DΣXTΣR ♦
02-09-2010, 21:28
سلام دکتر امید

به یه مشکلی بر خوردم که چون شما استاد ما هستید ، خواستم نظر شما را بدونم:

مادرم الان نزدیک چند ماهه که در هفته 3 ، 4 روز یدفه میگیه : سرش گیج میره و قسمت بالای سرش درد میگیره ، البته این مشکل را فقط نهایتا یک ربع تا نیم ساعت داره وبعدش خوب میشه . خوشبختانه هیچگونه ناراحتی عصبی نداره ، فقط یه مقدار نگران خواهرم هستش .
و رژیم غذایی غلطی که این روز ها مد شده هم میگیره و اصلا نه صبحونه میخوره و نه نهار و نه شام . به جای غذا فقط از میوه جات و یا سوپ و یا سالاد استفاده میکنه.

من بهش گفتم : مادر من مشکلت از همین رژیم غذایی هستش ولی به خرجش نرفت که نرفت . نظر شما چیه دکتر امید؟

چند سال پیش هم چنین مشکلی را داشتش ( البته اون موقع یه مقدار ناراحتی عصبی داشت : به خاطر فامیلامون ) که بردمیش دکتر مغز و اعصاب و نوار مغز گرفت و هیچ مشکلی نداشت و با دکتر گفت که اعصابتون ضعیف هستش و یه سری قرص های تقویتی داد و خوبش کرد.

omid-hasmik
02-09-2010, 22:32
آقای دکتر ممنونم ببخشید که اسمش رو اشتباه گفتم

O.K
03-09-2010, 15:04
سلام دکتر امید

به یه مشکلی بر خوردم که چون شما استاد ما هستید ، خواستم نظر شما را بدونم:

مادرم الان نزدیک چند ماهه که در هفته 3 ، 4 روز یدفه میگیه : سرش گیج میره و قسمت بالای سرش درد میگیره ، البته این مشکل را فقط نهایتا یک ربع تا نیم ساعت داره وبعدش خوب میشه . خوشبختانه هیچگونه ناراحتی عصبی نداره ، فقط یه مقدار نگران خواهرم هستش .
و رژیم غذایی غلطی که این روز ها مد شده هم میگیره و اصلا نه صبحونه میخوره و نه نهار و نه شام . به جای غذا فقط از میوه جات و یا سوپ و یا سالاد استفاده میکنه.

من بهش گفتم : مادر من مشکلت از همین رژیم غذایی هستش ولی به خرجش نرفت که نرفت . نظر شما چیه دکتر امید؟

چند سال پیش هم چنین مشکلی را داشتش ( البته اون موقع یه مقدار ناراحتی عصبی داشت : به خاطر فامیلامون ) که بردمیش دکتر مغز و اعصاب و نوار مغز گرفت و هیچ مشکلی نداشت و با دکتر گفت که اعصابتون ضعیف هستش و یه سری قرص های تقویتی داد و خوبش کرد.

با سلام
آرش عزيز، البته افت فشار خون و قند خون در اثر رژيم غذايي ناصحيح ميتواند باعث اين علامات شود ولي توصيه بنده اينست كه مادر شما نزد يك متخصص مغز و اعصاب معاينه دقيق شوند و از ايشان آزمايش كامل و حتي در صورت صلاحديد متخصص MRI ‌از مغز انجام دهند تا بتوان با اطمينان گفت كه مشكل جدي در كار نيست.

♦ DΣXTΣR ♦
03-09-2010, 15:20
با سلام
آرش عزيز، البته افت فشار خون و قند خون در اثر رژيم غذايي ناصحيح ميتواند باعث اين علامات شود ولي توصيه بنده اينست كه مادر شما نزد يك متخصص مغز و اعصاب معاينه دقيق شوند و از ايشان آزمايش كامل و حتي در صورت صلاحديد متخصص MRI ‌از مغز انجام دهند تا بتوان با اطمينان گفت كه مشكل جدي در كار نيست.

با تشکر دکتر :53:

چشم حتما برای mri میبرمش البته سال هاست که هر روز سخت ورزش میکنه واسه همین فکر نکنم مشکل جدی داشته باشه ، به نظر منم مشکل از رژیم غذایی نا صحیح هستش .

هر چی بهش میگم دست از این غذا خوردن اشتباهش برداره ، اصلا گوش نمیکنه دکتر ، به نظرتون چه کار باید بکنم تا دست از این رژیم های ناصحیح بکشه؟ :17:

O.K
03-09-2010, 18:19
والله چه عرض كنم؟.....

shervin0311
03-09-2010, 18:40
با سلام خدمکت دکتر امید عزیز »

یکی از همکارانتون درباره قرص متفورمین فرمودند این قرص رو من هیچ مشکلی ندارم ولی هر روز دو عدد یکی صبح و یکی شب مصرف می کنم ( به شما هم پیشنهاد می کنم ) ....ایشون نظرشون این بود که مصرف این قرص نه تنها هیچ عوارضی نداره بلکه سبب باز شدن رگها و جدای از اون باعث لاغری هم در فرد می شود....

می خواستم بدونم آیا نظریه ایشون درست هست یا خیر ...

با سپاس فراوان

O.K
04-09-2010, 07:49
با سلام
بطور خلاصه : نخير

قرص متفورمين هيچ مورد مصرفي در فرد سالم ندارد و به ايشان پيغام برسانيد كه در مورد عوارض آن قدري مطالعه نمايند.
ضمن اينكه متفورمين از بهترين داروهاي ديابت است بايد عرض كنم كه مانند هر داروي ديگري داراي عوارضي است كه اتفاقا قابل چشم پوشي هم نيستند.

Hossein_F
04-09-2010, 21:54
با سلام خدمت آقای دکتر
چند وقتی است که انگشت پای سمت چپ ( یکی مانده به کوچیکه) بی حس می شود اوایل فکر می کردم از کفش باشد و چند وقتی از دمپایی راحتی استفاده می کردم ولی تاثیر نداشت به دکتر ارتوپدی و متخصص مراجعه کردم تشخیص خوبی نداد و به من پماد فلفل قرمز داد اثری نکرد . چکار باید کنم .

O.K
05-09-2010, 06:25
نزد متخصص مغز و اعصاب بايد برويد....

عارف313
05-09-2010, 16:05
بسمه تعالی وبا سلام می خواستم در مورد علت پوسته پوسته شدن لای انگشتان پا سوال کنم؟
ممنون میشم اگر جواب بدین.
واینکه می تونه نشاندهنده ی ابتلا به بیماری قارچی لای انگشتان پا باشه یا خیر؟
با تشکر

O.K
05-09-2010, 17:05
با سلام
به احتمال زياد نشانه عفونت قارچي است و به كچلي پا شهرت دارد و نيز به پاي ورزشكاران نيز معروف است زيرا در اثر تعريق زياد ايجاد ميشود.
ضمن شستشوي مكرر با آب گرم و صابون و خشك كردن و خشك نگه داشتن ناحيه بايد به پزشك مراجعه نماييد زيرا ممكن است درمان دارويي نياز داشته باشيد.

Hossein_F
06-09-2010, 20:57
با سلام خدمت آقای دکتر
من پدرم سابقه سنگ کلیه دارد بدین صورت که دو سال پیش به علت داشتن سنگ کلیه و گیر کردن سنگ در حالب بدون درد دچار عفونت در بدن شد که با بستری در بیمارستان بهبود یافت . پارسال دچار سرگیجه می شد که با تشخیص پزشک که کم خونی دارد . دو واحد خونی به ایشان تزریق و خوب شد .امسال نیز مجددا" دچار سرگیجه شده است . آزمایش خون که گرفت WBCآن 22000 و کراتنین 3.1 می باشد . حال سوال من این است آیا این ارقام خطرناک هستند و آیا مشکل کم خونی دارد یا مشکل سنگ کلیه . چکار باید کنیم . ( ضمنا" در رابطه با کراتنین 3.1باید یاد آور شوم بنا به گفته دکتر کلیه در دو سال پیش به علت کوچک شدن کلیه راست و ورم کردن کلیه هابه علت گیر کردن سنگ در حالب (کراتنین 3.6 بود) کاری نمی شود کرد ). نظر شما چیه؟

O.K
07-09-2010, 12:28
با سلام
1. سنگ كليه چنانچه باعث عفونت شود و در صورتي كه دفع نشود بايد به هرطريق ممكن از بدن خارج شود و اينكه نارسايي كليه پدر شما تنها از يك فقره سنگ ناشي شده باشد قدري بعيد بنظر ميرسد چون حتي اگر يك كليه بطور كامل در اثر سنگ از بين برود كليه ديگر نبايد اجازه دهد كه كراتي نين به 3 برسد.
2. كم خوني دو سال پيش پدر شما بسيار عجيب بوده و من نميدانم كه به شما چه تشخيصي را مطرح كرده اند چون كم خوني يك بيماري نيست و بلكه يك علامت است كه در بسياري از بيماريها قابل مشاهده است.
كم خوني كه نياز به تزريق دو واحد خون داشته باشد يا از خونريزي شديد ناشي ميشده يا يك عامل بسيار جدي ديگر زمينه آن بوده.
اينكه دو واحد خون به بيمار كم خون بزنيم و تصور كنيم خوب شده نه تشخيص است و نه درمان.
در حال حاضر هم اگر پدر شما مبتلا به عفونت خاصي نباشد يعني علايم تب و لرز و سرماخوردگي و عفونتهاي ديگر مانند اسهال و عفونت ادراري و .. را نداشته باشد WBC در حد 22000 از نظر بنده سرطان خون است تا خلافش ثابت شود چون WBC يا همان شمارش گلبولهاي سفيد دو علت عمده دارد كه عبارتند از عفونتها و بدخيمي هاي خوني مانند لوكمي.
علل ديگر افزايش تعداد گلبولهاي سفيد ميتوانند بعد از رد كردن دو مورد فوق مطرح شوند و چنانچه در وهله اول مطرح شوند ميتواند به بهاي گزافي تمام شود يعني عفونتها و بيماريهاي بدخيم مورد غفلت واقع شوند.
بطور خلاصه بايد عرض كنم كه براي بنده از راه دور همينقدر ميسر است كه بگويم كم خوني شديد بدون دليل خاص نزد يك فرد ميانسال مذكر + گلبولهاي سفيد به ميزان 22000 = سرطان خون تا خلافش ثابت شود.
من از اينكه بي پرده صحبت ميكنم معذورم ولي اگر اين تاپيك را بخوانيد متوجه ميشويد كه اين كلا شيوه برخورد بنده با سوالات است و البته شيوه رايج در تمام دنيا هم به غير از كشور ما همين است.

شتاب كنيد و پدر را نزد يك متخصص خون ببريد.....

armin_619
11-09-2010, 14:27
سلام
میخواستم بدونم این قرصها یا کپسولهای مولتی ویتامین مینرال برای سن من (حدود 25 سال) خوردنش ضرری داره یا نه؟ و اینکه من روزانه میوه یکم میخورم ، ولی خوب شاید خوردن اینا با میوه بهتر باشه و اینکه روزی چند تا بخورم و زمانش مهم هست یا نه؟

O.K
11-09-2010, 17:09
به اين سوال بارها در همين تاپيك پاسخ داده شده....
هيچگونه مكمل ويتاميني براي يك فرد جوان سالم لازم نيست و بالعكس بايد نگران مسموميت با ويتامينها در صورت مصرف چند نوع از اين محصولات با هم بود.
خوردن ويتامينها با ميوه موضوعيتي ندارد و مقدار مصرف هم كاملا وابسته به ميزان هر ويتامين در دارو دارد كه عموما برروي بسته بندي آن درج ميشود.

bh78
11-09-2010, 18:16
سلام دکتر چربی تی جی من روی 400 است و چربی کلسترول من روی 160 است دور شکمم هم 100 است و سنم 33سال صورتم بسیار چرب است و باید هر روز 2 بار با صابون پودری شستشو دهم در بعضی مواقع هم تونستم تا 270 پایین بیاور ولی پایینتر نیومد راهی هست که چربی تی جی را سریع پایین بیاورد متشکرم

O.K
11-09-2010, 19:33
با سلام
بالا بودن تريگليسريد شما احتمالا يا جنبه ارثي دارد و يا به چاقي شما مربوط است.
شما بايد يه پزشك مراجعه نماييد و با دريافت يك رژيم غذايي صحيح و فعاليت ورزشي سعي در كاهش آن نماييد و اگر با كاهش وزن و رژيم غذايي خوب نشديد بايد دارو مصرف كنيد.
ضمنا چربي صورت شما به اين مسئله بي ارتباط است.

iran611
14-09-2010, 16:38
با سلام
می خواستم قبل از همه چیز از تمامی همکاران از مطالبشان تشکر و قدر دانی کنم .
سئوال : کسی در موردبرطرف کردن بیماری آمبولی ریه مطلبی داره بزاره ممنون میشم چه باروهای شیمیائی باشه و چه بسا بهتر است با دروهای گیاهی باشه .
سپاس گذارم

pipo4713
15-09-2010, 02:05
سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم با چه دارویی میتوان جریان فشار خون رو بالا برد و همینطور تعداد ضربان قلب رو
من از افدرین قبلا استفاده کردم.. اما الان میخوام ببینم آیا باز هم داروی دیگری وجود دارد که بشه در تهران خریداری کردش؟؟ خیلی ضروری هست
مرسی

vangard
15-09-2010, 11:29
سلام آقای دکتر
2 ماهه قسمت آپاندیسم درد میکنه .دکتر رفتم .سونوگرافی هم دادم گفتن مشکله آپاندیس نیست.آیا آپاندیس 2 ماه طول میکشه.دکتر که میگه اسپاسمه
اگر آپاندیس نیست به نظرتون مشکل از چیه
دردش زیاد نیست ولی آزار دهندست
ممنون

O.K
15-09-2010, 12:45
با سلام
می خواستم قبل از همه چیز از تمامی همکاران از مطالبشان تشکر و قدر دانی کنم .
سئوال : کسی در موردبرطرف کردن بیماری آمبولی ریه مطلبی داره بزاره ممنون میشم چه باروهای شیمیائی باشه و چه بسا بهتر است با دروهای گیاهی باشه .
سپاس گذارم

با سلام
آمبولي ريه يك بيماري مزمن نيست و اصولا بيمار آمبولي ريه در بخش مراقبتهاي ويژه بستري است و با داروهاي ضد انعقاد درمان ميشود و بعيد است كه يك بيمار مبتلا به اين بيمار در منزل باشد بطوري كه اطرافيان برايش بدنبال داروي شيميايي ياگياهي باشند و كلا درمان آمبولي ريه يك درمان نگه دارنده است به اين معني كه از انعقاد بيش از حد و بزرگ شدن لخته اي كه به ريه راه پيدا كرده جلوگيري ميشود تا لخته خودبخود حل شود و گرچه اين يك بيماري بسيار جدي است به درمان فعال احتياج ندارد.
در صورتي كه آمبولي ريه ايجاد نارسايي قلبي حاد نمايد و مريض را وارد شوك بكند با رعايت و ملاحظه شرايط بسيار و آنهم فقط در ساعات اول با داروهاي خاصي لخته را حل ميكنند كه مورد بسيار نادري است.

O.K
15-09-2010, 12:46
سلام و خسته نباشید
میخواستم ببینم با چه دارویی میتوان جریان فشار خون رو بالا برد و همینطور تعداد ضربان قلب رو
من از افدرین قبلا استفاده کردم.. اما الان میخوام ببینم آیا باز هم داروی دیگری وجود دارد که بشه در تهران خریداری کردش؟؟ خیلی ضروری هست
مرسی

با سلام
سوال شما كوچكترين جنبه علمي و درماني و تشخيصي ندارد و پاسخي براي سوال شما نداريم.
ضمنا حتي اگر جنبه درماني هم دركار باشد كه با توجه به محتواي سوال شما بسيار بعيد مينمايد، انجمن عهده دار تجويز دارو و راهنمايي جهت خريد و تهيه دارو نيست.
اگر بيماري داريد به نزد پزشك برويد....

O.K
15-09-2010, 12:50
سلام آقای دکتر
2 ماهه قسمت آپاندیسم درد میکنه .دکتر رفتم .سونوگرافی هم دادم گفتن مشکله آپاندیس نیست.آیا آپاندیس 2 ماه طول میکشه.دکتر که میگه اسپاسمه
اگر آپاندیس نیست به نظرتون مشکل از چیه
دردش زیاد نیست ولی آزار دهندست
ممنون

با سلام
اگر منظورتان از ناحيه آپانديس قسمت راست و پايين شكم است بايد عرض كنم كه در اين ناحيه فقط آپانديس وجود ندارد و در ضمن تشخيص آپانديسيت با سونوگرافي نيست.
آپانديسيت در موارد بسيار نادر ممكن است مزمن باشد ولي بطور كلي بنده به هيچ عنوان نميتوانم براي شما تشخيصي مطرح كنم.
نزد يك متخصص جراحي برويد و از نزديك و بدقت معاينه شويد...

vangard
17-09-2010, 12:51
آقای دکتر قسمت راست پایین شکم در قسمت آپاندیس چه اعضای دیگه ای هستند ؟

O.K
17-09-2010, 14:39
روده ها ، حالب، مثانه ، روده كور، اعصاب كف شكم، عروق اصلي ، تخمدانها و ديگر جهاز ادراري تناسلي، غدد لنفاوي و ....
ضمنا دردهاي پشت و ديگر قسمتهاي شكم و لگن هم ممكن است بطور كاذب در پايين شكم حس شوند.
شما مطمئن باشيد كه از اين مكاتبه بسيار بعيد است كه بتوانيد خودتان به تشخيص برسيد.
راه درست رسيدن به تشخيص را قبلا به شما عرض كردم...

Ard@lan
22-09-2010, 04:25
با سلام
دکتر جان بنده سرما خوردم و طبق معمول تبديل شدم به اتيت!!! ازيترمايسين خوردم خوب شد گوش دردم!
مشکلی که هميشه داشتم اين بود که گاهی اوقات ابد از اين ايتيت پشت گوشم مايع جمع ميشد که با خوردن سدو افدرين حل ميشد!اما اينبار 3 روزه دارم سدو افدرين ميخورم هنوز گوشم کيپ هست و باز نشده!فکر کنم کماکان يا فشار منفی هست توی شيپور استاش يا اينکه اون مايع جذب نشده!ميشه بگين چيکار کنم!خواهشاً تا اونجايی که ميشه کمک کنيد من ايران نيستم دسترسی به دکتر ندارم
با سپاس

mohsen0238
22-09-2010, 10:42
با عرض سلام وخسته نباشید
مخواستم بدونم برای ازدواج چه ازمایش های گرفته میشه و ایا لازمه خون دو نفربه هم بخورد که بشه ازدواج کرد و مشکلی نداشته باشند؟
با تشکر

O.K
22-09-2010, 12:38
با سلام
دکتر جان بنده سرما خوردم و طبق معمول تبديل شدم به اتيت!!! ازيترمايسين خوردم خوب شد گوش دردم!
مشکلی که هميشه داشتم اين بود که گاهی اوقات ابد از اين ايتيت پشت گوشم مايع جمع ميشد که با خوردن سدو افدرين حل ميشد!اما اينبار 3 روزه دارم سدو افدرين ميخورم هنوز گوشم کيپ هست و باز نشده!فکر کنم کماکان يا فشار منفی هست توی شيپور استاش يا اينکه اون مايع جذب نشده!ميشه بگين چيکار کنم!خواهشاً تا اونجايی که ميشه کمک کنيد من ايران نيستم دسترسی به دکتر ندارم
با سپاس

با سلام
شما اگر مطمئن هستيد كه عفونت گوشتان كاملا خوب شده و فقط احتفان باقي ماند ميتوانيد پماد ويكس از داروخانه بگيريد، يك قاشق مرباخوري درآب درحال جوشيدن حل كرده و بخور آنرا استنشاق كنيد و ميتوانيد روزانه چند بار اينكار را انجام دهيد.
از قطره هاي ضد احتقان بيني هم حداكثر به مدت سه روز ميتوانيد استفاده كنيد. بخاطر داشته باشيد كه بايد قطره را در بيني بريزيد نه گوش!!!
باز هم ميگويم حداكثر سه روز ....

O.K
22-09-2010, 12:40
با عرض سلام وخسته نباشید
مخواستم بدونم برای ازدواج چه ازمایش های گرفته میشه و ایا لازمه خون دو نفربه هم بخورد که بشه ازدواج کرد و مشکلی نداشته باشند؟
با تشکر

با سلام
براي ازدواج آزمايش اعتياد گرفته ميشود و نيز آزمايش تالاسمي.
تا آنجا كه من اطلاع دارم يكي از زوجين از نظر تالاسمي منفي باشد كافيست.
ضمنا هيچگونه هماهنگي بين خون دو نفر براي ازدواج ضروري نيست.

vangard
22-09-2010, 21:45
با سلام
اگر منظورتان از ناحيه آپانديس قسمت راست و پايين شكم است بايد عرض كنم كه در اين ناحيه فقط آپانديس وجود ندارد و در ضمن تشخيص آپانديسيت با سونوگرافي نيست.
آپانديسيت در موارد بسيار نادر ممكن است مزمن باشد ولي بطور كلي بنده به هيچ عنوان نميتوانم براي شما تشخيصي مطرح كنم.
نزد يك متخصص جراحي برويد و از نزديك و بدقت معاينه شويد...
آقای دکتر عزیز دیروز رفتم دکتر به من میگه مشکل فتق پیدا کردی.سیتی اسکن داده.
قرص colofac با کپسول سلکوکسیب داده .لطفا یه کم اطلاعات درباره این قرصا بدید.
فتق چیه؟خطرناکه؟
رژیم غذایی خاصی داشته باشم؟
لطفا کمی راهنمایی کنید
ممنون از شما

Ard@lan
22-09-2010, 22:52
با سلام
شما اگر مطمئن هستيد كه عفونت گوشتان كاملا خوب شده و فقط احتفان باقي ماند ميتوانيد پماد ويكس از داروخانه بگيريد، يك قاشق مرباخوري درآب درحال جوشيدن حل كرده و بخور آنرا استنشاق كنيد و ميتوانيد روزانه چند بار اينكار را انجام دهيد.
از قطره هاي ضد احتقان بيني هم حداكثر به مدت سه روز ميتوانيد استفاده كنيد. بخاطر داشته باشيد كه بايد قطره را در بيني بريزيد نه گوش!!!

با سلام
دکتر جان لطف ميکنيد نام تجاری و پزشکی اون قطره بينی رو بگيد؟قطره رو بايد بريزم توی بينی پس!

ميشه بگيد که قطره اي که فرموديد OTC هست يا خير؟

با سپاس

O.K
23-09-2010, 07:39
آقای دکتر عزیز دیروز رفتم دکتر به من میگه مشکل فتق پیدا کردی.سیتی اسکن داده.
قرص colofac با کپسول سلکوکسیب داده .لطفا یه کم اطلاعات درباره این قرصا بدید.
فتق چیه؟خطرناکه؟
رژیم غذایی خاصی داشته باشم؟
لطفا کمی راهنمایی کنید
ممنون از شما

فتق يعني ضعف عضلات جدار شكم و امري شايع است. در اين حالت روده ها و محتويات شكم از داخل به ناحيه ضعيف فشار آورده به بيرون برامده ميشوند.
فتق خطر فوري ندارد ولي اگر روده ها در آن گير كرده پيچ بخورند ميتواند فاجعه آميز باشد.
فتق بايد هرچه زودتر پس از تشخيص عمل شود و اگر در سيتي اسكن شما فتق نشان داده شد ، حتما بايد عمل شويد و هيچ راه ديگري نخواهيد داشت.
عمل فتق ساده است ولي اگر مشكلي كه گفتم پيش بيايد ديگر بايك عمل ساده قابل حل نيست.
دو دارويي هم كه به شما داده اند مسكن هستند و توصيه من اينست كه تنها در صورتي كه درد
خيلي مزاحمي داشتيد مصرف كنيد. و در صورت درد شديد حتما به پزشكتان مراجعه نماييد.

O.K
23-09-2010, 07:42
با سلام
دکتر جان لطف ميکنيد نام تجاری و پزشکی اون قطره بينی رو بگيد؟قطره رو بايد بريزم توی بينی پس!

ميشه بگيد که قطره اي که فرموديد OTC هست يا خير؟

با سپاس

قطره هاي ضد احتقان بيني معمولا به صورت OTC در اكثر جاها عرضه ميشوند.
Phenylephrine يكي از اينهاست ولي اين قطره ها انواع متفاوت دارند .
شما به داروخانه مراجعه نموده قطره اي تحت عنوان كلي Nasal Decongestant درخواست كنيد.

مراقب باشيد بيش از 3 روز مصرف نكنيد وگرنه دچار مشكلات شديد خواهيد شد.
و نهايتا
بله، بايد قطره را در بيني بريزيد تا روي گوشتان اثر كند.....

mohsen0238
23-09-2010, 10:52
با سلام
براي ازدواج آزمايش اعتياد گرفته ميشود و نيز آزمايش تالاسمي.
تا آنجا كه من اطلاع دارم يكي از زوجين از نظر تالاسمي منفي باشد كافيست.
ضمنا هيچگونه هماهنگي بين خون دو نفر براي ازدواج ضروري نيست.

خوب اگه خون دو نفر به هم نخوره مشکلی برای بچه دار شدن به وجود نمیاد؟
با تشکر

O.K
23-09-2010, 14:06
قبلا هم عرض كردم، مسئله خوردن يا نخوردن خون دو نفر جنبه علمي ندارد...
تا جايي كه به خون مربوط است يكي از دو زوج ناقل تالاسمي نباشد كافيست.
اگر نگران ديگر بيماريهاي ژنتيك هستيد بايد نزد مشاور ژنتيك برويد. اين موضوع به خون مربوط نميشود.

heical
23-09-2010, 18:47
فتق يعني ضعف عضلات جدار شكم و امري شايع است. در اين حالت روده ها و محتويات شكم از داخل به ناحيه ضعيف فشار آورده به بيرون برامده ميشوند.
فتق خطر فوري ندارد ولي اگر روده ها در آن گير كرده پيچ بخورند ميتواند فاجعه آميز باشد.
فتق بايد هرچه زودتر پس از تشخيص عمل شود و اگر در سيتي اسكن شما فتق نشان داده شد ، حتما بايد عمل شويد و هيچ راه ديگري نخواهيد داشت.
عمل فتق ساده است ولي اگر مشكلي كه گفتم پيش بيايد ديگر بايك عمل ساده قابل حل نيست.
دو دارويي هم كه به شما داده اند مسكن هستند و توصيه من اينست كه تنها در صورتي كه درد
خيلي مزاحمي داشتيد مصرف كنيد. و در صورت درد شديد حتما به پزشكتان مراجعه نماييد.

قبلا هم عرض كردم، مسئله خوردن يا نخوردن خون دو نفر جنبه علمي ندارد...
تا جايي كه به خون مربوط است يكي از دو زوج ناقل تالاسمي نباشد كافيست.
اگر نگران ديگر بيماريهاي ژنتيك هستيد بايد نزد مشاور ژنتيك برويد. اين موضوع به خون مربوط نميشود.

با تشکر از دکتر عزیز.
البته یک مساله دیگه هم که فکر می کنم در بطن سوال دوستمون بود فاکتور Rh هست که در حاملگی دوم مهمه و البته اون هم مشکل خاصی نیست و با یک آمپول ساده قابل حل شدنه.

Ard@lan
24-09-2010, 00:54
شما به داروخانه مراجعه نموده قطره اي تحت عنوان كلي Nasal Decongestant درخواست كنيد.

و نهايتا

با سلام
دکتر جان تنها چيزی که اينجا پيدا کردم قطره اي بود به اسم Vibrocil که فنيل افرين هم داره!استفاده کنم يا خير؟!

O.K
24-09-2010, 05:37
بله ميتوانيد از همين قطره استفاده كنيد.
حداكثر سه روز.

*SUNSET*
24-09-2010, 11:08
سلام خدمت دکتر عزیز

من یه مشکلی دارم الان حدودا یک ساله که فکم موقع باز و بسته شدن صدای تق تق میده. مخصوصا طرف راست بیشتره این حالت در موقعی که از خواب بیدار میشم و اول صبحه و مثلا میخوام صبحانه بخورم خیلی زیاده و اعصابمو به هم میریزه. اوائل کم بود و اهمیت نمیدادم ولی احساس میکنم الان بیشتر شده. به نظر شما چی کنم؟

مرسی

O.K
24-09-2010, 12:37
به يك متخصص فك و صورت مراجعه نماييد.
مشكل از مفصل فكي و گيجگاهيتان است به احتمال زياد ولي ممكن است اصولا مسئله ساز نباشد.
بهرحال بايد معاينه شويد.

horaman
24-09-2010, 19:54
با سلام ایا کسی که کلسترول خونش بالا باشه میتونه تنقلاتی مثل بادام درختی یا فندق بخوره در واقع چربی تنقلات موجب بالا رفتن کلسترول میشه؟

گربه
24-09-2010, 20:44
سلام
من کمی لاغر هستم میخام وزنو اضافه کنم
میشه منو راهنمایی کنید

O.K
25-09-2010, 13:55
با سلام ایا کسی که کلسترول خونش بالا باشه میتونه تنقلاتی مثل بادام درختی یا فندق بخوره در واقع چربی تنقلات موجب بالا رفتن کلسترول میشه؟

با سلام
شما ميتوانيد از مغزها در حد متعادل استفاده نماييد و بخصوص گردو باعث بهبود وضع چربي خون ميشود ولي بازهم عرض ميكنم بايد رويه اعتدال را رعايت نماييد.
در مورد ميزان مصرف با يك متخصص تغذيه مشورت فرماييد چون اين در تخصص بنده نيست.

O.K
25-09-2010, 13:56
سلام
من کمی لاغر هستم میخام وزنو اضافه کنم
میشه منو راهنمایی کنید

قبلا هم عرض كرده ام كه كاهش و افزايش وزن در تخصص اينجانب نميباشد و بايد با متخصص تغذيه مشورت نماييد.

Ard@lan
26-09-2010, 15:01
با سلام
با سپاس

با سلام

و نهايتا

با سلام
جناب دکتر 3 روز از استفاده قطره ويبروسيل ميگزره اما هنوز گوشگم کامل باز نشده ميگيد چيکار کنم؟
فکر کنم مجبور بشم برم دکتر هيچوقت انقدر طول نميکشيد تا مايع پشت گوش جذب بشه يا فشار منفی از بين بره!با اديو متری ميشه مشکل رو فهميد؟
با سپاس

O.K
27-09-2010, 15:49
با سلام
بله ، نزد پزشك برويد و معاينه شويد.
بعيد ميدانم در اين مقطع نياز به اديومتري داشته باشيد.
اول بايد از بهبود كامل عفونت اطمينان حاصل كرد.
اگر مشكل طولاني شود احتمالا اديومتري هم لازم ميشود. البته مشروط به اينكه شامل تمپانومتري هم باشد.

yaser_sh58
27-09-2010, 17:45
من هفته قبل یه شب درد شدید معده گرفتم و تا صبح نخوابیدم البته روز قبلش سوزش معده و هضم نشدن غذا داشتم.بعد اون درد رفتم دکتر و گفت رودل کردم و غذا مونده تو معده و گندیده شده سرم وصل کردم و سایمیتیدین زدم بهتر شدم دارو هم داد شربت آلمینیوم ام جی داد و قرص فاموتیدین صبح و شب بعد از غذا و قرص pantosec-40 که ناشتا میخورم. اما بعد این ماجرا و حتی بعد مصرف داروها دیگه معده ام به حالت نرمال در نیومده و همش یه درد و یا سوزش مختصر دارم کلا اشتهام کم شده و وقتی هم میخورم اذیت میشم البته مشکل ترش کردن ندارم فقط یه حالت گرفتگی و سوزش مختصر دارم کلا سیستم زندگیم به هم خورده.من قبلا اصلا مشکل معده نداشتم فقط داروهای مسکن برای میگرنم زیاد مصرف کردم لطفا راهنماییم کنید من نمیدونم کدوم مشکل معده رو دقیقا دارم زخم ، میکروب یا افزایش اسید یا... راه درمانش چیه فقط تو رو خدا نگید باید آندوسکوپی بشم چون من واقعا توانش رو ندارم آخه خیلی وقتها بردن مسواک تو دهانم هم ایجاد تهوع میکنه.خواهشا راهنماییم کنید چون همه چیز زندگیم به هم ریخته....

Ard@lan
27-09-2010, 18:11
با سلام
بله ، نزد پزشك برويد و معاينه شويد.
بعيد ميدانم در اين مقطع نياز به اديومتري داشته باشيد.
اول بايد از بهبود كامل عفونت اطمينان حاصل كرد.
اگر مشكل طولاني شود احتمالا اديومتري هم لازم ميشود. البته مشروط به اينكه شامل تمپانومتري هم باشد.

دکتر جان با معاينه ساده ميشه تشخيص داد که اتيت خوب شده يا خير؟
هيچ راهی نيست خودم بفهمم؟؟؟!!!
با سپاس

Aysi
27-09-2010, 19:58
سلام دکتر عزیز:53:

خسته نباشید:53:

میخواستم بدونم زرد شدن رنگ پوست بدن دلیلش چی میتونه باشه؟
آیا کمبود آهن باعث تغییر رنگ خون(وپوست) میشه؟

ممنون:53:

O.K
28-09-2010, 10:02
من هفته قبل یه شب درد شدید معده گرفتم و تا صبح نخوابیدم البته روز قبلش سوزش معده و هضم نشدن غذا داشتم.بعد اون درد رفتم دکتر و گفت رودل کردم و غذا مونده تو معده و گندیده شده سرم وصل کردم و سایمیتیدین زدم بهتر شدم دارو هم داد شربت آلمینیوم ام جی داد و قرص فاموتیدین صبح و شب بعد از غذا و قرص pantosec-40 که ناشتا میخورم. اما بعد این ماجرا و حتی بعد مصرف داروها دیگه معده ام به حالت نرمال در نیومده و همش یه درد و یا سوزش مختصر دارم کلا اشتهام کم شده و وقتی هم میخورم اذیت میشم البته مشکل ترش کردن ندارم فقط یه حالت گرفتگی و سوزش مختصر دارم کلا سیستم زندگیم به هم خورده.من قبلا اصلا مشکل معده نداشتم فقط داروهای مسکن برای میگرنم زیاد مصرف کردم لطفا راهنماییم کنید من نمیدونم کدوم مشکل معده رو دقیقا دارم زخم ، میکروب یا افزایش اسید یا... راه درمانش چیه فقط تو رو خدا نگید باید آندوسکوپی بشم چون من واقعا توانش رو ندارم آخه خیلی وقتها بردن مسواک تو دهانم هم ایجاد تهوع میکنه.خواهشا راهنماییم کنید چون همه چیز زندگیم به هم ریخته....

ببينيد دوست من،
مصرف فاموتيدين با پانتوزك بصورت توام هيچگونه توجيهي ندارد .
شما بايد نزد متخصص گوارش برويد و اتفاقا باحتمال زياد بايد آندوسكوپي شويد چون با توجه به سابقه مصرف داروهاي مسكن احتمال زخم معده يا اثني عشر براي شما زياد است.
در مورد ميكروب هليكوباكتر هم بايد بعد از مدتي قطع داروي پانتوزك ، آزمايش خون بدهيد و اگر مثبت بود به مدت يك تا سه هفته با آنتي بيوتيك درمان شويد و به اين ترتيب ممكن است لازم نشود آندوسكوپي شويد. ولي اگر آزمايش هليكوباكتر منفي بود آندوسكوپي تنها راه تشخيص قطعي خواهد بود.
از قهوه ، سيگار و الكل به شدت پرهيز كنيد وگرنه انتظار هيچگونه بهبودي نداشته باشيد.

O.K
28-09-2010, 10:02
دکتر جان با معاينه ساده ميشه تشخيص داد که اتيت خوب شده يا خير؟
هيچ راهی نيست خودم بفهمم؟؟؟!!!
با سپاس

اگر ميتوانيد پرده گوشتان را خودتان ببينيد بسم الله......:71:

O.K
28-09-2010, 10:04
سلام دکتر عزیز:53:

خسته نباشید:53:

میخواستم بدونم زرد شدن رنگ پوست بدن دلیلش چی میتونه باشه؟
آیا کمبود آهن باعث تغییر رنگ خون(وپوست) میشه؟

ممنون:53:

با سلام
زردي رنگ پوست دلايل بسيار متفاوت ميتواند داشته باشد.
در وهله اول بايد آزمايش خون بدهيد تا مطمئن شويد به بيماري يرقان مبتلا نيستيد.
كمبود آهن هم ايجاد رنگ پريدگي ميكند ولي به زردي ارتباطي ندارد.

Aysi
28-09-2010, 13:26
با سلام
زردي رنگ پوست دلايل بسيار متفاوت ميتواند داشته باشد.
در وهله اول بايد آزمايش خون بدهيد تا مطمئن شويد به بيماري يرقان مبتلا نيستيد.
كمبود آهن هم ايجاد رنگ پريدگي ميكند ولي به زردي ارتباطي ندارد.

سلام:53:

ممنون دکتر:53:

بیماری یرقان چه عواقبی داره؟یعنی اینکه چه مشکلاتی رو به وجود میاره؟
اگه پیشگیری نشه تا حد میتونه خطرناک باشه؟

O.K
28-09-2010, 16:01
بيماري يرقان همان هپاتيت هست كه خطر عمده اش نارسايي كبدي است.
شما اول جهت قطعي شدن تشخيص به پزشك مراجعه نماييد و سپس در صورتي كه براي شما اين بيماري تشخيص داده شد به تاپيك هپاتيت در همين انجمن سر بزنيد، تمام مطالبي كه بايد بدانيد را خواهيد يافت.

nardos
28-09-2010, 16:14
سلام خواستم بدونم كه كم خوابي از علل ريزش مو هست يا نه در ضمن تمامي علل ريزش مو در جوانان را ميخواستم؟

Ard@lan
29-09-2010, 05:00
اگر ميتوانيد پرده گوشتان را خودتان ببينيد بسم الله......:71:

با سلام
با دکترم در ايران تماس گرفتم ضمن آشنايی که با مشکل بنده داشت از بچگی اين تجويز رو کرد گفت که واسه يک هفته آموکسی سيلين بخورم هر 8 ساعت 1000 ميليگرم يا اينکه سيپروفلکسيزّين بخورم هر 12 ساعت 500 ميليگرم يا اينکه 2 تا امپول بتا متازون ساده بزنم در 2 روز پشت سر هم!

بنده آموکسی داشتم اما سؤال من اين هست که مگه آموکسی در درمان اوتيت ميتونه موثر باشه؟
با سپاس

O.K
29-09-2010, 05:55
سلام خواستم بدونم كه كم خوابي از علل ريزش مو هست يا نه در ضمن تمامي علل ريزش مو در جوانان را ميخواستم؟

با سلام
حتي فهرست كردن تمام دلايل ريزش مو از حوصله اين مبحث خارج است.
طاسي مردانه شايعترين علت ريزش مو در آقايان است و دلايل ديگر عبارتند از شوره سر، عفونتهاي قارچي ، مسايل عصبي كه شايد كم خوابي هم در همين دسته قرار بگيرد، كمبود هاي تغذيه اي ، بيماريهاي خود ايمني و ....

O.K
29-09-2010, 05:58
با سلام
با دکترم در ايران تماس گرفتم ضمن آشنايی که با مشکل بنده داشت از بچگی اين تجويز رو کرد گفت که واسه يک هفته آموکسی سيلين بخورم هر 8 ساعت 1000 ميليگرم يا اينکه سيپروفلکسيزّين بخورم هر 12 ساعت 500 ميليگرم يا اينکه 2 تا امپول بتا متازون ساده بزنم در 2 روز پشت سر هم!

بنده آموکسی داشتم اما سؤال من اين هست که مگه آموکسی در درمان اوتيت ميتونه موثر باشه؟
با سپاس

ضمن اينكه من به هيچ عنوان حتي با شناخت يك بيمار بطور تلفني دارو تجويز نميكنم، بايدعرض كنم كه آموكسي سيلين درمان كلاسيك اوتيت است ولي سيپروفلوكسازين در رده هاي آخر عفونتهاي مقاوم هم به ندرت براي اوتيت تجويز ميشود و بدون وجود تشخيص قطعي مصرف اين آنتي بيوتيك منجر به پيدا شدن گونه هاي مقاوم ميكروب خواهد شد.

yaser_sh58
29-09-2010, 07:32
ببينيد دوست من،
مصرف فاموتيدين با پانتوزك بصورت توام هيچگونه توجيهي ندارد .
شما بايد نزد متخصص گوارش برويد و اتفاقا باحتمال زياد بايد آندوسكوپي شويد چون با توجه به سابقه مصرف داروهاي مسكن احتمال زخم معده يا اثني عشر براي شما زياد است.
در مورد ميكروب هليكوباكتر هم بايد بعد از مدتي قطع داروي پانتوزك ، آزمايش خون بدهيد و اگر مثبت بود به مدت يك تا سه هفته با آنتي بيوتيك درمان شويد و به اين ترتيب ممكن است لازم نشود آندوسكوپي شويد. ولي اگر آزمايش هليكوباكتر منفي بود آندوسكوپي تنها راه تشخيص قطعي خواهد بود.
از قهوه ، سيگار و الكل به شدت پرهيز كنيد وگرنه انتظار هيچگونه بهبودي نداشته باشيد.

دکتر جان ممنون از راهنماییت.من قسمت اول پاسختون رو خوب نفهمیدم.یعنی این دوتا رو باهم مصرف نکنم؟کدومشون رو بذارم کنار؟در ضمن من الان دو روزه دارم پرهیز غذایی می کنم چای، مواد با چربی زیاد و سرخ کردنی،نوشابه، ترشی و امثال اینها که ممکنه برام ضرر داشته باشه رو اصلا نمیخورم. بعد از ناهار بلافاصله نمیخوابم و خیلی مسایل دیگه رو هم مراعات میکنم شکر خدا اوضاع معده ام بهتر شده اما من میخوام مشکلم برای همیشه برطرف بشه راستی از یه بنده خدایی که مشکل منو داشت تقریبا شنیدم سیرابی برای معده خوبه صبح و شب یکی هم از اون مصرف میکنم تازه امروز میخوام شیرین بیان هم تهیه کنم.نظرتون درباره رژیم غذایی من چیه؟ممنون از محبتتون

O.K
29-09-2010, 12:43
با تمام رژيم غذايي شما به شدت مخالفم.
رژيمي كه براي زخم اثني عشر و معده توصيه ميشود ( بخاطر داشته باشيد كه شما هنوز هيچ تشخيصي نداريد) فقط قهوه وسيگار و الكل است و چهارمين مورد تجربه شخصي بيمار است كه چه ماده غذايي او را ناراحت ميكند نه بر اساس حرف اين و آن و حدس و گمان. مثلا خوردن نوشابه و چاي و ترشي هيچ ربطي به زخم معده ندارد.
اگر دچار ترش كردن معده و بازگشت اسيد از معده هستيد بحث ديگري است و ليست بلند بالايي از پرهيزها و بايدها و نبايد هاخواهيد داشت مانند نخوابيدن بلافاصله بعد از غذا و ....
با مصرف اين مقدار سيرابي هم مطمئن باشيد دچار اسيد اوريك و افزايش چربي خون خواهيد شد و هيچ چيز را درمان نخواهيد كرد.
بنظر من مصرف پانتوزك به تنهايي براي زخم معده يا اثني عشر كافيست و داروي دوم از همين دسته نياز نيست.
ضمنا اگر شما مراحلي را كه قبلا عرض كرده بودم طي نكنيد و دايم سعي در دور زدن آنها نماييد مطمئن باشيد آسيب بيشتري خواهيد ديد.
شما داريد بدون هيچ تشخيص مسجلي يك درمان نادرست و رژيم غير ضروري و نادرستتر را دنبال ميكنيد.

SaidJan
29-09-2010, 12:46
با درود
اگه بخوایم بفهمیم کسی آلزایمر داره یا نه باید چکار کرد ؟
آیا آلزایمر درمان هم داره ؟

با سپاس

O.K
29-09-2010, 14:48
با سلام
آلزايمر هيچ درمان قطعي ندارد.
حتما بايد پزشك متخصص اعصاب يا روانپزشك بيمار را معاينه نمايد و از او تستهاي شناختي بعمل بياورد تا تشخيص مسجل شود.

yaser_sh58
29-09-2010, 16:40
با تمام رژيم غذايي شما به شدت مخالفم.
رژيمي كه براي زخم اثني عشر و معده توصيه ميشود ( بخاطر داشته باشيد كه شما هنوز هيچ تشخيصي نداريد) فقط قهوه وسيگار و الكل است و چهارمين مورد تجربه شخصي بيمار است كه چه ماده غذايي او را ناراحت ميكند نه بر اساس حرف اين و آن و حدس و گمان. مثلا خوردن نوشابه و چاي و ترشي هيچ ربطي به زخم معده ندارد.
اگر دچار ترش كردن معده و بازگشت اسيد از معده هستيد بحث ديگري است و ليست بلند بالايي از پرهيزها و بايدها و نبايد هاخواهيد داشت مانند نخوابيدن بلافاصله بعد از غذا و ....
با مصرف اين مقدار سيرابي هم مطمئن باشيد دچار اسيد اوريك و افزايش چربي خون خواهيد شد و هيچ چيز را درمان نخواهيد كرد.
بنظر من مصرف پانتوزك به تنهايي براي زخم معده يا اثني عشر كافيست و داروي دوم از همين دسته نياز نيست.
ضمنا اگر شما مراحلي را كه قبلا عرض كرده بودم طي نكنيد و دايم سعي در دور زدن آنها نماييد مطمئن باشيد آسيب بيشتري خواهيد ديد.
شما داريد بدون هيچ تشخيص مسجلي يك درمان نادرست و رژيم غير ضروري و نادرستتر را دنبال ميكنيد.
ممنون از راهنماییهایتان.در مورد قرصهایی که مصرف میکنم پس می فرمایید که پانتوزک را تنها مصرف کنم(در حال حاضر صبها ناشتا یکی میخورم) درسته؟خوب من اصلا ترش نمیکنم فقط برخی اوقات سوزش خفیف و درد خیلی خفیف در زیر جناق و بالای شکم دارم یه وقتهایی هم گرفتگی مختصر در همون ناحیه. در مورد رژیمم فقط سعی کردم موادی که ممکنه مضر باشن رو کمی حذف کنم همین. در مورد مصرف مشروب و سیگار هم خوب هیچکدوم رو به هیچ وجه مصرف نمیکنم.بسیار خوب من به زودی به پزشک متخصص مراجعه میکنم.

Ard@lan
29-09-2010, 19:22
ضمن اينكه من به هيچ عنوان حتي با شناخت يك بيمار بطور تلفني دارو تجويز نميكنم، بايدعرض كنم كه آموكسي سيلين درمان كلاسيك اوتيت است ولي سيپروفلوكسازين در رده هاي آخر عفونتهاي مقاوم هم به ندرت براي اوتيت تجويز ميشود و بدون وجود تشخيص قطعي مصرف اين آنتي بيوتيك منجر به پيدا شدن گونه هاي مقاوم ميكروب خواهد شد.

با سلام
دکتر جان بنده رفتم دکتر و نگاه کرد پرده گوش رو و گفت اوتييت هست و خيلی هم ملتهب هست
بهم گفت همراه با آنتی بيوتيک يک محلول بخورم روزی دوبار به اسمNORMAFLORE گفت موقع که آنتی بيوتيک مصرف ميکنی حتماً بايد از اين محلول هم استفاده کنی!
ميشه بگيد ترکيباتش چيه و کلاً آيا بخورم يا نيازی نيست؟

O.K
30-09-2010, 07:29
با سلام
ظاهرا تنها ماده فعال اين دارو ويتامين سي هست.
من چيز ديگري نتوانستم درموردش پيدا كنم....

عارف313
30-09-2010, 19:31
بسمه تعالی وبا سلام

با سلام
دکتر جان بنده رفتم دکتر و نگاه کرد پرده گوش رو و گفت اوتييت هست و خيلی هم ملتهب هست
بهم گفت همراه با آنتی بيوتيک يک محلول بخورم روزی دوبار به اسمNORMAFLORE گفت موقع که آنتی بيوتيک مصرف ميکنی حتماً بايد از اين محلول هم استفاده کنی!
ميشه بگيد ترکيباتش چيه و کلاً آيا بخورم يا نيازی نيست؟با اجازه ی مدیر محترم قسمت

شاید منظوراز استفاده از این محلول جلوگیری از بین رفتن نوعی باکتری مفید که در اثر استفاده زیاد از آنتی بیوتیک از بین می رود باشد.

گربه
30-09-2010, 22:13
سلام
ایا میشه چشم تو سن 25 سالگی شروع به چپ شدن بکنه ؟؟!!!
اگه میشه درمانش چیه ؟؟

O.K
01-10-2010, 13:31
بسمه تعالی وبا سلام

با اجازه ی مدیر محترم قسمت

شاید منظوراز استفاده از این محلول جلوگیری از بین رفتن نوعی باکتری مفید که در اثر استفاده زیاد از آنتی بیوتیک از بین می رود باشد.

با تشكر از شما
من چنين خاصيتي براي ويتامين سي نميشناسم....

O.K
01-10-2010, 13:33
سلام
ایا میشه چشم تو سن 25 سالگی شروع به چپ شدن بکنه ؟؟!!!
اگه میشه درمانش چیه ؟؟

با سلام
كاملا امكان پذير است و اساسا انحراف چشم هيچ لزومي ندارد كه مادرزادي باشد.
هر عاملي كه باعث ضعف يا فلج شدن اعصاب عضلات چشم شود ميتواند به انحراف ديد بيانجامد.
از شايعترين دلايل آن سكته هاي مغزي ، ام اس، ديابت هستند.
صدها دليل ديگر هم ميتواند داشته باشد.
درمان البته به نوع تشخيص بستگي دارد.

عارف313
01-10-2010, 13:52
با تشكر از شما
من چنين خاصيتي براي ويتامين سي نميشناسم....
ضمن تشکر از توجه شما بنده باتوجه به نام محلول که نام یک میکروارگانیسم مفید برای بدن می باشد که در اثر استفاده ی زیاد آنتی بیوتیک احتمال از بین رفتن ان می باشد اینو گفتم.ونه با توجه به وجود ویتامین سی
از توجهتون سپاسگزارم:53::53:

nardos
01-10-2010, 20:37
آيا مصرف روزانه مولتي ويتامين ها براي جوانان و بزرگسالان معايب و مضراتي هم داره يا نه؟؟

O.K
02-10-2010, 14:35
ضمن تشکر از توجه شما بنده باتوجه به نام محلول که نام یک میکروارگانیسم مفید برای بدن می باشد که در اثر استفاده ی زیاد آنتی بیوتیک احتمال از بین رفتن ان می باشد اینو گفتم.ونه با توجه به وجود ویتامین سی
از توجهتون سپاسگزارم:53::53:

نام محلول يك نام تجاري است و بنظر نميرسد بيانگر تركيبات داخلي آن باشد.
در جستجويي كه من كردم تنها اين دستگيرم شد كه اين يك ماده حاوي ويتامين سي است و ماده فعال ديگري ندارد.

O.K
02-10-2010, 14:36
آيا مصرف روزانه مولتي ويتامين ها براي جوانان و بزرگسالان معايب و مضراتي هم داره يا نه؟؟
بارها پاسخ اين سوال در انجمن داده شده.
يك فرد سالم با تغذيه مناسب هيچگونه نيازي به اين فراورده ها نبايد داشته باشد و هيچ اعجازي از ويتامينها و املاح با دوزهاي غير ضروري نميتوان توقع داشت و ضمنا بايد مراقب مسموميت باويتامينها هم بود....

mehdi farhoodi
03-10-2010, 22:57
با سلام.ایا استفاده همزمان دارهای فلوکسامین فلوکستین سرتالین و کلو میپرامین تداخلی و مشکلی ایجاد نمیکنه.

O.K
04-10-2010, 04:38
با سلام
آيا مطمئن هستيد كسي كه اينها را با هم تجويز كرده پزشك متخصص روانپزشكي بوده؟؟؟
بنده هيچ موردي براي مصرف توام اين دارو ها نميشناسم و نسبت به تداخلات بالقوه خطرناك آنها هم بسيار نگرانم.
سريعا جهت تنظيم داروها و حذف موارد اضافي بيمارتان را نزد روانپزشك ببريد.

strong2007
09-10-2010, 14:51
با عرض سلام وخسته نباشید.
راستش بنده حدود20روزه بد خواب شدم بطوری که با اینکه خسته ام اما خوابم نمیبره وتا ساعت 1و2 شب بیدار میمانم وصبح نیز خودبخود ساعت 5 بیدار میشم.
بعضی شبها نیز درطول شب 2مرتبه بیدار میشم درصورتی که قبلا اینطوری نشده بودم.
حالا هر سوالی دارید بفرمایید بنده جواب بدم.
ضمنا هیچ چیزی مصرف نمیکنم.مثل داروها...سیگار ومشروبات الکلی

با تشکر:53:

O.K
10-10-2010, 05:39
با سلام
دوست عزيز،
براي 20 روز بدخوابي من هيچ تشخيص پزشكي مهمي نميتوانم عنوان كنم.
استرسها و اضطرابات از مهمترين دلايل اينگونه اختلال خواب هستند.
به مدت يك تا دوهفته از جوشانده گل گاو زبان قبل از خواب استفاده كنيد. اگر افاقه نكرد نزد پزشك برويد.

vangard
12-10-2010, 08:56
سلام
من یه خوراکی بسیار ترش خوردم الان 3 روزه گلو قرمز شده وبسیار درد میکنه.آب دهان و به سختی پایین میدم.لطف کنید راه درمانشو بگید.

O.K
12-10-2010, 11:29
با سلام
بنده چنین خوراکی نمیشناسم که سه روز در اثر ترشی مفرط گلودرد ایجاد نماید مگر اینکه رسما اسید میل فرموده باشید و گلوی خود را سوزانده باشید.
نزد پزشک بروید و معاینه شوید چون نه تنها بنده در مورد شما تشخیص قطعی ندارم بلکه همانطور که دهها بار عنوان شده ارایه درمان برعهده انجمن پزشکی نیست.

mz1360
12-10-2010, 18:42
سلام

من يك طب سنج جيوه اي خريدم كاركردن با اين رو نميدانم.

O.K
13-10-2010, 13:48
با سلام
اگر منظورتان تب سنج است که عکس آنرا گذاشته اید و چیز زیادی از آن معلوم نیست و اگر سوالتان اینست که چطور آنرا بکار ببرید باید عرض کنم که از هر کسی که طریقه استفاده از آنرا بپرسید بهتر از توضیحات کتبی بنده راهنماییتان خواهد کرد.
بهر حال....
درجه را کاملا با الکل پاک کنید
آنرا از ته آن بگیرید و بطوریکه سر باریک آن که مخزن جیوه است رو به پایین باشد
با حرکات تند مچ دست آنرا به سمت پایین بتکانید . منظور اینست که جیوه داخل ترمومتر به مخزن آن برگردد وگرنه حرارتی که اندازه میگیرید هیچ اعتباری نخواهد داشت.
سر ترمومتر را داخل دهان و زیر زبان بگذارید و زبان را کاملا روی آن قرار داده و دو دقیقه تمام صبر کنید.
آنگاه ترمومتر را خارج کرده بصورت افقی مقابل چشمتان نگاه دارید بطوریکه نوار سفید رنگ روی آن در پشت بدنه ترمومتر قرار گیرد. با قدری چرخاندن ترمومتر میتوانید ستون جیوه را پیدا کرده ببینید که روی کدام عدد قطع میشود.
آن عدد درجه حرارت بدن بیمار خواهد بود.

Technotoronic
15-10-2010, 10:21
نقش چربی سوزی مثل ونوستات در بدن چیست و آیا عوارضی دارد ؟ چه عوارضی ؟

O.K
15-10-2010, 10:26
ونوستات چربي سوز نيست.
نام اصلي اين دارو Orlistat است و نام شركتي آن Xenical ميباشد.
ونوستات نام مارك ايراني آن است.
اين دارو با مهار كردن آنزيمهايي كه در جذب چربي دخالت دارند باعث ميشود تا 30 درصد از چربي خورده شده در هر وعده غذايي جذب نشده ، عينا دفع شود.
در نتيجه بعد از حدود چهار هفته اثرات كاهش وزن مشاهده خواهد شد.
عوارض آن عبارتند از مدفوع حجيم و چرب ، دفع روغن بطور واضح كه ميتواند بسيار ناراحت كننده باشد، نفخ و دلدرد.
با مصرف طولاني مدت بطور تئوريك احتمال كمبود ويتامينهاي چرب يعني A, D, E , K وجود دارد.
دارو بايد وسط هروعده غذايي كه بيش از 3 گرم چربي داشته باشد مصرف شود.
خوردن غذاي چرب در حين مصرف اين دارو ميتواند به شدت عوارض بيفزايد و به اين ترتيب مصرف كننده را تنبيه نمايد!!!

horaman
16-10-2010, 17:34
با سلام در مورد نوشابه ها به دلیل وجود قند زیاد و بسیاری دیگه از مضرات اون زیاد شنیدم ولی برخی دیگر از ماالشعیر ها مثل ایستک و دلستر هم که دارای طعم های مختلف هستند ایا مثل سایر نوشابه ها چه زرد یا سیاه مضر هستند ؟ یا اینکه بهتر نوع ساده از ما الشعیر مصرف بشه؟
در ضمن ایا خوردن مشروبات الکلی موجب بالا رفتن قند خون میشه؟

vangard
16-10-2010, 21:36
سلام خدمت شما
من 2 ماه سمت پایین راست شکمم درد میکرد.امروز جواب سی تی اسکن گرفتم .همه نرماله به غیر از اینکه نوشته (وجود یک توده به قطر 7 میلی متر در قسمت روده).به نظره شما این چی میتونه باشه؟خطر ناکه؟احتیاج به عمل داره؟
ممنون از شما

O.K
17-10-2010, 13:28
با سلام در مورد نوشابه ها به دلیل وجود قند زیاد و بسیاری دیگه از مضرات اون زیاد شنیدم ولی برخی دیگر از ماالشعیر ها مثل ایستک و دلستر هم که دارای طعم های مختلف هستند ایا مثل سایر نوشابه ها چه زرد یا سیاه مضر هستند ؟ یا اینکه بهتر نوع ساده از ما الشعیر مصرف بشه؟
در ضمن ایا خوردن مشروبات الکلی موجب بالا رفتن قند خون میشه؟

من از ميزان دقيق قند در ماء الشعير خبر ندارم و در اين مورد كه در آنها واقعا از آب ميوه استفاده ميشود يا از طعم دهنده هاي معمولي نيز چيزي نميدانم.
بهرحال بعيد ميدانم مصرف متعادل آنها زياني داشته باشد ولي اينكه تعادل به چه حد گفته ميشود هم بعيد ميدانم به يك نظر واحد دستيابي پيدا كنيد.
خوردن مشروبات الكلي باعث بالا رفتن قند نميشود ولي در متابوليسم بدن تاثير ميگذارد و بخصوص در افراد ديابتي توصيه نميشود.

O.K
17-10-2010, 13:31
سلام خدمت شما
من 2 ماه سمت پایین راست شکمم درد میکرد.امروز جواب سی تی اسکن گرفتم .همه نرماله به غیر از اینکه نوشته (وجود یک توده به قطر 7 میلی متر در قسمت روده).به نظره شما این چی میتونه باشه؟خطر ناکه؟احتیاج به عمل داره؟
ممنون از شما

با سلام
من فكر ميكنم جواب شما را قبلا داده ام .
وجود توده در ناحيه روده ميتواند تشخيصهاي زيادي را مطرح كند كه حتي شايد نياز به جراحي هم داشته باشند.
سي تي اسكن خود را نزد متخصصي كه آنرا درخواست كرده برده، از ايشان تفسير آن و قدم بعدي را جويا شويد.
تفسير جواب آزمايشات و عكسبرداريها صرفا با پزشك درخواست كننده است.

hamidbabaei
17-10-2010, 16:26
با سلام

من بعد از مراجعه فراوان به دکتر هاي مختلف به من گفته شده ibs يا سندرم روده تحريک پذير دارم .
پست هاي قبل را خوانده ام .
براي من هم داروي کولوفک ريتارد تجويز شده .

حالا يه سئوال از دکتر عزيز داشتم . ميخواستم بدانم آيا امکان دارد علائم شبيه اين بيماري با خوردن مکمل هاي چاقي بروز کنند . چون من وزنم خيلي کم است و يک مدت از يک پودر استفاده کردم در مدت يکماه و نيم 15 کيلو اضافه شدم ولي بعد از اتمام دوره مصرف وزنم پائين آمد و حدود يک ماه بعد مشکل و علائم ibs در من نمايان شد . ممنون ميشم راهنمايي بفرماين .

Dexter_A.M.S
19-10-2010, 16:16
سلام

دوستان من میخواستم یه مریضی رو بشناسم که یه دختر بچه یه مدت بی حواس میشه یا یک دفعه سرش گیج میره و درست نمیتونه حرف ها رو بشنوه و خلاصه مطلب بگم این چند نوع چیزی رو که گفتم داشته باشه برای یه نمایشنامه لازم دارم که بنویسم ، اسم بیماری چی هست؟

با سپاس.

nardos
19-10-2010, 20:53
سلام دكتر عزيز دوست من اسم داروش رو گم كردن كه به شكل همين قطره هاي چشمي بود كه توي آب ميريختن و ميل مي كردند ضد استفراغ بود ..خواهش ميكنم بگين چه دارويي هست؟

O.K
20-10-2010, 12:34
با سلام

من بعد از مراجعه فراوان به دکتر هاي مختلف به من گفته شده ibs يا سندرم روده تحريک پذير دارم .
پست هاي قبل را خوانده ام .
براي من هم داروي کولوفک ريتارد تجويز شده .

حالا يه سئوال از دکتر عزيز داشتم . ميخواستم بدانم آيا امکان دارد علائم شبيه اين بيماري با خوردن مکمل هاي چاقي بروز کنند . چون من وزنم خيلي کم است و يک مدت از يک پودر استفاده کردم در مدت يکماه و نيم 15 کيلو اضافه شدم ولي بعد از اتمام دوره مصرف وزنم پائين آمد و حدود يک ماه بعد مشکل و علائم ibs در من نمايان شد . ممنون ميشم راهنمايي بفرماين .

با سلام
من در مورد داروهاي لاغري و چاقي چيزي نميدانم و فقط ميدانم كه دستكاري در سوخت و ساز بدن جهت كاهش و افزايش وزن و بخصوص افزايش وزن عوارض زيادي ميتواند داشته باشد كه البته عوارض گوارشي هم جزو آنها هستند.
بعيد ميدانم شروع سندرم روده تحريك پذير ارتباطي با مصرف اين مواد داشته باشد.

O.K
20-10-2010, 12:37
سلام

دوستان من میخواستم یه مریضی رو بشناسم که یه دختر بچه یه مدت بی حواس میشه یا یک دفعه سرش گیج میره و درست نمیتونه حرف ها رو بشنوه و خلاصه مطلب بگم این چند نوع چیزی رو که گفتم داشته باشه برای یه نمایشنامه لازم دارم که بنویسم ، اسم بیماری چی هست؟

با سپاس.

فكر ميكنم بيماري صرع كوچك آنچه باشد كه شما بدنبال آن هستيد:
1. بيماري در كودكان شروع ميشود، عموما زير سنين دبستان بروز ميكند و اگر درمان نشود تا بلوغ هم ادامه پيدا ميكند.
2.كودك به مدت چند لحظه بهت زده ميشود و ارتباطش با محيط كاملا قطع ميشود ولي عموما علامت ديگري نشان نيمدهد. ممكن است تشنج خفيفي مثلا به صورت مكيدن مكرر لبها ديده شود يا مثلا ور رفتن با يك شيئ مانند دكمه لباس.
3.از دوره حمله چيزي را بخاطر نمياورد.
4. يادتان باشد كه كل قضيه چند لحظه طول ميكشد.

O.K
20-10-2010, 12:39
سلام دكتر عزيز دوست من اسم داروش رو گم كردن كه به شكل همين قطره هاي چشمي بود كه توي آب ميريختن و ميل مي كردند ضد استفراغ بود ..خواهش ميكنم بگين چه دارويي هست؟

با سلام
بنده قطره چشمي و خوراكي كه خاصيت ضد استفراغ داشته باشد نميشناسم.
در فهرست دارويي ايران قطره متوكلوپرومايد به عنوان ضد تهوع وجود دارد كه البته كوچكترين ارتباطي با چشم ندارد و نيازي هم به حل كردن در آب ندارد.
باز هم ميگويم اين قطره بهيچ وجه نبايد در چشم ريخته شود.

nardos
20-10-2010, 12:48
دكتر عزيز گفتم كه شبيه اين قطره هاي چشمي نه كه توي چشم هم ميشه ريخت....يعني شبيه اين جور ظرف قطره هاي چشمي كه در اب مي چكانند و ميخورند

Ard@lan
20-10-2010, 17:15
با سلام
همکار عزيز لطف ميکنيد بگيد تفاوتLoratadin ---Desloratadin رو بهم بگيد؟

عوارض جانبی Desloratadin رو هم ميشه بگيد؟با سپاس

O.K
21-10-2010, 11:52
اين دو دارو تفاوت مهمي باهم ندارند و هردو آنتي هيستامين نسل جديد ميباشند كه خواص خواب آوري كمتري دارند.
عوارض آنها كاملا به هم شبيه است و شامل خواب آلودگي، خشكي دهان ، عوارض گوارشي، گلودرد ، تهوع ، آريتمي هاي قلبي و عوارض آلرژيك ميباشند.
مصرف آنها در بيماران كبدي و كليوي توصيه نميشود.

Dr.House
21-10-2010, 21:51
با سلام
چطور می توانیم فرق کهیر با گزش حشرات رو تشخیص بدیم؟
کهیر باید دارای چه مشخصاتی باشه؟

O.K
22-10-2010, 14:24
با سلام
گزش حشرات ميتواند بسيار شبيه به كهير باشد و در عين حال ميتواند باعث كهير هم بشود.
عموما ناحيه گزش به صورت يك نقطه در ميان ناحيه قرمز مشخص است و اطراف آن سفت تر ميباشد. به عبارتي در ناحيه گزش يك گره تشكيل ميشود كه اطراف آن قرمز خواهد بود.
از طرف ديگر كهير در اكثر موارد مرتبا جا عوض ميكند و ظرف حدود 24 ساعت از بين رفته در ناحيه ديگري ظاهر ميشود.
درگيري كهير در ناحيه وسيعتري اتفاق ميفتد و اغلب چند ناحيه اي است.
ضمنا كهير بر خلاف گزش حشرات بعيد است با درد توام باشد.
بهرحال تشخيص قطعي با معاينه ميسر خواهد بود.

saeedonline2008
24-10-2010, 22:45
با سلام
ميخواستم بدونم جاي حافظه در مغز كجاست يعني در كدام قسمت مغز اين حافظه انجام مي شود؟
لطفا توضيحي در حد درك عموم قرار دهيد

O.K
25-10-2010, 14:28
با سلام
سوال شما يك پاسخ ساده ندارد.
يعني اساسا هيچ ناحيه اي از مغز را بصورت واحد نميتوان مسئول حافظه دانست.
حافظه فرايند بسيار پيچيده ايست كه بسته به دراز مدت، كوتاه مدت يا ميان مدت بودن در نواحي مختلف مغز ايجاد فعاليت الكتريكي ميكند.
لوب پيشاني مغز بيشتر با حافظه كوتاه مدت ارتباط دارد و قسمتهايي از لوب گيجگاهي اطلاعات را بصورت دراز مدت ذخيره ميكنند.
اما شما نخواهيد توانست با اطلاعات فوق بيماري يك فردي را كه دچار اختلال حافظه است تشخيص دهيد يا بگوييد كدام قسمت از مغز ايشان درگير شده است.
اينها همانطور كه درخواست كرده بوديد فقط يك اطلاعات در سطح عاميانه است.

iliad
28-10-2010, 00:10
با سلام
میخواستم بدونم دلیل پوست پوست شدن اطراف ناخن ها از چیست و با مصرف چه موادی بهبود پیدا میکنه؟

morteza_7
28-10-2010, 21:36
سلام
دانلود مقاله ای یا کتابی در مورد مسیرهای داخلی و خارجی انعقاد خون : نویسنده هاریسون را می خواستم

O.K
29-10-2010, 17:24
سوالتان را دربخش مقالات يا بخش دانشجويي مطرح فرماييد.
ضمنا جواب سوالتان را خودتان داده ايد.
به هر كتابخانه پزشكي كه سر بزنيد اصول طب داخلي هاريسون را پيدا ميكنيد.

AKCENT
29-10-2010, 17:45
سلام

لطفا روش های درمان تبخال رو توضیح بدید

armin_619
30-10-2010, 13:00
سلام، میخواستم نظرتون رو راجع به نوشابه های انرژی زا مثل Redbull بدونم، آیا مصرف اینها برای بدن ضرر داره؟ اگه زیادش ضرر داره چه تعداد مصرفی در هفته مناسبه؟ یا اینکه کلاً نباید مصرف کرد.باتشکر

O.K
30-10-2010, 15:14
سلام

لطفا روش های درمان تبخال رو توضیح بدید

با سلام
تبخال يك بيماري ويروسي عود كننده و تكرار شونده است كه در اثر اقامت ويروس در اعصاب ناحيه لب و دهان ايجاد ميشود و با استرسها و محركهاي مختلف فعال ميشود.
درمان قطعي براي اين عفونت وجود ندارد ولي بعضا با مصرف داروهاي ضد ويروس از تعداد عود آن و شدت حمله ها كاسته ميشود.
افشره مورد محصول باريج اسانس درمان قابل تهيه بدون نسخه است كه ميتوان امتحان كرد.
درمانهاي تخصصي تر بايد نزد متخصصين پوست يا بيماريهاي عفوني انجام شود.

O.K
30-10-2010, 15:54
سلام، میخواستم نظرتون رو راجع به نوشابه های انرژی زا مثل Redbull بدونم، آیا مصرف اینها برای بدن ضرر داره؟ اگه زیادش ضرر داره چه تعداد مصرفی در هفته مناسبه؟ یا اینکه کلاً نباید مصرف کرد.باتشکر

با سلام
نوشابه هاي انرژي زا به علت اينكه محتوي مقدار زيادي كافيين هستند ميتوانند ايجاد بيخوابي، طپش قلب و تحريكات عصبي نمايند و از اين طريق است كه به فرد احساس افزايش انرژي ميدهند.
من از مقدار كافيين موجود در آنها اطلاع ندارم و دوز مجاز يا سمي آنها را هم نميدانم ولي كلا هرچه كمتر مصرف شوند بهتر است.

mansuor20
01-11-2010, 16:44
دکتر سلام
وقتی صورتم را تیغ میکنم زیر گلو ی من دانه های ریز قرمز میریزه بیرون
ایا راه حلی داره؟

O.K
02-11-2010, 10:13
با سلام
راه حلش اينست كه در زير گلو تيغ به كار نبريد و از ماشين ريش تراش استفاده كنيد كه ريش را از ته نميزند.
دليل اين حالت اينستكه موي صورت بعد از تراشيده شدن در زير سطح پوست قرار دارد و بعضا جهت بيرون آمدن منفذ خود را گم ميكند و در زير پوست رشد ميكند و باعث التهاب ميشود.

The Captain
02-11-2010, 10:39
سلام

بنده چند ماهی هست که حافطه ی کوتاه مدتم شدیدا ضعیف شده... مثلا موبایلم رو میذارم تو آشپزخونه میرم دست شویی میام بعد باید کل خونه رو(بفاصله 5 دقیقه) بگردم تا پیداش کنم... اولا یادم میومد که اره موبایلم رو اینجا گذاشتم رفتم ولی الان دیگه اصلا یادم نمیاد این کار رو من کردم و خانواده به من میگند که خودت این کار رو کردی...خیلی اعصابم سر همین قضیه خورد میشه....18 سال و 6 ماهمه و هیچ دارویی مصرف نمیکنم....
چند وقت پیش هم از سرم یه اسکن گرفتم دکتر گفت که مغرت سالمه.. در بعضی موارد اسم های بازیگر ها و بازیکن های فوتبالی که هر روز اسم یا بازیشونو میدیدم یادم میره و باید کلی فکر کنم تا یادم بیاد

.....در ضمن ایا شما اطلاعاتی در مورد بیماری های جنسی دارید که بتونم خصوصی بپرسم؟

با تشکر

O.K
03-11-2010, 11:23
سلام

بنده چند ماهی هست که حافطه ی کوتاه مدتم شدیدا ضعیف شده... مثلا موبایلم رو میذارم تو آشپزخونه میرم دست شویی میام بعد باید کل خونه رو(بفاصله 5 دقیقه) بگردم تا پیداش کنم... اولا یادم میومد که اره موبایلم رو اینجا گذاشتم رفتم ولی الان دیگه اصلا یادم نمیاد این کار رو من کردم و خانواده به من میگند که خودت این کار رو کردی...خیلی اعصابم سر همین قضیه خورد میشه....18 سال و 6 ماهمه و هیچ دارویی مصرف نمیکنم....
چند وقت پیش هم از سرم یه اسکن گرفتم دکتر گفت که مغرت سالمه.. در بعضی موارد اسم های بازیگر ها و بازیکن های فوتبالی که هر روز اسم یا بازیشونو میدیدم یادم میره و باید کلی فکر کنم تا یادم بیاد

.....در ضمن ایا شما اطلاعاتی در مورد بیماری های جنسی دارید که بتونم خصوصی بپرسم؟

با تشکر

با سلام
اين چيزي كه شما تعريف ميكنيد بيشتر اختلال تمركز است تا حافظه.
عموما در چنين مواردي در اسكن مغز چيز خاصي يافت نميشود.
اختلالات تمركز در افراد جوان بيشتر جنبه هاي رواني دارند تا فيزيكي يعني به احتمال زياد مشكل از مغز شما نيست بلكه استرسها، اضطرابات ، مشغله فكري و حد اكثر بيماريهايي مانند افسردگي و ... عامل اين اختلال هستند.
شما بايد به روانپزشك مراجعه نماييد ، البته در صورتيكه مشكل خيلي شديدي پيدا كنيد و واقعا در عملكرد روزمره شما تاثير منفي بگذارد.
در مورد سوالات جنسي صرفا اگر جنبه پزشكي داشته باشد و مربوط به بيماريها بشود به صورت پيغام خصوصي جواب خواهم داد ولي سوالات عمومي در رابطه با مسايل جنسي در تخصص اينجانب نيستند.

onlyjuve
04-11-2010, 10:10
با سلام
اول بگم که نمیدونستم این سوالم رو کجا بپرسم واسه همین اینجا نوشتم
من 25 سالمه و 183 هم قدم هست وزنم 94 کیلو
اول اینکه چه جوری بفهمم چقدر اضافه وزن دارم و وزن نرمال من چند باید باشه
دوم اینکه میخوام برای کاهش وزن ورزش کنم خواستم ببینم بهترین ساعت برای این کار کی هست یعنی صبح بهتره یا شب یا ....
سوم اینکه چه ورزشی بکنم ؟؟؟ یه تریدمیل دارم که گاهی اوقات با اون میدوم خب غیر از دویدن چه کاری میتونم بکنم
این رو هم بگم شکم زیاد ندارم تقریبا خوبه ولی پهلوهام چربی زیاد داره
در مورد رژیم غذایی هم فکر میکنم اگر هر چیزی رو که میخورم فقط مقدارش رو کم کنم خوب باشه
ممنون میشم اگر کمکم کنید

O.K
04-11-2010, 11:39
با سلام
اولا براي يك سوال ايجاد تاپيك مجزا لازم نيست و تاپيك پاسخ به سوالات در صفحه اول انجمن موجود و فعال است.
دوم اينكه سوال شما يك سوال پزشكي ورزشي نيست بلكه بيشتر پيرامون چاقي ولاغري است كه بنده بارها عرض كرده ام تخصصي در آن ندارم.
اصولا كاهش وزن با ورزش به تنهايي تقريبا غير ممكن است زيرا اگر شما حتي روزي نيم ساعت روي تريد ميل بدويد حداكثر 300 كالري مصرف ميكنيد در حاليكه يك كيلو چربي برابر 9000 كالري است يعني يكماه دويدن براي يك كيلو لاغري!!
كاهش وزن فقط حتما در كنار ورزش به رژيم غذايي مناسب نيز نياز دارد كه ارائه آن بر عهده يك متخصص تغذيه است ولي اصولا مصرف كمتر اغذيه چرب و شيريني جات و استفاده هرچه بيشتر از سبزيجات وميوه ها را ميتوانم توصيه كنم.
با توجه به قدتان ، شما بايد حدود 5-10 كيلو وزن كم كنيد.
ورزش در ابتداي صبح احتمالا بهتر است ولي نظرات در اين باره كلا متفاوت است.

armin_619
04-11-2010, 12:07
سلام، من مدتی هست که بعضی وقتها باسن سمت راست یا شاید لگنم، یه درد خفیفی داره که توصیف درستش برام سخته، شاید مثل گرفتنه عضله باشه که بازم مطمئن نیستم اما فکر کنم بیشتر مواقع بعد از نشستن نسبتاً طولانی یا بعد از خوابیدن اتفاق میفته. تا حالا هیچ تأثیر منفی هم رو راه رفتنم یا دویدنم نداشته. و در ضمن همیشه این درد رو ندارم . بعضی وقتها.

O.K
05-11-2010, 15:46
با سلام
مسلما با يك و نيم سطر شرح حال و البته بدون پرسيدن هيچ سوالي نميتوانيد توقع تشخيص و درمان داشته باشيد.
شما بايد به پزشك مراجعه نموده و معاينه شويد.
دهها حالت مختلف ميتوانند درد در ناحيه نشيمنگاهي ايجاد نمايند و هر گونه اظهار نظري در مورد تشخيص و درمان شما با اين مقدار اطلاعات مردود است.

K o o R o s H
05-11-2010, 16:23
افتادگی پلک درمانش چیه ؟

O.K
06-11-2010, 06:25
اولا سلام
ثانيا در هر بيماري بايد قبل از درمان به دنبال دليل وقوع آن بود تا اگر دليل قابل اصلاحي داشته باشد برطرف شود وگرنه احتمالا بيماري پس از درمان عود ميكند.
افتادگي پلك هم به دهها دليل مختلف ايجاد ميشود كه از سكته هاي مغزي تا ضعف عضلات صورت يا فلج اعصاب پلك ميتواند متفاوت باشد.
در صورتيكه دليل قابل برگشتي براي آن يافت نشود با عمل جراحي برروي عضلات پلك عموما نتايج رضايتبخشي بدست ميايد.

K o o R o s H
06-11-2010, 15:39
سلام
خوب من که سکته مغزی نکردم ! :109:حالا این ضعف عضلات صورت به چه صورت قابل درست شدن است
فقط یکی از پلاک ها یکمی از اون یکی خوابیده تر است

O.K
06-11-2010, 16:52
با سلام
من نميدانم شما به چه وضعيتي مبتلا هستيد. بنده هم نگفتم شما سكته مغزي كرده ايد. من يك طيفي از اختلالاتي كه ايجاد افتادگي پلك ميكنند خدمت شما عرض كردم.
شما بايد به يك چشم پزشك مراجعه نماييد و اول از تشخيص خود مطلع شويد.
همانطور كه عرض كردم بعضا با اعمال جراحي و كوتاه كردن عضلات بالابرنده پلك نتايج خوبي حاصل ميشود ولي اين به اين معني نيست كه شما لزوما نياز به جراحي داريد چون من تشخيص شما را نميدانم.

hoby
08-11-2010, 10:21
سلام خسته نباشید
من یک مشکلی دارم که تا به حال به دکترهای زیادی هم مراجعه کردم ولی نتیجه ای نداشته
من هر روز ریش هایم رو با ماشین ریش تراشی صفر می زنم مارک ماشین ریش تراشی هم براون آلمانی هشتش ولی موهای زیر گلو میمونند زیر پوست و بیرون نمیان بعضی وقتها هم مو به طرف داخل رشد میکنند اگه راهنمایی کنید که دارویی یا چیزی باشه خیلی ممنون میشم

O.K
08-11-2010, 12:33
با سلام
ما در اين انجمن دارو تجويز نميكنيم و اصولا بارها گفته ايم كه درمان بيماريها از عهده انجمن خارج است.
پاسخ سوال شما را فكر ميكنم در همين صفحه قبل داده ام. ولي باتوجه به اينكه شما از ماشين ريش تراش استفاده ميكنيد تنها راهي كه بنظر بنده ميرسد اينستكه موهاي زير گلو را حداكثر با شماره يك كوتاه كنيد و بگذاريد يك ميليمتر از مو باقي بماند.
ضمنا اين حالت بعد از چندين سال خودبخود برطرف ميشود.

armin_619
08-11-2010, 14:25
سلام
من با اینکه خواب کافی دارم(معمولاً بیشتر از 8 - 9 ساعت در شبانه روز) اما اکثر مواقع بی حال و خسته هستم. نمیدونم مشکل از کجاست.
در ضمن حدود 20 ماه هست که برای درمان وسواس قرصهای فلووکسامین مصرف می کنم اما فکر نمی کنم همه مشکلات به این دارو مربوط بشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

O.K
09-11-2010, 11:37
با سلام
بنده هم بسيار بعيد ميدانم كه مشكل شما مربوط به فلووكسامين باشد زيرا خود اين دارو ضد افسردگي است و اصلاح كننده الگوي خواب هم ميباشد.
نظر من اينست كه نزد متخصصتان برويد و اين مسئله را مطرح كنيد . شايد تغييري در دوز يا نوع دارو ويا افزودن دارويي ديگر لازم باشد.

Hossein (amari)
09-11-2010, 16:03
سلام
قرص دگزامتازون کاربردش چیه؟

saeedsdn
09-11-2010, 16:17
سلام

آخ آخ حسین گفتیِ
هر دفعه من میرفتم دکتر سرما خورده بودم یارو هر دفعه دوتا پینیسیلین با یه دگزا متازون به ما میداد!!!!!!!! :20:(یه بار ازش پرسیدم داستان چیه گفت برای درد عضلانی استفاده میشه)
حالا منم خیلی دوست دارم بدونم داستان چیه؟؟؟

nardos
09-11-2010, 22:23
سلام دكتر عزيز مدتي است كه عضله پاشنه ي پام درد مي كنه و به صورت پاشنه بالا راه مي روم 2هفته اي ميشه چكار بايد بكنم؟؟

O.K
10-11-2010, 13:45
سلام

با سلام
دگزامتازون قويترين عضو خانواده كورتونهاست و كاربردهاي بسياري دارد منجمله در بيماريهاي روماتيسمي.
اينها اصولا داروهاي ضد التهاب هستند و سيستم ايمني را تضعيف ميكنند.
بهمين دليل در بيماريهاي عفوني مانند سرماخوردگي به هيچوجه نبايد مصرف شوند چون اگرچه باعث ميشوند كه به ظاهر علايم بيماري فروكش كنند ولي بيماري و دوره ناقلي آنرا طولاني ميكنند.

O.K
10-11-2010, 13:46
سلام دكتر عزيز مدتي است كه عضله پاشنه ي پام درد مي كنه و به صورت پاشنه بالا راه مي روم 2هفته اي ميشه چكار بايد بكنم؟؟

با سلام
در پاشنه پا عضله خاصي وجود ندارد بلكه محل اتصال تاندونها و رباطها و فاسياي كف پا ميباشد.
بد نيست با نظر پزشك يك عكس از پايتان بگيريد و ببينيد به خار پاشنه مبتلا هستيد يا خير....

Hossein (amari)
10-11-2010, 14:53
با سلام
دگزامتازون قويترين عضو خانواده كورتونهاست و كاربردهاي بسياري دارد منجمله در بيماريهاي روماتيسمي.
اينها اصولا داروهاي ضد التهاب هستند و سيستم ايمني را تضعيف ميكنند.
بهمين دليل در بيماريهاي عفوني مانند سرماخوردگي به هيچوجه نبايد مصرف شوند چون اگرچه باعث ميشوند كه به ظاهر علايم بيماري فروكش كنند ولي بيماري و دوره ناقلي آنرا طولاني ميكنند.

من مشکل تغذیه داشتم ، کم شده بود به عبارتی و ...
رفتم اینو با آمپول b complex بهم داد!!!
چیه جریان؟
بخورم یا این دکتره روانی بوده؟!!! :17:

چیه جریان؟

O.K عزیز به نظرتون من این قرص رو مصرف کنم یا نه؟!!!
بعد از حرف شما خیلی مشکوک شدم بهش!!! :17:

Z.O.D.I.A.C
10-11-2010, 15:11
یا سلام

برای ازمایش اینکه سیستم ایمنی بدن و میزان گلبول های سفید بدن به کدوم پزشک متخصصی

باید مراجعه کرد ؟

در کل ازمایش سیستم ایمنی و مقاومت بدن در برابر بیماری ها منظورم هستش ؟

و برای خودم احساس می کنم چربی خونم زیاد شده یه جورایی !

از علائمش هم عرق کردن خیلی شدید هستش که چند روزه خیلی زیاد شده غیر عادی عرق میکنم !!!! یعنی صبح ساعت 8 که هوا سرده و من دارم میرم سر کلاس هم تا برسم کلاس کلی عرق میکنم و به نظرم فشار خونم میزنه بالا

به نظرتون از چی می تونه باشه ؟ و باید به کدوم پزشک متخصص مراجعه کنم ؟؟؟

------------------------------------------------------------------------------------------------

و یه سوال جهت کنجکاوی : یه روز رفته بودم داروخانه صحبت همین عرق کردن زیاد از حد شد اون دکتر دارو ساز گفت که اگه یه نفر بخواد من می تونم دارویی به اون بدم که کلا عرق کردنش رفع بشه اما این جوری ضررش بیشتر از حالت عرق کردن به فرد میرسه

حالا همچین دارویی وجود داره ؟ که مثلا یه نفر برای چند روز خاص استفاده کنه که کلا جلوی اون رو بگیره ؟

و یه چیزی که گفت اینکه بدنی که عرق میکنه نشون میده بدن سالمی هستش !!!!!!!!

shahram_g
11-11-2010, 11:08
دكتر جان سلام.
بين ماركهاي LIERAC و GUINOT و BIODERMA كه همگي كرم هاي ضد چروك شب و روز و مرطوب كننده و .... هستند كدام برند رو پيشنهاد مي كنيد.

O.K
11-11-2010, 12:45
چیه جریان؟

O.K عزیز به نظرتون من این قرص رو مصرف کنم یا نه؟!!!
بعد از حرف شما خیلی مشکوک شدم بهش!!! :17:

من صلاح نميبينم كه شما بدون يك تشخيص قاطع از قويترين نوع كورتون كه تا بحال ساخته شده استفاده نماييد زيرا عوارض آن ميتواند در حد مرگبار باشد. متاسفانه اين نوع نسخه نوشتن جهت جلب مشتري و هزار و يك دليل ديگر اخيرا بسيار باب شده.
از طرفي اگر مدتي است كه از دگزامتازون استفاده كرده ايد صلاح نميبينم به ناگاه آنرا قطع كنيد چون قطع آنهم ميتواند عوارض بسيار جدي داشته باشد. در اين صورت شما بايد به متخصص غدد مراجعه نماييد و تحت نظر ايشان دگزامتازون را به تدريج قطع كنيد.
تجويز و قطع كورتون آداب و رسوم خاصي دارد كه حتما بايد رعايت شود.
در مورد ب كمپلكس نظر خاصي ندارم.

O.K
11-11-2010, 12:49
یا سلام

برای ازمایش اینکه سیستم ایمنی بدن و میزان گلبول های سفید بدن به کدوم پزشک متخصصی

باید مراجعه کرد ؟

در کل ازمایش سیستم ایمنی و مقاومت بدن در برابر بیماری ها منظورم هستش ؟

و برای خودم احساس می کنم چربی خونم زیاد شده یه جورایی !

از علائمش هم عرق کردن خیلی شدید هستش که چند روزه خیلی زیاد شده غیر عادی عرق میکنم !!!! یعنی صبح ساعت 8 که هوا سرده و من دارم میرم سر کلاس هم تا برسم کلاس کلی عرق میکنم و به نظرم فشار خونم میزنه بالا

به نظرتون از چی می تونه باشه ؟ و باید به کدوم پزشک متخصص مراجعه کنم ؟؟؟

------------------------------------------------------------------------------------------------

و یه سوال جهت کنجکاوی : یه روز رفته بودم داروخانه صحبت همین عرق کردن زیاد از حد شد اون دکتر دارو ساز گفت که اگه یه نفر بخواد من می تونم دارویی به اون بدم که کلا عرق کردنش رفع بشه اما این جوری ضررش بیشتر از حالت عرق کردن به فرد میرسه

حالا همچین دارویی وجود داره ؟ که مثلا یه نفر برای چند روز خاص استفاده کنه که کلا جلوی اون رو بگیره ؟

و یه چیزی که گفت اینکه بدنی که عرق میکنه نشون میده بدن سالمی هستش !!!!!!!!

با سلام
براي اندازه گيري تعداد گلبولهاي سفيد يك شمارش گلبولي ساده كافيست و نياز به پزشك متخصص ندارد و اطباي عمومي ميتوانند آنرا به راحتي درخواست نمايند.
تستهاي ديگر ايمني شناسي بسيار پيچيده و گران هستند و بايد متخصص خون به بيماري خاصي مشكوك شود تا آنها را درخواست نمايد. آنچه مد نظر شما است به احتمال زياد با همان آزمايش خون ارزيابي ميشود.
هيچيك از علايمي كه گفتيد مربوط به چربي خون نيست. چربي خون را هم ميتوانيد نزد پزشك عمومي تست كنيد و بايك آزمايش خون ساده قابل اندازه گيريست.
هيچ دارويي براي متوقف ساختن تعريق توصيه نميشود چون تعريق يك روند عادي است و اينكه متوقف شود قطعا چيزي جز ضرر نخواهد داشت.

O.K
11-11-2010, 12:51
دكتر جان سلام.
بين ماركهاي LIERAC و GUINOT و BIODERMA كه همگي كرم هاي ضد چروك شب و روز و مرطوب كننده و .... هستند كدام برند رو پيشنهاد مي كنيد.

با سلام
همكار گرامي ، ضمن اينكه در مورد محصولات فوق هيچگونه شناختي ندارم و اصولا اينها فراورده هاي پزشكي نيستند و مبحث كرمهاي آرايشي ارتباط موضوعي با پزشكي ندارد، بايد عرض كنم كه بحث پيرامون محصولات تجارتي و انتفاعي در انجمن جايز نميباشد.

Hossein.h
13-11-2010, 10:21
با سلام
یکی از بستگان تقریبا 8 ماههکه دچار میکروب معده شده و معده ش داغون شده . تو کرج هیچ دکتری نتونسته مشکلش رو حل کنه همین که دارو هاش تموم کیشه ( طول درمان 9 دوباره گرفتاریش شروع میشه .
میخواستم اگه امکان داره فوق تخصص ماهر گوارش رو ( در تهران ) بهم معرفی کنین تا شاید بتونن مشکلش رو حل کنند .واقعا این بنده خدا داره درد میکشه .
ممنون از لطفتون

O.K
13-11-2010, 12:17
با سلام
اين بيمار شما نياز به اندوسكوپي دارد و اينكار هرچه زودتر بايد انجام گيرد.
از معرفي اشخاص و مراكز خصوصي و انتفاعي در انجمن معذوريم.

Marcus Fenix
14-11-2010, 11:46
سلام
راهی برای از بین بردن موهای ریز روی بینی وجود دارد؟
با تشکر

O.K
14-11-2010, 11:50
با سلام
احتمالا بايد با الكتروليز آنها را از بين برد.

Ard@lan
14-11-2010, 15:29
با سلام دکتر جان اطلاعاتی در مورد بيماری ميخواستم
ميشه بگيد نکاتی رو که بيمار بايد رعايت کنه و شيوه درمان اصولاً چه گونه هست؟توجه کنيد که بنده درخواست تجويز دارو نکردم فقط اگه لطف کنيد هر آنچه مهم هست رو بگيد ممنون ميشم
آيا اين بيماری ارثی هست؟
فارسی اين بيماری ارتروز ميشه؟يا نقرص؟
رژيم غذايی خاصی بايد براش در نظر گرفته بشه؟موارد پرهيز وجود داره؟
شرمنده انقدر سؤال کردم
با سپاس